IPhone 13 - rasprava izdvojena tema

poruka: 373
|
čitano: 184.315
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Hvala, ali sigurno neću sada resetirati mob nakon 3 tjedna korištenja. Ovako sam se već pomirio s tim i nastavio dalje ali nekome će sigurno dobro doći.

Nevezano uz ovo, naručio sam si maskicu s ali expressa i zbilja sam oduševljen izgledom/kvalitetom. Evo link ako nekoga zanima (mogu i postaviti koju sliku)

10 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Kakva je kvaliteta kože? I da, ako ti nije problem stavi koju sliku. Vidim da su po recenzijama malo podijeljeni ljudi pa me zanima kakav je tvoj dojam.

15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

U početku mi je djelovala poprilično plastično ali nakon nekoliko dana djeluje puno bolje pod rukom. Recimo prije sam imao kožnu maskicu od Samsunga (nju sam kupio u mediamarktu pa je valjda original) i koža na njoj je definitivno mekša nego na ovoj, ali iskreno ova mi više odgovara. Nisam imao priliku držati u ruci originalnu kožnu maskicu ali po usporedbama na youtube-u se čini kao ista stvar. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 13:04 (steve90).
23 mjeseca
protjeran
offline
IPhone 13 - rasprava
Dopustite pitanje o Iphone X. Znam kako je ovo tema o Iphone 13,ali tamo na X temi nema nikoga već više mjeseci. Dakle, pri telefoniranju iphonom X (starim 4 godine) slabo-tiho čujem osobu s druge strane ,a osoba mene osrednje. Kad uključim zvučnik dobro se čujemo obostrano. Diktafon - ton dobar. Selfi snimanje- ton osrednji. Video snimanje prirode(npr. valovi ) - ton odličan. Video poziv preko Vibera- ton dobar. Pregledala sam desetine tema i pročitala desetke savjeta. Hrvatske, američke i njemačke forume . I Apple forume. Klizač tona lijevo -desno. Gore-dolje. Isključi blue tooth. Uključi isti. Isključi phone noise cancellation . Uključi. Isključi Air drop. Uključi. Očisti zvučnik. Očisti mikrofon komprimiranim zrakom. Prekrij stražnji mikrofon trakom. Reset mobitela. .... Ništa !!! Na novom Iphone 13 pro zvuk izvrstan. Ima li koji znalac ? Hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
suzana graf kaže...
Dopustite pitanje o Iphone X. Znam kako je ovo tema o Iphone 13,ali tamo na X temi nema nikoga već više mjeseci. Dakle, pri telefoniranju iphonom X (starim 4 godine) slabo-tiho čujem osobu s druge strane ,a osoba mene osrednje. Kad uključim zvučnik dobro se čujemo obostrano. Diktafon - ton dobar. Selfi snimanje- ton osrednji. Video snimanje prirode(npr. valovi ) - ton odličan. Video poziv preko Vibera- ton dobar. Pregledala sam desetine tema i pročitala desetke savjeta. Hrvatske, američke i njemačke forume . I Apple forume. Klizač tona lijevo -desno. Gore-dolje. Isključi blue tooth. Uključi isti. Isključi phone noise cancellation . Uključi. Isključi Air drop. Uključi. Očisti zvučnik. Očisti mikrofon komprimiranim zrakom. Prekrij stražnji mikrofon trakom. Reset mobitela. .... Ništa !!! Na novom Iphone 13 pro zvuk izvrstan. Ima li koji znalac ? Hvala unaprijed.

 Taj X daj klincima da se igraju...

12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
eto...nakon gledanja live predstavljanja novog iph 14pro nisam bas nimalo hajpan.. kako bi se reklo "nije govno nego se pas posro" i da, cijelo vrijeme predstavljaju "sos satellite emergency" mislim ono...wtf??
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Ništa posebno, mada je apple takva kompanija- nikad revolucija, evolucija konstantna.
Srbija
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Može mi netko reći kako na defaultnoj tipkovnici omogućiti predictive tekst (kao na slici) za hrvatski jezik ili jednostavno nije moguće? Trenutno koristim SwiftKey tipkovnicu koju sam koristio na androidu ali sam htio ovoj dati šansu međutim ovo mi je veliki no-go.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
steve90 kaže...

Može mi netko reći kako na defaultnoj tipkovnici omogućiti predictive tekst (kao na slici) za hrvatski jezik ili jednostavno nije moguće? Trenutno koristim SwiftKey tipkovnicu koju sam koristio na androidu ali sam htio ovoj dati šansu međutim ovo mi je veliki no-go.

Takav tekst je jedino moguće, koliko sam ja koristio strane tipkovnice, samo na JAČIM jezicima! 
U svakom slučaju engleski, njemački, pa čak i japanski i koreanski recimo! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Pustili su 16.0.2
Srbija
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPhone 13 - rasprava

 Uzeo sam zaštitno staklo(SPIGEN 9H Zaštitno staklo ALIGNmaster™)  i pokazalo se loše.Nakon dva dana imam dosta crtica po telefonu i nije mi jasno kako s obzirom da ako mi nije u rukama onda je na stolu ili ako sam vani u dzepu.

 

Toliko mi ti smeta da sam spreman dati 50,60e  samo da valja!!

 

Molim Vas ako znate da mi preporucite kvalitetno staklo!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Zec_94 kaže...

 Uzeo sam zaštitno staklo(SPIGEN 9H Zaštitno staklo ALIGNmaster™)  i pokazalo se loše.Nakon dva dana imam dosta crtica po telefonu i nije mi jasno kako s obzirom da ako mi nije u rukama onda je na stolu ili ako sam vani u dzepu.

 

Toliko mi ti smeta da sam spreman dati 50,60e  samo da valja!!

 

Molim Vas ako znate da mi preporucite kvalitetno staklo!

 

U prosincu 10 12 ove godine će biti kako imam točno četri godine svoj XS Max! 
Od prvog dana ne nosim ali apasolutno nikakvu zaštitu za ekran, i skorom nemam niti jednog friža na površini! 

Moja preporuka, budi maaaalo pažljiviji, skoncentriraniji kada ga imaš u rukama i miran si "doživotno", ustvari, dok ga budeš želio imati. 

ATJ Lučko
11 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Kada sam imao samsung. S20 bolilo me briga i naravno nije bilo crtice nikakve a sada kad pazim eto ti problema 😅

11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Vi koji imate IOS 16
Kako gledate piratske filmove. Mora postojati neki način za torente
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozdrav ekipa. Planiram uzeti iphone 13 pa me zanima jel li moguce koristit mob kao dual sim? Koristio bi od t-com-a internet posvuda fizičku sim karticu samo za net, a za pozive i poruke bi uzeo eSim. Da li bi to sve radilo kako treba? Hvala unaprijed! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Ja koristim i radi bez problema. Nego, je li moguće sada uzeti eSim kao obični korisnik? Znam da je prvo bilo samo za poslovne korisnike (meni je eSim službeni broj), kakva je sada situacija?

EDIT: ja imam 13Pro, sad vidim da si pitao za 13. Nadam se da je ista situacija između 13 i 13Pro po tom pitanju

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 8:09 (steve90).
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava

Ok, hvala na informaciji. Vjerujem da je isto i za iphone 13. Koliko vidim eSim je dostupan kod tcom-a samo za tarife na pretplatu, a kod a1 moze i na bonove. 

13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Pozdrav,

Uzeo sam iPhone 13 Mini. Zanima me na koji način mogu "unjeti" video zapise da se prikazuju unutar VLC-a?

Prebacivanje sam napravio putem AirDroid-a ili za prikaz unutar VLC-a treba prebacivanje biti izvršeno putem iTunesa?

Još me zanima nema preporuka za punjač i kabel za punjenje (dobar omjer cijene i kvalitete).

 

Hvala unaprijed na svakom odgovoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Gale92 kaže...

Pozdrav,

Uzeo sam iPhone 13 Mini. Zanima me na koji način mogu "unjeti" video zapise da se prikazuju unutar VLC-a?

Prebacivanje sam napravio putem AirDroid-a ili za prikaz unutar VLC-a treba prebacivanje biti izvršeno putem iTunesa?

Još me zanima nema preporuka za punjač i kabel za punjenje (dobar omjer cijene i kvalitete).

 

Hvala unaprijed na svakom odgovoru 

 

Najsigurnije ti je uzet originalni Apple 20W USB-C adapter, ako ti treba isti punjač za ostale uređaje onda si dodatno nabaviš USB-A/USB-C mali adapterčić. Apple adapter nije skup, cca 200 kn na Mall.hr i bar si siguran onda da nisi kupio tempiranu bombu. https://www.mall.hr/kucni-punjaci/apple-kucni-punjac-20-w-usb-c-mhje3zm-a-

 

Kabel bi morao dobiti skupa s ajfonom, ne? Bar kolko vidim po ajfon Mini unboxing videima, sa običnim i Pro modelom dolazi USB-C/Lightning kabel.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 9:37 (Imperijas).
11 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Evo, novi vlasnik, mislio sam uzeti 14, ali je nije bilo na stanju, pa sam uzeo 13. 

 

Do sada sam samo koristio Android, od Samsunga S8 sam bio samo na Samsunzima, na flagship uređajima. 

 

Mogu vam reći da sam se preporodio. Ima mi toliko kul stvari ovaj iOS, no ima isto tako i nekih sitnih nelogičnosti, još se nisam privikao na sve, no zasad sam prezadovoljan. Prelazak nije bio bolan. Uzeo sam Apple Music, koristio sam Tidal i Spotify, osobno mi je Apple Music za sada najbolji od ta 3. 

 

Na Googleu imam još slobodnog mjesta, tako da neću uzimati iCloud dodatni prostor (zasad), to ću razmisliti kada dođe vrijeme, uzeti Googleovu pretplatu za storage ili ići na iCloud soluciju.

 

Jedino što me je satralo je dok sam promijenio melodiju zvona, to je jedina zamjerka haha.

 

Any tips and tricks? 

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Crucifixion kaže...

Evo, novi vlasnik, mislio sam uzeti 14, ali je nije bilo na stanju, pa sam uzeo 13. 

 

Do sada sam samo koristio Android, od Samsunga S8 sam bio samo na Samsunzima, na flagship uređajima. 

 

Mogu vam reći da sam se preporodio. Ima mi toliko kul stvari ovaj iOS, no ima isto tako i nekih sitnih nelogičnosti, još se nisam privikao na sve, no zasad sam prezadovoljan. Prelazak nije bio bolan. Uzeo sam Apple Music, koristio sam Tidal i Spotify, osobno mi je Apple Music za sada najbolji od ta 3. 

 

Na Googleu imam još slobodnog mjesta, tako da neću uzimati iCloud dodatni prostor (zasad), to ću razmisliti kada dođe vrijeme, uzeti Googleovu pretplatu za storage ili ići na iCloud soluciju.

 

Jedino što me je satralo je dok sam promijenio melodiju zvona, to je jedina zamjerka haha.

 

Any tips and tricks? 

 

 

Drži bateriju između 20-80% za dugovječnost i jedamput mjesečno ga napuni do 100%. Nisam vjerovao, ali evo moj 13PM nakon godinu dana tog režima ima zdravlje 100%, dok je prijašnji 11P nakon 1.5 godinu bio na 85%, ali uopće nisam pazio na cikluse punjenja.

11 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
FileFicho kaže...
Crucifixion kaže...

Evo, novi vlasnik, mislio sam uzeti 14, ali je nije bilo na stanju, pa sam uzeo 13. 

 

Do sada sam samo koristio Android, od Samsunga S8 sam bio samo na Samsunzima, na flagship uređajima. 

 

Mogu vam reći da sam se preporodio. Ima mi toliko kul stvari ovaj iOS, no ima isto tako i nekih sitnih nelogičnosti, još se nisam privikao na sve, no zasad sam prezadovoljan. Prelazak nije bio bolan. Uzeo sam Apple Music, koristio sam Tidal i Spotify, osobno mi je Apple Music za sada najbolji od ta 3. 

 

Na Googleu imam još slobodnog mjesta, tako da neću uzimati iCloud dodatni prostor (zasad), to ću razmisliti kada dođe vrijeme, uzeti Googleovu pretplatu za storage ili ići na iCloud soluciju.

 

Jedino što me je satralo je dok sam promijenio melodiju zvona, to je jedina zamjerka haha.

 

Any tips and tricks? 

 

 

Drži bateriju između 20-80% za dugovječnost i jedamput mjesečno ga napuni do 100%. Nisam vjerovao, ali evo moj 13PM nakon godinu dana tog režima ima zdravlje 100%, dok je prijašnji 11P nakon 1.5 godinu bio na 85%, ali uopće nisam pazio na cikluse punjenja.

 Znači stavim ga na 20% punit i onda skinem na 80%-85%.

Jbt, postala znanstvena fantastika za održavati kapacitet baterije haha.

Hvala!!! 


Edit: imaš preporuku za kakvu aplikaciju da je samo iOS featured samo? 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2022 12:53 (Crucifixion).
14 godina
offline
IPhone 13 - rasprava
  • Evo jučer stigao iPhone 13 Pro i kao dugogodišnji android korisnik mogu reći da mi je ovaj iOS breath of fresh air!

 

neke zamjerke (možda još ne poznam iOS kak spada pa postoji rješenje za ovo ispod):

 

  • paljenje ekrana kod notifikacija koje se mora onemogućiti zasebno za svaku aplikaciju
  • dok je isključeno paljenje ekrana za notifikacije, onda se notifikacije ne vide odma na lock screenu nego treba nekak čudno swajpati po lock screenu da se pojave sve notifikacije...tu nisam uhodan baš
  • ekvivalent androidovom back buttonu mi ne leži za sad (swajpanje lijevo na gornjoj strani ekrana, ak sam dobro skužil?)
  • ikone moraju biti raspoređene jedna ispod druge, ne može biti "luft", tj. prazan prostor između ikona

 

stvari koje su mi se odmah dopale:

 

  • izostanak fingerprint čitača i FaceID uvelike olakšava otključavanje moba i sviđa mi se da postoji kao provjera i kod instaliranja appova pošto FaceID radi jako brzo, tako da mi ta dodatna sigurnost daje mir... na androidu sam se često znao mučiti sa fingerprintom zbog raznoraznih vanjskih faktora
  • iOS UI je čist i minimalističan
  • prebacivanje sa starog mobitela je malo potrajalo ali sve stvari koje sam trebao prebacile su se bez problema ili gubitka podataka (notoriozna 'Move to iOS' aplikacija)

 

 

još imam dosta igrancije i privikavanja pred sobom ali za sad sam impresioniran appleovim sustavom.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 9:35 (Imperijas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
Imperijas kaže...
  • Evo jučer stigao iPhone 13 Pro i kao dugogodišnji android korisnik mogu reći da mi je ovaj iOS breath of fresh air!

 

 

 

još imam dosta igrancije i privikavanja pred sobom ali za sad sam impresioniran appleovim sustavom.

 

Čekaj dok skužiš da nema odvojene kontrole glasnoće.

5 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
FileFicho kaže...
Crucifixion kaže...

Evo, novi vlasnik, mislio sam uzeti 14, ali je nije bilo na stanju, pa sam uzeo 13. 

 

Do sada sam samo koristio Android, od Samsunga S8 sam bio samo na Samsunzima, na flagship uređajima. 

 

Mogu vam reći da sam se preporodio. Ima mi toliko kul stvari ovaj iOS, no ima isto tako i nekih sitnih nelogičnosti, još se nisam privikao na sve, no zasad sam prezadovoljan. Prelazak nije bio bolan. Uzeo sam Apple Music, koristio sam Tidal i Spotify, osobno mi je Apple Music za sada najbolji od ta 3. 

 

Na Googleu imam još slobodnog mjesta, tako da neću uzimati iCloud dodatni prostor (zasad), to ću razmisliti kada dođe vrijeme, uzeti Googleovu pretplatu za storage ili ići na iCloud soluciju.

 

Jedino što me je satralo je dok sam promijenio melodiju zvona, to je jedina zamjerka haha.

 

Any tips and tricks? 

 

 

Drži bateriju između 20-80% za dugovječnost i jedamput mjesečno ga napuni do 100%. Nisam vjerovao, ali evo moj 13PM nakon godinu dana tog režima ima zdravlje 100%, dok je prijašnji 11P nakon 1.5 godinu bio na 85%, ali uopće nisam pazio na cikluse punjenja.

 Kako je to cool. U 2022 godini "najbolji" telefon danasnjice a moras kupiti vekericu (stariji znaju sta je to) da bi punio telefon ;) 

10 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Da ne otvaram novu temu,vez Apple airpods pro dali netko zna ima li igdje ovde nabavit vrhove od mem pjene?

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone 13 - rasprava

Dostupan je 16.1

i macOS (13) Ventura (kompatibilna sa svim modelima od 2017. na više).

 
2 0 hvala 1
10 godina
online
IPhone 13 - rasprava

Bok, evo da ne pišem ponovno kopiram post iz teme Pomoć pri odabiru mobitela. Ako itko ima ikakva iskustva ili kakve savjete rado ću poslušat.

J(CRO) kaže...

Pozdrav ekipa, možda sam fulao temu ali imam ogroman problema oko mobitela. Radi se o iPhone 13 Pro Max, ažuriran je na ios 16 i sve je normalno radilo dok ga sinoć nisam vratio na tvorničke postavke. Prvo što se traži kad se vrati na tvorničke postavke je odabir jezika, šta ja ne mogu proći jer se mobitel zablokira i neće odabrati jezik. Nakon toga se najčešće resetira ili jednostavno ostane tako zamrznut dok ga ja sam ne ugasim. Cijeli dan tražim po netu rješenje i sve sam dosad probao, od force reseta do ažuriranja softvera preko itunesa na računalu (kad sam ga probao obrisati ponovno i ažurirati preko računala bacao mi je grešku 2003), I tu sam zapeo. Otišao sam danas u apple centar na trgu u Zagrebu gdje su me tražili 200 kuna za popravak softvera (??). Mobitel je kupljen u devetom mjesecu prošle godine i appleovo jamstvo je isteklo međutim pozvao sam se na zakon o potrošačima gdje jasno piše da svi elektronički uređaji (uključujući apple) imaju propisanu garanciju od dvije godine. Oni su mi na to odgovorili da imamo garanciju samo na hardver, a da softverske greške nisu pokrivene. Moje pitanje je sad, s obzirom da to očito nema nikakvog smisla jer je softver isključivo njihova greška koju oni moraju ispravit, može li se tu još šta učiniti? Malo je reći da sam ljut jer mobitel dođe ko svetog petra kajgana i ne bih im više ni lipe dao radi bezobrazluka.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone 13 - rasprava
J(CRO) kaže...

Bok, evo da ne pišem ponovno kopiram post iz teme Pomoć pri odabiru mobitela. Ako itko ima ikakva iskustva ili kakve savjete rado ću poslušat.

J(CRO) kaže...

Pozdrav ekipa, možda sam fulao temu ali imam ogroman problema oko mobitela. Radi se o iPhone 13 Pro Max, ažuriran je na ios 16 i sve je normalno radilo dok ga sinoć nisam vratio na tvorničke postavke. Prvo što se traži kad se vrati na tvorničke postavke je odabir jezika, šta ja ne mogu proći jer se mobitel zablokira i neće odabrati jezik. Nakon toga se najčešće resetira ili jednostavno ostane tako zamrznut dok ga ja sam ne ugasim. Cijeli dan tražim po netu rješenje i sve sam dosad probao, od force reseta do ažuriranja softvera preko itunesa na računalu (kad sam ga probao obrisati ponovno i ažurirati preko računala bacao mi je grešku 2003), I tu sam zapeo. Otišao sam danas u apple centar na trgu u Zagrebu gdje su me tražili 200 kuna za popravak softvera (??). Mobitel je kupljen u devetom mjesecu prošle godine i appleovo jamstvo je isteklo međutim pozvao sam se na zakon o potrošačima gdje jasno piše da svi elektronički uređaji (uključujući apple) imaju propisanu garanciju od dvije godine. Oni su mi na to odgovorili da imamo garanciju samo na hardver, a da softverske greške nisu pokrivene. Moje pitanje je sad, s obzirom da to očito nema nikakvog smisla jer je softver isključivo njihova greška koju oni moraju ispravit, može li se tu još šta učiniti? Malo je reći da sam ljut jer mobitel dođe ko svetog petra kajgana i ne bih im više ni lipe dao radi bezobrazluka.

 

A sta ces sad...svađati se s njima.

 

Daj 200kn i neka ti riješe ljudi problem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice