I Disney navodno planira otpuštanja

poruka: 21
|
čitano: 5.146
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Disney navodno planira otpuštanja".
16 godina
offline
I Disney navodno planira otpuštanja

Došla maca na vratanca. Go woke, get broke.

 

Uništavali su sami sebe filmovima i serijama. Star Wars filmove su uništili svojom feminističkom Marry Sue, feminističkim promicanjem slabih muškaraca i jakih žena bez i jedne mane, nedostatkom poštovanja prema originalnim likovima, nasilnim guranjem "raznolikosti" gdje nije niti mjesto niti vrijeme te zapošljavanje pisaca i scenarista po boji kose i političkim uvjerenjima, a ne po kvaliteti rada. Isto su napravili i sa svojim superjunacima i ostalim brandovima.

 

S druge strane od svojeg tematskog parka za obitelj i srednji stalež, stvorili su mjesto duginih boja za bogate.  I onda se čude što nemaju više novaca kao nekoć. Vjerovatno se i dalje češkaju po glavi u čemu je problem.

Nadam se da će svi filmski studiji doći k sebi i prestati raditi woke idiotarije.

 
28 0 hvala 3
12 godina
offline
I Disney navodno planira otpuštanja

Ako je LGBT zajednica u manjini..i ako  vecina WOKe sranja odbija vecinu konzumenata..zasto velike kompanije guraju takav nacin a evidentno gube profit!Moja firma ako gubi profit konstantno, odmah se detektira razlog i radu promijene.. sto je sa njima..tko stoji iza toga..i zašto!?

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Lobiji?
12 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Ne vole ni lobiji kad gube lovu..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
volegradele kaže...
Ne vole ni lobiji kad gube lovu..

 Mislim da kad su lobiji u pitanju nije stvar samo u novcu, tj. novac koji se negdje izgubi drugdje se stvori. Ovdje pricamo o tisucama miljardi rasporedenih preko mnogo raznih korporacija racuna investicija itd...

7 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Mislim da ovdje u drugom grmu lezi zec.

Kada je krenula Meta s otkazima, dionice su posle gore. M$ mislim isto. Vjerojatno je to trenutni trend s tech i relativno tech kompanijama poput Disneya. Jasno je da je takvim kompanijama vrijednost dionica == ekonomija, a do kada ce biti tako, vidjet cemo.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
I Disney navodno planira otpuštanja

Niste pogodili metu.

Slijede veća otpuštanja u svim većim svjetskim kompanijama (ne samo filmskim) zbog recesije, koju još nitko nije javno objavio, no ona je tu.

Ante Gelo kaže Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
I Disney navodno planira otpuštanja

načelno, svi planiraju otpuštanja, osim onih koji su to odavno morali učiniti: naše državne službe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja

Naše državne službe probleme često rješavaju sa nezapošljavanjem novih radnika. Nije otkaz, ali pojedinac ima sve više i više posla.

 

Također ima mnogo državnih mjesta gdje se traži školovana osoba za 7000 kunića i onda se čude što nitko normalan ne želi raditi za državu.

Traže informatičara profića koji bi radio za osnovicu x koeficijent radnog mjesta i nema te sile da nađu nekoga.  Ljudi sa znanjem će radije otvoriti svoju firmu i onda pitati državu žele li kupiti uslugu za milijune kuna.

14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Korny1603987 kaže...

Naše državne službe probleme često rješavaju sa nezapošljavanjem novih radnika. Nije otkaz, ali pojedinac ima sve više i više posla.

 

Također ima mnogo državnih mjesta gdje se traži školovana osoba za 7000 kunića i onda se čude što nitko normalan ne želi raditi za državu.

Traže informatičara profića koji bi radio za osnovicu x koeficijent radnog mjesta i nema te sile da nađu nekoga.  Ljudi sa znanjem će radije otvoriti svoju firmu i onda pitati državu žele li kupiti uslugu za milijune kuna.

 post koji izlaze zavaravajuce podatke 

14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Ajar kaže...

načelno, svi planiraju otpuštanja, osim onih koji su to odavno morali učiniti: naše državne službe. 

 Ovo se nekako ustalilo mada realno više ne vrijedi u onom smislu kao prije desetak ili više godina. Na cijelom svijetu državne službe su uhljebarij svakakvih i nigdje ne dobivaju otkaze u nekakvim valovima tako da tu nismo ništa posebno u smislu "sigurnosti posla".

 

A što se tog posla u "državnoj službi" općenito tiče, tko želi radit za 4 i po hiljade do 5 početnih, danas, sa VSS na nekom polu-administrativnom poslu je debil. Tu ima desetine oglasa za posao u državnim službama - nitko živ se ne javlja. Na katastru nitko ne želi radit godinama, na sudu, po općinama fali ljudi.. sad kroz 2 godine valjda će 30% ljudstva otić u penziju. Znam općine koje traže pročelnike pa im nitko ne dolazi ili dođu pa odu ubrzo kod privatnika jer je lova nikakva.

 

Zapravo jedin(e)i koji se na takve poslove odlučuju su žene. U tim "državnim službama" ima preko 75% žena pa eto - neka netko bude baja pa nek ženama podjeli otkaze. A mnoge ostaju radit zbog porodiljnog tako da i nije neka prilika za masovna otpuštanja. A odlučuju se za "državnu službu"  jer da su kod privatnika ne bi ni dobile posao (osim u DMu) jer im je prvo pitanje na razgovoru - planiraš li djecu. A žene u pravilu ne vole kad ih netko pita šta rade sa svojim spolovilima pa zato imaš navale na DMove i slične firme ( i državnu službu) gdje nitko ne vodi brigu o njihovim spolnim aktivnostima.

 

Čisto informativno:

-pravosuđe - žene 86%, socijalna skrb -žene 86%, zdravstvo - žene 76%, kultura, znanost i obrazovanje - žene 76%, agencije - 73%, u državnoj upravi 66%, a u županijama, gradovima i općinama 63% (postotak je nizak zbog komunalaca i smetlara pa poremete postotak, kad to makneš postotak je oko 80%).

 

Btw, nemam ništa protiv, dapače zakonom bi propisao da u državnim službama prednost imaju žene i da se nakon faksa/škole mogu odmah zaposlit u nekoj državnoj službi. Teta u vrtiću ? Oćeš radit - radi. U pravilu nitko ne želi bit teta u vrtiću i mijenjat pelene pa nije loše da im se posao dijeli po želji ako imaju znanje/struku. Ili socijalna služba? Ne vidim da se netko gura na šalter gruntovnice.. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
online
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Korny1603987 kaže...

Došla maca na vratanca. Go woke, get broke.

 

Uništavali su sami sebe filmovima i serijama. Star Wars filmove su uništili svojom feminističkom Marry Sue, feminističkim promicanjem slabih muškaraca i jakih žena bez i jedne mane, nedostatkom poštovanja prema originalnim likovima, nasilnim guranjem "raznolikosti" gdje nije niti mjesto niti vrijeme te zapošljavanje pisaca i scenarista po boji kose i političkim uvjerenjima, a ne po kvaliteti rada. Isto su napravili i sa svojim superjunacima i ostalim brandovima.

 

S druge strane od svojeg tematskog parka za obitelj i srednji stalež, stvorili su mjesto duginih boja za bogate.  I onda se čude što nemaju više novaca kao nekoć. Vjerovatno se i dalje češkaju po glavi u čemu je problem.

Nadam se da će svi filmski studiji doći k sebi i prestati raditi woke idiotarije.

 Lol, mrzim woke gluposti kao i svatko drugi, ali govoriti za Disney Go woke, get broke je u najmanju ruku smiješno. Disney ne da broke već je jako profitabilan, samo nije rastao onako kako su analitičari htjeli i pala je dijena dionica, pa sad idu otpuštanja. To je sudbina svake velike firme u okvirima kapitalizma.

 

Uostalom, ne gura Disney te woke stvari sam od sebe već ga na to pritišće Blackrock:

 

BlackRock ima enorman utjecaj na cijeli svijet, doslovno je neki u SAD-u zovu četvrta grana vlasti, i oni žele da društvo bude woke.

14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
ivan dragi kaže...
Ajar kaže...

načelno, svi planiraju otpuštanja, osim onih koji su to odavno morali učiniti: naše državne službe. 

.....

 

A što se tog posla u "državnoj službi" općenito tiče, tko želi radit za 4 i po hiljade do 5 početnih, danas, sa VSS na nekom polu-administrativnom poslu je debil. Tu ima desetine oglasa za posao u državnim službama - nitko živ se ne javlja. Na katastru nitko ne želi radit godinama, na sudu, po općinama fali ljudi.....

 Opet, mozda je tako u Zagrebu. U Splitu npr. veoma drugacije... Nije Zagreb Hrvatska...

16 godina
neaktivan
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Zaporožac kaže...

Niste pogodili metu.

Slijede veća otpuštanja u svim većim svjetskim kompanijama (ne samo filmskim) zbog recesije, koju još nitko nije javno objavio, no ona je tu.

 nebitno je to ratnicima koji vrebaju svaki članak i traže mrvicu bilo čega da konstruiraju pedersku urotu, nekakav woke i transrodne namjere.

u stvari, čovjek kada pročita članak, točno zna koji će se pacijent prvi javit u komentarima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
captain_soap_McTawish kaže...
...

 

BlackRock ima enorman utjecaj na cijeli svijet, doslovno je neki u SAD-u zovu četvrta grana vlasti, i oni žele da društvo bude woke.

 Mislim da tesko da mi mozemo imati pojma sto BlackRock stvarno zeli, tj. koji je njihov cilj... 

14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
konjRR kaže...
ivan dragi kaže...
Ajar kaže...

načelno, svi planiraju otpuštanja, osim onih koji su to odavno morali učiniti: naše državne službe. 

.....

 

A što se tog posla u "državnoj službi" općenito tiče, tko želi radit za 4 i po hiljade do 5 početnih, danas, sa VSS na nekom polu-administrativnom poslu je debil. Tu ima desetine oglasa za posao u državnim službama - nitko živ se ne javlja. Na katastru nitko ne želi radit godinama, na sudu, po općinama fali ljudi.....

 Opet, mozda je tako u Zagrebu. U Splitu npr. veoma drugacije... Nije Zagreb Hrvatska...

 To je statistika sa dzs za cijelu RH.

 

Ne živim u Zagrebu. RI tablice, prava strana Tuhobića

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
7 godina
offline
I Disney navodno planira otpuštanja

Mene više zanima jel im SAD bude konačno ukinuo teritorijalnu neovisnost ili ih i dalje drže za muda?

(jedini slučaj gdje odobravam američko "uvođenje demokracije").

 

pan y agujas
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
Ajar kaže...

načelno, svi planiraju otpuštanja, osim onih koji su to odavno morali učiniti: naše državne službe. 

 Onda neće biti za mirovine, paš u pučku kuinju na gablec ... 

Ante Gelo kaže Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
ivan dragi kaže...
konjRR kaže...
....

 To je statistika sa dzs za cijelu RH.

 

Ne živim u Zagrebu. RI tablice, prava strana Tuhobića

 A statistika. A cija. Znas zajebana je ta statistika 

Npr. u Splitu se ljudi ne javljaju najcesce jer znaju da je namjesteno kao sto najcesce i je cak i za te najnize rangirane poslove i onda ispada da nema interesa. 

Pa redovito kada se prijavi vise ljudi natjecaj se otkaze itd... I sad ljudi prolaze testove, krugove intervjua itd. da na kraju dobije posao onaj kome je namjesteno? Cemu gubit dane kada znas da je tako?

A i znas ako slucajno prodes bez da ti je namjesteno da te ceka radno mjesto gdje ce se izivljavat na tebi i radit ces posao za bar tri druga uhljeba?

Primjer koji ja znam, moje kucantsvo jelte,  je da su je pitali pa zasto se prijavljujete za taj posao pa sto ce to vama vi ste VSS sa puno iskustva, to je "los" posao za vas. A ona kaze njima znate treba mi posao da imam od cega zivjeti. 

Naravno dobile posao dvije djevojke tek izasle iz srednje skole.... Otisla 4 dana zivota na testiranja intervjue itd... u pitanju je bio HZZ, ponudjena placa oko 5000kn... opet zvucalo bolje i perspektivnije nego kasa u victe...

A za vrtice ti valjda kum mora biti neki ministar da bi dobio posao... tako da kakim se ja na tu statistiku 

 

14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
konjRR kaže...
ivan dragi kaže...
konjRR kaže...
....

 To je statistika sa dzs za cijelu RH.

 

Ne živim u Zagrebu. RI tablice, prava strana Tuhobića

 A statistika. A cija. Znas zajebana je ta statistika 

Npr. u Splitu se ljudi ne javljaju najcesce jer znaju da je namjesteno kao sto najcesce i je cak i za te najnize rangirane poslove i onda ispada da nema interesa. 

Pa redovito kada se prijavi vise ljudi natjecaj se otkaze itd... I sad ljudi prolaze testove, krugove intervjua itd. da na kraju dobije posao onaj kome je namjesteno? Cemu gubit dane kada znas da je tako?

A i znas ako slucajno prodes bez da ti je namjesteno da te ceka radno mjesto gdje ce se izivljavat na tebi i radit ces posao za bar tri druga uhljeba?

Primjer koji ja znam, moje kucantsvo jelte,  je da su je pitali pa zasto se prijavljujete za taj posao pa sto ce to vama vi ste VSS sa puno iskustva, to je "los" posao za vas. A ona kaze njima znate treba mi posao da imam od cega zivjeti. 

Naravno dobile posao dvije djevojke tek izasle iz srednje skole.... Otisla 4 dana zivota na testiranja intervjue itd... u pitanju je bio HZZ, ponudjena placa oko 5000kn... opet zvucalo bolje i perspektivnije nego kasa u victe...

A za vrtice ti valjda kum mora biti neki ministar da bi dobio posao... tako da kakim se ja na tu statistiku 

 

 Onda napravi svoj ured za statistiku pa da zbrojimo sve. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: I Disney navodno planira otpuštanja
ivan dragi kaže...
...

 

 Onda napravi svoj ured za statistiku pa da zbrojimo sve. 

 Nisam drzava, inace definitivno bar dva i dvije agencija da ih nadziru  ( ovo se podrazumjeva po opcini svakoj jel )

 

p.s. a i te agencije isto imaju problema sa popunjavanjem kadra, pogotovo  

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 16:21 (konjRR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice