VR (virtual reality) igre - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 962
|
čitano: 394.761
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo mi iskreno djeluje prelose....sat i pol baterija?....

Njima treba masovno trziste da opravdaju ulaganja a ovdje nema nista sto ce privuc masovno trziste.

 

 Ja ti taj Q pro ni ne uzimam kao nešto bitno na tržištu, a pogotovo ne za mase. Q3 biti ono što tražiš

Ako Pro modelu baterija drzi sat i pol koliko ce onda tom jeftinijem modelu?.....

Sat i pol je besmisleno,doslovno samo da mogu rec...mi imamo wireles headset.

Ako zele gurat hardver trebaju pokazat softver koji ce privuc mase a to su 99.99% igre.

 

 

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo mi iskreno djeluje prelose....sat i pol baterija?....

Njima treba masovno trziste da opravdaju ulaganja a ovdje nema nista sto ce privuc masovno trziste.

 

 Ja ti taj Q pro ni ne uzimam kao nešto bitno na tržištu, a pogotovo ne za mase. Q3 biti ono što tražiš

Ako Pro modelu baterija drzi sat i pol koliko ce onda tom jeftinijem modelu?.....

Sat i pol je besmisleno,doslovno samo da mogu rec...mi imamo wireles headset.

Ako zele gurat hardver trebaju pokazat softver koji ce privuc mase a to su 99.99% igre.

 

 

 Trajat će vjerojatno 3 sata ili slično ko na q2. Problem je kaj Pro jede bateriju na face i eye tracking, a i općenito je baterija manja. Ne znam, ali par rivjuera je reklo traje između 2 i pol-2 sata. 

Ne isplati se sikirat oko sw kad meta ima i tak veliku većinu vr tržišta. Nije da nema igara, ali treba se potrefit da ti se igra sviđa i da je dobro odrađena. I dalje mislim da je sav taj interni hw preslab za puni potencijal standalone vr-a. 

11 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Sto se tice PS VR2,znam da nema ugradjene slusalice ali me zanima kako radi sa vanjskima.

Ja imam Sony WH-1000XM4 i zanima me dali cu njih ustekat u Psvr2 pa ce se iz njega napajat ili ce trosit svoju bateriju?....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...

Sto se tice PS VR2,znam da nema ugradjene slusalice ali me zanima kako radi sa vanjskima.

Ja imam Sony WH-1000XM4 i zanima me dali cu njih ustekat u Psvr2 pa ce se iz njega napajat ili ce trosit svoju bateriju?....

 Kaj nije da se 1000xm jedino napajaju kabelom. Zvuk ide i dalje preko bt-a a on uvijek tako kasni. Možda plejka podržava ldac, ipak je to sonijev dio

11 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Sto se tice PS VR2,znam da nema ugradjene slusalice ali me zanima kako radi sa vanjskima.

Ja imam Sony WH-1000XM4 i zanima me dali cu njih ustekat u Psvr2 pa ce se iz njega napajat ili ce trosit svoju bateriju?....

 Kaj nije da se 1000xm jedino napajaju kabelom. Zvuk ide i dalje preko bt-a a on uvijek tako kasni. Možda plejka podržava ldac, ipak je to sonijev dio

Kada gledam neki film isl spojim ih bezicno na tv,kada igram Ps5 ili XsX ustekam ih samo u gamepad kabelom bez da ih prethodno palim....ako si to pitao,nisam skroz skuzio sto si napisao.

13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
MEGATAMA kaže...
dax-lax kaže...
MEGATAMA kaže...

Sto se tice PS VR2,znam da nema ugradjene slusalice ali me zanima kako radi sa vanjskima.

Ja imam Sony WH-1000XM4 i zanima me dali cu njih ustekat u Psvr2 pa ce se iz njega napajat ili ce trosit svoju bateriju?....

 Kaj nije da se 1000xm jedino napajaju kabelom. Zvuk ide i dalje preko bt-a a on uvijek tako kasni. Možda plejka podržava ldac, ipak je to sonijev dio

Kada gledam neki film isl spojim ih bezicno na tv,kada igram Ps5 ili XsX ustekam ih samo u gamepad kabelom bez da ih prethodno palim....ako si to pitao,nisam skroz skuzio sto si napisao.

 Jep, to sam pitao.

 

13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Počeo jučer novi Moss i moram reći da je odličan. Grafički mrvu bolji nego prvi dio, ali zato ti kao reader imaš više interakcija nego prije. Za sad sam na sat i pol igre pa ne mogu puno o priči ali izvedba mi je odlična. 

Igram na riftu i questu 1. Ovisno di sjedim. Na questu preko airlinka mi je malo glađa grafika, ali zato rift ima puno bolju kolorizaciju (airlink vjerojatno). Trebam još isprobat preko vd-a. 1080ti je u pitanju.

 

Preko VD-a radilo bez ikakvih problema. Završio igru dan poslje i nemam kaj reći osim da oni kojima se svidio prvi dio, moraju odigrati i ovaj. Moram priznati, dugo mi je trebalo da riješim final boss-a, i to samo iz razloga jer sam svako malo sjedao na stolicu, pa se opet dizao pa na kraju nisam vidio bitan detalj u igri. Otkrit ćete sami. Ja sam mutav pa mi je trebalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 19:22 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Meni airlink ne radi već neko vrijeme, nije da se bunim jer preko VDa sve i dalje radi savršeno.
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Meni airlink ne radi već neko vrijeme, nije da se bunim jer preko VDa sve i dalje radi savršeno.

 Kod mene radi još uvijek ali nemrem postić nikak sliku kao prije. Ko da su pokvarili kvalitetu prikaza

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ja ga neko vrijeme nisam koristio i kad sam nedavno pokušao, poćeo se rušiti, vjerojatno su nešto zaribali u nekom od updejtova...sve dok VD radi mene ovo ne smeta ali je glupo...stalno dodaju kojekakve majmunarije a uspiju sHebat ovo osnovno... Slična stvar kao onaj moj nedavni problem da preko kabla nisam mogao ući na desktop, ok nije me ni to previše smetalo jer bi igre pokrenuo na monitoru i normalno su radile. To je opet proradilo samo od sebe nakon jednog od updatova
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
I ja imam dojam da nešto stalno prčkaju da sjebu rift do kraja, a njega i dalje najviše koristim, pogotovo kod brzih igara poput echo arene i combata. Za ostalo mi više štima bolja slika kod questa ali fakat u zadnje vrijeme nikak dobit sliku kak se spada prek airlinka. VD nisam koristio neko vrijeme dok nisam drugu grafu dobavio, odnosno, nisam uopće vr koristio u međuvremenu. Neki dan na novom Moss-u koristio vd koji je radio perfektno.

Btw, uzeo danas among us vr. 8 i kusur eura na steamu. 10e na oculus store-u. Moram samo nagovorit ekipu da se skupi. Ide do 10 ljudi.
4 godine
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Kupio bi za unuke nešto slično:X12 5.1 Inch PlayStation Gamepad Video Game Console 8GB Player FC GBA NES Built-in 10000 Game Console Game Console pa me zanima vrijedi li to išta i kakvu TF karticu trebam dodatno nabaviti za snimanje igara.

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
ja-on kaže...

Kupio bi za unuke nešto slično:X12 5.1 Inch PlayStation Gamepad Video Game Console 8GB Player FC GBA NES Built-in 10000 Game Console Game Console pa me zanima vrijedi li to išta i kakvu TF karticu trebam dodatno nabaviti za snimanje igara.

 Kriva tema. Postavite upit u igraće konzole. Ovak na prvu, ok za malu malu djecu ali često znaju biti ekstra loše kvalitete i ne traju dugo a igre su ništa danas previše aktualno. Sve to se može i na mobitelu pokrenuti. Tf kartica je klasična micro SD, ima ih na svakom čošku.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Gubim li što ako krenem sa Bonelabom bez da sam odigrao Boneworks ? Vidim po netu kojekakve izjave vezane uz to...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Gubim li što ako krenem sa Bonelabom bez da sam odigrao Boneworks ? Vidim po netu kojekakve izjave vezane uz to...

 Ne gubiš ništa ako kreneš direkt s bonelabom. Nije ni boneworks klasična priča ko u većini igara. To je više tech demo, igra u igri... Možda ti se ni ovo neće svidjeti ali fizika je vrhunska. Došao negdje do 1/3 igre pa sam na nekaj drugo prošao ali vratit ću se za koji dan nastaviti. 

btw, puklo me da ponovno odigram Alyx ali ovaj put na questu prek vd-a zbog boljih zaslona.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ja sam u Alyxu skoro pa stalno...malo malo pa odigram neki mod, ali kako je stigla nova grafa i ja si mislim ponoviti Alyx od početka. Unaprijed se radujem Jeffu )))
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
I Jeff se raduje tebi. Pomno osluškuje
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Taj me je tip fino isprepadal )))
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 20:57 (mla_dend).
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Najsmješnije je kad skužiš da mora s tobom u lift
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
To mi u tom trenutku nije bilo uopće smiješno :-)
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
zabbax21 kaže...

 Hvala, kupljeno!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Poklanjam Steam kodove za:

Until You Fall

i

A Fisherman's Tale

 

Javite se u privatne poruke.

Prednost imaju ljudi koji aktivno sudjeluju u temi :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Zatražio sam povrat za Bonelab. Meni totalno razočaranje...od grafike, interakcije pa čak i "fizike". Ruke su mi totalno neprirodne, mlohave )(, svaki čučanj da nešto pokupim ili da se provučem isto tako nekako neprirodno... ne znam valjda sam razmažen dosada odigranim.... Na webu je gomila pozitivnih recenzija ( tako da je valjda problem u meni ))). Grafika na Q2 je za kraj 2022 meni jednostavno neprihvatljiva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
mla_dend kaže...
Zatražio sam povrat za Bonelab. Meni totalno razočaranje...od grafike, interakcije pa čak i "fizike". Ruke su mi totalno neprirodne, mlohave )(, svaki čučanj da nešto pokupim ili da se provučem isto tako nekako neprirodno... ne znam valjda sam razmažen dosada odigranim.... Na webu je gomila pozitivnih recenzija ( tako da je valjda problem u meni ))). Grafika na Q2 je za kraj 2022 meni jednostavno neprihvatljiva.

 Ne znam kakva je grafika na q2 ali na kompu nije loša. Razumijem ak ti se igra ne sviđa, to sam i pretpostavio par postova iznad da bi se moglo desit. Šteta. Fizika je odlična i ta mlohavost bi trebala nekako dočarati osjećaj težine određenog predmeta. Što je predmet teži, to je više "žvakasto" manevriranje s istim. Ne moraš u čučanj da pokupiš stvari, samo ko u alyxu privučeš rukom. Doduše, bonelab nisam daleko došao, možda su nešto promijenili. Kako god bilo, ne treba se svakom sviđat igra. Meni je recimo u vr-u top Subnautica 1 i 2, lone echo, alyx, boneworks, moss i takav tip igara. Nemrem smislit pistol whip, gorn, pavlov tak-tak, population 1 itd. Nisam još odigrao Saints n sinners jer mi je zombie tematika oduvijek odbojna ali mislim da ću igri dati šansu. Ima još hrpa toga kaj mi paše ili ne paše ali nemremih se sjetit sada.

12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
I ja sam "razmažen", Alyxom, Lone echoima, Saints and sinnersima ( koji su baš tu mehaniku teških predmeta i jakih udaraca riješili fantastično. Bonelab sam se natjerao doći do "sobe" u kojoj dobijem SMG...i tu sam pukao ))), vađenje municije iz torbice je meni toliko frustrirajuće da dalje jednostavno nisam mogao. Ništa bacam se na Red metter dva :-))
13 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Da li je itko isprobao sw squadrons sad kad je džabe? Instalirao da isprobam u vr-u ali igru uopće nisam uspio dignut. Epic digne ea launcher, ea kao loada igru ali to se u nedogled launcha i ništa ustvari ne digne.
Kasnije ću se bozabaviti repairom i rješenjima ali kad mi na prvu ne pali, često uopće ne pokušavam dulje vrijeme
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
dax-lax kaže...
Da li je itko isprobao sw squadrons sad kad je džabe? Instalirao da isprobam u vr-u ali igru uopće nisam uspio dignut. Epic digne ea launcher, ea kao loada igru ali to se u nedogled launcha i ništa ustvari ne digne.
Kasnije ću se bozabaviti repairom i rješenjima ali kad mi na prvu ne pali, često uopće ne pokušavam dulje vrijeme

 

Ja sam još ranije probao na Steamu, refundao sam unutar 2h jer mi je bilo muka igrati.

Probao sam prije i onaj Everspace, nikako mi ne paše svemirski VR s ovim trenutnim rezolucijama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori
Ja sam squadronse igrao kad su izašli, i onda je bila gnjavaža sa epic/ea louchanjem... Probati ću pa javim.

P.S. ni ja do jučer nisam znao da je HL2 VR mod proradio, i onda sam jučer napokon isprobao, moj komentar je VAUUU... ako volite HL svijet obavezno probaj/te ... HL 2 svijet predobro izgleda u VRu ( a još ćak nisam ni HD pack stavio )))
13 godina
offline
VR (virtual reality) igre -pitanja i odgovori

Uspio jučer upogoniti Squadrons ali bezuspješno prek vd-a već isključivo air link. Igra je takva njesra da sam nakon 15minuta, te jako loše vožnje, ugasio a danas ću je izbrisat. Više od badava meni osobno ni ne vrijedi. Još sam koristio logijev x3d joystick da se bolje uživim ali ćorak.

 

HL2 mod sam čuo ali nevidio. Možda poskidam koji dan kad se opet star citizena zasitim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice