Protis problem, pitanje...

poruka: 23
|
čitano: 6.022
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Naručio sam matičnu ploču kod njih u ponedjeljak te odmah izvrsio uplatu koju su odmh i potvrdili. Prije kupovine i uplate kontaktirao sam ih da potvrdim njihov navedeni rok isporuke od 5-8 dana jer za dva tjedna odlazim iz Hrvatske. Odmah po ponudi potvrdili su mi da je navedeni rok točan te sam izvršio uplatu. Proslo je pet dana a ploča još nije ni došla kod njih što su mi sami potvrdili. Drugi tjedan u petak odlazimo iz HR na neko vrijeme i nitko nece biti u mogucnosti preuzeti ploču a po svemu sudeči ploča do tad neće stići.

Što mogu napraviti?

Imam li pravo na storniranje narudžbe i povrat novca ako ne ispoštuju svoj maksimalni rok isporuke koji im stoji na sajtu te koji su mi potvrdili mailom?

Imam li pravo tražiti da ploču ni ne šalju ako nemogu ispoštovati rok dostave koji su mi naveli? Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...

Uh, pa kud baš Protis? Baš je nedavno jedan forumaš imao problema sa povratom čini mi se monitora, pa su ga zajbavali da mora poštom poslati, a on ga donio direkt u poslovnicu. Uglavnom, budući da svakako imaš rok od 14 dana za povrat i odustajanje za online kupnju, ja bi im na tvom mjestu poslao mail da storniraju narudžbu i vrate pare.

Sretno u svakom slučaju.

 

Bit će!
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Protis sam izabrao jer su jedina trgovina u Hrvatskoj koja je imala bilo kakvu lga 1700 ITX plocu na lagreu, znaci bilo kakvu plocu, samo da je dostupna. Vec sam poslao mail da ako nemogu ispostovati rok i poslati plocu u roku od dva tjedna sto je i vise od njihovog navedenog roka da ju tada ni ne salju jer ju nema ko preuzeti i da storniraju narudžbu na sto su odgovorili "javit cemo vam kad ploča bude poslana"??

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Pa ako je imaju na lageru onda su ti ju trebali odmah isporučili a ne kroz 5-8 dana, ne?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Krivo sam se izrazio, jedini su kod kojih je bila dostupna. Te su rekli da uz narudžbu i uplatu ploča dolazi kroz 5-8 dana što mi je odgovaralo jer putujem za dva tjedna. Sad gledam, na njihovoj stranoci stoji da je ploča i dalje dostupna i da je dostava za istu od 5-8 dana.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
shecky kaže...
Imam li pravo na storniranje narudžbe i povrat novca ako ne ispoštuju svoj maksimalni rok isporuke koji im stoji na sajtu te koji su mi potvrdili mailom?

Imam li pravo tražiti da ploču ni ne šalju ako nemogu ispoštovati rok dostave koji su mi naveli? Hvala.

 Mozes stornirat kad god. Nemoj se opterecivat. Jedini problem je sto ce ti oni pokusat otezat povrat raznoraznim smicalicama, pa ako nisi strpljiv ljudi obicno popuste, al da ih je svak poslao na trznu prestali bi s tim glupostima. U svakom slucaju, raskid mozes poslati mailom i nemoras nikad ni preuzeti tu plocu. Bio je slucaj da su u tom slucaju oni zahtjevali od kupca da je preuzme i salje njima u nekakvo skladiste, sto je ovaj, unatoc svim objasnjenjima da to ne mora na kraju i napravio jer je bio uplasen i nije vjerovato savjetima vec pokvarenom trgovcu. Tako da ti postoji i ta opcija ako storniras, al ako si pametan ne bi se ni oko toga morao sekirat.

5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Prijatelju sve ja to razumijem ali ja nemam opciju da preuzmem ploču jer ni mene ni mojih vise nece biti u HR te ju nece imati tko preuzeti a samim time ni poslati natrag njima u roku pd 14 dana. 

Smatram da greska nije moja, ja sam novac uredno uplatio, vec je njihova ako ne mogu ispostovati svoj zadani rok isporuke.

Cak sam im predlozio da mi daju bilo kakvu drugu ITX plocu za isti socket, reko cijena mi je nebitna, doplatit cu Vam koliko treba samo da ju dobijem na vrijeme, i naravno nemaju ni jednu jedinu ploču a na webu ih uredno oglašavaju i imaju par različitih.

 

Mene samo zabrinjava sto se prave grbavi i na svaki moj upit o storniranju narudzbe i povratu novca u slucaju kasnjenja isporuke oni odgovaraju sa, "javimo kad nam ploca stigne i kad ju posaljemo"

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
Nazovi ih i objasni situaciju. Ako te budu zajebavali javi mi se pa ti pošaljem kontakt od tržišne inspektorice koja je rješavala moj slučaj s njima, vjerujem da će ti ona dati savjet što u toj situaciji činiti.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2022 9:02 (Pero Dinamit).
16 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
Edit ne radi, ali kada joj objasniš situaciju ona će te savjetovati što činiti u toj situaciji. Prave se grbavi u protisu, bas se veselim danu kada ce propasti zbog stakve šupačke politike prema kupcima.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Hvala ti. Javio sam im se ja vec i objasnio situaciju te trazio bilo kakvu drugu ploču uz doplatu ali oni i dalje odgovaraju da drugu nemaju i da ce mi javiti kad ova ploca njima stigne i kad ju pošalju meni  A to sto mene nece biti u HR i sto to nije moja greska vec njihova jer ne postuju ni svoje rokove isporuke ne spominju nigdje. Oni ce ploču poslati i to je to od njih...

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
A gle, sto ce se dogoditi ako oni posalju plocu i tebe nema? Tko ce ju preuzeti? Nitko. Njima ce se vratiti.
A ti onda trazis povrat i kako stvari stoje s njima, prijavit ces ih Mingu i trzisnoj inspekciji i vratit ce ti lovu.
Dobro je sto im je sjediste u Sisku pa tamo ih i prijavis (kod prijave se pise ili grad ili zupanija, zab sam) pa ti prije preuzmu slucaj, ako dode do toga.

Mene su pilali oko povrata love da bi se na kraju ispricali i ponudili mi popust koji necu nikada iskoristiti jer s njima vise ne zelim poslovati :)
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Da, nitko ju nece preuzeti i vratit ce se njima a meni ce naplatiti postarinu u oba smjera jer ce tvrditi da je moja greska sto nisam preuzeo ploču. A to sto ju nisu isporucili na vrijeme nece biti njihova krivica. A evo ovdje se vidi da su mi prilikom ponude dva puta jasno naveli koliki je rok isporuke:

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
shecky kaže...

Da, nitko ju nece preuzeti i vratit ce se njima a meni ce naplatiti postarinu u oba smjera jer ce tvrditi da je moja greska sto nisam preuzeo ploču. A to sto ju nisu isporucili na vrijeme nece biti njihova krivica. A evo ovdje se vidi da su mi prilikom ponude dva puta jasno naveli koliki je rok isporuke:

 

 Vec sam ti napisao. Sad ti mozes sebi olaksati slucaj da poslusas, a mozes slusat protis koji je i inace u ovim situacijama problematican.

Znaci

Ako vidis da ti ploca nece stici na vrijeme, posaljes mailom (a da bude u roku od 14 dana od narudzbe) da otkazujes narudzbu. Jasno i nedvosmisleno "Postovani, odustajem od ove narudzbe po pravima ZPP u roku od 14 dana, molim povrat novca na XXX racun". Nakon toga, ako posalju proizvod, nitko ga ne preuzima, oni ga vrate "negdje" i zahtjevaju od tebe da ga preuzmes te posaljes u sisak il gdje vec. Ti ih ignoriras i odmah saljes prijavu na trznu inspekciju i vise ne brines o tome. Ili mozes raditi sto god hoces, ali ako napravis kako spada nikakve duple postarine nema niti ista. Uopce ne znam odakle ti te duple postarine? Ocito to nitko tu nije spomenio, znaci dolazis s informacijama od neke druge strane, koja ti daje krive informacije, i jos pri tome stavljas veci naglasak na to sto cujes s te druge strane od onog sto se tu pise. Odluci se sto ces i kome ces vjerovat i po tome se ponasaj.

 

5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Bez zamjere prijatelju, postujem svaku pomoc i savjet. Ali ne znam sto napisati u prijavi kad u njihovom pravilniku i u zakonu stoji da robu prvo moram preuzeti da bih imao pravo na povrat u roku od 14 dana. Da li igdje u ZZP ima navedeno da mogu raskinuti ugovor i prije nego mi je roba isporucena? Kod prijave inspekciji takodjer traze broj racuna, a broj racuna traze i ovi iz protisa kod povrata robe, a ja racun nemam i necu ga imati sve dok mi ploča ne stigne. Imam samo njihov mail sa potvrdom o mojoj uplati. Mogu se jedino zaliti na to da mi robu nisu isporucili na vrijeme te da sam bio primoran ploču uzeti drugdje jer odlazim van drzave i da mi samim time ova vise nije potrebna...

 

Nebitno, hvala svima na savjetima, u ponedjeljak cu jos probati nazvati Protis i probat rijesit s njima na normalan nacin, ako ne bude islo tad nek ju salju a ja cu napravit prijavu na temelju onoga sto imam, a to je prekoracenje navedenog roka dostave.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
shecky kaže...

Bez zamjere prijatelju, postujem svaku pomoc i savjet. Ali ne znam sto napisati u prijavi kad u njihovom pravilniku i u zakonu stoji da robu prvo moram preuzeti da bih imao pravo na povrat u roku od 14 dana. Da li igdje u ZZP ima navedeno da mogu raskinuti ugovor i prije nego mi je roba isporucena? Kod prijave inspekciji takodjer traze broj racuna, a broj racuna traze i ovi iz protisa kod povrata robe, a ja racun nemam i necu ga imati sve dok mi ploča ne stigne. Imam samo njihov mail sa potvrdom o mojoj uplati. Mogu se jedino zaliti na to da mi robu nisu isporucili na vrijeme te da sam bio primoran ploču uzeti drugdje jer odlazim van drzave i da mi samim time ova vise nije potrebna...

 

Nebitno, hvala svima na savjetima, u ponedjeljak cu jos probati nazvati Protis i probat rijesit s njima na normalan nacin, ako ne bude islo tad nek ju salju a ja cu napravit prijavu na temelju onoga sto imam, a to je prekoracenje navedenog roka dostave.

 Pa neces sad napravit prijavu :) Pa nemas na osnovu cega. Sad mozes nedvosmisleno izjaviti raskid ugovora i odustajanje od kupnje. Prijava i ostalo ide ako oni to izignoriraju i posalju ti proizvod i traze da ga preuzmes pa vratis na neko deseto mjesto. Mislim da je ovo jasno i nedvosmisleno napisano.

 

Takodjer, gdje to tocno pise da te traze broj racuna? Ja sam nedavno prijavio nesto bez ikakvog racuna niti me itko igdje pitao. Na ciszp takodjer nema posebna rubrika za to. Ima rubrika o podatcima trgovca i tvojim podatcima. Stvarno neznam odakle dolazis non stop s nekim primjerima "otezavanja" postupka koji je jako jednostavan, kao da zelis da postupak bude kompliciran. Evo slika kako izgleda ciszp, nigdje ne pise rubrika o racunu.

5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Uredu. Hvala. Onda cu tako i napraviti, sutra im saljem mail da ukoliko nisu u mogucnosti ispostovati rok isporuke da tad odustajem od kupovine jer necu biti u mogucnosti preuzeti plocu pa da ju samim time i ne šalju i vrate mi sredstva.

Broj racuna traže ovi iz protisa na svojem obracsu o raskidu, ali taj obrazac po tome sto kazes ja necu ni trebati. 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Protis problem, pitanje...
Pa prema ovome imaju ti vremena do kraja radnog dana u utorak isporuciti to kaj si narucio. Nedjelja nije radni dan. Posaljes im onda u utorak navecer email da nisu ispostovali rok isporuke i trazis pare natrag i bok. Možda imaju na webu druge maticne ali onda se vjerojatno isto čeka dugo ko i za ovu pa to onda nema smisla da ti nude. S time da ti je mogao to tako i napisati onda al ok.
Games are my life
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Jucer sam ih kontaktirao i ploca jos nije ni poslana k njima tako da cisto sumnjam da ce doci do mene na vrijeme. Vjerovatno cekaju da se nakupi vise proizvoda pa da im onda dostavljaju sve zajedno, a kupci nek cekaju, to im je nebitno...

Uredu. Hvala svima, javim kad rijesim kako je proslo...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Oko čega se umaraš?

 

Storno narudžbe u mailu navedeš i gotovo.

 

Novac ti moraju vratiti u roku od 14 dana.

Nema zajebancije ili izgovora.

Normalan način poslovanja.

Za sve ostalo tu je prijava.

 

 

I nisi jedini koji nasjedne.

Hrpa web shopova u HR mulja i čeka da najprije platiš onda naručuju, valjda nemaju para ili su pred stečajem.

Ili naručuju od negdje jeftinije odnosno kokošare.

Dosta nepravilnosti ima i s uvozom i jamstvima.

 

Na nabava.net stave dostupnost u realnosti nemaju na lageru.

 

 

 

 

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Protis problem, pitanje...

Jesi na kraju onda tražio novce natrag?

Games are my life
5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Nisam trazio. Kontaktirao sam ih u ponedjeljak, objasnio da me nece biti u HR, te su obecali da ce poslati ploču ekspresno što su i ispoštovali, ploča je stigla.

Koliko vidim iz  jamstvenog lista sami su uvoznik/dobavljač svoje robe te samim time i davatelj garancije.

Uglavnom, hvala svima na savjetima. I ovaj put hvala Protisu s moje strane.

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Protis problem, pitanje...
shecky kaže...

Nisam trazio. Kontaktirao sam ih u ponedjeljak, objasnio da me nece biti u HR, te su obecali da ce poslati ploču ekspresno što su i ispoštovali, ploča je stigla.

Koliko vidim iz  jamstvenog lista sami su uvoznik/dobavljač svoje robe te samim time i davatelj garancije.

Uglavnom, hvala svima na savjetima. I ovaj put hvala Protisu s moje strane.

Teoretski su ispoštovali rok isporuke onda?

5 godina
offline
Protis problem, pitanje...

Jesu.... S obzirom na loša iskustva od drugih forumaša moje iskustvo je još i dobro... Ponavljam..., ovaj put. moje pohvale za Protis...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice