Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo URL

poruka: 10
|
čitano: 1.972
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo URL

Pozdrav

 

Čudan problem mi se događa

 

Na oba desktop računala imam ulogiran acc na fb.

Upalim jutros prvo jedno računalo, idem malo na fb i imam poruke, kliknem da otvorim poruku i ne mogu, mozilla me traži dopuštenje za pop-up što mi je čudno, ali dopustim,

Nakon što sam dopustio i idem otvori poruke, prebaci me na neobičan url www.meseenger.com

Odmah sam to zatvorio, zabranio pop-up i ne mogu vidjeti poruke, imam žuto mozilla blocked 2 pop-up svaki put kad kliknem na poruke

 

Odem na drugi pc i događa se isto, isti račun, ali sam probao i na ženinom laptopu i isti problem.

 

Znači nije spyware, nije virus. Što je onda u pitanju? Nigdje nema ništa o tome da facebook ima www.messenger.com i da se to radi na desktop računalima.

Nigdje nisam našao nikakav info da je fb promjenio chat/messenger od jučer. Baš ništa nema o tome.

 

Ima netko ideju ili je upoznat s ovim problemom, a kakva je to www.messenger.com stranicau opce?

 

Na mobitelu lagano uđem na fb, čitam poruke i odg, tu nema problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo
Koliko vidim messenger.com stvarno je facebookov web. E sad zašto ga tebi automatski otvara kad ideš na poruke ne znam, možda jedan od onih facebookovih eksperimenata koje ne puste svima nego samo nekim korisnicima.
13 godina
offline
Re: Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo
darkborg kaže...
Koliko vidim messenger.com stvarno je facebookov web. E sad zašto ga tebi automatski otvara kad ideš na poruke ne znam, možda jedan od onih facebookovih eksperimenata koje ne puste svima nego samo nekim korisnicima.

 To je njihovo? Zašto bi mi se otvorilo to i tražilo da se logiram, ako već jesam logiran i otvaram uredno inbox na mozilli.

 Koristim mozillu na sva 3 racunala na koja sam probao, ali niti na mozilli u helpu nema ništa o tome, tipa da bi to bilo od strane mozilla firefoxa da radi.

 

Mislim to ispada kao da žele da ja svoj chat čitam na novom url koji je facebook messenger url, a to još nikad nisam doživio niti vidio niti čuo za to. Neobično ponašanje. Ajd da sam bio ulogiran, al kad me traži login, a prebacilo me u pop-upu onda zaista... što je najbolje, sad ne mogu na računalu niti otvorit poruku tko mi god pošalje samo piše broj nepročitanih, iako sam pročitao na mobitelu, a kad kliknem na računalu odmah ide blocked by mozilla, a ako dopustim odmah novi window i login to www.messeenger.

13 godina
offline
Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo URL

Hm

Evo probao sam preko chromea i moj račun na fb i preko chromea forsira da se otvori popup, znači da idem na www.messenger.com

Jel ima kakva opcija na mobu da sam možda mogao slično nešto stisnut da mi se to kasnije pretvori u problem na desktopu, tipa neku opciju da sam možda mogao uključiti da mi skače to

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo URL

Update

Otišao sam na show blocked message i onda mi se otvorilo opet u novom prozoru i piše dolje continue as i moje ime i prezime.

Ispod toga ima SOON IG + FB (da ne pišem pune nazive) connect as one, soon on messenger.com

 

Znači ovo je neki k od eksperimenta? Haha ili sam to dobio jer imam 4 grupe koje uređujem i 2 stranice pa se pobrkalo nešto....Inače poruke od grupe i stranice kao moderator mogu otrvori, ali ne osobne poruke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo
darkborg kaže...
Koliko vidim messenger.com stvarno je facebookov web. E sad zašto ga tebi automatski otvara kad ideš na poruke ne znam, možda jedan od onih facebookovih eksperimenata koje ne puste svima nego samo nekim korisnicima.

 Evo kolega, ovaj klinac se pojavljuje, ali na računalima, ne na mobu haha

Tako mi ispadne preview i piše instal for windows.

 

https://theconversation.com/facebook-is-merging-messenger-and-instagram-chat-features-its-for-zuckerbergs-benefit-not-yours-147261

12 godina
online
Re: Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo
Ne znam, nebi bilo prvi puta da testiranju nove feature (željene i neželjene) na određenom broju korisnika. Meni normalno otvara poruke za sada ali ja sam ionako jako malog aktivan na fejsu pa im vjerojatno nisam zanimljiv.

E sad jesi ti to slučajno uključio i može li se isključiti stvarno ne znam, pričekaj pa možda netko pametniji odgovori.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo

Da, spajaju messangere te dvije platforme. Nisi automatski logiran jer nije cookie/session povezan, moguće baš zato što eksperimentiraju s manjim brojem korisnika.

 

Certifikat je na obe domene identičan, tako da nema straha.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo
MrBlc kaže...

Da, spajaju messangere te dvije platforme. Nisi automatski logiran jer nije cookie/session povezan, moguće baš zato što eksperimentiraju s manjim brojem korisnika.

 

Certifikat je na obe domene identičan, tako da nema straha.

 Ne znam kako njima to može biti pametan potez, da se ljudima otvori zasebna stranica samo za poruke. Mnogi koriste desktop za to i to samo  otežava komuniciranje.

13 godina
offline
Facebook otvara poruke u novom prozoru na novo URL

Update

Dobio sam odgovor i od samog FB, maknuli su me, to je bio test, izabran sam bio nasumicno. Na moj zahtjev su me maknuli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice