eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.426
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav. Stavio sam na prodaju nešto na ebay.co.uk prije skoro 24 sata međutim ja kad tražim preko tražilice taj svoj item, nemogu naći nigdje. Čak ni ako se odlogiram. Da li netko zna gdje je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

 

 prihvaćaju li svi  PayPal na ebayu ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
rinost kaže...

 prihvaćaju li svi  PayPal na ebayu ?

Osobno nisam naišao na nikog tko ne bi prihvaćao. Ako netko ne prihvaća, ne kupuješ od njega i riješena stvar.

13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav forumaši, zanima me ako nešto naručim iz Velike Britanije preko Ebaya, dali mogu čekati navedeni rok isporuke ili će se isti produljiti s obzirom na ovu COVID-19 situaciju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gale92 kaže...

Pozdrav forumaši, zanima me ako nešto naručim iz Velike Britanije preko Ebaya, dali mogu čekati navedeni rok isporuke ili će se isti produljiti s obzirom na ovu COVID-19 situaciju?

 Ja sam naručivao prošli mjesec s eBaya iz VB i stiglo mi tek za 2 tjedna. Produžen je rok za sve narudžbe zbog Covida-19 i na eBayu i na AliExu.

 

A iz Kine mi neke stvari stigle za manje od 3 tjedna a neke mi još ni nakon 6 tjedana nisu stigle.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Zna li netko, sto bi znacio tracking status

 

Croatia, Arrived at destination country airport

 

Dali je moguce...mislim, naravno, kod nas je sve moguce, ali.... da paket stoji u HR vec mjesec dana i da ga ne prosljedjuju? 

 

Imao netko ovakvo iskustvo?

 

Inace, paket s procjenjenom dostavom may 25-jul 6 stigao nakon 8 dana..... lutrija....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 20:39 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...

Zna li netko, sto bi znacio tracking status

 

Croatia, Arrived at destination country airport

 

Dali je moguce...mislim, naravno, kod nas je sve moguce, ali.... da paket stoji u HR vec mjesec dana i da ga ne prosljedjuju? 

 

Imao netko ovakvo iskustvo?

 

Inace, paket s procjenjenom dostavom may 25-jul 6 stigao nakon 8 dana..... lutrija....

 Naravno da je moguče,pogledaj par zadnjih postova na ovoj temi.

 https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/aliexpress-nekoliko-pitanja/211969.aspx

8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

ma da, malo je mjesec dana, pa treba to prosljediti do poste... imas pravo, silly me.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Gdje si dobio tu tracking informaciju?

Jesi provjerio na tnt.posta.hr
Ako tamo nema, onda znači da je tracking fake i da ne možeš znati gdje se nalazi paket
12 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...

Zna li netko, sto bi znacio tracking status

 

Croatia, Arrived at destination country airport

 Ne bi značio ništa ako ga ne možeš provjeriti ovdje:

https://posiljka.posta.hr/

Drugim riječima, ako ne možeš provjeriti njegov status na navedenoj adresi, onda tracking nije u pravilnom formatu i onda te fore da je stigao u "destination country" možeš okačit mačku o rep jer nije istina.

 

Kinezi sa fejk trakinzima skidaju odgovornost sa sebe, to su stare fore.

Uostalom, ti imaš predviđen datum dostave, ako ne dođe onda traži refund, sve ostalo te ne treba zanimati.

8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Kaze da nije ispravan prijemni broj....

 

Pratim preko sytrackinga, svi datumi su dobri, i realni, naravo, mozda je tracking broj fake, ali do sada svi preko tog trackinga su bili tocni, ukljucujuci paket koji je stigao vec.

 

Opet kazem, mozda je fake..... 

 

No, iskreno nisam znao da se preko nase poste moze pratiti tijek dolaznih posiljaka iz inozemstva....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kad je paket poslan preporučeno, onda naravno da se može pratit u državi iz koje je poslan i u državi u koju je poslan, dakle na službenim stranicama pošte.

Dakle ovo kaj ti imaš je kineski tracking broj koji se može pratit samo na njihovim stranicama, a to znači da nije poslano preporučeno već obično.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 22:28 (kbenzema).
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ma stici ce, nije nista hitno, samo me zacudila ta informacija da je paket vec mjesec dana u hr....

 

Tnx!

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Imam jednu posiljku koja bi 100% trebala zavrsiti na carinjenju posto ima par kila i poveci je paket pa me zanima jesu li i ostali ovdje dobivali pisma od carine za carinski postupak u vrijeme korone?

 

Vidim po komentarima da idu bez problema manji paketici, ali kakvo je stanje na samoj carini ako ima tko iskustava ovih zadnjih par tjedana?

 

Poslano je iz SAD-a, po trackingu kaze 24.3. napustilo SAD i od tada stoji "The item is currently in transit to the destination" vec skoro 4 tjedna... ista stvar i sa nasim posta.hr pracenjem.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 12:17 (dtrixxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dtrixxx kaže...

Imam jednu posiljku koja bi 100% trebala zavrsiti na carinjenju posto ima par kila i poveci je paket pa me zanima jesu li i ostali ovdje dobivali pisma od carine za carinski postupak u vrijeme korone?

Ne znam kakva je situacija, ali da nije korona, definitivno bi ti carinili. Ne samo zbog gabarita, nego i zato što mi se čini da Ameri imaju običaj na paket staviti pravu vrijednost, a ako na paketu stoji prava vrijednost (ili barem vrijednost koja prelazi 22 eura), mislim da su šanse da izbjegneš carinjenje gotovo nikakve.

13 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
dtrixxx kaže...

Imam jednu posiljku koja bi 100% trebala zavrsiti na carinjenju posto ima par kila i poveci je paket pa me zanima jesu li i ostali ovdje dobivali pisma od carine za carinski postupak u vrijeme korone?

Ne znam kakva je situacija, ali da nije korona, definitivno bi ti carinili. Ne samo zbog gabarita, nego i zato što mi se čini da Ameri imaju običaj na paket staviti pravu vrijednost, a ako na paketu stoji prava vrijednost (ili barem vrijednost koja prelazi 22 eura), mislim da su šanse da izbjegneš carinjenje gotovo nikakve.

 Ma ne, nisam mislio u tom smislu Znam da ce mi cariniti, to i ocekujem, nego me zanima da li je netko iskusio kakve zastoje u tom cijelom procesu?

 

Jer je posiljka vece vrijednosti i jako mi je bitna pa ne bi volio da se negdje "zagubi". Ako je paket stvarno napustio SAD prije 4 tjedna, pa mogao je stici u HR barem 2 puta.


Znam da nekad kasni taj tracking dok se azurira da je stigao u drzavu ali stalno gledam u postanski sanducic kad ce mi stici pismo za carinski postupak...

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dtrixxx kaže...

Imam jednu posiljku koja bi 100% trebala zavrsiti na carinjenju posto ima par kila i poveci je paket pa me zanima jesu li i ostali ovdje dobivali pisma od carine za carinski postupak u vrijeme korone?

Vidim po komentarima da idu bez problema manji paketici, ali kakvo je stanje na samoj carini ako ima tko iskustava ovih zadnjih par tjedana?

Poslano je iz SAD-a, po trackingu kaze 24.3. napustilo SAD i od tada stoji "The item is currently in transit to the destination" vec skoro 4 tjedna... ista stvar i sa nasim posta.hr pracenjem.

 Stiglo pismo prošli mjesec, isto ko i inače.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Mala pomoc ako moze....

 

Dakle, cekam paket, ne stize, ok, desi se....

 

Prosao rok za isporuku, otvaram request da mi posalje ponovo, ne trebam novac.

 

Danas dobivam ovaj odgovor, cp u cijelosti...

 

"We are sorry to hear that you still have not received your order yet. I am afraid it could be stolen or lost in transit because it is unusual to take such a long time. We are more than happy to send a replacement to you. However, there is a problem here, our system is unable to process a replacement order if a dispute case remains open. It recognizes your payment as uncleared (because PayPal is now holding the money) and it cannot go ahead to release this new order. Hope you can understand the situation. Therefore,would you please close this dispute case in advance so that we can proceed to send the order to you again? You can rest assured that I will keep my promise and a replacement will be shipped to you immediately when this dispute case is closed. "

 

Do sada nisam imao ovakav odgovor, uvijek je seller poslao ponovo, ili vratio novac, bez obzira sto ja trazim.... 

 

E sad, rekao bih da ovaj mene levati da ja zatvorim dispute, a onda ce on na "casnu pionirsku" meni poslati item ponovo? Jesam u pravu, ili je to neka standardna procedura?

 

Tnx!

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...

....

E sad, rekao bih da ovaj mene levati da ja zatvorim dispute, a onda ce on na "casnu pionirsku" meni poslati item ponovo? Jesam u pravu, ili je to neka standardna procedura?

 Potpuno standardna procedura. 

Ako želiš prevariti nekog. :)

 

 

Da, na eBayu je otvoren dispute i zato oni ne mogu odnijeti paket na poštu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Tnx, i mislio sam.... ali, nisam dugooo vec imao slucaj da paket ne stigne....

 

Kontam si da mu odgovorim, da zatvaram dispute cim vidim pare nazad na paypalu, ili cim dobijem valjani tracking broj ponovo poslanog paketa.... Mislim, za 3$ mi se ni ne upusta u neke velike rasprave, ali..... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Gle, možda oni stvarno imaju sustav vezan uz eBay.

Ali znači da su jedini na eBayu, bar prema mom iskustvu.

 

 

Poslije iskustva s Aliexpressom, znam da ne smijem vjerovati nikome.

 

Jednom mi nije stigao paket, prošlo 2 i pol mj. (neki šarafi, nekoliko centi) i ja im se javim, vele oni "Nema problema, šaljemo nove!" Nisam dizao dispute, čekao sam... Naravno, nije stiglo :)

 

Drugi put stigne obleka s greškom, javim im se  "Već stiže novi, nemojte davati lošu ocjenu". Uopće sam zaboravio na dispute. Naravno, nikad ništa nije stiglo.

 

Tak da, eto, moje mišljenje znaš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Napisao sam da zatvaram cim vrate novce, ili posalju valjani tracking broj novog paketa, do tada... very sorry za njihove probleme s sustavom....

 

Lakse ce oni rijesiti svoj problem sa sustavom, nego ja svoj sa mozgom, koji mi kaze da je ovo klasicni scam, paket vjerovatno nikad ni nije poslan.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

P.S. upravo sam na Amazonu pronašao dobru ponudu za Tv.

Javi mi se lik, nemoj ići preko Amazona, imaju jako velike naknade, javi se izravno preko e-maila, damo ti po još boljoj cijeni.

 

LOL!!! 

Doviđenja 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Damir22 kaže...

 

E sad, rekao bih da ovaj mene levati da ja zatvorim dispute, a onda ce on na "casnu pionirsku" meni poslati item ponovo? Jesam u pravu, ili je to neka standardna procedura?

 

Tnx!

 

 Takima ja mrtvo ladno odgovorim de ti meni vrati pare pa ću ja opet naručiti i mir.

8 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Nakon sto sam mu odgovorio da cu zatvoriti case cim dobijem valjani tracking ili povrat novaca, danas su vratili novce, bez ikakve obavijesti....

 

Od 4 paketa, jedan je stigao nakon 10 dana, ostala tri jos cekam.... izgleda da nikad nisu ni poslani, cini mi se da su ovu koronu neki selleri iskoristili kao izgovor da pokupe pare, a onda ne posalju paket, pa se vade na sporost poste, izgubljene ili ukradene iteme... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Naručio sam prije corone i ovih gluposti pun kofer stvari sa aliexpressa i to frendovima neku elektroniku po 200-300 kn i naravno ništa nije došlo,prošlo je 2 i pol mjeseca i sve narudžbe su completed ili delivered,a tracking zapeo na pola puta ili u Zagrebu pod insert item into bag i to je to.

Dispute ne mogu otvoriti,ostavio sam preko 100 eura tamo i nemam ništa sad,selleri se prave grbavi i daju aliexpress helpdesk,jel tko bio u sličnoj situaciji,ima neki email gdje se mogu požaliti ?
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ne kužim kak nemrete otvorit dispute? Meni je na dve tri narudžbe pisalo da je rok 90 dana. Otvorio dispute nakon 60 i dobio pare, evo to se desilo zadnjih 15-ak dana. Pa dispute se obično nudi i čim nekaj naručiš ak se ne varam, nije da opcija ne postoji, samo ju nema smisla otvarat prije isteka 60 dana jer će aliexpress vjerojatno stati na stranu sellera
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2020 12:00 (kbenzema).
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
doky01akablava kaže...
Naručio sam prije corone i ovih gluposti pun kofer stvari sa aliexpressa i to frendovima neku elektroniku po 200-300 kn i naravno ništa nije došlo,prošlo je 2 i pol mjeseca i sve narudžbe su completed ili delivered,a tracking zapeo na pola puta ili u Zagrebu pod insert item into bag i to je to.

Dispute ne mogu otvoriti,ostavio sam preko 100 eura tamo i nemam ništa sad,selleri se prave grbavi i daju aliexpress helpdesk,jel tko bio u sličnoj situaciji,ima neki email gdje se mogu požaliti ?

 Ako ne stigne u roku od 60 dana,ja odmah otvarm disput.

Uvjek mi vrate pare.

9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sad sam tek skužio da smo u ebay temi :D

 

No, uglavnom, evo screenshot. I dalje ne kužim kak neko nemre otvorit dispute...61. dan ako nije stiglo, još pogotovo ako je bez trackinga, odma dispute. 

 

Ista stvar na ebayu, čim prođe onaj rok otvara se case, iako obično znam i nakon 30-35 dana poslat selleru poruku nek provjeri di je zapelo. Ako ne prođe na ebayu, uvijek postoji paypal.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Nije ebay ali nisam znao gdje da postavim pitanje. Naruceno je nesto sa nike shopa, mislim da dolazi iz Irske po ovim slikama. Zanima me ova taxa od 160 kuna jel se ona dodaje na ovih 890 ili je to vec dodano, nije mi bas najjasnije. Hvala.
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice