eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.116.604
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Nije se kupnja pobrisala.

Ti si se klikom na buy now obvezao kupiti to. Nakon što si kliknuo Buy now morao si to i potvrditi tako da slučajnosti otpadaju tu.

Možeš se probati dogovoriti sa prodavačem da otkaže prodaju, u tom slučaju se briše.

Ako ne uspiješ ili kupi ili radi drugi account jer će te na ovom teretiti na tu kupovinu dok ne platiš. A dobiti ćeš i negativni feedback.

Međutim, još mi nije jasno kako si "slučajno" kupio nešto kada se mora to potvrditi, znači svjesno si potvrđivao iako nisi imao namjeru kupiti.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Danny_HR kaže...
Nije se kupnja pobrisala.

Ti si se klikom na buy now obvezao kupiti to. Nakon što si kliknuo Buy now morao si to i potvrditi tako da slučajnosti otpadaju tu.

Možeš se probati dogovoriti sa prodavačem da otkaže prodaju, u tom slučaju se briše.

Ako ne uspiješ ili kupi ili radi drugi account jer će te na ovom teretiti na tu kupovinu dok ne platiš. A dobiti ćeš i negativni feedback.

Međutim, još mi nije jasno kako si "slučajno" kupio nešto kada se mora to potvrditi, znači svjesno si potvrđivao iako nisi imao namjeru kupiti.

Otišao sam na Buy ali sam samo htio vidjeti kako se plaća kada roba dolazi i takve podatke ali nisam mislio da će se automatski kupiti bez upisivanja broja računa na kojem su novci ili nečeg takvog. Btw nigdje pod Buying se taj item ne nalazi.

I must be running out of luck Cause you’re just not drunk enough to fuck
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2010 14:19 (ParaNO1d).
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

registrirao sam se na ebayu, kupio item i preko eNabave uplatio tipu na račun(ima 100% positive feedback i ima par stotina prodanih itema), on mi je potvrdio da je primio paymentu petak i da će shippat u roku 1-2 bussiness days

danas sam primio poruku eBay Bid Cancellation Notice za item koji sam platio, ali ne samo to, nego mi je i došao email nakon toga

eBay Registration Suspension - User Agreement <moje ime>

tamo se tvrdi da sam nešto krivo napravio al ne govore mi šta i sad nemogu pristupiti svom accountu niti išta učinitii, a uredno sam platio i sve

obratio sam se ebayu mailom no još nisam dobio odgovor

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Pročitaj user agreement i nađi što si krivo napravio.

 

Ne možemo mi ovako znati.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

da, ali može li on otkazati i zašto, ako sam ja platio-što će biti s mojim novcem?

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

On može otkazati samo uz tvoj pristanak.
Ovo što se tebi desilo je deaktivacija eBay računa. Pročitaj user agreement temeljito i vidi što si kontra tog ugovora napravio.

Tako ćeš znati zašto ti je deaktiviran ebay account.

 

Odi na ebay live chat i tamo pitaj agenta da ti kaže o čemu se radi ako si toliko lijen čitati user agreement.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 11:31 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

ja sam naručio bio WLAN USB-stick preko ebay preko jednog prodavaća koji je imao dosta pozitivnih ocijena.

Bilo je baš vrijeme početkom 12 mjeseca 2009 .

I nikako da dođe.  On kao isprika mu je bila da je uskoro božić pa da treba malo dulje.

prošlo 2 tjedna , 3 tjedna i 4 tjedan i ništa.

Tipa su u međuvremenu izbacili iz ebay

Paypal mi nije htio vratiti novac ,jer sam se tek javio kod njih posle 4 tjedna iza kupnje.

Otišlo u vjetar 20 funti.

Ni novca ni wlan kartice.

 

Dakle ako ne stigne roba unutar 20 dana, odmah reagiraj i reklamiraj na paypal  i vratiti će ti novac.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
bernardinjo kaže...

Dakle ako ne stigne roba unutar 20 dana, odmah reagiraj i reklamiraj na paypal  i vratiti će ti novac.

Ovdje se radi o tome da je njegov account suspendiran. Prvo treba otkriti zašto.

 

Možda zbog plaćanja preko enabave (ne znam je li zato).

 

U svakom slučaju, otkrij zašto su te suspendirali prvo, a onda možemo razgovarati. Ovako ne znamo ništa.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Danny_HR kaže...
bernardinjo kaže...

Dakle ako ne stigne roba unutar 20 dana, odmah reagiraj i reklamiraj na paypal  i vratiti će ti novac.

Ovdje se radi o tome da je njegov account suspendiran. Prvo treba otkriti zašto.

 

Možda zbog plaćanja preko enabave (ne znam je li zato).

U svakom slučaju, otkrij zašto su te suspendirali prvo, a onda možemo razgovarati. Ovako ne znamo ništa.

Ja sam dobio pismo od ebay.com na moju adresu  sa codom koji sam morao utipkati na ebay. kao potvrda da sam ja ta osoba i onda sam tek mogao kupovati i imati slobodan account.

14 godina
protjeran
offline
Kupnja preko ebay-a

Bok odlucio sam se registrirat na Ebay!

Bio sam u OTP banci i pitao ih za karticu za internet kupovinu,predložili su mi VISA Web Prepaid Karticu pa me zanima jel to dobra kartica za kupnju preko eBay-a?

 

https://www.otpbanka.hr/html/g_visawebprepaid.htm

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
pcfreak kaže...

Bok odlucio sam se registrirat na Ebay!

Bio sam u OTP banci i pitao ih za karticu za internet kupovinu,predložili su mi VISA Web Prepaid Karticu pa me zanima jel to dobra kartica za kupnju preko eBay-a?

 

https://www.otpbanka.hr/html/g_visawebprepaid.htm

Sta niko ne zna?Šutim

16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Po viđenome, odlična varijanta.

Kolko uplatiš na račun, tolko imaš na raspolaganju, prilično sigurno i nebi trebalo biti problema.

Ako si već klijent OTP banke go for it.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Danny_HR kaže...
Po viđenome, odlična varijanta.

Kolko uplatiš na račun, tolko imaš na raspolaganju, prilično sigurno i nebi trebalo biti problema.

Ako si već klijent OTP banke go for it.

I jel imas jos neku napomenu ili prijedlog prije nego krenem sa naručivanjem?

16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Ma samo uzmi karticu.
Baš je namijenjena za to kaj ti treba tak da je sve ok.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Može mi netko nešto objasnit: ja bih si kupio heatsinke za ram, oni su oko 30kn što je u redu i sad mene zanima kak ja platim prek tog PayPal-a, kaj se to može sam karticom ili i gotovinom ili ak oču gotovinom moram prek eplati kaj mi čope još 20kn provizije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

evo meni ebay traži dodatnu verifikaciju identiteta, sad ja njima moram slat kopiju vozačke (!) samo da bi se uvjerili da sam to stvarno ja, iako sam već naručio i uredno platio za jedan item...preko eNabave...

zapravo više nisam siguran jel oni smatraju legalnim tako plaćanje preko posrednika pošto zapravo piše da moram imat vlastitu karticu assignanu kako bih dokazao platnu moć

a onda sam se probudio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
perkoxcar kaže...

Može mi netko nešto objasnit: ja bih si kupio heatsinke za ram, oni su oko 30kn što je u redu i sad mene zanima kak ja platim prek tog PayPal-a, kaj se to može sam karticom ili i gotovinom ili ak oču gotovinom moram prek eplati kaj mi čope još 20kn provizije ?

Moraš bit registriran na paypalu. Ali naravno, moraš imat i odgovarajuću karticuNamigiva.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Ljudi, svi ti posrednici ce vam samo zagorčat život, izbjegnite to pod svaku cijenu.

Pa nije problem otić to PBZ, ERSTE ili npr OTP banke i otvorit si devizni račun i uzet VISA Electron karticu, tj kod OTP tu njihovu VISA web prepaid.

Od PBZ i ERSTE rade provjereno, a ovo od OTP čitam neki dan na forumu da kažu da je isto baš za to, pa valjda radi i ona.

16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

ja imam master prek podravske banke i nema nikakvih problema.

sniper only
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
miki1981 kaže...

Ljudi, svi ti posrednici ce vam samo zagorčat život, izbjegnite to pod svaku cijenu.

Pa nije problem otić to PBZ, ERSTE ili npr OTP banke i otvorit si devizni račun i uzet VISA Electron karticu, tj kod OTP tu njihovu VISA web prepaid.

Od PBZ i ERSTE rade provjereno, a ovo od OTP čitam neki dan na forumu da kažu da je isto baš za to, pa valjda radi i ona.

Koji posrednici? Nadam se da pod tim ne mislis na paypal. Ni u ludilu ne placajte direktno prodavcu. Radje cu broj kartice povjeriti paypalu nego nekom nepoznatom ili poznatom kinezu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
logic kaže...

Koji posrednici? Nadam se da pod tim ne mislis na paypal. Ni u ludilu ne placajte direktno prodavcu. Radje cu broj kartice povjeriti paypalu nego nekom nepoznatom ili poznatom kinezu.

 Čitaj sve postove, gore je bilo par postova o tome da su ljudi uplaćivali novce na paypal preko posrednika ( eplati i kompanija). Pa im kazem da se okane toga.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
miki1981 kaže...

Ljudi, svi ti posrednici ce vam samo zagorčat život, izbjegnite to pod svaku cijenu.

Pa nije problem otić to PBZ, ERSTE ili npr OTP banke i otvorit si devizni račun i uzet VISA Electron karticu, tj kod OTP tu njihovu VISA web prepaid.

Od PBZ i ERSTE rade provjereno, a ovo od OTP čitam neki dan na forumu da kažu da je isto baš za to, pa valjda radi i ona.

I ja imam OTP Visa WEB karticu i radi savrseno. Kad god zelim nesto kupiti toliko para prebacim preko tokena sa tekuceg na tu i kupim. Uz to imaju neku garanciju da ti nemogu skinut vise od zeljenog iznosa i povrat novca u slucaju krade bla bla bla. To je zapravo kao kreditna kartica samo za kupovinu preko neta i jos k tome mogu s njom lupovat i placat u trgovina itd.

Proud to be adicted to WoW
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
racingcam kaže...

Imam i ja jedno pitanje. Namjeravam kupiti Sony Ericsson C905 na ebay-u. Kosta 210$. Sad me zanima ako im kazem da ga oznace sa gift oce li ga uopce otvarat na carini ili kaj, il ovisi o sreci?

I hocu li morat vadit onu dozvolu od telekomunikacija(ovaj se mobitel i u hrvatskoj prodaje,jel se treba vadit dozvola onda)?

I ovaj prodavac mi se cini dost dobar(ima preko 30000 zvjezdica i 99,6% positive feedback, a  za ovaj mobitel kolko sam vidio su svi pozitivni feedbacki).

hvala na pomoci

Evo meni je upravo došao reket za tenis. Kupio sam ga iz Francuske, polovni, 120€. 7 dana je trajala transakcija, donjeli mi na vrata, 0 kn poštarine-carine-PDVa.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Vokhee kaže...
racingcam kaže...

Imam i ja jedno pitanje. Namjeravam kupiti Sony Ericsson C905 na ebay-u. Kosta 210$. Sad me zanima ako im kazem da ga oznace sa gift oce li ga uopce otvarat na carini ili kaj, il ovisi o sreci?

I hocu li morat vadit onu dozvolu od telekomunikacija(ovaj se mobitel i u hrvatskoj prodaje,jel se treba vadit dozvola onda)?

I ovaj prodavac mi se cini dost dobar(ima preko 30000 zvjezdica i 99,6% positive feedback, a  za ovaj mobitel kolko sam vidio su svi pozitivni feedbacki).

hvala na pomoci

Evo meni je upravo došao reket za tenis. Kupio sam ga iz Francuske, polovni, 120€. 7 dana je trajala transakcija, donjeli mi na vrata, 0 kn poštarine-carine-PDVa.

Cudno da ti nisu skinuli pdv i carinu. postarina je u nekim slucajevima besplatna ali za ovo nisam znao. Eh da je bar tako uvijek=) samo pdv i carina mi uzmu sveukupno 30% cijene

Proud to be adicted to WoW
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
vidikovac kaže...
Vokhee kaže...
racingcam kaže...

Imam i ja jedno pitanje. Namjeravam kupiti Sony Ericsson C905 na ebay-u. Kosta 210$. Sad me zanima ako im kazem da ga oznace sa gift oce li ga uopce otvarat na carini ili kaj, il ovisi o sreci?

I hocu li morat vadit onu dozvolu od telekomunikacija(ovaj se mobitel i u hrvatskoj prodaje,jel se treba vadit dozvola onda)?

I ovaj prodavac mi se cini dost dobar(ima preko 30000 zvjezdica i 99,6% positive feedback, a  za ovaj mobitel kolko sam vidio su svi pozitivni feedbacki).

hvala na pomoci

Evo meni je upravo došao reket za tenis. Kupio sam ga iz Francuske, polovni, 120€. 7 dana je trajala transakcija, donjeli mi na vrata, 0 kn poštarine-carine-PDVa.

Cudno da ti nisu skinuli pdv i carinu. postarina je u nekim slucajevima besplatna ali za ovo nisam znao. Eh da je bar tako uvijek=) samo pdv i carina mi uzmu sveukupno 30% cijene

Možda zato jer je pošiljatelj deklarirao vrijednost paketa na 35€ i naznačio da je reket rabljen (što i jest).

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
ljubo2mad kaže...

ja imam master prek podravske banke i nema nikakvih problema.

 Ma da, ali kreditne kartice primaju sve bez ikakvih problema, ali ne mogu svi dobit kreditnu, pa onda ja ovdje pričam za debitne koje rade.

A uostalom i sam koristim debitnu sa Paypal-om i Moneybookersom, jednostavno zato jer je debitna pa ne moram ni razmišljati o tome da mi se nešto loše može dogoditi kao sa kreditnom. Jednstavno debitna je potpuno pod mojom kontrolom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Pod kontrolom samo u smislu da ne mozes u minus jer ti banka ne dozvoljava.

15 godina
protjeran
offline
Kupnja preko ebay-a

Dali bi se smjelo prodavat steam account ili slično na ebayu?

Jesus Saves!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
doxy kaže...

Dali bi se smjelo prodavat steam account ili slično na ebayu?

mene bi isto to zanimalo

Proud to be adicted to WoW
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
logic kaže...

Pod kontrolom samo u smislu da ne mozes u minus jer ti banka ne dozvoljava.

 Tocno tako, a kako taj arčun koristim samo za to, onda ja lijepo prebacim na njega sam mrvicu vise od onoga sta mi taj dan treba, to platim i opet sam s tim racunom na nuli i nitko mi nista ne moze uzet. To je sva kontrola koja meni treba.

 

@doxy...nisam siguran, odes na ebay i pitas njihov support, jer ima nekih stvari koje se ne smije prodavat

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 12:03 (miki1981).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice