YouTube kao izvor zarade

poruka: 365
|
čitano: 163.249
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Da , na YouTubu se može zaraditi i milijune dolara (primjer - PewDiePie i još neki uploaderi) , ali moraš imati stvarno velik broj pregleda i puno videa. Ako imaš malen broj pregleda , slabo ćeš išta zaraditi. Da bi mogao mjesečno zaraditi 100 eura , moraš svaki mjesec skupiti 100 tisuća pregleda i svi ti pregledi moraju dolaziti iz razvijenih zemalja kao što su Njemačka ,Amerika , Francuska i druge.

 

Pregledi sa naših prostora se slabo plaćaju , tako da bi morao imati preko 200 ili 300 tisuća pregleda da bi zaradio 100 eura mjesečno.

 

Premda meni 70% pregleda dolazi sa naših prostora , ja ipak uspijem ostvariti mjesečnu zaradu između 120 i 150 eura zato što imam između 500 tisuća i milijun pregleda mjesečno.

 

Jedini način da više zaradiš uz malo pregleda je taj da na kanalu imaš preko 1000 videa , ali možda nećeš imati ni vremena ni živaca toliko snimati s kamerom.

 

Također valja spomenuti da se nikad ne smiješ uključivati u partnerske mreže (Social Blade i druge) ako ne postavljaš copyright video sa nekim igrama i slično jer te mreže ti mjesečno uzmu 40% zarade.

 

Isto tako treba spomenuti da ne moraš imati ni jednog pretplatnika na kanalu da bi zarađivao , a također je zarada moguća ako na kanalu imaš 2 copyright strikea (opomene za kršenje autorskih prava).

 

Ako ti YouTube zbog copyrighta izbriše video na kojem si zarađivao , YouTube ti neće zabraniti zaradu na tom kanalu. U slučaju da ti zbog višestrukog kršenja copyrighta YouTube izbriše kanal , to neće oštetiti tvoj AdSense račun.

 

Samo trebaš napraviti novi YouTube kanal i povezati ga sa AdSensom. Na AdSense se može spojiti neograničen broj kanala.

 

Jedino što je zabranjeno je to da klikaš na vlastite reklame jer to je prevara i tako ćeš zauvijek izgubiti AdSense račun i svu zaradu. Također ne smiješ sa drugog kanala gledati svoje unovčene snimke preko vlastitog Interneta ili kad si odjavljen s kanala jer to je također auto-click prevara i izgubit ćeš AdSense i svu zaradu. Nemoguće je vratiti AdSense i zaradu. Jedina opcija je izrada novog AdSense računa i novog YouTube kanala koje ćeš povezati.

 

Također ne smiješ nikomu dopustiti da preko tvog Interneta (preko tvoje Wi-Fi mreže) gleda tvoje unovčene snimke jer to je opet auto-click prevara i tada gubiš svoj AdSense račun i svu zaradu.

 

Dovoljan je samo jedan prekršaj i zauvijek gubiš AdSense i zaradu. Jedina opcija ti je da napraviš novi AdSense račun i novi YouTube kanal i da ih opet povežeš jer drugačije ne može.

 

Također bi valjalo spomenuti da ne treba ništa ulagati kako bi zarada na YouTubu bila moguća. Dakle , oni koji kažu da se na YouTube i AdSense ne može zarađivati bez nekog uloga , ti ljudi lažu ili su neiskusni i naivno vjeruju svakoj pogrešnoj informaciji koju pročitaju na forumima.

 

Na YouTubu i AdSensu je zarada svakomu dostupna i ne moraš ništa ulagati da bi mogao zarađivati. Oni koji tvrde da se na Internetu ne može zarađivati , to su ljudi koji nemaju pojma o tome i neka znaju da je njihovo mišljenje pogrešno jer zarada na Internetu je itekako moguća. Samo treba uložiti malo truda i dobre volje i sve se može ostvariti.

 

Sve ovo govorim iz vlasitog iskustva jer sam sve to isprobao u ovih 8 mjeseci.

Sony DSC-F828
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 13:18 (dream.fighters.90).
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Imam neki stari crtić za kojeg bi možda bilo mnogo ljudi zainteresirano, i pretpostavljam da više ne postoji copyright na njega...

Ali, kako biti siguran? Glupo mi ga je stavit na kanal, ovi mi daju kaznu, i ode cijeli kanal na kojem radim nekoliko godina (vać odavno imam jednu "kaznu" za jedan copyrighted video, ovo bi bio drugi prekršaj).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Najbolje bi bilo da otvoriš novi kanal i na njega stavljaš crtiće. Tako nemaš nikakvog rizika da će ti stari kanal nastradati. Ja imam čak 4 kanala i kad dobijem kaznu na jednom , tada radim na drugom dok kazna ne istekne na ovom prvom.

 

I naravno , nema smisla da na novom kanalu opet stavljam isti crtić zbog kojeg mi je nastradao stari kanal , jer će mi i novi tako nastradati.

 

Dakle , ako misliš stavljati crtiće i zarađivati na njima , obavezno otvori novi kanal i svakako iz crtića izbaci uvodnu i odjavnu špicu jer YouTube većinu crtića hvata i blokira upravo na špicama. To sam isprobao i uvjerio sam se da je stvarno tako.

 

Uvijek postoji način da u većini slučajeva izbjegneš prekršaj i omogućiš zaradu na strogo zaštićenom crtiću, samo što to ne prolazi kod svakog crtića.

 

Taj prekršaj copyright-a te kazni na pola godine. Dva prekršaja produljuju kaznu na godinu dana , a treći prekršaj zauvijek briše kanal i nema teorije da ćeš ga uspjeti vratiti.

 

 

Jedan uploader s YouTuba po imenu Vegeta BiH mi je rekao da je uspio vratiti svoj izbrisani kanal , ali ja mislim taj tip da laže. Ako ti YouTube ugasi kanal zbog copyright-a , nije lud da ti ga vraća jer bi time opet vratio mogućnost gledanja copyright videa zbog kojih je kanal i ugašen.

 

Da bi otkrio je li ti kazna još uvijek aktivna na kanalu , samo odeš u izbornik YouTuba i klikneš na KANAL. Ako su sve one točkice zelene , znači da ti je istekla kazna i kanal ti je opet sposoban primati video dulji od 15 minuta.

 

Ja sam uspio unovčiti skoro sve epizode od Ninja Kornjača i na tom crtiću je najveća zarada. Uspio sam unovčiti još neke crtiće , ali na njima je puno manja zarada , tako da mi Ninja Kornjače ostaju kao glavni izvor zarade.

 

Naravno , postoji puno crtića čiji autori dozvoljavaju prikazivanje na YouTubu , ali zabranjuju zaradu na njima. To se može lako provjeriti kada odeš na VIDEO MANAGER ili UPRAVITELJ VIDEOZAPISA i pogledaš da li kod nekog crtića stoji tekst sa plavim ili crvenim tekstom.

 

Uglavnom , probaj ovakav tip zarade , ali samo na novom kanalu jer tako nematš rizik da ti izbrišu stari kanal. Taj novi kanal ćeš morati povezati sa AdSensom kao i stari jer neće ti biti automatski povezan. I naravno , obavezno izbaci sve špice iz crtića da ga YouTube ne prepozna , jer ako ne izbaciš špice , nećeš moći zarađivati na crtiću.

 

Kod nekih crtića nije potrebno izbacivati špice , ali ipak je bolje da ih izbaciš jer nikad se ne zna kad će YouTube krenuti sa prepoznavanjem špica. Najbolje je ne riskirati sa špicama.

Sony DSC-F828
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

pozz..da li mogu 2 razlicita youtube racuna povezati na jedan adsense

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Ovaj tip s crtićima je genijalac! :D Svaka čast! Meni to u mojih 21 godinu nije palo napamet.

 

PS javi se kad vidiš poruku, imam brdo pitanja. :D

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Eto , valjalo bi da napomenem da se može vrlo lako izbjeći copyright na YouTubu ako se smanji slika videa. Kada sam ja stavljao epizode od dexterovog laboratorija sa slikom u originalnoj veličini , sve epizode i kanale mi je izbrisalo , ali kada sam smanjio sliku , ne samo da su mi poštedjeli kanal i epizode , već su mi dozvolili zaradu na dexteru.

 

Svakako izbrišite i sve špice iz crtića jer u špicama se može nalaziti pjesma koja je zaštićena sa copyrightom i to će uzrokovati blokadu zarade na čitavom videu.

 

Vidio sam da je takav način zarade uspio i kod drugih uploadera. Jedan uploader je stavljao epizode od Naruta na srpskom sa smanjenom slikom i sve epizode mu je primilo i uspješno unovčilo , a sve one epizode sa originalnom veličinom su izbrisane.

 

Dakle , mogu reći da smo pronašli način kako da se izbjegne blokada kanala , videa i zarade na jednostavan način - samo smanjite sliku videa. Tada ćete moći stavljati najjače zaštićene crtiće i moći ćete uključiti zaradu na njima.

 

Neka slika bude smanjena na jednu četvrtinu u odnosu na originalnu veličinu i neka ne bude na sredini monitora , već u kutu ili na rubu. Ne zaboravite izbaciti sve špice iz crtića.

 

Evo , možete pogledati video koji sam smanjio:

 

 

Zahvaljujući ovom smanjivanju videa , mogao sam uključiti zaradu na svakoj epizodi. To ću raditi i na drugim crtićima i vjerujem da ću i tada uspjeti. Iduća 2 crtića koja ću stavljati su Spužva Bob Skockani i Ben 10 na hrvatskom. Poslije toga idu svi ostali crtići koje imam.

Sony DSC-F828
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
almir7356 kaže...

pozz..da li mogu 2 razlicita youtube racuna povezati na jedan adsense

Ovo i mene zanima, pa ako netko zna da li je to moguće neka nam pomogne.

 

http://adf.ly/HFD9N
12 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

moguće je 

12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

kad adsense pokazuje zaradu koju si ostvario prethodni mjesec?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Svakog dvanaestog u mjesecu AdSense pokaže zaradu. Zarada će biti poslana između 22-og i 27-og dana u mjesecu. Ako primaš uplate čekom , trebat ćeš pričekati mjesec dana da ti ček stigne iz Irske.

Sony DSC-F828
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.7.2015 10:32 (dream.fighters.90).
9 godina
neaktivan
offline
YouTube kao izvor zarade

Jel' ima opcija isplate na paypal?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

ja mislim da ima

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Mislim da je što se tiče adsensea moguća isplata samo čekom, a kada si partner sa socialbladeom, machinima-om i slicno, onda mozes isplatiti na paypal, jer oni isplacuju na paypal, samo sto oni uzmu neki postotak zarade. Tako je bilo prije, samo čekovi, ne znam da li su sada ubacili paypal.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

AdSense ima 2 načina isplate. Prvi je preko čeka , a drugi je direktnom uplatom na bankovni račun putem IBAN i SWIFT broja. Taj direktni način uplate na račun se zove WIRE TRANSFER. Za ovaj direktni način uplate se mora otvoriti devizni račun u banci. Prilikom uplate , novac stiže na račun za oko 3 do 5 dana. Ovakav način uplate je mnogo brži od čeka , jer ček stiže za oko 15 do 30 dana od slanja.

 

Kod unovčavanja čeka ne moraš imati račun u banci. Također se ne moraju plaćati nikakvi porezi. Službenica na šalteru mi nikad nije spomenula da moram plaćati neki porez. Inače , sve uplate dižem preko čekova.

 

Sve čekove unovčavam u poslovnici Uni Credit banke u Širokom Brijegu.

 

Ja sam AdSensu poslao prijedlog da u načine isplate dodaju PayPal , Payoneer , Payza , Skrill , PerfectMoney i Neteller. Nadam se da će uvažiti moj prijedlog.

 

Ako se na YouTube ne stavljaju videi iz nekih popularnih igrica , dakle ako nemaš gaming kanal koji je rezerviran isključivo za igrice , onda nema nikakve potrebe da se povezuješ na social blade. Taj social blade ti uzima 40% zarade , to sam saznao od korisnika koji su se povezali na njega.

 

Također moram napomenuti i da su u krivu oni koji govore da se na YouTube-u ne može zarađivati ako nisi povezan sa social blade-om ili nekom drugom partnerskom mrežom. Dakle , uopće ne moraš biti spojen sa nekim partnerom da bi mogao zarađivati. Jedini ti je partner YouTube.

 

Također ima i onih koji pričaju totalne nebuloze da se treba nešto plaćati da bi zarada na YouTubu bila moguća. To uopće nije istina , ništa se ne mora plaćati jer Google sve troškove plaća oko slanja kuverata sa čekovima i ostalo.

Sony DSC-F828
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

U koga pise da u njegovoj drzavi ne moze monetizacija(prikazivanje reklama na video klipovima), nek samo stavi neku drugu zemlju tipa Njemačku i može, a na adsense stavi svoju pravu adresu i svoju državu, nema veze što su drugačije države na youtube accountu i adsenseu, radit će.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2015 14:45 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

A western union si zaboravio kao mogućnost isplate? A brži je od ta tvoja dva načina.

 

 

Plus iz HR više ne treba mjenjati državu kanala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 15:18 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Način za isplatu na klasični bankovni račun ili western union je potpuno isti - sve ide preko IBAN i SWIFT brojeva.

 

Meni je puno lakše preko čeka jer mi ne treba nikakav račun u banci ili western unionu da bi podigao novce.

 

Za direktne uplate na račun preko IBAN i SWIFT brojeva bih morao imati otvoren račun u banci ili western unionu , a za to moram ići u MUP da mi izvade podatke o prebivalištu iz CIPS-a i morao bih praviti kopiju osobne , što mi se baš i ne da raditi. Lakše mi je ovako preko čekova.

 

Istina je da se mora između 15-30 dana čekati isporuka čeka poštom , ali tako mi je lakše jer se ne moram mučiti sa tim otvaranjem računa u banci i gnjavaže po MUP-u i dugom čekanju da se sve to završi , kad jednostavno mogu odnijeti ček u banku i u roku od 5 minuta dobijem novce.

 

No dobro , nekome će biti lakša opcija sa računom u banci ili WU , a nekomu preko čeka.

 

Meni je lakše preko čeka.

Sony DSC-F828
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Nema nikakvog računa u western unionu.

 

Dođeš na poštu ispuniš podatke sa adsense na wu formular koji su dani za isplatu ako je ima kao što su MTCN, tko šalje, točan iznos, svoje ime, prezime, oib  i vozi sa lovom.

 

Pišeš neke stvari koje ne znaš. Pa nemoj. :)

 

 

Prošli mjesec je obrada počela 22.-gog a ja sam 24.-tog digao lovu. 

 

I ne može ček nikako biti lakši kad je spor. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 10:33 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Ja sam rekao istinu i nije točno da ne znam ništa o tome kako ti kažeš. Ne želim nikako vrijeđanje na ovom ili bilo kojem drugom forumu.

 

Moraš imati otvoren račun gdje god uplaćuješ novac elektronskim putem , pa tako i u WU.  Jer kako će ti Google isplatiti novce ako nemaš nigdje račun i ako od svog WU računa nisi upisao IBAN i SWIFT podatke u AdSense?

 

To je isto kao kad zoveš nekoga na telefon. Da bi nazvao , moraš znati broj telefona na koji ćeš poslati poziv. Ista stvar je i sa AdSensom - moraš upisati IBAN i SWIFT brojeve od svog WU računa da bi ti AdSense mogao poslati novac. U suprotnom AdSense neće znati gdje će poslati novce ako nisi upisao te brojeve od računa.

 

Možda se kod WU ne zove IBAN broj već taj MTCN kako si rekao , ali definitivno u AdSense moraš upisati bar neki broj  bankovnog ili WU računa da bi AdSense znao gdje će poslati novac.

Sony DSC-F828
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ja kako znam za WU ne treba nikakav račun već pošiljaoc pošalje primaocu taj neki broj transakcije ili šta već i primalac pomoću tog broja i lične(osobne)karte podiže pare.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Dream i dalje gluposti pišeš meni koji sam već nekoliko godina u tome.

 

Ne treba ti račun za WU od google-a dobiješ MTCN. Money transfer code number. Deseteroznamenkasti broj koji prepišeš sa ad sense-a i sa kojim ideš u poštu i dobiješ lovu na ruke.

MTCN je svaki puta drugačiji i ne možeš ga gađati napamet. 

 

Zato si im kvragu i dao svoje ime, prezime i adresu koja je na osobnoj. Na to oni isplaćuju uz MTCN broj transakcije i točan iznos isplate. To sve piše na ad sense kada je isplata. 

 

Dobivam već duže tako lovu tako da nema potrebe da mi teoretiziraš kada to radim u praksi.

 

I ne nisi napisao istinu i ne, ne znaš zato ti i pišem. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 16:27 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

A kako ću pronaćii na AdSensu taj MTCN broj?    Nigdje nisam našao tu opciju. Meni su dostupne samo 2 opcije za isplatu: 1.ček , 2.wire transfer preko IBAN i SWIFT broja.

 

Taj MTCN ja nigdje ne mogu pronaći u postavkama.

 

A što ako se netko dočepa mojeg MTCN broja i mojih podataka?  U našim bankama neki službenici uopće ne traže pokazivanje osobne (uglavnom starije zaposlenice na šalterima) , pa je možda takva situacija i u našim WU poslovnicama - to znači da kad bi netko došao do mog MTCN broja , mogao bi otići u poslovnicu WU i slagati službeniku da sam to ja i službenik će mu predati novac misleći da sam to ja.

 

Svega toga se bojim jer u našoj pošti kradu čekove , pa mogu probati i sa krađom tog MTCN-a.

 

Meni su u pošti ukrali AdSense ček od 133 eura poslan 26.05 ove godine , a znam da je tako zato što još nije stigao , a trebao je stići još prije 9 dana.

 

Drugi ček od 114 eura sam prekjučer dobio , ali kuverta u kojoj sam ga dobio je bila oštećena - donji dio kuverte je bio odsječen silom. Srećom , to je samo malo  okrznulo ček i danas sam ga uspješno unovčio u banci. To oštećenje na kuverti nije nikakvo "oštećenje u transportu" i slično jer je oštećenje stvarno veliko. Donji dio kuverte je totalno otrgnut i mislim da su to učinili zaposlenici iz pošte kako bi mogli pročitati brojeve sa čeka.

 

Ovaj stariji ček od 133 eura koji mi nikad nije stigao je vjerojatno ukraden od strane nekog lopovskog poštara , jer čudno je da nije stigao u roku od 31 dan , a trebao je. Dakle , nema ga već 40 dana.

 

Zato se i bojim da bi mi netko mogao zloupotrijebiti MTCN broj jer kod nas se krade "na veliko". Također neki zaposlenici kradu novce iz banaka. Mojoj su tetki mnogo godina krali mirovinu zbog čega je račun morala zatvoriti i otvoriti novi u banci u Imotskom. Sve ovo lopovi mogu raditi kad pojedini zaposlenici u bankama ne traže pokazivanje osobne i svatko može ukrasti tuđi ček i unovčiti ga u banci tako da se lažno predstavlja kao da je on pravi vlasnik čeka.

 

Zato sam odlučio podići besplatnu VISA INSPIRE karticu u Intesa SanPaolo banci i sa AdSensa uplaćivati novac direktno na karticu preko IBAN i SWIFT brojeva. Tako mi više nitko i nikada neće moći ukrasti ček u pošti.

Sony DSC-F828
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2015 19:31 (dream.fighters.90).
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ako pod payment settings nemaš western union ni ne možeš do MTCN-a jer je on vezan za isplatu putem WU.

 

(Slika dolje) 

 

Drugo ako ti provale na ad sense baš u periodu kada je isplata da mogu doći do MTCN-a i iznosa isplate.

 

Ako redovno pratiš ad sense stigneš odreagirati a još niti jednom ionako nisam uspio dobiti novac bez osobne karte ona je na pošti obavezna. 

 

Još nešto?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube kao izvor zarade

Možda si ti iz Hrvatske pa ti AdSense dopušta uplatu na Western Union , zato što je Hrvatska ušla u EU prije par godina.

 

Ja sam iz BiH koja nije u EU , pa je to možda razlog zašto mi AdSense nema opciju za uplatu na WU.

Sony DSC-F828
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Ako je tako onda oprosti ali ne možeš na hr forumu pisati o načinima isplata.

 

Mi u hr imamo i WU. 

 

Što ako ti netko ukrade MTCN? Tj. što ako ti netko provali mail? Taj ne mora nužno znati da imaš i ad sense osim ako si svima rastrubio okolo.

 

Što ako ti padne klavir na glavu? Sama pitanja.

 

Kažem prošli mjesec a i inače je tako u roku dva dana od početka obrade ja dignem lovu znači konkretno prošli mjesec 24.6. i naravno da mi se ne da zaj... sa čekanjem čekova. Ok? Pozdrav tebi. 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Naknadno sam provjerio jer se točno ne sjećam. adsense preko WU u Hrvatskoj je od 2010. znači 3 godine prije unije.

 

Nisu baš najjače države koje koriste adsense preko WU Kina je najjača pogledaj popis na linku ispod ali eto BiH nema. 

 

Tu ti je sve o tome ako ikada uvrste u BiH pa da znaš. 

 

https://support.google.com/adsense/answer/2850006?hl=hr

 

:)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Nije valjda da može uzeti novce samo ako ima MTCN i tačan iznos bez osobne karte onog koji je vlasnik adsensea ?

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: YouTube kao izvor zarade
Haker_x kaže...

Nije valjda da može uzeti novce samo ako ima MTCN i tačan iznos bez osobne karte onog koji je vlasnik adsensea ?

 Od nekih 10-tak puta koliko sam primao novac iz inostranstva preko WU u BiH, samo jednom mi nije tražila ličnu kartu zbog toga što me sve radnice poznaju.

 

Nisam dugo imao transfere preko WU ali ako se dobro sjećam dadne mi onaj WU obrazac u koje upišem svoje podatke, sigurnosni broj, iznos i ona to provjeri u kompjuteru i sve bude OK.

 

Znalo mi se desiti jednom ili dva puta da dođem preuranjeno, odnosno da novac još nije legao, pa dođem sutra i sve bude OK.

 

Koliko mi je poznato bez sigurnosnog broja nema dizanja novca, i pitanje je kako će ti netko doznati broj?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Hm, a što sad?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTube kao izvor zarade

Dokazi da je tvoje ako ne mozes nista od unovcavanja tog videa.

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice