Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.321.387
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...

Xbox Series X Teardown

 

 Fino su to skockali, vrlo jednostavno dizajnirano i bez komplikacija.

DeniZg kaže...

XBOX Series S Teardown | MVG

 

 Hm taj vent je vjerojatno 14cm, ili otpale bi mu ruke da je uzel metar pa izmjeril veličinu ventilatora.Opet isti zaključak, hardverski dizajn za svaku pohvalu to je opčeniti dojam.

zvonac kaže...

Ovaj box mi se sve vise dopada.. Naravno, i daleko lijepsi neg ps5

 Dizajn je onak univerzalan ili industrijski, u odnosu na PS5 koji dizajnom bode u oči ili nije elegantan kao stari PS4.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/xbox-series-x/272478.aspx?page=6&jumpto=6205294&sort=asc&view=flat

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 14:47 (rambox).
11 godina
offline
Xbox Series X

Slažem se, dizajn PS4/XSX mi je besprijekoran. Ne vidim baš prostora za napredak.

 

A XSX su i unutrašnjost vrhunski složili. 

 

Ventilator na XSX/S je 130 mm.

Centralni aluminijski blok, matična ploča u 2 dijela, dodatni aluminjski blok sa vapor hladnjakom.

Veliki otvori na vrhu i sa stražnje strane, stražnja ploča na 2 šarafa, što omogućava lagano ispuhivanje i čišćenje.

Prva liga.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xbox Series X

Jedva cekam da ljudi pocnu prodavati neispravne XSX, pa da kupim jednog i slozim nekakvu ITX konfiguraciju u to kuciste.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Xbox Series X

Stigao i moj S, update OSa 700mb i sad updatea kontroler... Konzola je minijaturna ali relativno teška (teža od PS4), kontroler ima odličan grip. To je to za sad, kad se updatea i skinem koju igru pisem dalje...

 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Xbox Series X

Jel tko uzimao ovdje ista?

Nelosa cijena ako ju uopce imaju i ako postoji taj ducan.lol

https://playgame.si/Microsoft-Xbox%20Series-X-1TB-Console-Black

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 22:13 (Ares001).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xbox Series X
PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ares001 kaže...

Jel tko uzimao ovdje ista?

Nelosa cijena ako ju uopce imaju i ako postoji taj ducan.lol

https://playgame.si/Microsoft-Xbox%20Series-X-1TB-Console-Black

 do prije par sati je jos bila 499€

14 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

pozdrav,
planiram kupiti xbox kao zamjenu za pc pa imama neka pitanja. Znam da series x jos nije izasao ali zanima me kako je dosada to islo.

1. ima li xbox nekakav file explorer di mogu gledat videa, dokumente, slike i muziku sa svog eksternog hard diska?
2. moglu li koristit tipkovnicu i mis unutrar xboxovog os za browsanje webom i multimediju
3. mogu li uređivati dokumente i pregledavati pdf unutar xboxa
4. mogu li se preko xbox browsera gledat online streamovi utakmnica i online filmovi
5. zanima me prvo kako funkcionira xbox u hr? kako kupovat igre i koristit game pass gold u hr?
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xbox Series X

Jel to legit shop?

4077kn ispadne kaj nije stock cijena ali nije ni strasno.

8 godina
offline
Re: Xbox Series X
thaar kaže...

pozdrav,
planiram kupiti xbox kao zamjenu za pc pa imama neka pitanja. Znam da series x jos nije izasao ali zanima me kako je dosada to islo.

1. ima li xbox nekakav file explorer di mogu gledat videa, dokumente, slike i muziku sa svog eksternog hard diska?
2. moglu li koristit tipkovnicu i mis unutrar xboxovog os za browsanje webom i multimediju
3. mogu li uređivati dokumente i pregledavati pdf unutar xboxa
4. mogu li se preko xbox browsera gledat online streamovi utakmnica i online filmovi
5. zanima me prvo kako funkcionira xbox u hr? kako kupovat igre i koristit game pass gold u hr?
 

1. Slike, muziku i videa da, dokumente mislim da ne, nikad nisam probao

2. Mogu probati, vjerojatno da

3. Ne

4. On dolazi sa Edge browserom, ako sajt traži ikakve pluginove za gledanje, neće raditi. Filmovi se mogu gledati preko Netflixa, ugrađenog playera ili neke druge streaming app. Moguće je instalirati i Kodi na njega pa tako gledati utakmice i filmove....

5. Službeno nije podržano ali su provjere minimalne - kupiš gold preko cdkeys/kinguin ili gdje već (to možeš normalno sa našim karticama), na PCju/mobitelu se ulogiraš na MS account koji ti je na xboxu i preko VPNa aktiviraš kod za gold koji si kupio. VPN ne treba za igranje, samo za aktivaciju golda/gamepassa.

 

Uglavnom, nije zamjena za PC. Ako ništa, uz njega ti treba neki 13" laptop ili tablet.

 

P.S. Škrbavi MS, i dalje im kontroleri nemaju ugrađenu bateriju (buuuu!) ali ako ništa, u paketu dolaze 2 duracell. Na Gamershop se može preorderati neki klon play and charge kita, cijena je 130kn za 2 baterije i kabel (po meni odlično jer skoro isto toliko sam prije par godina platio klon za xone kontroler i to samo jedna baterija) https://www.gamershop.hr/xboxseries/dodaci/venom-vs2882-xbox-series-s-x-2-baterije-kabel-za-punjenje-3m (i dostava je besplatna ako se preordera).

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 8:56 (Nuclear_Phoenix).
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ja imam te Venom baterije na XB1 i X360 kontrolerima i OK su.
Nije baš da jedno punjenje traje ne znam kako dugo (rekao bih oko 4-5 sati max), ali imam ih već nekoliko godina i funkcioniraju.
S druge strane, obične AA baterije na kontroleru zvuče bezveze, ali su mi sigurno trajale i po 30-ak sati, ako ne i više.
PSN - DeniZg80
8 godina
offline
Xbox Series X

kupite si one najjace ikea baterije

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
DeniZg kaže...
Ja imam te Venom baterije na XB1 i X360 kontrolerima i OK su.
Nije baš da jedno punjenje traje ne znam kako dugo (rekao bih oko 4-5 sati max), ali imam ih već nekoliko godina i funkcioniraju.
S druge strane, obične AA baterije na kontroleru zvuče bezveze, ali su mi sigurno trajale i po 30-ak sati, ako ne i više.

4-5 sati je sasvim ok, ionako većinu vremena igram 2h max.

Santana kaže...

kupite si one najjace ikea baterije

Meni osobno je to nepraktično, vadi baterije, stavljaj na punjač, puni se 6-8 sati, onaj poklopac se teško otvara... Lijepo spojiš USB kabelom i puni se. Baš su lopovčine, 450kn za kontroler i još 150 za bateriju... Ispadne kontroler 600kn, puno skuplje nego Sony. Čak niti kabel ne dobiješ u kompletu sa kontrolerom, pa da se možeš igrati na žicu dok se baterije pune...

 

Nevezano za ovo - da li i dalje funkcionira fora za pretvaranje gamepassa u ultimate za 1 eur? Razmišljam sačekati black friday, možda bude 12 mjeseci na kakvom popustu (najjeftiniji koji sam našao je 27 eur brazilski) pa ako treba otvoriti i novi acc, na starom ionako nemam ništa vrijedno. Da oni ne mogu cijelu EU staviti skupa nego ove fore iz doba DVD regija... Što se dogodilo sa onim "jedinstveno tržište" da mi je znati...

11 godina
neaktivan
offline
Xbox Series X

Ja sam osobno pre-orderao XBOX Series S iz Velike Britanije na AO.com, pa sam pomocu https://www.forward2me.com/ proslijedio posiljku u HR. Vidjet cemo jos hoce li doc 

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xbox Series X

Mene je moj X oduševio i danas ću probat kupit taj gamepass. I da, uzeo sam odmah tu punjivu bateriju za kontroler, meni je to jednostavno smješno da stavljam baterije i da ih punim... Kažu fanovi da tako žele? mislim kome to odgovara taj po meni nije normalan. čak su trebali stavit da se može i punit na konzoli ili na nekom stalku bežično! I taj kontroler kada uspoređujem sa dualstock 4 jednostavno nije na toj razini kvalitete one strelice se čuju tako grozno cura pita kaj je to tako jeftino. Pogotovo kada gledam recenzije dualsensa sam ljubomoran ali dobro šta je tu je barem nam je sama konzola ljepša ako ništa 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ima tko info kakav di se moze ubost konzola sad kad je launch prosao?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xbox Series X
Nuclear_Phoenix kaže...
thaar kaže...

pozdrav,
planiram kupiti xbox kao zamjenu za pc pa imama neka pitanja. Znam da series x jos nije izasao ali zanima me kako je dosada to islo.

1. ima li xbox nekakav file explorer di mogu gledat videa, dokumente, slike i muziku sa svog eksternog hard diska?
2. moglu li koristit tipkovnicu i mis unutrar xboxovog os za browsanje webom i multimediju
3. mogu li uređivati dokumente i pregledavati pdf unutar xboxa
4. mogu li se preko xbox browsera gledat online streamovi utakmnica i online filmovi
5. zanima me prvo kako funkcionira xbox u hr? kako kupovat igre i koristit game pass gold u hr?
 

1. Slike, muziku i videa da, dokumente mislim da ne, nikad nisam probao

2. Mogu probati, vjerojatno da

3. Ne

4. On dolazi sa Edge browserom, ako sajt traži ikakve pluginove za gledanje, neće raditi. Filmovi se mogu gledati preko Netflixa, ugrađenog playera ili neke druge streaming app. Moguće je instalirati i Kodi na njega pa tako gledati utakmice i filmove....

5. Službeno nije podržano ali su provjere minimalne - kupiš gold preko cdkeys/kinguin ili gdje već (to možeš normalno sa našim karticama), na PCju/mobitelu se ulogiraš na MS account koji ti je na xboxu i preko VPNa aktiviraš kod za gold koji si kupio. VPN ne treba za igranje, samo za aktivaciju golda/gamepassa.

 

Uglavnom, nije zamjena za PC. Ako ništa, uz njega ti treba neki 13" laptop ili tablet.

 

P.S. Škrbavi MS, i dalje im kontroleri nemaju ugrađenu bateriju (buuuu!) ali ako ništa, u paketu dolaze 2 duracell. Na Gamershop se može preorderati neki klon play and charge kita, cijena je 130kn za 2 baterije i kabel (po meni odlično jer skoro isto toliko sam prije par godina platio klon za xone kontroler i to samo jedna baterija) https://www.gamershop.hr/xboxseries/dodaci/venom-vs2882-xbox-series-s-x-2-baterije-kabel-za-punjenje-3m (i dostava je besplatna ako se preordera).

  Trebam li na samoj konzoli stavit regiju UK ili irsku....koja je drzava uopcr najzgodija.

 

Imam vec UK account preko pc za gamepass, napravija sam ga kad je fm20 bia f2p na UK. Ima li veze sta oni sad izlaze iu EU?

14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Regija se može promijeniti, mislim svaka 3 mjeseca. Nema veze što izlaze iz EU. Bitno je samo da su podržana regija od strane Microsofta. A to jesu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Kakva je situacija s media player funkcijom? Ima li šanse da playa MKV s Dolby Vision i lossless Dolby TrueHD i DTS HD? U igrama podržava.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xbox Series X

Pitaj u gamershop.hr. Meni su zabunom poslali dvije konzole. Jednu platio,a drugu ostavio dostavljacu neka salje dalje. 

 

Xbox series X + dodatni joy...

16 godina
offline
Xbox Series X

Pozzz ekipa, 

 

Jedno pitanje dok traje ova diskusija, razmisljam da si ubodem neku konzolu uskoro cisto jer su dosta prenosivije, a vec jedno vrijeme sam razvucen na dvije lokacije.

Nikada u zivotu nisam posjedovao konzolu, okorjeli sam PC gejmas i citav zivot se igram na PC-ju.

 

Prije par dana sam od frenda pozajmio malo PlayStation 4, cisto da onako isprobam kako sve to funkcionise i sto se tice igara sam zadovoljan ali ja nikako da se naviknem na one male joysticke na kontroloru. Igrao Doom pola sata, mucio se i na kraju odustaojer nikako ne mogu da nanisanim one proklete zombije kako treba. Raspitivao sam se po PLayStation temi i tamo sam saznao da podrska za tastaturu i mis zavisi od samo developera igre, da li ce da ih ukljuci ili ne, a u vecini situacija igre nemaju tu podrsku.

 

Sad zanima me kakva je situacija sa Xboxom? Da li ovdje sve igre podrzavaju out of the box mis i tastaturu ili je i ovdje sve u rukama developera igara?

 

Pitam jer smatram da nisam za igranja fps-ova sa ovim postojecim kontrolerima. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Xbox je davno uveo podršku za miša i tipkovnicu, ali kao što si naveo, o svakoj igri odlučuje developer. Nije dugačak popis podržanih igara, malo zaguglaj, ali one koje jesu su većinom fps-ovi.
U krajnjem slučaju, možeš kupiti adapter gdje će K+M raditi sa svakom igrom.
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 23:11 (DeniZg).
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ako je konzola kupljena preko nekog .hr shopa, da li ima 2g jamstva?
Također, koji je postupak u slučaju kvara? Kome se šalje na servis? Koji je postupak?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X

Iz Xbox odjela javljaju da su u 24h prodali više konzola nego ikad do sad. Nema više nijedne na tržištu.

Također mole ljude da prestanu upuhivati dim iz elektroničkih cigareta u Xbox. 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 8:01 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xbox Series X
Nuclear_Phoenix kaže...

Stigao i moj S, update OSa 700mb i sad updatea kontroler... Konzola je minijaturna ali relativno teška (teža od PS4), kontroler ima odličan grip. To je to za sad, kad se updatea i skinem koju igru pisem dalje...

 I kakvi su dojmovi, jel se isplati uzeti?

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Pa evo ovako...

 

Skinuo sam Battlefield V, Forzu Horizon 4, Rocket League i Outer Worlds. Napomena - imao sam Xbox One i prije njega 360. Imam i PS4 (Slim).

 

UI i općenito - Netko je napisao da je UI konfuzan - baš obratno, meni se sviđa i podsjeća na Windows 8.1. Dosta je lako doći do svega, pregledno je i brzo. Jako se brzo boota, od 512GB SSD slobodno je ustvari oko 380GB tako da računajte sa time. Konzola je nečujna, uopće nisam primjetio neku buku nakon igranja Battlefielda. Sučelje je u 4k i izgleda super. Dimenzijama je isto baš ok, nešto je viši od slim PS4 ali je uži i kraći. Super je ustvari "upakiran".

 

Kontroler - već spomenuti nedostatak ugrađene baterije koji mi je kompletno nejasan "in this day and age" ali generalno, kontroler je ok, ima odličan grip. Dosta je teži od DS4 i veći je, meni je ok ali je curi recimo prevelik. Njoj je DS4 taman ali to je valjda stvar navike. D-Pad je jako glasan (dosta se čuje klik) ali radi odlično. Ja sam imao problema sa xone kontrolerom, wireless mi nije radio jedno 90% vremena, ovdje (za sad) nisam primjetio takav problem. I ne dolazi sa slušalicom kao PS/DS4. Ali Sonyeve rade kad ih spojite

 

I HDR se skroz drugačije ponaša na xboxu nego na PS4... Morao bi vidjeti kod nekog drugog da ustanovim tko je problem - TV ili jedna od konzola. Kao da je na PS4 puno svjetlije...

 

Nekome tko ima One S ovaj Series S ne bi preporučio jer izgleda da je razlika u performansama minimalna (osim vremena učitavanja) ali za nekog tko primarno igra na PSu a želi odigrati MSove eksluzive a ne da mu se ulupati 5k+ kuna u komp, odličan izbor. U kombinaciji sa gamespassom je odlično ulaganje jer za 2300kn + 30ak eur imate stroj na kojem možete igrati 100+ novi(jih) igara bez ikakvih dodatnih ulaganja godinu dana.

 

Ukupno - 8/10

+ brzina boota, performanse, dobar kontroler, nečujan u radu

- 0 bodova od dodatne opreme, usluge su i dalje (službeno!) nepodržane u RH, potrebno muljati sa VPNovima...

 

Ako imate pitanja, pucajte.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 15:45 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
offline
Xbox Series X

Izgleda da sam ja jedna od rijektih osoba koja zapravo voli da mogu mijenjati baterije.

 

Osobno za svoj xbox one x sam bio kupio na amazonu rechargeable battery pack, tocnije ove baterije i njihov sluzbeni punjac, ukupno oko 30eura, i te bateriju traju i traju, za razliku od ps4 ciji gamepad moram puniti dosta vise. 

Plus imam 2 kontrolora i 8 baterija, pa kada spraznim jedne samo ih zamijenim a ove stavim puniti. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X
MSN kaže...

Izgleda da sam ja jedna od rijektih osoba koja zapravo voli da mogu mijenjati baterije.

 

Osobno za svoj xbox one x sam bio kupio na amazonu rechargeable battery pack, tocnije ove baterije i njihov sluzbeni punjac, ukupno oko 30eura, i te bateriju traju i traju, za razliku od ps4 ciji gamepad moram puniti dosta vise. 

Plus imam 2 kontrolora i 8 baterija, pa kada spraznim jedne samo ih zamijenim a ove stavim puniti. 

 

 

 Ali s obzirom da je to dodatan trosak kontroler bi morao bit jefitniji
Jer kad gledas kaj placas 60 eura... hrpu platike i plocicu unutra, a nije bas da je R&D kostao nesto kad je isti kontroler kao i prosle generacije.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ja sam bas jedan od ovih kojima je PS primarna konzola, dok bi series s koristio samo za microsoft eksluzive i gamepass ultimate kojeg imam, ali s druge strane mi se neda više igrati na 30 fps koji bi series s možda isporučivao. 

 

Jesu ove igre koje si ti igrao optimizirane za SeS i jel su sve u 60fps?

http://trakt.tv/user/MjezZza
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Forza je optimizirana za X/S a ostale nisu. FPS pojma nemam gdje bi pogledao?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice