QoS konfiguriranje

poruka: 22
|
čitano: 9.692
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
QoS konfiguriranje

pozz...trebam pomoc u podesavanju QoS-a na svom ruteru...nije mi jasno sto znace te oznake dolje na slici? planiram ogranicit brzinu wifija na 2 mbit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: QoS konfiguriranje
domac5 kaže...

pozz...trebam pomoc u podesavanju QoS-a na svom ruteru...nije mi jasno sto znace te oznake dolje na slici? planiram ogranicit brzinu wifija na 2 mbit

i meni treba ovo, problem je sto imamo 2 kompa, i brat uvijek nesto skida kad ja radim nesto na kompu pa mi ometa internet i sve mi steka, pa bi ja htio namjestit da on moze skidat odredjenom brzinom a da meni ne smeta.

 

pa eto molio bi ako bi mi netko mogao  pomoci

 

router je siemens gigaset sx763

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
offline
QoS konfiguriranje

itko?

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: QoS konfiguriranje
win4crazzy kaže...

itko?

sx763 ne podržava QoS podešavanje (ili sam ja samo ćorav).

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Re: QoS konfiguriranje
rustweaver kaže...
win4crazzy kaže...

itko?

sx763 ne podržava QoS podešavanje (ili sam ja samo ćorav).

pa ima u postavkama qos, ili sam ja samo corav xD

idem u advanced, internet, internet connection i tamo ima qos

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: QoS konfiguriranje
win4crazzy kaže...

pa ima u postavkama qos, ili sam ja samo corav xD

idem u advanced, internet, internet connection i tamo ima qos

To nije to koliko ja znam, uostalom klikni pa vidi što sve imaš...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Re: QoS konfiguriranje
rustweaver kaže...
win4crazzy kaže...

pa ima u postavkama qos, ili sam ja samo corav xD

idem u advanced, internet, internet connection i tamo ima qos

To nije to koliko ja znam, uostalom klikni pa vidi što sve imaš...

u padajucem izborniku su neke kratice a neam pojma sta znace, ako netko ima iskustva s ovim, molio bi ga da mi pomogne

 

hvala

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: QoS konfiguriranje
win4crazzy kaže...

u padajucem izborniku su neke kratice a neam pojma sta znace, ako netko ima iskustva s ovim, molio bi ga da mi pomogne

http://www.cisco.com/en/US/tech/tk39/tk51/technologies_tech_note09186a00800a4837.shtml

http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_contract#Type_of_Service

 

S time da type of service za MaxADSL mora biti UBR, dakle to nije onaj QoS kojeg tražiš, kao što sam već napomenio...

 

Najpametnija bi ti stvar bila puknuti net limiter ili nešto slično na bratov komp...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.7.2012 19:40 (rustweaver).
14 godina
offline
QoS konfiguriranje

QoS nije bas za ogranicavanje brzine.. Vjerojatno netko zna program koji jest.

QoS iliti quality of service ti samo pomaze da "bolje" rasporedis bandwidth na vise racunala.. Npr: ti surfas, a buraz ti igra CoD-a na drugom racunalu. QoS ce njemu dat malu prednost nad bandwidthom (bar noviji routeri), a osim toga i sprijeciti da mu ti, ili on tebi, odnese sav promet

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
QoS konfiguriranje

Treba ti NetLimiter ili instaliraj dd-wrt firmware (on podržava postavljanje ograničenja brzine i prometa) na Siemensa (navodno radi). Ali gubiš garanciju (ako je imaš).

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: QoS konfiguriranje
passat kaže...

QoS nije bas za ogranicavanje brzine.. Vjerojatno netko zna program koji jest.

QoS iliti quality of service ti samo pomaze da "bolje" rasporedis bandwidth na vise racunala.. Npr: ti surfas, a buraz ti igra CoD-a na drugom racunalu. QoS ce njemu dat malu prednost nad bandwidthom (bar noviji routeri), a osim toga i sprijeciti da mu ti, ili on tebi, odnese sav promet

Pa to je ono što on želi, ne mora nužno smanjiti brzinu drugom računalu da bi na njegovom vlastitom računalu paketi imali lakši protok. Ovo bi bilo još idealnije od smanjivanja brzine...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
offline
QoS konfiguriranje

Nek proba oboje pa onda sam donese odluku sto njemu odgovara

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
QoS konfiguriranje

mislim da cu probat stavit netlimiter, al sad neznam koliku brzinu da dopustim jer ne zelim da mu net bude spor, a bome ne zelim ni da meni steka kad igram cod ili lol a on skida neke gluposti

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: QoS konfiguriranje
win4crazzy kaže...

mislim da cu probat stavit netlimiter, al sad neznam koliku brzinu da dopustim jer ne zelim da mu net bude spor, a bome ne zelim ni da meni steka kad igram cod ili lol a on skida neke gluposti

Za igrice ti je uglavnom bitan upload.. Tako da iako on nista ne bude skidao, a bude dijelio torrent, ping ti leti do neba visoko ;)

Vidi imas li za nj ikakve postavke.

13 godina
offline
Re: QoS konfiguriranje
passat kaže...
win4crazzy kaže...

mislim da cu probat stavit netlimiter, al sad neznam koliku brzinu da dopustim jer ne zelim da mu net bude spor, a bome ne zelim ni da meni steka kad igram cod ili lol a on skida neke gluposti

Za igrice ti je uglavnom bitan upload.. Tako da iako on nista ne bude skidao, a bude dijelio torrent, ping ti leti do neba visoko ;)

Vidi imas li za nj ikakve postavke.

aha, hvala, budem to onda provjerio

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
11 godina
neaktivan
offline
QoS konfiguriranje

...da se nadovežem

 

ruter je ovaj crni ADB ili kako već od t-coma

 

imam 4-5 uređaja koji se spajaju wlanom na njega i par koji se spajaju LAN-om

 

hoću raspodjeliti brzine od 10/0,8 Mbps kojih imam

 

npr.
1.moji uređaji 8/0,6 Mbps

2.laptop hebivjetra koji se na mene kači a još se nije sjetio pomoći u plaćanju interneta (a obožava piratebay) 2/0.2 Mbps

 

ako neko zna kako, koristeći qos ili bilo šta, molim nek mi nacrta ko djetetu u 2. osnovne jer sam ja pokušavao sa traffic clasification i mislim da sam postigao.....ništa

 

edit: stvar je poprilično hitna, jer se bojim za zdravstveno stanje navedenog hebivjetra {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 10:49 (ZoneM).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
QoS konfiguriranje

ja imam siemens se555 koji ima qos. iako ne podrzava da bas nekome limitiras brzinu, podrzava da das prednost nekom tipu prometa. ja sam stavio na http/ftp 80% što znači da ti možeš skidati i shareati torrente koliko god oces a net ti je i dalje brz (minimalno ces imati 80% od svoje ukupne brzine ili mozes stavit da imas tocno 80% i ni vise ni manje i to vrijedi za sve korisnike skupa). naravno, ako netko skida sa ftp-a ili nekog file hosting servisa, to ograničenje baš i nema neku svrhu ali kod torrenta dobro radi

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: QoS konfiguriranje

hvala ti, ali baš mi treba da njemu ograničim sve a moji da rade na tih 80%

11 godina
protjeran
offline
Re: QoS konfiguriranje

Ima li tko tutorial kako postaviti qos na adb ruteru? Ja sam pitao na mnogim forumima pa nitko nezna.

11 godina
neaktivan
offline
QoS konfiguriranje

vidim da niko nezna.

 

ajmo drugu opciju,

 

povezao bi na ovaj ruter drugi, thomsona od t-coma, onaj bijeli neznam točno koji je model, mislim da ima opciju da bude repeater, ako bi na njega spojio hebivjetra mogu li u njemu ograničiti promet?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: QoS konfiguriranje

Podrzava samo moras se ulogirati kao administrator.

11 godina
offline
QoS konfiguriranje

Zna li netko konfigurirat Qos na modelu tp link td-w8961nd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice