Pracenje preko IP adrese?

poruka: 67
|
čitano: 17.002
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Pracenje preko IP adrese?

Sudjelovala sam na jednom forumu na kojem su me banned,nakon nekoliko dana  sam se opet registrirala  sa istog kompa i istog rutera sa drugim racunom/emilom na kojem su me radi ne postivanja pravila "psovanja" opet banned

 

Nakon toga mi nisu administratori vise omogucili registriranje sa ovog kompa/rutera cak i nakon gasenja rutera is struje da bi se restirao na novu IP adresu...nakon 2 dana otisla sam na prijateljov komp/drugi ruter i registrirala se opet sa novim racunom/emialom,sad je registraijca prosla jer  ne kuze ko sam..

Ali kad sam se vratila doma na svoj komp/ruter nakon neoliko poruka na forumu kad su skuzili da sam to ja opet su me banned..

 

Moje pitanje je na koji nacin administratori foruma kuze da sam to ja,kad se ip adresa mjenja svaki dan ili pri svakom isljucivanju iz struje koje sam isto radila??

Sta oni vide moju MAC adresu kompjutera ili na koji nacin skuze da sam to ja????

 

Namjerno sam pratila ip adrese i svaki dan ih zapisivala na papir ,adresa se svaki dan mjenja ali prva dva broja gotovo uvjek budu ista ,dali preko toga povezu ko sam!!???

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2020 19:21 (Narcisa44).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

-da, ako žele vide mac ili bilo koji sys podatak računala (jer ulazom prihvaćaš i dozvoljavaš komunikaciju takvih podataka..).

-umjesto inaćenja, opameti se. Ako si banana, tad se ne koristiš tim forumom. Sve ostalo je kršenje pravila/zakona (samo što ne postoji sudska praksa kod nas... no ako žele ili ako se inatiš možeš proći i gore od bana).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Zato jer za ban ne koriste samo IP adresu nego i neke druge metode, recimo, kolačiće, fingerprint preglednika i slične podatke.

 

Probaj obrisati cache i kolačiće, pa vidi možeš li pristupiti forumu onda. Ako ne, probaj drugi preglednik.

 

I ne, forum ne vidi niti može vidjeti tvoju MAC adresu ili nekakve podatke s računala. Jedino što može vidjeti su neki ograničeni podaci o pregledniku i računalup, npr. rezolucija zaslona, odabran jezik sustava i tipkovnice, vremensku zonu i te neke bezvezne stvari. BrowserLeaks.com govori sve što web stranica može vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 8:00 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

I ne, forum ne vidi tvoju MAC adresu. MAC adresa se ne vidi dalje od lokalne mreže. Web stranice vide samo tvoju IP adresu.

 

tako je, mac se mijenja hop to hop..

ali zato cookie može sadržavati mac..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

I da kolačić sadrži MAC adresu u sebi, to web stranici ne bi govorilo apsolutno ništa. MAC adresa nije vidljiva na internetu i ista kao privatna adresa ostaje unutar lokalne mreže.

 

Kolačić uvijek sadrži neke relevantne informacije. Drugim riječima, u njemu je ID koji identificira tebe kao tog i tog korisnika i upravo po tome forum zna da mu pokušavaš pristupiti.

 

Da je MAC adresa uređaja vidljiva svakoj stranici to bi bio veliki sigurnosni i privatni propust. Uređaje bi se lakše hakiralo i svi bi mogli znati gdje se nalazi koji uređaj.

 

Kažem, BrowserLeaks.com je stranica koja ti pokazuje sve što jedna web stranica može vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 8:09 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

Da je MAC adresa uređaja vidljiva svakoj stranici to bi bio veliki sigurnosni i privatni propust.

 

zapravo nije nikakav propust, ta informacija je skroz irelevantna, a može se u najgorem slučaju koristiti za identifikaciju računala, jednako kao i ID koji spominješ.. koliko ja znam, postoje metode da se mac dohvati i spremi u cookie, ali je to glupo i nepraktično u svrhe identifikacije, jer kaj ako pristupaš stranici malo preko lan-a, malo preko wifija, naravno da je src mac drugačiji.

tvoj mac vrijedi i ovak i onak samo na lokalnom subnetu, jer kao što rekoh, src i dst mac se mijenja od hopa do hopa. na tom principu i funkcionira sva komunikacija između udaljenih subneta, src i dst ip, kao početna i krajnja lokacija ostaju isti, a src i dst mac se koristi za transport frameova između hopova.

 

Marko :D kaže...

Uređaje bi se lakše hakiralo i svi bi mogli znati gdje se nalazi koji uređaj.

 

 

baš bi volio čuti tehničko objašnjenje za ovo 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

..

 

Da je MAC adresa uređaja vidljiva svakoj stranici to bi bio veliki sigurnosni i privatni propust...

 -miješaš 'svaka stranica' i nešto s ulazom, kao forum, gdje dozvoljavaš upravo to, tj sve i to običnim klikom ok. Naravno, stranica vidi što želi vidjeti, što je programer zamislio, inaće je ćorava.

-forumi zbog bana upravo zato vide potrebne id podatke, kao i ostali servisi npr gamerski a tad nema skrivanja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
nine kaže...
Marko :D kaže...

Da je MAC adresa uređaja vidljiva svakoj stranici to bi bio veliki sigurnosni i privatni propust.

 

zapravo nije nikakav propust, ta informacija je skroz irelevantna, a može se u najgorem slučaju koristiti za identifikaciju računala, jednako kao i ID koji spominješ.. koliko ja znam, postoje metode da se mac dohvati i spremi u cookie, ali je to glupo i nepraktično u svrhe identifikacije, jer kaj ako pristupaš stranici malo preko lan-a, malo preko wifija, naravno da je src mac drugačiji.

tvoj mac vrijedi i ovak i onak samo na lokalnom subnetu, jer kao što rekoh, src i dst mac se mijenja od hopa do hopa. na tom principu i funkcionira sva komunikacija između udaljenih subneta, src i dst ip, kao početna i krajnja lokacija ostaju isti, a src i dst mac se koristi za transport frameova između hopova.

Vezano za MAC i kolačiće ➡ https://www.quora.com/Do-the-websites-I-visit-see-my-MAC-address-is-it-possible-for-a-website-to-see-its-users-MAC-addresses

 

I u pravu si, ta informacija ništa ne vrijedi, ali uz MAC adresu i javnu IP adresu, može se vidjeti lokacija gdje je navedeni uređaj. Ne sada ono u metar, ali može u kojem je gradu.

nine kaže...
Marko :D kaže...

Uređaje bi se lakše hakiralo i svi bi mogli znati gdje se nalazi koji uređaj.

baš bi volio čuti tehničko objašnjenje za ovo 

IP adresa + MAC adresa = lokacija uređaja

ihush kaže...
Marko :D kaže...

..

 

Da je MAC adresa uređaja vidljiva svakoj stranici to bi bio veliki sigurnosni i privatni propust...

 -miješaš 'svaka stranica' i nešto s ulazom, kao forum, gdje dozvoljavaš upravo to, tj sve i to običnim klikom ok. Naravno, stranica vidi što želi vidjeti, što je programer zamislio, inaće je ćorava.

-forumi zbog bana upravo zato vide potrebne id podatke, kao i ostali servisi npr gamerski a tad nema skrivanja.

I dalje tvrdim da MAC adresa nije vidljiva stranicama. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
ihush kaže...

 -miješaš 'svaka stranica' i nešto s ulazom, kao forum, gdje dozvoljavaš upravo to, tj sve i to običnim klikom ok. Naravno, stranica vidi što želi vidjeti, što je programer zamislio, inaće je ćorava.

-forumi zbog bana upravo zato vide potrebne id podatke, kao i ostali servisi npr gamerski a tad nema skrivanja.

Da, stranica pošalje header Is-Forum: true, browser odmah skida gaće 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

IP adresa + MAC adresa = lokacija uređaja

 Ne. MAC adressa vrijedi samo u lokalnim mrežama. Tvoj dodjeljen javni IP, je kao što i ime govori, javni podatak i dostupan svim stranicama i servisima (odnosno serverima) na koje se spajaš. Tvoj javni IP ISP dodjeljuje dinamički i ono što vidiš po geolokaciji jest data/network centar u kojem ti je taj IP trenutno dodjeljen, ako su i ti podaci redovito osvježeni.

 

Koliko lako je hakirati nekog nema veze s lokacijom, nego s mrežnom opremom ako se ide tim putem. Eto u /24 subnetu u kojem je moj IP dodjeljen od T-coma nalazi se trenutno oko 15 aktivnih uređaja (router-a).

Samomrzeći hrvat
10 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...

Sudjelovala sam na jednom forumu na kojem su me banned,nakon nekoliko dana  sam se opet registrirala  sa istog kompa i istog rutera sa drugim racunom/emilom na kojem su me radi ne postivanja pravila "psovanja" opet banned

 ...

 

Skuže te po kolačićima. Prije nego promijeniš IP moraš sve obrisat kolačići+cache. 

A ako je manji forum ili podforum sa stalnim moderatorom onda ti ni to neće pomoć jer će te skužit po stilu pisanja odmah nakon dvije ili tri poruke, pa čak i po vremenu registriranja korisnika. Ne treba biti genije da skužiš da se radi o istoj osobi, pogotovo ako je netko sa karakterističnim načinom pisanja. Čak i ja brzo skužim klonove baniranih korisnika ovdje. Netko dobije ban i za par dana se pojavi novi nick sa istim stavovima, istim načinom pisanja, istim gramatičkim greškama. Jok pa se ne kuži da je isti korisnik.

Pošto si dobila ban nakon par poruka najvjerojatnije si bila sumnjiva zbog stila pisanja su išli provjeravati. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

IP adresa + MAC adresa = lokacija uređaja

 

mac nema apsolutno nikakve veze s time.. jeste da sam ti već napisao, ali evo ti mali guide, pa si pročitaj, bit će ti jasnije: https://www.freeccnastudyguide.com/study-guides/ccna/ch4/ip-routing/#:~:text=The%20MAC%20address%20is%20only,where%20the%20destination%20network%20lies.

čak i u lan-u ti je tak svejedno dali znaš mac nekog račuala... možeš vrlo lako naći sve mac-ove unutar subneta, samo propingaš čitav subnet (što se lako skriptira ako si vičan powershellu ili bashu) i pogledaš si arp tablicu..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 13:08 (nine).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Entry Point kaže...
Marko :D kaže...

IP adresa + MAC adresa = lokacija uređaja

 Ne. MAC adressa vrijedi samo u lokalnim mrežama. Tvoj dodjeljen javni IP, je kao što i ime govori, javni podatak i dostupan svim stranicama i servisima (odnosno serverima) na koje se spajaš. Tvoj javni IP ISP dodjeljuje dinamički i ono što vidiš po geolokaciji jest data/network centar u kojem ti je taj IP trenutno dodjeljen, ako su i ti podaci redovito osvježeni.

 

Koliko lako je hakirati nekog nema veze s lokacijom, nego s mrežnom opremom ako se ide tim putem. Eto u /24 subnetu u kojem je moj IP dodjeljen od T-coma nalazi se trenutno oko 15 aktivnih uređaja (router-a).

Pročitaj moje poruke. Ja cijeli vrijeme tvrdim da se MAC adresa ne vidi na internetu, samo u lokalnoj mreži. Kolega tvrdi da postoje načini da se vidi i tom sam mu porukom objasnio, na koji bi se način mogla utvrditi lokacija uređaja ukoliko bi svi vidjeli MAC adresu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 13:11 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

Kolega tvrdi da postoje načini da se vidi i tom sam mu porukom objasnio, na koji bi se način mogla utvrditi lokacija uređaja ukoliko bi svi vidjeli MAC adresu.

 

da, browser ti može kroz određene api-je dograbiti mac adresu (asp.net ti to npr. može, jer ima mogućnost pristupa WMI store-u), ali to nitko ne radi jer je podatak apsolutno beskoristan.

da ikome treba tvoja mac adresa, postojalo bi naravno i puno više apija koji to mogu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Može browser, ali ne može web stranica jer browser ne pruža takav API prema JS-u, a ne pruža ga jer bi predstavljao curenje privatnog podatka preko kojeg bi se moglo povezati korisnika s određenim računalom, zbog čega, primjerice, private tab ne bi imao nikakvog smisla, čak ni ako resetiraš vanjski IP.

 

Jedino je IE preko ActiveX kontrola to omogućavao, ali, srećom, to doba interneta je završilo.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
MrBlc kaže...

Može browser, ali ne može web stranica jer browser ne pruža takav API prema JS-u, a ne pruža ga jer bi predstavljao curenje privatnog podatka preko kojeg bi se moglo povezati korisnika s određenim računalom, zbog čega, primjerice, private tab ne bi imao nikakvog smisla, čak ni ako resetiraš vanjski IP.

 

Jedino je IE preko ActiveX kontrola to omogućavao, ali, srećom, to doba interneta je završilo.

Upravo tako! Mi ovdje ne govorimo o web preglednicima, mi govorimo o stranicama koje nemaju uvid u MAC adresu osim ako je ti ne uneseš na istu. 

 

Inače svaki program na računalu ima mogućnost kopanja po cijelom sustavu, pa i sam preglednik. I dok preglednik može bez problema nabaviti tvoju MAC adresu, on taj podatak ne prosljeđuje nigdje drugdje jer je s time ugrožena privatnost korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 14:46 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
MrBlc kaže...

Jedino je IE preko ActiveX kontrola to omogućavao, ali, srećom, to doba interneta je završilo.

 

ahh da, zaboravio sam na activex.. u gl. viđao sam intranet site-ove koji su čupali razne info. iz wmi-a, ali to je opet nekaj skroz drugo, jer query radi trusted site sa povišenim privilegijama..

 

Marko :D kaže...

Inače svaki program na računalu ima mogućnost kopanja po cijelom sustavu, pa i sam preglednik.

 

kako da ne, svaki program ima "system" permission, pogotovo u win 10  no bio si u pravu, ne može svaki website dograbiti mac, no i da može, mac adresa je potpuno nebitna informacija sa kojom i ovak i onak ništa ne možeš napraviti..

 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
nine kaže...
Marko :D kaže...

Inače svaki program na računalu ima mogućnost kopanja po cijelom sustavu, pa i sam preglednik.

 

kako da ne, svaki program ima "system" permission, pogotovo u win 10  no bio si u pravu, ne može svaki website dograbiti mac, no i da može, mac adresa je potpuno nebitna informacija sa kojom i ovak i onak ništa ne možeš napraviti..

Dobro možda sam malo pretjerao. 

 

Nemaju svi programi system dozvolu, ali do korisničkih podataka se može i bez system dozvole.

nine kaže...
... no i da može, mac adresa je potpuno nebitna informacija sa kojom i ovak i onak ništa ne možeš napraviti..

Ne možeš ništa napraviti, ali kao što smo već napisali, može se pratiti korisnika. Eto, zamisli da Google ima MAC adresu uređaja, i da bilježi sve što tražiš na istom. Sad i ne zvuči toliko bezazleno, zar ne? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 15:58 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

Ne možeš ništa napraviti, ali kao što smo već napisali, može se pratiti korisnika. Eto, zamisli da Google ima MAC adresu uređaja, i da bilježi sve što tražiš na istom.

 

zašto bi google to sve vezao na tvoj mac, kada sve, pa i mac može vezati na gmail account.. i ovak i onak ti bilježi history uređaja na kojima si se ulogiravao..

gle, javno ću objaviti svoj mac, pa neka ga svi znaju, totalno nebitna informacija 

 

Marko :D kaže...

Sad i ne zvuči toliko bezazleno, zar ne? 

 

privatnost na netu je teška mitologija 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
MrBlc kaže...

Može browser, ali ne može web stranica jer browser ne pruža takav API prema JS-u, a ne pruža ga jer bi predstavljao curenje privatnog podatka preko kojeg bi se moglo povezati korisnika s određenim računalom, zbog čega, primjerice, private tab ne bi imao nikakvog smisla, čak ni ako resetiraš vanjski IP.

 

Jedino je IE preko ActiveX kontrola to omogućavao, ali, srećom, to doba interneta je završilo.

 Sta onda jel se moze vidit mac adresa ili ne?jedni kazu da drugi ne...

 

 

Na koji nacin onda murja pronadje ove pedofilcine ako neznaju o kojem sa PC-u radi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 17:48 (Narcisa44).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
ddarknessfairyy kaže...
Narcisa44 kaže...

Sudjelovala sam na jednom forumu na kojem su me banned,nakon nekoliko dana  sam se opet registrirala  sa istog kompa i istog rutera sa drugim racunom/emilom na kojem su me radi ne postivanja pravila "psovanja" opet banned

 ...

 

Skuže te po kolačićima. Prije nego promijeniš IP moraš sve obrisat kolačići+cache. 

A ako je manji forum ili podforum sa stalnim moderatorom onda ti ni to neće pomoć jer će te skužit po stilu pisanja odmah nakon dvije ili tri poruke, pa čak i po vremenu registriranja korisnika. Ne treba biti genije da skužiš da se radi o istoj osobi, pogotovo ako je netko sa karakterističnim načinom pisanja. Čak i ja brzo skužim klonove baniranih korisnika ovdje. Netko dobije ban i za par dana se pojavi novi nick sa istim stavovima, istim načinom pisanja, istim gramatičkim greškama. Jok pa se ne kuži da je isti korisnik.

Pošto si dobila ban nakon par poruka najvjerojatnije si bila sumnjiva zbog stila pisanja su išli provjeravati. 

 Znaci samo moram obrisat kolacice i resetirat ruter i nece skuzit da sam to opet ja?

ajde bas cu probat..

13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
MrBlc kaže...

Može browser, ali ne može web stranica jer browser ne pruža takav API prema JS-u, a ne pruža ga jer bi predstavljao curenje privatnog podatka preko kojeg bi se moglo povezati korisnika s određenim računalom, zbog čega, primjerice, private tab ne bi imao nikakvog smisla, čak ni ako resetiraš vanjski IP.

 

Jedino je IE preko ActiveX kontrola to omogućavao, ali, srećom, to doba interneta je završilo.

 Sta onda jel se moze vidit mac adresa ili ne?jedni kazu da drugi ne...

 

 

Na koji nacin onda murja pronadje ove pedofilcine ako neznaju o kojem sa PC-u radi?

Web stranice ne mogu vidjeti MAC adresu, to je jedino točno.

Narcisa44 kaže...

Na koji nacin onda murja pronadje ove pedofilcine ako neznaju o kojem sa PC-u radi?

Preko IP adrese.

Narcisa44 kaže...

 Znaci samo moram obrisat kolacice i resetirat ruter i nece skuzit da sam to opet ja?

ajde bas cu probat..

Probaj. 

 

Ako ne radi, probaj u drugom pregledniku i vidi što kaže.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
SAMP ima neki key koji dobiješ kad ga instaliraš. Vjerojatno tako nešto i za browser ima.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...
Narcisa44 kaže...
MrBlc kaže...

Može browser, ali ne može web stranica jer browser ne pruža takav API prema JS-u, a ne pruža ga jer bi predstavljao curenje privatnog podatka preko kojeg bi se moglo povezati korisnika s određenim računalom, zbog čega, primjerice, private tab ne bi imao nikakvog smisla, čak ni ako resetiraš vanjski IP.

 

Jedino je IE preko ActiveX kontrola to omogućavao, ali, srećom, to doba interneta je završilo.

 Sta onda jel se moze vidit mac adresa ili ne?jedni kazu da drugi ne...

 

 

Na koji nacin onda murja pronadje ove pedofilcine ako neznaju o kojem sa PC-u radi?

Web stranice ne mogu vidjeti MAC adresu, to je jedino točno.

Narcisa44 kaže...

Na koji nacin onda murja pronadje ove pedofilcine ako neznaju o kojem sa PC-u radi?

Preko IP adrese.

Narcisa44 kaže...

 Znaci samo moram obrisat kolacice i resetirat ruter i nece skuzit da sam to opet ja?

ajde bas cu probat..

Probaj. 

 

Ako ne radi, probaj u drugom pregledniku i vidi što kaže.

 Sta mogu oni vidit kad uplodam neku sliku sa mog kompa na njihov forum ,dali tu mogu izvuc neke podatke da je slika dosla sa mog kompa?

 

13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?

Sad već počinjem sumnjati u tvoje namjere...

9 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Gledaju te cijelo vrijeme kroz monitor. Ona točka što svijetli kad monitor radi, obavezno to gasi jer si inače 24h pod nadzorom
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Marko :D kaže...

Sad već počinjem sumnjati u tvoje namjere...

 Ne ozbiljno pitam..Uplodala sam sliku za avatar pa dali se preko tog moze skuzit da sam to ja?

Znam da su moja pitanja glupa ali je se uopce ne kuzim u kompjutere,ali koliko vidim i medju vama postoje nesuglasice jer se ni vi eksperti ne mozete dogovriti oko mac adrese,tako da nije ni cudno da prosjecan covjek to nezna...

 

znaci samo po kolacicima i IP adresi znaju ko sam.

uz to IP adresa se mjenja ali prva dva broja ostaju gotovo stalno ista .mozda je tu caka?

 

Je ko probo pratit par dana kod sebe IP adresu?

14 godina
online
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
Marko :D kaže...

Sad već počinjem sumnjati u tvoje namjere...

 Ne ozbiljno pitam..Uplodala sam sliku za avatar pa dali se preko tog moze skuzit da sam to ja?

Znam da su moja pitanja glupa ali je se uopce ne kuzim u kompjutere,ali koliko vidim i medju vama postoje nesuglasice jer se ni vi eksperti ne mozete dogovriti oko mac adrese,tako da nije ni cudno da prosjecan covjek to nezna...

 

znaci samo po kolacicima i IP adresi znaju ko sam.

uz to IP adresa se mjenja ali prva dva broja ostaju gotovo stalno ista .mozda je tu caka?

 

Je ko probo pratit par dana kod sebe IP adresu?

 Stvar je u tvom pisanju na forumu. Možeš svaki dan novi acc pravit, al ako je ono što pišeš retardirano lako je doć do zaključka da se prave multi acc!

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
Marko :D kaže...

Sad već počinjem sumnjati u tvoje namjere...

 Ne ozbiljno pitam..Uplodala sam sliku za avatar pa dali se preko tog moze skuzit da sam to ja?

Znam da su moja pitanja glupa ali je se uopce ne kuzim u kompjutere,ali koliko vidim i medju vama postoje nesuglasice jer se ni vi eksperti ne mozete dogovriti oko mac adrese,tako da nije ni cudno da prosjecan covjek to nezna...

 

znaci samo po kolacicima i IP adresi znaju ko sam.

uz to IP adresa se mjenja ali prva dva broja ostaju gotovo stalno ista .mozda je tu caka?

 

Je ko probo pratit par dana kod sebe IP adresu?

Idemo redom.

 

1. Ako si za avatar postavila svoju sliku, u ime datoteke postavila svoje ime (i prezime) ili pak stavila sliku koju si imala na prethodno bananom računu - da, administratori znaju da si to ti. U suprotnom, ne.

 

2. Web stranice (kao npr. ovaj forum) ne mogu vidjeti tvoju MAC adresu, ali programi na računalu mogu (recimo, preglednik). Preglednik iako zna MAC adresu, on ju ne prosljeđuje internetskim stranicama jer bi onda došlo do kršenja privatnosti.

 

3. Imaj na umu da je ovo forum; ovdje ima naprednih korisnika i početnika. Forum je napravljen za diskusiju, a ne za privatne konzultacije niti je isti tehnička podrška. Zato uvijek pazi na činjenice i tvrdnje pokrivene izvorima.

 

4. Kada bi stranica blokirala prva dva dijela IP adrese, blokirali bi pristup svim korisnicima, a ne samo tebi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
ihush kaže...

-da, ako žele vide mac ili bilo koji sys podatak računala (jer ulazom prihvaćaš i dozvoljavaš komunikaciju takvih podataka..).

-umjesto inaćenja, opameti se. Ako si banana, tad se ne koristiš tim forumom. Sve ostalo je kršenje pravila/zakona (samo što ne postoji sudska praksa kod nas... no ako žele ili ako se inatiš možeš proći i gore od bana).

 kojega zakona na forumima ?!

postoje samo pravila foruma a zakonski ti mogu pop****... zato što se npr. prijavljuješ svaki dan s drugim mailom i drugim računom. jedino ako prijetiš, vrijeđaš na nac ili sličnoj osnovi (na osnovu prijave MUP-u) i tada, iako se to dogodi svake pete godine vlasnik foruma je dužan dostaviti Ip da bi se utvrdio korisnik koji je prijavljen. (zbog nečije prijave zbog ugleda, časti itd.)

 

što se tiče utvrđivanja identiteta, kao ex supermoderator s  F.Hr, pojedince je lako detektirati jer uvijek nakon što otvore novi račun ulete u istu raspravu s onima s kojima su ušli u sukob..

 

nema tu nikakve druge čarolije odn kolačića, i sl.

 

...ako otvori drugi nick s istoga računala i krene pisati "normalno" na nekoj drugoj temi, teško je ikoga provaliti da je dobio permabann.

 

npr..V.Bulletin nema nikakve druge specijalne metode praćenja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice