eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.063.489
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Iskreno i ja razmišljam da kupim preko Ebay-a phenom 940 3.0GHz ne znam koliko je to isplativo košta 270kn. Bojim se ja ako platim da on meni ne pošalje, danas ljudi svašta rade samo kako bih došli do novca.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Samo pogledaj feedback.

Rijetko se dešava da te netko prevari. Jako rijetko.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

i ja sam naručio svoju prvu stvar preko ebaya, ali imam jedan mali problem.

 

Naime adresa, iako mi sadrži slovo "ć" se uspješno ispisivala i na paypalu i ebayu. U mailu koji sam dobio nakon naručivanja, ispisali su se svi podaci, osim adrese u kojima je umijesto "ć" bio upitnik. Da oćekujem probleme oko dostave? :D

 

P.S. na kapu ispod 200kn ne bi trebao plaćati ništa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Ne bi trebalo biti problema.

I ne, nećeš platiti carinu.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

aj super :) javim kak je ispalo

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Pozdrav zanima me htio bih isto tako kupit neke komponente za pc. To bi me stajalo 1800 do 2000 kn zanima me koliko bih platio poštarinu, i kako se to plača? Da ne ispadne da ja njima sve platim a da ne dobijem ništa :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

E obavijest. Sada se može uvesti u Hrvatsku bez carinjenja nekomercijalna roba u vrijednosti do 1000 kn. (bar sam tako čuo na vijestima 01.01.2010., a i valjda sam sve dobro shvatioIzlanuo se)

 

edit: ups, ovo vrijedi samo za osoban uvoz!

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2010 14:54 (denix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Osobno, poštom i dalje do 300 kuna.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Danny_HR kaže...
Osobno, poštom i dalje do 300 kuna.

160 kn je od sad(01.01.2010)  poštom ;)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
kostolomac kaže...
Danny_HR kaže...
Osobno, poštom i dalje do 300 kuna.

160 kn je od sad(01.01.2010)  poštom ;)

Da, do 160 kn se ne placa niti carina niti PDV!

Ali ako je oznacena kao GIFT onda vrijedi do 300 kuna!

 

Ali imas iznimaka!

1. Ide carina + 23% (vrijednost predmeta + carina + (zamislite cak i postarina ako je oznacena kolika je) X 1.23) na predmete preko te vrijednosti.

2. Na bijelu tehniku ne ide carina a pod to izgleda spada i elektronika (cudno ali izgleda da je tako) ali ide porez ako prelazi tu vrijednost.

3. Na robu iz EU (+ neke određene zemlje sa kojom se dogovorila RH), nema carine (ali nisam siguran da li mora biti made in EU) ali zato ima PDV.

4. Za mobitele trebate i odobrenje telekomunikacijske agencije ako se takav model ne prodaje u nas.

5. GPS uređaje, navodno isto nekakvo odobrenje.

 

...I jos jedna stvar, stvari koje kupite na eBayu, vecina se salje u normalnim kuvertama (malim, srednjim) i te kuverte gotovo nikada ne otvaraju (ako ima customs declaration a gotovo uvijek prodavac to oznaci) da vide sto je tocno unutra nego citaju tu deklaraciju i po toj oznacenoj cijeni se ravnaju! Znaci kupite USB neki za 300 kn, prodavac oznaci da je USB flash a "zaboravi" od koliko gb i stavi vrijednost 10$, prolazi bez ikakve kontrole!

Dok vece pakete vole otvoriti i nabijati porez i carinu ako je deklarirana vrijednost veca od dozvoljene!

15 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Ovako,odlučio sam se za kupnju jednog uređaja preko ebay-a....u stvari to je DJ USB controller(LINK doljje) koji dođe 399USD i 58 USD-a je shipping za Hrvatsku ...sad me zanima dali je u taj shipping uračunata carina i porez ili ću to morati posebno platiti(i koliko bi to koštalo)...i dali će roba doći na adresu ili će se morati podići na pošti ili na carini. Hvala

U Hrvatskoj taj uređaj dođe oko 3400kn ....pa me zanima dali će se kupnja reko ebeya isplatiti.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=390158522328&Category=41784&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Piratus kaže...

Ovako,odlučio sam se za kupnju jednog uređaja preko ebay-a....u stvari to je DJ USB controller(LINK doljje) koji dođe 399USD i 58 USD-a je shipping za Hrvatsku ...sad me zanima dali je u taj shipping uračunata carina i porez ili ću to morati posebno platiti(i koliko bi to koštalo)...i dali će roba doći na adresu ili će se morati podići na pošti ili na carini. Hvala

Tu ti carina nije uračunata. Carinu plačaš tek kad stigne u HR. Ako te bude carinilo morat češ ić podignit na poštu, a ako ne doće ti doma. Po mojoj računici carina na to će te doć cca 600kn. Bilo bi dobro da ti on to pošalje kao gift ili u još boljem slučaju, da stavi neki račun uz to. A za to se dogovoriš s tim ko šalje. Prmjerice, ja sam uzimao neki guess sat za curu i on mi je stavio račun 28 dolara da košta, tako da onda oni ne otvaraju to. A bilo je i slučajeva, gdje sam ja u wordu mijenjao cijene pa donosio takve račune kao dokaze. Dakle, ima masu caka, u suprotnom će te pošteno ođeparitNamigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
zabranjeniples kaže...
Piratus kaže...

Ovako,odlučio sam se za kupnju jednog uređaja preko ebay-a....u stvari to je DJ USB controller(LINK doljje) koji dođe 399USD i 58 USD-a je shipping za Hrvatsku ...sad me zanima dali je u taj shipping uračunata carina i porez ili ću to morati posebno platiti(i koliko bi to koštalo)...i dali će roba doći na adresu ili će se morati podići na pošti ili na carini. Hvala

Tu ti carina nije uračunata. Carinu plačaš tek kad stigne u HR. Ako te bude carinilo morat češ ić podignit na poštu, a ako ne doće ti doma. Po mojoj računici carina na to će te doć cca 600kn. Bilo bi dobro da ti on to pošalje kao gift ili u još boljem slučaju, da stavi neki račun uz to. A za to se dogovoriš s tim ko šalje. Prmjerice, ja sam uzimao neki guess sat za curu i on mi je stavio račun 28 dolara da košta, tako da onda oni ne otvaraju to. A bilo je i slučajeva, gdje sam ja u wordu mijenjao cijene pa donosio takve račune kao dokaze. Dakle, ima masu caka, u suprotnom će te pošteno ođeparitNamigiva

...nisam još ništa kupovao preko ebey-a pa nisam baš upučem u to sve.... a kao što vidim to je ozbiljnja firma...pa neznam kolko je moguče dogovorit se s njima da mi pošalju ko gift...ili se to moram dogovorit s nekim drugim...ne mislim krivotvorit račune......xD.....i još jedno pitanje ...dali će mi puknut neku carinu ili porez ako stavim da mi shipa  u Sloveniju(tamo iam strica)...

14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Piratus kaže...

...nisam još ništa kupovao preko ebey-a pa nisam baš upučem u to sve

Vezano za račun, ebay konkretno nema veze s tim. Račun ti daje ako se tako dogovoriš s njim onaj kod koga si uzeo nešto preko ebaya. A vezano za sloveniju ti ne mogu ništa reć jer takva iskustva nisam imao.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Piratus kaže...

Ovako,odlučio sam se za kupnju jednog uređaja preko ebay-a....u stvari to je DJ USB controller(LINK doljje) koji dođe 399USD i 58 USD-a je shipping za Hrvatsku ...sad me zanima dali je u taj shipping uračunata carina i porez ili ću to morati posebno platiti(i koliko bi to koštalo)...i dali će roba doći na adresu ili će se morati podići na pošti ili na carini. Hvala

U Hrvatskoj taj uređaj dođe oko 3400kn ....pa me zanima dali će se kupnja reko ebeya isplatiti.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=390158522328&Category=41784&_trkparms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2

Vrlo vjerovano ces morat platit carinu i PDV,doma ce ti doc pošta i ti ces morat otic na poštu podic paket i usput platit carinu tamo tako da ti se to ne isplati kupovat preko Ebay-a.

Skype: internet.gospodin
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
zabranjeniples kaže...
Piratus kaže...

...nisam još ništa kupovao preko ebey-a pa nisam baš upučem u to sve

Vezano za račun, ebay konkretno nema veze s tim. Račun ti daje ako se tako dogovoriš s njim onaj kod koga si uzeo nešto preko ebaya. A vezano za sloveniju ti ne mogu ništa reć jer takva iskustva nisam imao.

ne...ne krivo si me shvatio...nisam ja mislio na ebay nego na firmu koja prodaje Dj opremu...al ak se da s snjima dogovorit da mi pošalju ko gift ili da mi na račun napišu da je npr,cijena 40 dolara onda ok .....al opet mi je čudno ...nisu ti carinici tak glupi da će nasjest na foru da  jedan Dj controler dođe  200kn.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Piratus kaže...
zabranjeniples kaže...
Piratus kaže...

...nisam još ništa kupovao preko ebey-a pa nisam baš upučem u to sve

Vezano za račun, ebay konkretno nema veze s tim. Račun ti daje ako se tako dogovoriš s njim onaj kod koga si uzeo nešto preko ebaya. A vezano za sloveniju ti ne mogu ništa reć jer takva iskustva nisam imao.

ne...ne krivo si me shvatio...nisam ja mislio na ebay nego na firmu koja prodaje Dj opremu...al ak se da s snjima dogovorit da mi pošalju ko gift ili da mi na račun napišu da je npr,cijena 40 dolara onda ok .....al opet mi je čudno ...nisu ti carinici tak glupi da će nasjest na foru da  jedan Dj controler dođe  200kn.

Sve to ovisi o volji carinika oce on lupit carinu ili ne...Moze racun bit 400 eura pa da ne lupi carinu...

Skype: internet.gospodin
14 godina
offline
Kupnja preko ebay-a

Nemaju oni šta bit glupi. Jedini problem je taj što dosta tih firmi/ljudi di kupiš ne daju račune. Ali ako se uspiješ s njima dogovorit kao npr. ja ili moj kolega u nekoliko slučajeva onda nemaš brige. Oni tu nemaju šta, jer ti dobiješ račun sa pečatom i tu nema priče. Carina tu ne može ništa nego se lupit po guzi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
RoTT kaže...
Piratus kaže...
zabranjeniples kaže...
Piratus kaže...

...nisam još ništa kupovao preko ebey-a pa nisam baš upučem u to sve

Vezano za račun, ebay konkretno nema veze s tim. Račun ti daje ako se tako dogovoriš s njim onaj kod koga si uzeo nešto preko ebaya. A vezano za sloveniju ti ne mogu ništa reć jer takva iskustva nisam imao.

ne...ne krivo si me shvatio...nisam ja mislio na ebay nego na firmu koja prodaje Dj opremu...al ak se da s snjima dogovorit da mi pošalju ko gift ili da mi na račun napišu da je npr,cijena 40 dolara onda ok .....al opet mi je čudno ...nisu ti carinici tak glupi da će nasjest na foru da  jedan Dj controler dođe  200kn.

Sve to ovisi o volji carinika oce on lupit carinu ili ne...Moze racun bit 400 eura pa da ne lupi carinu...

kakva je to država kad carinik lupi kak mu je volja...sramota.....

14 godina
protjeran
offline
RE: Kupnja preko ebay-a

Sve to ovisi o volji carinika oce on lupit carinu ili ne...Moze racun bit 400 eura pa da ne lupi carinu...

kakva je to država kad carinik lupi kak mu je volja...sramota.....

To je tako,sta ces...

Skype: internet.gospodin
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
zabranjeniples kaže...

Nemaju oni šta bit glupi. Jedini problem je taj što dosta tih firmi/ljudi di kupiš ne daju račune. Ali ako se uspiješ s njima dogovorit kao npr. ja ili moj kolega u nekoliko slučajeva onda nemaš brige. Oni tu nemaju šta, jer ti dobiješ račun sa pečatom i tu nema priče. Carina tu ne može ništa nego se lupit po guzi.

bilo bi to super kad bi se ja tak uspio dogovorit...kad bi mi oni htjeli napisat račun a da je manji od 300kn....a mislim da ja to teško izvedivo zbog toga kao što sam i prije rekao....to je malo ozbiljnija firma ....pa neznam kolko će se njima dat dogovarat sa jednim "malim" kupcem kao što sam ja.....Neodlučan

14 godina
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Piratus kaže...

bilo bi to super kad bi se ja tak uspio dogovorit...kad bi mi oni htjeli napisat račun a da je manji od 300kn....a mislim da ja to teško izvedivo zbog toga kao što sam i prije rekao....to je malo ozbiljnija firma ....pa neznam kolko će se njima dat dogovarat sa jednim "malim" kupcem kao što sam ja.....Neodlučan

Pa uvijek se probaš dogovorit da olakšaš sebi. Oni uglavnom idu na taj način da zadovolje kupca. Ipak je njima svima na ebayu glavni zadatak prodat što više stvari, povezat se sa što više zadovoljnih kupaca i naravno, zaradit što više pozitivnih feedbackovaNamigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Luka kaže...
kostolomac kaže...
Danny_HR kaže...
Osobno, poštom i dalje do 300 kuna.

160 kn je od sad(01.01.2010)  poštom ;)

Da, do 160 kn se ne placa niti carina niti PDV!

Ali ako je oznacena kao GIFT onda vrijedi do 300 kuna!

 

Ali imas iznimaka!

1. Ide carina + 23% (vrijednost predmeta + carina + (zamislite cak i postarina ako je oznacena kolika je) X 1.23) na predmete preko te vrijednosti.

2. Na bijelu tehniku ne ide carina a pod to izgleda spada i elektronika (cudno ali izgleda da je tako) ali ide porez ako prelazi tu vrijednost.

3. Na robu iz EU (+ neke određene zemlje sa kojom se dogovorila RH), nema carine (ali nisam siguran da li mora biti made in EU) ali zato ima PDV.

4. Za mobitele trebate i odobrenje telekomunikacijske agencije ako se takav model ne prodaje u nas.

5. GPS uređaje, navodno isto nekakvo odobrenje.

 

...I jos jedna stvar, stvari koje kupite na eBayu, vecina se salje u normalnim kuvertama (malim, srednjim) i te kuverte gotovo nikada ne otvaraju (ako ima customs declaration a gotovo uvijek prodavac to oznaci) da vide sto je tocno unutra nego citaju tu deklaraciju i po toj oznacenoj cijeni se ravnaju! Znaci kupite USB neki za 300 kn, prodavac oznaci da je USB flash a "zaboravi" od koliko gb i stavi vrijednost 10$, prolazi bez ikakve kontrole!

Dok vece pakete vole otvoriti i nabijati porez i carinu ako je deklarirana vrijednost veca od dozvoljene!

ovaj tu kaze da se na bijelu tehnku(kaže da u to spada i elektronika) ne naplačuje carina ali see naplačuje porez....znači da bi onda meni naplatili samo 400 Dolara + šiping + porez 23 % što bi me na kraju ispalo 2900kn....ili se to nekako drugačije računa....xD

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

pozdrav svima

 

postoji li kakva shema sa e-bay serverima? nešt sam čuo da je nama u europi isplativije zbog troškova slanja kupovati preko britanskog e-baya nego preko američkog, ima li nešto u tome ili su artikli zajednički na svim serverima?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Piratus kaže...

ovaj tu kaze da se na bijelu tehnku(kaže da u to spada i elektronika) ne naplačuje carina ali see naplačuje porez....znači da bi onda meni naplatili samo 400 Dolara + šiping + porez 23 % što bi me na kraju ispalo 2900kn....ili se to nekako drugačije računa....xD

Ovaj Ja sam to rekao jer ovom meni je tako receno ali posto se radi o povecem iznosu, ne vidim razloga zasto ne bi nazvao carinu na 0800 1222 i bio 100% siguran! ;D

Jer ima tu puuuuuno caka i pravila i ponesto su i promijenili od 1.1.2010!

Hajneken kaže...

pozdrav svima

 

postoji li kakva shema sa e-bay serverima? nešt sam čuo da je nama u europi isplativije zbog troškova slanja kupovati preko britanskog e-baya nego preko američkog, ima li nešto u tome ili su artikli zajednički na svim serverima?

Sheme nema! Moras prvo razumjeti kako funkcionira eBay! Ne salje se tebi proizvod sa servera, tj. lokacije gdje je eBay! Tebi predmet salje prodavac, bio on u Kini, Finskoj, Marsu, tu postarinu placas! On ode u postu i posalje! Nece tebi osoblje eBaya slati predmet iz nekoga golemog skladista (kako su prije mnogi mislili)! :D

14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

Evo i ja sam regan na ebay i svašta kupujem preko njega i dosad nisam imao nikakvih problema s tim da pazim kad kupujem da nije prevelika cifra, mada sam sad zadnje kupio igricu za PS3 (Mx vs ATV Reflex) koja me koštala 300 kn sa poštarinom i nikakvih problema nije bilo sa carinom. Inače a to je u onom najgorem slučaju se računa vrijednost predmeta + pdv 23% + carina cca 10%

 

A sad par savjeta za one koji nisu upućeni:

1. Moraš pratit koliki je feeback prodavača, dakle što je bliže 100% to je onda dobar prodavač i s njim nema problema

2. Isto tako treba paziti dali taj prodavač šalje predmete za Hrvatsku i ako šalje kolika je poštarina za navedeni predmet, jer se zna desit da je cijena predmeta smiješno niska al zato poštarina boli glava

3. Gledajte koje načine plaćanja nudi prodavač, najbolji i najsigurniji vam je Paypal

4. Ako je predmet koji kupujete iznad 200-300 kuna i više onda vam je najbolje prije kupovine kontaktirati prodavača da vam to što ste kupili naznači kao poklon (gift) ili da umanji cijenu

5. Vrijeme dostave ovisi od kud stiže kupljeni predmet, uglavnom je to od 5-6 dana do čak 30

6. A sad o feedbacku:

To je kao ocjenjivanje prodavača od kojeg ste kupili neki predmet, njega dajete kad dobijete predmet i naravno svaki prodavač očekuje od vas najbolju ocjenu jer to je jako važno za njih i njihovu daljnju prodaju. U slučaju nekih nejasnoća ili vam predmet nije stigao ili bilo čega drugog onda vam je najbolje opet kontaktirati prodavača jer će vam onda on ponudit riješenje i pokušat riješit mogući problem samo kako nebi dobio lošu ocjenu i negativan feedback

 

Nadam se da sam vam bar malo pomogao Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 22:43 (VukiGSi).
 
4 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

pomogao si jako puno,hvala ;)

 

a sad samo jedno pitanje vezano uz to naznačavanje gift-a. da li da prodavaču samo pošaljem na e-mail nešto tipa: "please mark my package as a gift" ili tako nešto?

da li je to dovoljno jasno?

 

i drugo pitanje, da li se na svaki kupljeni predmet fiksno zaračunava 23% PDV-a? konkretno, danas sam kupio predmet koji po preračunu košta 259,00 HRK. Vrijednost samog predmeta bez shipmenta je bila 36,00 USD, dakle 23% na cijenu premeta je ugrubo 8 dolara što bi značilo da će konačni račun ako ne bude carine svakako biti oko 300 HRK?

 

nadam se da nisam previše zakomplicirao

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 21:10 (Hajneken).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
Hajneken kaže...

pomogao si jako puno,hvala ;)

 

a sad samo jedno pitanje vezano uz to naznačavanje gift-a. da li da prodavaču samo pošaljem na e-mail nešto tipa: "please mark my package as a gift" ili tako nešto?

da li je to dovoljno jasno?

 

i drugo pitanje, da li se na svaki kupljeni predmet fiksno zaračunava 23% PDV-a? konkretno, danas sam kupio predmet koji po preračunu košta 259,00 HRK. Vrijednost samog predmeta bez shipmenta je bila 36,00 USD, dakle 23% na cijenu premeta je ugrubo 8 dolara što bi značilo da će konačni račun ako ne bude carine svakako biti oko 300 HRK?

 

nadam se da nisam previše zakomplicirao

 

hvala

Dakle kad odaberete predmet koji želite kupit, sa lijeve strane vam stoji naziv prodavača i broj prodanih predmeta, ispod toga vam je njegov postotak feedbacka i onda opet ispod imate za kontakt prodavača itd: Ovako: Odabereš predmet, klikneš za kontakt prodavača i napišeš da si zainteresiran za kupovinu te ako je moguće da ti pošalje kao poklon ili da ti umanji vrijednost tako da nemam problema sa carinom

 

Ostale informacije:

Mjesto predavača: Npr Hong Kong

Šalje: Worldwide što znači da šalje svugdje

Plaćanje: Npr Paypal

Onda ispod slike predmeta imate: Description (opis) i Shipping and payments ( slanje i plaćanje) tu kliknete i još provjerite dali postoji određena država i kolika je poštarina. E sad ljudi nemojte biti zaluđeni sa PDVom jer se PDV ne plaća drugoj državi, dakle ako taj tvoj predmet košta 259,00 kn i recimo da si uračunao u to poštarinu ili je možda besplatna ti onda toliko i plaćaš taj predmet, znači 259,00 kn. U najgorem slučaju ako otvore pošiljku i ako naši odluče onda ćeš morat platit PDV 23% i carinu 10% al to je mala vjerojatnost jer ne otvaraju sve pakete.

Sad da vam još ovo pojasnim: Kad krenete sa plaćanjem odabranog proizvoda preko Paypala, vi ćete vidjeti cijenu koju plaćate naprimjer USD valuta i ispod toga vam pokazuje konačnu cifru u HRK, i to vam je to Smijeh

 

I još da znate: Ako ste predmet odlučili kupiti ili ste ga dobili na aukciji onda nastojte i završiti kupovinu jer i prodavač vama može dati lošu ocjenu da ste loš kupac, plaćanje je poželjno što u kraćem roku Bogataš

 

Tko nezna engleski ili neki drugi jezik onda si pomognete sa online prevoditeljem na sljedećem linku Smijeh

http://www.rjecnik.net/

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2010 22:50 (VukiGSi).
14 godina
neaktivan
offline
Kupnja preko ebay-a

imam neke za kupitu vrijednosti 700kn, objektiv neki, i zanima me, on to bude sigurno otvoril na carini ha??

jao si ga meni plačam 30% još???Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kupnja preko ebay-a
worm18 kaže...

imam neke za kupitu vrijednosti 700kn, objektiv neki, i zanima me, on to bude sigurno otvoril na carini ha??

jao si ga meni plačam 30% još???Smijeh

Ako budeš imao sreće možda nebudu otvarali, uglavnom javi rezultate kad dobiješSmijeh

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice