Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.921
|
čitano: 1.288.612
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
sosta kaže...
Posmatrač kaže...

 To zavisi od banke a ne alija.Prije 15 dana mi  je neko sa mog naloga narucio dv iphone na adresu u brazilu. Imam Duplu zastitu kartice i to blokada i pin i to me je zastititlo a te kartice gdje ne trazi nista ja licno ne bi koristio na aliju vise....

 Ovisi i o trgovcu i koji sustav plaćanja koristi. Npr. cvv nije obvezan podatak za ostvarivanje transakcije, pa ti onda banka preporuči da koristiš trgovine koje imaju siugurnije sustave plaćanja.

 Nisam siguran da sam razumio. Koji god sistem da koristi mene banka stiti dvostrukom zastitom. Prvo moram otdblokirati karticu u mobilnoj apolikaciji pa onda mi salje pin na sms....

13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, ako koristiš banku/karticu koja ima te opcije, onda te ne brine koji sustav plaćanja ima prodavatelj.

3 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kakva je ovo fora sve je neki choice delivery? Dali to ide preko mađe ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Vidim da neki pišu da im pošiljke dolaze na paketomate umjesto na kućne adrese. Meni bi čak nekad to odgovaralo, ali ne znam kako na Aliju odabrati da mi dođe na paketomat. Zna li netko to?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
CVET2 kaže...

Vidim da neki pišu da im pošiljke dolaze na paketomate umjesto na kućne adrese. Meni bi čak nekad to odgovaralo, ali ne znam kako na Aliju odabrati da mi dođe na paketomat. Zna li netko to?

 Nikako. Ako je lokalna dostavna služba pretrpana onda ostavljaju na Tisak kioscima, kod OEX partnera, u paketomatima i sl. A ponekad prije same dostave paketa stigne obavijest na mail/sms/viber da paket pristiže i možeš ga preusmjeriti na drugo mjesto koje tebi odgovara - no najčešće se desi da onda paket dobiješ tek drugi dan.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Meni je doslovno zadnjih 9/10 posiljki doslo sa OS Ex i za svaku sam imao opciju preusmjerit na paketomat il tisak. Za sve koje sam odabrao proslijedjivanje (vecina njih jer me iznenade ujutro porukom kod idem na posao) paket sam pokupio isti dan. Znaci nema nikakog cekanja jedan dan da se pokupi, nije to Posta i papiric :)
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2024 7:01 (AmonZero).
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Jedno pitanje. Trenutno koristim za plaćanje VISA Debit koja je u dolarima. 

Znači kod prebacivanja u PBZ aplikaciji idem na mjenjacnicu i prebacim s računa u euro valuti na ovu Debit u dolare. 

Sad me zanima onda kad plaćam na Aliexpressu, koja je tamo valuta euri ili dolari, radi li neke još dodatne nepotrebne konverzije ?

Ima li neka bolja opcija što se tiče kartice trenutno u PBZu?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ekipa,jel tko imao iskustva sva vracanjem posiljki kinezu..Pokrenuo sam postupak back and refund.Problem je sto kinez odugovlaci sa rjesavanjem problem.I nije mali znos stvari 360$ zadnji led farovi za golf 7.Tko snosi trosak dostave paketa?Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2024 10:17 (galinjo24).
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Plati u eurima i to je to. Ja imam Revolut tako da ne izlažem ove "ozbiljne" kartice, iako bi trebalo biti sve sigurno.

12 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
galinjo24 kaže...
Ekipa,jel tko imao iskustva sva vracanjem posiljki kinezu..Pokrenuo sam postupak back and refund.Problem je sto kinez odugovlaci sa rjesavanjem problem.I nije mali znos stvari 360$ zadnji led farovi za golf 7.Tko snosi trosak dostave paketa?Hvala

 Pozdrav, ima li itko iskustva s vracanjem proizvoda u kinu?

Kod mene nije tako velik iznos, al pitanje je isto.

 

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

platis postarinu do kine, zavisno o tezini a pocevsi od nekih 15ak eur za sitnice pa na vise, i cekas..naravno uz komunikaciju i dogovor sa sellerom

 

pa sad ako se isplati gombati i cekati za neku sitnu lovu....

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2024 16:47 (tuna-1).
2 mjeseca
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Za ovo je najveći krivac EU zbog IOSS-a

 

EU će uvesti carine na robu s AliExpressa, Temua, Sheina...

 
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Kako če to u praksi izgledati,recimo za proizvod koji košta 1 euro ?
11 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

želim Kinezima da otvore što više EU skladišta

Moj PC  
2 0 hvala 1
2 mjeseca
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
60nine kaže...

želim Kinezima da otvore što više EU skladišta

Kinezi će uvijek naći način kako izbjeći carine jer EU ne može nadmudriti Kineze

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2024 20:48 (Witcher1).
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Toliko o tome kako EU brine o svojim građanima. Plaćajte 5x skuplje, glavno da je ''europsko'', iliti prepakirano kinesko uz maržu od 500%. Makar dok vidim kakve sve degenerike države skupa s našom šalju u onaj gore parlament više me ništa ne čude ovakve odluke.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Witcher1 kaže...

Za ovo je najveći krivac EU zbog IOSS-a

 

EU će uvesti carine na robu s AliExpressa, Temua, Sheina...

Kontekst... Nije jasno što EU tu zapravo namjerava napraviti. Naime, vjerojatno većina robe koju naručujemo preko AliExpressa ni nema carinu, odnosno carinska stopa je 0% (to vrijedi valjda za gotovo svu elektroniku). Tako da, realno gledano, za većinu proizvoda nama se neće ništa mijenjati. Obračunali oni 0% carine i ako roba košta ispod 150 eura - to je i dalje 0 eura carine.

 

Bit će druga priča ako će oni stavljati carinske stope na ono na što je trenutno carinska stopa 0%. Ali onda ne bi imalo smisla da te carinske stope vrijede samo za AliExpress, Temu i ine, a ne vrijede za uvoznike koji uvoze robu koja se onda prodaje po dućanima u Hrvatskoj.

13 godina
suspendiran
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kad smo već kod Sheina, samo riječi hvale, uzeo aparat za mjerenje tlaka 6 eura, wifi 6 usb 6 eura, sunčane naočale 3 eura, žena uzela par haljinica, tenisice, par badića, majica, naočale, sve 5-15eura/kom. Artikli koji su došli su predivni kao i na slikama. 95% paketa stiglo unutar 12-14 dana, uzeo sam si par dužih hdmi kablova, jedan je bio neispravan, prijavio, u roku od dva dana su mi vratili novce, kupio drugi i sve 5. Shein kao da se trudi krajnjem korisniku pružit što kvalitetniji proizvod za razliku od Aliexpressa i to po dosta niskim cijenama, sve šta je stiglo stiglo je skroz kvalitetno. Web stranica im je puno kompaktnija, urednija, preglednija i jednostavnija. A isto sam vidio fora pametnih satova već od 6-7 eura, super za kakav poklon. Mislim da bi mogli lokalni dućani ženskih krpica lagano ne uskoro ali u skorije vrijeme ključ u bravu. A možda i online tipa About You koji divlja sa cijenama nenormalno. Prelijep badič za žene na Shein'u 8 eura, a About You  i kod nas 20-40 ojra a i više. Kak da ne. Shein svakako preporuka, pogotovo za žene . Svakako bi Shein trebao imat svoju temu ovdje na forumu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 0:16 (Cryogenic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Cryogenic kaže...

Mislim da bi mogli lokalni dućani ženskih krpica lagano ne uskoro ali u skorije vrijeme ključ u bravu. A možda i online tipa About You koji divlja sa cijenama nenormalno. Prelijep badič za žene na Shein'u 8 eura, a About You  i kod nas 20-40 ojra a i više. Kak da ne. Shein svakako preporuka, pogotovo za žene .

Baš sam malo pogledao muške majice kratkih rukava (uključujući i polo majice) i gotovo sve su 95-100% poliester, a koštaju od 8-9 eura do recimo nekih 15 eura. Za sličnu ili ne puno višu cijenu može se kupiti 100% pamučna roba naručena iz raznih on-line trgovina u EU-u, tako da, što se muških majica tiče - skoro da bi se reklo "nit kaj košta, nit kaj vredi". Iliti te majice uopće nisu jeftine, s obzirom na kvalitetu/materijal.

13 godina
suspendiran
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Cryogenic kaže...

Mislim da bi mogli lokalni dućani ženskih krpica lagano ne uskoro ali u skorije vrijeme ključ u bravu. A možda i online tipa About You koji divlja sa cijenama nenormalno. Prelijep badič za žene na Shein'u 8 eura, a About You  i kod nas 20-40 ojra a i više. Kak da ne. Shein svakako preporuka, pogotovo za žene .

Baš sam malo pogledao muške majice kratkih rukava (uključujući i polo majice) i gotovo sve su 95-100% poliester, a koštaju od 8-9 eura do recimo nekih 15 eura. Za sličnu ili ne puno višu cijenu može se kupiti 100% pamučna roba naručena iz raznih on-line trgovina u EU-u, tako da, što se muških majica tiče - skoro da bi se reklo "nit kaj košta, nit kaj vredi". Iliti te majice uopće nisu jeftine, s obzirom na kvalitetu/materijal.

 Da, svakako bi preporučio kupnju bilo čega i sa Sheina i Aliexpressa nakon pregleda "Reviewsa", naravno da nije nikome za vjerovat u današnje vrijeme. Što se tiče ženskih krpica tu nismo imali probleme. Daj baci kakav link ako imaš možda si nađem šta zanimljivo, baš nosim samo polo majice. Svakako bolje pamuk nego sintetika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 10:38 (Cryogenic).
16 godina
moderator
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Cryogenic kaže...
Da, svakako bi preporučio kupnju bilo čega i sa Sheina i Aliexpressa nakon pregleda "Reviewsa", naravno da nije nikome za vjerovat u današnje vrijeme.

Nikakav review tu ne pomaže, nego čak više odmaže. Poliester vs pamuk. Može poliesterska majica (pogotovo polo majica) imati 5.0 ocjenu, ali to je i dalje poliesterska majica. Od poliesterskih majica priznam samo sportske majice (recimo ova mi je super - nježni materijal, dobar kroj, a povoljna - u pravilu je ispod 20 eura, a u drugim bojama malo preko 20 eura), a nikako majice za svaki dan, a potovo ne polo majice.

 

Cryogenic kaže...
Daj baci kakav link ako imaš možda si nađem šta zanimljivo, baš nosim samo polo majice. Svakako bolje pamuk nego sintetika.

Ove su mi bile super (jedino kod te marke treba paziti, jer imaju manje krojeve - L im je između M i L u odnosu na ostale marke, kompaktnije su od tipičnog L-a), imam ih u više boja, ali se više ne prodaju. OK mi je i ova njihova, mada tu vizualno ovaj bijeli komadić ispod vrata nekad ne izgleda dobro (bolje bi bilo da je u boji majice). Nije to ništa posebno, ali je cjenovno povoljno i materijal je tipični materijal za polo majice (sad sam izguglao kako se to zove, ta tekstura - pique, 100 % pamuk u slučaju ovih majica). Evo, sad na akciji je 12,74 eura (ja sam svoju pred koji tjedan platio 15,19) - znači, vrlo slične cijene kao ove sa Sheina, a 100 % pamuk. To je no brainer.

13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Prodavač s alija mi šalje poruku da mu sustav javlja da ZIP code koji imam unešen nije ispravan.

Unešen mi je HR 47000, i do sad nikada nije bilo problema s time i ne vidim što je tu pogrešno.

BTW, pokušavam kupiti One plus buds 3 slušalice, ovo je drugi pokušaj, prvi puta seller nije poslao, sad pokušavam kod drugog, oba imaju pozitivne recenzije i iz Hr za te slušalice.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

probaj maknuti 'HR' iz polja za zip code i ostavi samo numerički dio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2024 9:31 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ja sam sa alija kupio iste slusalice, tko zna, mozda isti seller.
Makni slova kao sto kolega kaze, ja imam nekoliko adresa i svaki postanski broj su samo brojevi bez ikakvih slova
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
tuna-1 kaže...

probaj maknuti 'HR' iz polja za zip code i ostavi samo numerički dio.

 

AmonZero kaže...
Ja sam sa alija kupio iste slusalice, tko zna, mozda isti seller.
Makni slova kao sto kolega kaze, ja imam nekoliko adresa i svaki postanski broj su samo brojevi bez ikakvih slova

 

A to sam mu i rekao da proba staviti bez HR, pa čekam da javi.

Iako bi ovo s međunarodnim ISO kodovima trebalo biti pravilno adresiranje.

 

EDIT: Poslali, na trackingu je i dalje HR 47000

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 8:03 (sosta).
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
sosta kaže...
tuna-1 kaže...

probaj maknuti 'HR' iz polja za zip code i ostavi samo numerički dio.

 

AmonZero kaže...
Ja sam sa alija kupio iste slusalice, tko zna, mozda isti seller.
Makni slova kao sto kolega kaze, ja imam nekoliko adresa i svaki postanski broj su samo brojevi bez ikakvih slova

 

A to sam mu i rekao da proba staviti bez HR, pa čekam da javi.

Iako bi ovo s međunarodnim ISO kodovima trebalo biti pravilno adresiranje.

 

EDIT: Poslali, na trackingu je i dalje HR 47000

 Pa je, HR ti je oznaka države a ZIP code je 47000. Imaš posebno polje za državu.

12 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Helouuu! 

Je netko naručio poslije ove izmjene da plaćamo PDV/carinu?

 

Ja odmah u glavu, naručio motor i veliku bateriju , nekoliko stotina eura :D

 

Btw, AliExpress odmah daje popust koliko misli da će koštati carina!

Ja na 350 eur dobio skoro 100 Eur smanjenju cijenu. 

 

Ako se nitko ne javi prije, ja javim kako je prošlo.

Steam and EA: CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 5
14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Dakle naručio bih ovakav Mini PC s Aliexpressa.

Jel' netko naručivao nešto poput toga da podijeli s nama koliko je platio PDV i carinu, a u svijetlu ovih novih promjena gdje se sve plaća (364.28 € trenutna cijena s odabranim opcijama)?

Radi se o Ryzen 9, 16 Gb DDR4 RAM, 256 Gb NVMe.

Hvala unaprijed svima koji nađu za shodno pročitati i nešto pametno odgovoriti!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
CyberDemonVZ kaže...

Helouuu! 

Je netko naručio poslije ove izmjene da plaćamo PDV/carinu?

 

Ja odmah u glavu, naručio motor i veliku bateriju , nekoliko stotina eura :D

 

Btw, AliExpress odmah daje popust koliko misli da će koštati carina!

Ja na 350 eur dobio skoro 100 Eur smanjenju cijenu. 

 

Ako se nitko ne javi prije, ja javim kako je prošlo.

 Evo i ja razbijam glavu naručiti ili ne?

 

Postao sam upit ispod tvoga i nitko se ne javlja, valjda ljudi nisu niti naručivali, što li?!

 

Uglavnom, javi kako je prošlo.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice