Steam Deck izdvojena tema

poruka: 198
|
čitano: 97.591
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Steam Deck
nbdy32 kaže...
Santana kaže...

Uz nesto malo muke instalirao sam si steamos na moj itx pc (ryzen 5 3600+ rx6600XT)

 

 

Kasnije sam ga spojio na tv

Moram jos kupit neki kontroler jer imam Xbox360 kontroler sa žicom

 

Moram rec da su dobro taj sistem napravili.

 

 

Neki tut po kojem si napravio ...

 

I pitanjce, da li bi neki stariji komp i5-2400 sa grafom 730 2GB bio dovoljan za to ??? Da baš nejdem sad u krajnost :-)

 Za pokrenut os, bi. Za igrat igre, nope.

15 godina
offline
Re: Steam Deck
dax-lax kaže...
nbdy32 kaže...
I pitanjce, da li bi neki stariji komp i5-2400 sa grafom 730 2GB bio dovoljan za to ??? Da baš nejdem sad u krajnost :-)

 Za pokrenut os, bi. Za igrat igre, nope.

 

Stardew Valley ce moci igrati bez problema

 

A sad ozbiljno, ako imas hardver koji ti lezi okolo, ne kosta te nista isprobati.

Ako nisi nikada cackao po nekom Linuxu, sama instalacija bi ti mogla biti zanimljiva, a usput ucis nesto novo. Gdje ces bolje.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
8 godina
offline
Re: Steam Deck
syncmaster245b kaže...
dax-lax kaže...
nbdy32 kaže...
I pitanjce, da li bi neki stariji komp i5-2400 sa grafom 730 2GB bio dovoljan za to ??? Da baš nejdem sad u krajnost :-)

 Za pokrenut os, bi. Za igrat igre, nope.

 

Stardew Valley ce moci igrati bez problema

 

A sad ozbiljno, ako imas hardver koji ti lezi okolo, ne kosta te nista isprobati.

Ako nisi nikada cackao po nekom Linuxu, sama instalacija bi ti mogla biti zanimljiva, a usput ucis nesto novo. Gdje ces bolje.

 Slazem se s tobom, al bolje da se igra sa nekim drugim linuxom trenutno jer je instalacija broken i nakon kaj ju popravis opet ti steam baca neki update drivera koji ne radi pa stalno moras vracat stari driver, a jos kad na to dodamo da on ima Nvidia GPU...

Uglavnom nece mu bit ugodno iskustvo i moze stec samo los dojam o tome.

Nek ceka par dana mozda se popravi ili ceka sluzbeni release koji bi trebao bit uskoro

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Steam Deck

A bumo pričekali kaj da sad delamo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Steam Deck

Sad sam bio sa Steam Deckom četiri dana na putu u drugoj državi, bez interneta, igrao skoro 20h jednu igru.

Dođem kući, posyncam steam cloud i jednostavno mi je odignorirao play time. Sad imam 54/140 achievementa, a playtime mi je 40 minuta. Presmiješno.

Baš me to razočaralo, volim imati dobru playtime statistiku, a ovo mi ju je sad fino usralo.

Ajde barem je sve ostalo ok syncao (achievemente i save game).

 

Uglavnom, unatoč ovome, oduševljen sam uređajem.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 19:50 (Bitanga).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Bitanga kaže...

Sad sam bio sa Steam Deckom četiri dana na putu u drugoj državi, bez interneta, igrao skoro 20h jednu igru.

Dođem kući, posyncam steam cloud i jednostavno mi je odignorirao play time. Sad imam 54/140 achievementa, a playtime mi je 40 minuta. Presmiješno.

Baš me to razočaralo, volim imati dobru playtime statistiku, a ovo mi ju je sad fino usralo.

Ajde barem je sve ostalo ok syncao (achievemente i save game).

 

Uglavnom, unatoč ovome, oduševljen sam uređajem.

 Kak ti djeluju taouchpad-i? Jesu slični steam kontroleru i vive rukama ili je to nekaj drugo?

15 godina
offline
Re: Steam Deck
dax-lax kaže...
Bitanga kaže...

Sad sam bio sa Steam Deckom četiri dana na putu u drugoj državi, bez interneta, igrao skoro 20h jednu igru.

Dođem kući, posyncam steam cloud i jednostavno mi je odignorirao play time. Sad imam 54/140 achievementa, a playtime mi je 40 minuta. Presmiješno.

Baš me to razočaralo, volim imati dobru playtime statistiku, a ovo mi ju je sad fino usralo.

Ajde barem je sve ostalo ok syncao (achievemente i save game).

 

Uglavnom, unatoč ovome, oduševljen sam uređajem.

 Kak ti djeluju taouchpad-i? Jesu slični steam kontroleru i vive rukama ili je to nekaj drugo?

 

Steam kontroler sam imao davnih dana pa se ne sjećam najbolje, ali mislim da je slično. Manji su, ali haptic feedback je isti, i imaju kao neku inerciju.

Nije mi još za sad trebalo u igrama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Steam Deck
Možda netko kupovao kakav ssd za steam deck pa da podijeli iskustvo s nabavom.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steam Deck
kizo-vg kaže...
Možda netko kupovao kakav ssd za steam deck pa da podijeli iskustvo s nabavom.

 

Uzeo ovaj s Amazona za 120 EUR:

https://www.amazon.de/gp/product/B0B8T4MX3R/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Sve savršeno radi.

8 godina
offline
Steam Deck

Da li se taj ssd može staviti samo tak, ili se mora raskapari konzola ???

 

Ili bolje da pitam da li ima posebni dio koji se otvori ko na laptopu, za zamjenu ???

 

Da li se ssd može staviti i u konzolu koja ima 64gb emmc ???

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 11:24 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Steam Deck

Otvara se konzola, nema poseban utor.

Moj je bio emmc 64, SSD ide umjesto tih 64gb.

8 godina
offline
Steam Deck

aaaaaaaa, thx na info ...

 

po tome se onda isplati uzeti 64gb konzola, pa upgrejdat sa tim ssd-ejom ...

 

Ili ima još kakve "velike" razlike ????

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam Deck
nbdy32 kaže...

aaaaaaaa, thx na info ...

 

po tome se onda isplati uzeti 64gb konzola, pa upgrejdat sa tim ssd-ejom ...

 

Ili ima još kakve "velike" razlike ????

 

Ma nećeš baš skužiti nekakvu razliku.

Ja imam 64GB model i sve igram sa 512GB SD kartice, dovoljno brzo se sve učitava.

 

Svakako je najisplativija varijanta kupiti 64GB pa ako ti se pokaže potreba zamijeniš za neki veći NVMe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Bitanga kaže...
nbdy32 kaže...

aaaaaaaa, thx na info ...

 

po tome se onda isplati uzeti 64gb konzola, pa upgrejdat sa tim ssd-ejom ...

 

Ili ima još kakve "velike" razlike ????

 

Ma nećeš baš skužiti nekakvu razliku.

Ja imam 64GB model i sve igram sa 512GB SD kartice, dovoljno brzo se sve učitava.

 

Svakako je najisplativija varijanta kupiti 64GB pa ako ti se pokaže potreba zamijeniš za neki veći NVMe.

 Isto, doslovno nemam nikakvih usporavanja prekod sd kartice.

 

64model po meni je najbolja opcija za uzeti Deck jel nije igranje s sd kartice ama baš nikakav hendikep a s vremenom upgradaj i ssd i imaš čudovište od decka 

LP
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Steam Deck
Ima možda tko kakvu preporuku za power bank. Bitno je da može puniti steam deck prilikom igranja i da je dobavljiv u Hr.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Koliko inače traje dostava steam decka? Naručio sam ga u nedjelju.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
m77 kaže...
Koliko inače traje dostava steam decka? Naručio sam ga u nedjelju.

 Ja se sjećam da sam ga dobio relativno brzo, par dana, Valve-ovo skladište za Europu je u Nizuzemskoj. 

LP
14 godina
offline
Re: Steam Deck

Da, ide ti GLS om iz Nizozemske. Imas i tracking broj pod povijest kupnje na svom profilu.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Stigao mi Deck.🙂
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
m77 kaže...
Stigao mi Deck.🙂

 Uživaj!

 

I za ljude koji nisu vidili, Valve je izjavio da je sljedeća verzija SD-a years aways, tak da ko se dvoumi oko kupnje, il če čekat još ko zna kolko il će ga sada kupit.

 

Što je po meni ok, iako je ovo first gen, stvarno je uređaj odlično napravljen i stalno dobiva softwarske updatejtove, jedina mi je zamjerka da je ekran malo veći, i po meni je to to, sve što sam htio za sad sam uredno vrtio na Decku. 

 

A More Powerful Steam Deck Is Years Away, Valve Says - GameSpot

LP
12 godina
offline
Steam Deck

Za sve koji razmišljaju o kupnji decka, ako vam igra 10% popusta javite se ovom prodavaču na njuški. Možda 10% ne zvuči mnogo ali opet čak i za najjeftiniji deck to je 40€, što je skoro pa dovoljno za kvalitetnu 512GB memorijsku na Amazonu.

 

Javio sam mu se, tražio ga fotku osobne i podatke za uplatu. Čim je uplata bila vidljiva naručio mi je deck i danas mi je došao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2023 3:28 (TibzzX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Steam Deck
TibzzX kaže...

Za sve koji razmišljao o kupnji decka, ako vam igra 10% popusta javite se ovom prodavaču na njuški. Možda 10% ne zvuči mnogo ali opet čak i za najjeftiniji deck to je 40€, što je skoro pa dovoljno za kvalitetnu 512GB memorijsku na Amazonu.

 

Javio sam mu se, tražio ga fotku osobne i podatke za uplatu. Čim je uplata bila vidljiva naručio mi je deck i danas mi je došao.

 slobodno mogu reci da je covjek pouzdan, takoder iz mog grada i kolega iz srednje skole :)

16 godina
online
Steam Deck

Detaljna analiza Steam Deck SoC-a, očekivan Zen 2 APU dizajn ali uz određene "na prvi pogled malo neobične kompromise i prilagodbe".Na kraju najbitnije, u praksi za točno određenu namjenu Van Gogh APU itekako dobro odrađuje svoj posao.

 

https://chipsandcheese.com/2023/03/05/van-gogh-amds-steam-deck-apu/

 

"AMD’s Custom APU 0405 is therefore an interesting example of a very small console chip. Like its cousins in the PS5 and Xbox Series X, the CPU gets hobbled by low clock speeds, small caches, and high memory latency. But it is a showcase of how RDNA 2 can scale down to very low power targets while maintaining good performance. Even though CPU performance is weak relative to other Zen 2 implementations, Van Gogh’s CPU performance in isolation is quite credible. Zen 2 still brings in a big out-of-order engine with a host of advanced architectural features. It should be worlds ahead of the CPU found in Nintendo’s switch, which runs weaker Cortex A57 cores at even lower frequencies.

 

In that respect, it shows one of AMD’s primary advantages against giants like Nvidia and Intel. Nvidia has formidable graphics architectures, but doesn’t have a similarly strong CPU division. Intel is the other way around. AMD has both, letting it create strong APU implementations for products like the Steam Deck, Playstation 5, and Xbox Series X. In bad times, this strength kept AMD afloat until the company could bounce back. In better times, it makes AMD a strong competitor in niche markets, like the one the Steam Deck fills."

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Steam Deck

Znate možda za kakvu stranicu gdje bih mogao naći shader cache za igre? Našao sam na Redditu za Hogwarts Legacy ali ne nalazim za npr. NFS Heat.

 

Budući da hrpu toga imam na drugim platformama ne kupuje mi se opet na Steamu a bez shader cachea dosta igara je skoro neigrivo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Steam Deck

Vidio neki dan da daju popust povodom godisnjice na 10%. Cuo jesam za ovaj uredjaj, al nisam gledao previse u detalje misleci da je to samo NSwitch koji vrti steam igre.

 

Jucer malo detaljnije pogledao i vidim da se brdo toga moze igrat zbog desktop mode-a i da prakticki mozes emulirat sve zive konzole na njemu i da to radi jako dobro. 

 

Sad mi se cini jako primamljivo i mislim ga cak i kupit. Vidio sam da se moze doslovno base verzija kupit i nadogradit sa vecim ssd ili sd karticom. I jos sam vidio da se shipping free sto znaci ona cijena je finalna na steamu.

 

Kontam da bi ga mogao full dobro iskoristit pogotovo kao emulator i jos opcija da ga spojim na tv i koristim xbox i ps5 kontroler se cini jako dobra.

 

Za kolko otprilike to dolazi do HR iz njihovog eu skladista? 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Ja naručio u nedjelju, stigao mi u petak prijepodne.
Nevezano za tvoj upit, vidim da dosta ljudi koji su nedavno kupili SD na redditu govori da im Valve vraća razliku zbog ovog salea...poslao i ja upit, pa kud puklo da puklo, 40€ bi bila solidna nadopuna walleta koja bi se vrlo brzo spržila na trenutnom saleu. 😁
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
15 godina
offline
Steam Deck

Jeste kupili sluzbeni dock, neki USB-c hub ili zamjenski dock u svrhu spajanja SD na TV ?

Gledam da si i to odmah uzmem.

Gledam ove neke Anker i UGreen koji nude razlicite portove + usb c power input tak da SD dobija napajanje kad je spojen na TV.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Ne još, ali hoću...jedini razlog je udobnost, tj. neudobnost koju duže od pola sata zgrbljenog položaja izaziva.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice