Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 26.612
|
čitano: 5.310.841
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pulse 3D i nikakvih problema od prvog dana.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Ljudi kupuju više konzola s čitačem diska i sve manje fizičkih igara

 

Taj nagli porast digitalnih igara mi je uvijek bio sumnjiv. Pitaj boga kako oni to broje, sve više vjerujem da nutra ulaze igre sa PS+ i Game Passa da napumpaju brojke, isto kao upgradeovi sa PS4 na PS5 verziju igre ako posjedujš PS4 disk.

 Pa ljudi kupuju jer žele imati tu dodatnu opciju. Ne znači da igraju većinom igre sa diska. Ja prvi imam konzolu sa čitačem pa sam unutra ubacio možda 2 igre u zadnjih 5 godina, sve ostalo digitalno.

 

Ne znam zašto su ti čudne te brojke. Pa dovoljno ti je pogledati da trgovine fizičkih igara poput Gamestopa i sličnih propadaju. Prilično je očito da većina ljudi danas kupuje digitalno. Ja bi osobno volio da se zadrži opcija fizičkog medija koliko god je to moguće ali sumnjam da će dugo.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
doktor1 kaže...

Pulse 3D i nikakvih problema od prvog dana.

Ja ih nisam koristio a kupio ih odmah na izlasku i ona kožna presvaka mi popucala i ogulila se. WTF

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

spojio sluške na mob putem bt i prošlo 5 sati ne odspajaju se...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
doktor1 kaže...

Pulse 3D i nikakvih problema od prvog dana.

Također i kod mene.

Sve super.

PSN: Muskarcina77 / Xbox: Muskarcina
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 Pa ljudi kupuju jer žele imati tu dodatnu opciju. Ne znači da igraju većinom igre sa diska. Ja prvi imam konzolu sa čitačem pa sam unutra ubacio možda 2 igre u zadnjih 5 godina, sve ostalo digitalno.

 

Ne znam zašto su ti čudne te brojke. Pa dovoljno ti je pogledati da trgovine fizičkih igara poput Gamestopa i sličnih propadaju. Prilično je očito da većina ljudi danas kupuje digitalno. Ja bi osobno volio da se zadrži opcija fizičkog medija koliko god je to moguće ali sumnjam da će dugo.

Pa čudne su mi, jer ne vjerujem da toliko malo ljudi prepoznaje prednosti fizičkih igara. Jest da je prosječan korisnik, ovca ali opet...Ja isto mislim da neće dugo, još sljedeća generacija će podržavat vjerojatno, ali dalje od tog...teško.

 

Sami smo si krivi, jednom kad PS Store bude jedina opcija, ostajemo njima na milost ili nemilost (ovo drugo vjerojatno)...Čak bi rekao da je to će biti vrsta monopola, nema drugih opcija naravno. Sad bar možeš vidjet po dućanima, negdje je 30€, negjde 45€...Na njuškalu i za 25€, frend ti posudi besplatno itd, itd.

 

 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Pa čudne su mi, jer ne vjerujem da toliko malo ljudi prepoznaje prednosti fizičkih igara. Jest da je prosječan korisnik, ovca ali opet...Ja isto mislim da neće dugo, još sljedeća generacija će podržavat vjerojatno, ali dalje od tog...teško.

 

Sami smo si krivi, jednom kad PS Store bude jedina opcija, ostajemo njima na milost ili nemilost (ovo drugo vjerojatno)...Čak bi rekao da je to će biti vrsta monopola, nema drugih opcija naravno. Sad bar možeš vidjet po dućanima, negdje je 30€, negjde 45€...Na njuškalu i za 25€, frend ti posudi besplatno itd, itd. 

 

Nije sve u novcu. Da je sve samo u novcu ljudi ne bi kupovali 90% stvari koje kupuju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne sjecam se ni ja kada sam zadnji put ubacio fizicku igru u konzolu... cak je konzola zatvorena u vitrini, ni ne vidim je.

 

A igre zamjena, prodaja preko oglasa i slicno je u 90% slucajeva preko poste (2-3 dana) jer nismo svi iz Zg-a.

 

Kombinacija nasegvi indijskog storea mi je zadnjih par godina pun pogodak...

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Sony PlayStation 5

Evo javio sam PS Hrvatska supportu za bug u kunama na Welcome screenu. Tražili su me screenshot. Poslao sam im i javili su da su sve proslijedili nadležnom timu.

 

Očekujem rješavanje u 2027.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Nije sve u novcu. Da je sve samo u novcu ljudi ne bi kupovali 90% stvari koje kupuju.

Pa nije naravno. Samo kaj u ovom slučaju mi ne kupujemo, već rentamo na neodređeno. Pogledaj samo dio koji je Steam dodao u košarici.

 

Kad se njima sprdne igra nestane s tvog accounta, primjer je The Crew od Ubisofta...Kad im isteknu licence za glazbu recimo, izpatchaju to van iz igre (GTA IV). Ko zna kaj će još biti...

 

Nije disc apsolutni spasitelj, ali izumire uz pomoć Sony-ja i ekipe...A nije kao da će ti dati popust da digitalnu igru, jer nema troškova proizvodnje i distribucije.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...
Bitanga kaže...

 

Nije sve u novcu. Da je sve samo u novcu ljudi ne bi kupovali 90% stvari koje kupuju.

Pa nije naravno. Samo kaj u ovom slučaju mi ne kupujemo, već rentamo na neodređeno. Pogledaj samo dio koji je Steam dodao u košarici.

 

Kad se njima sprdne igra nestane s tvog accounta, primjer je The Crew od Ubisofta...Kad im isteknu licence za glazbu recimo, izpatchaju to van iz igre (GTA IV). Ko zna kaj će još biti...

 

Nije disc apsolutni spasitelj, ali izumire uz pomoć Sony-ja i ekipe...A nije kao da će ti dati popust da digitalnu igru, jer nema troškova proizvodnje i distribucije.

 

Nemam nikakve probleme s tim. Kog boli dupe za The Crew. Igra je ionako smeće. Kupio sam ju prije n godina i igrao dva dana. A doslovce se dijelila besplatno ili za par eura.

Znam da si to naveo za primjer, ali otkad imam Steam (20 godina) nisam još nijednu igru izgubio.

 

To su samo igre, pa neće mi one valjda diktirati život i određivati da li da se patim sa fizičkim igrama ili ne.

 

Osim toga, potpuno si izostavio iz priče DLCove. Oni ne izlaze na fizičkim diskovima i moraš ih kupiti digitalno. Kao koncept nikako ne bi mogli ni funkcionirati na fizičkim medijima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Kupiš GOTY/complete edition.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
kratos091 kaže...

Kupiš GOTY/complete edition.

 

Koliko igara to ima?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...
antimadridista kaže...

 Pa ljudi kupuju jer žele imati tu dodatnu opciju. Ne znači da igraju većinom igre sa diska. Ja prvi imam konzolu sa čitačem pa sam unutra ubacio možda 2 igre u zadnjih 5 godina, sve ostalo digitalno.

 

Ne znam zašto su ti čudne te brojke. Pa dovoljno ti je pogledati da trgovine fizičkih igara poput Gamestopa i sličnih propadaju. Prilično je očito da većina ljudi danas kupuje digitalno. Ja bi osobno volio da se zadrži opcija fizičkog medija koliko god je to moguće ali sumnjam da će dugo.

Pa čudne su mi, jer ne vjerujem da toliko malo ljudi prepoznaje prednosti fizičkih igara. Jest da je prosječan korisnik, ovca ali opet...Ja isto mislim da neće dugo, još sljedeća generacija će podržavat vjerojatno, ali dalje od tog...teško.

 

Sami smo si krivi, jednom kad PS Store bude jedina opcija, ostajemo njima na milost ili nemilost (ovo drugo vjerojatno)...Čak bi rekao da je to će biti vrsta monopola, nema drugih opcija naravno. Sad bar možeš vidjet po dućanima, negdje je 30€, negjde 45€...Na njuškalu i za 25€, frend ti posudi besplatno itd, itd.

 

 

 Pa danas kad kupiš igru na fizičkom mediju, cijela igra uopće nije na disku nego ti opet povlači download na storeu automatski. Disk služi uglavnom da se ubaci kao dokaz da je igra kupljena. Tako da ako padne PS store ili nestane jednog dana, nisi ti ništa spašen ako kupuješ igre na disku.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

 

 

 Pa danas kad kupiš igru na fizičkom mediju, cijela igra uopće nije na disku nego ti opet povlači download na storeu automatski. Disk služi uglavnom da se ubaci kao dokaz da je igra kupljena. Tako da ako padne PS store ili nestane jednog dana, nisi ti ništa spašen ako kupuješ igre na disku.

 

Pa da, danas je to sve nešto povezano i kompleksno.

Osim toga igra koja se povuče sa nekog storea, a da nije svim kupcima ponudila neku alternativnu licencu nije ni zaslužila da plačeš za njom.

 

Ili gase servere, pa doviđorno. A i to razumijem. Pa neće doživotno vrtit servere ako nema igrača ni interesa, ni financijske računice.

Pa i telekomi gase 2G, 3G, MMS bi isto najrađe ugasili, ali ne mogu zbog par pacijenata koji još to koriste za razmjenu vCard kontakata i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 19:27 (Bitanga).
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

A neznam...

Ja sam nekako posto kolekcionar...

Gušt mi imat fizikaliju...

Imam još nekih pet digitalnih, ali ovo je od svibnja kada sam uzeo PS5

 

Sljedeći tjedan fizikalija Spider man 2 i Horizon remaster.

FIFA je tu jer sam je uzeo za 15 eura da kada mi dođe neko od frendova da bacimo 1v1.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.10.2024 20:36 (doktor1).
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Je li ps5 Pro velicine slima ili ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
CROatVU kaže...

Je li ps5 Pro velicine slima ili ?

 PS5 Slim: Visina 9.6 cm, širina 35.8 cm

PS5 Pro: Visina 10.4 cm, širina 35.8 cm

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
2 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Promster kaže...
antimadridista kaže...

 Pa ljudi kupuju jer žele imati tu dodatnu opciju. Ne znači da igraju većinom igre sa diska. Ja prvi imam konzolu sa čitačem pa sam unutra ubacio možda 2 igre u zadnjih 5 godina, sve ostalo digitalno.

 

Ne znam zašto su ti čudne te brojke. Pa dovoljno ti je pogledati da trgovine fizičkih igara poput Gamestopa i sličnih propadaju. Prilično je očito da većina ljudi danas kupuje digitalno. Ja bi osobno volio da se zadrži opcija fizičkog medija koliko god je to moguće ali sumnjam da će dugo.

Pa čudne su mi, jer ne vjerujem da toliko malo ljudi prepoznaje prednosti fizičkih igara. Jest da je prosječan korisnik, ovca ali opet...Ja isto mislim da neće dugo, još sljedeća generacija će podržavat vjerojatno, ali dalje od tog...teško.

 

Sami smo si krivi, jednom kad PS Store bude jedina opcija, ostajemo njima na milost ili nemilost (ovo drugo vjerojatno)...Čak bi rekao da je to će biti vrsta monopola, nema drugih opcija naravno. Sad bar možeš vidjet po dućanima, negdje je 30€, negjde 45€...Na njuškalu i za 25€, frend ti posudi besplatno itd, itd.

 

 

 Pa danas kad kupiš igru na fizičkom mediju, cijela igra uopće nije na disku nego ti opet povlači download na storeu automatski. Disk služi uglavnom da se ubaci kao dokaz da je igra kupljena. Tako da ako padne PS store ili nestane jednog dana, nisi ti ništa spašen ako kupuješ igre na disku.

 Ovo nije točno. Evo nekidan sam uzeo Silent Hill 2 za PS5, stavio disk u PS5, kopiralo cijelu igru s diska kroz 5-6 minuta i mogao sam igrati. Internet samo služi da se skine zadnji update, free DLC ili što već.

 

Još jedan primjer, svaki PES od 2021 pa na unazad, možeš ih igrati s diska a u storeu ih više nema za kupiti. Pretpostavljam da ces i za 10 godina moci upaliti PS5 staviti disk i odigrati igru, makar na prvoj verziji (ako ne bude servera za update). Iako, update-i za PS3 su jos svi dostupni, a izasla je prije dvije generacije.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Iznimka koja potvrđuje pravilo.

Plus što imaš hrpu igara za koje je taj day one patch obavezan jer su neigrive bez njega.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Promster kaže...

Ljudi kupuju više konzola s čitačem diska i sve manje fizičkih igara

 

Taj nagli porast digitalnih igara mi je uvijek bio sumnjiv. Pitaj boga kako oni to broje, sve više vjerujem da nutra ulaze igre sa PS+ i Game Passa da napumpaju brojke, isto kao upgradeovi sa PS4 na PS5 verziju igre ako posjedujš PS4 disk.

Ljudi kupe konzolu s diskom zbog 4k blu ray filmova i da se nađe ako zatreba za kakvu fizicku kopiju igre. Isto kupujem konzlu s diskom a fizicku kopiju igre nisam uzeo od 2016 godine. Imaš na netu financijska izvjesca o broju prodanih digitalnih kopija igre i fizickih pa ces vidjeti da je digitalija pomela fizicku prodaju u prihodima.

 

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Imaš na netu podatak da se first party playstation igre više prodaju na disku nego digitalno, oko 60%

svih playstation studios igara se prodalo na disku. I što sve ulazi u tu  digitalnu prodaju? dlcovi, igre na popustu za 5 eura?

one smiješne skoro besplatne igre za lagane platinum trofeje.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
langzy kaže...

Imaš na netu podatak da se first party playstation igre više prodaju na disku nego digitalno, oko 60%

svih playstation studios igara se prodalo na disku. I što sve ulazi u tu  digitalnu prodaju? dlcovi, igre na popustu za 5 eura?

one smiješne skoro besplatne igre za lagane platinum trofeje.

 

"Imaš na netu podatak" - super izjava za ne reći ništa.

 

Evo, ja sam našao da je riječ o 50%.

https://tech4gamers.com/playstation-physical-discs/

 

a isto tako sam našao da je ukupni omjer digital vs physical 80% vs 20% u zadnje vrijeme

https://www.statista.com/statistics/1202234/global-playstation-game-unit-sales-digital-downloads/

 

a negdje sam našao i da je revenue od fizičkih igara samo 4% ukupnog revenuea, u odnosu na digitalne koji su 21% ukupnog revenuea

https://www.pushsquare.com/news/2023/11/physical-games-represented-just-4percent-of-sales-for-playstation-last-quarter

Što isto dosta govori, Sony puno više zarađuje od digitalnih medija. Što znači da nisu bitne cijene da li je nešto besplatno ili 5€, suma sumarum je puno puno veća.

I dalje postoji tržište za fizičke igre, ali je ono puno puno manje uz sve prednosti koje možebitno nekome donosi.

 

Fizičke igre su na zalasku i to je jedina činjenica. Mislim da još jedino Nintendo može dobro isfuravati fizičke igre, jer oni to puno kvalitetnije i praktičnije rade, a i te igre ne gube na vrijednosti 2 dana nakon izlaska.

 

A na kraju krajeva pitanje je uopće što je istina. Statistika se uvijek može lijepo namjestiti da se prikaže ono što se želi prikazati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put jučer u 14:41 (Bitanga).
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

tocan skup netocnih podataka. statistika.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Monster Hunter Wilds beta preload je poceo pa ako nekoga zanima:

https://store.playstation.com/en-hr/concept/10005176

Ako vas ne odvede direktno, medu verzijama igre treba betu odabrati.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
langzy kaže...

Imaš na netu podatak da se first party playstation igre više prodaju na disku nego digitalno, oko 60%

svih playstation studios igara se prodalo na disku. I što sve ulazi u tu  digitalnu prodaju? dlcovi, igre na popustu za 5 eura?

one smiješne skoro besplatne igre za lagane platinum trofeje.

 

"Imaš na netu podatak" - super izjava za ne reći ništa.

 

Evo, ja sam našao da je riječ o 50%.

https://tech4gamers.com/playstation-physical-discs/

 

a isto tako sam našao da je ukupni omjer digital vs physical 80% vs 20% u zadnje vrijeme

https://www.statista.com/statistics/1202234/global-playstation-game-unit-sales-digital-downloads/

 

a negdje sam našao i da je revenue od fizičkih igara samo 4% ukupnog revenuea, u odnosu na digitalne koji su 21% ukupnog revenuea

https://www.pushsquare.com/news/2023/11/physical-games-represented-just-4percent-of-sales-for-playstation-last-quarter

Što isto dosta govori, Sony puno više zarađuje od digitalnih medija. Što znači da nisu bitne cijene da li je nešto besplatno ili 5€, suma sumarum je puno puno veća.

I dalje postoji tržište za fizičke igre, ali je ono puno puno manje uz sve prednosti koje možebitno nekome donosi.

 

Fizičke igre su na zalasku i to je jedina činjenica. Mislim da još jedino Nintendo može dobro isfuravati fizičke igre, jer oni to puno kvalitetnije i praktičnije rade, a i te igre ne gube na vrijednosti 2 dana nakon izlaska.

 

A na kraju krajeva pitanje je uopće što je istina. Statistika se uvijek može lijepo namjestiti da se prikaže ono što se želi prikazati.

Meni i dalje nije jasno kako ekipa to puši. Kako digitalna igra može koštati isto kao i fizička? Sad su ih već digli na 70€. Ok, odbij trošak distribucije i tih gluposti i zaokruži na 40/50€ i možda bi i razmislio. Ovako, je**te se, uzimam physical samo da im smanjim dobit.

He who is brave is free.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dwyane Wade kaže...

Meni i dalje nije jasno kako ekipa to puši. Kako digitalna igra može koštati isto kao i fizička? Sad su ih već digli na 70€. Ok, odbij trošak distribucije i tih gluposti i zaokruži na 40/50€ i možda bi i razmislio. Ovako, je**te se, uzimam physical samo da im smanjim dobit.

 

Ja bih bez problema platio digitalnu igru i skuplje od fizičke ako treba, jer mi rješava problem da nemam gnjavažu sa diskovima i da mi ne troše mjesto na polici (nikog neću impresionirati sa 45 godina svojom kolekcijom fizičkih igara) i ne moram se brinuti o njima, niti posuđivati nekom tko mi neće nikad vratiti. 

 

Ali ionako ne kupujem na releaseu pa igre kupim za sitne novce.

 

Nintendo igre kupujemo fizičke, jer imamo 3 Switcha i gnjavaža bi inače bila dijeliti digitalne. A i one nisu glupi rotirajući diskovi. Evo jučer sam baš završio prvi put Super Mario Odyssey koji je izašao prije 7 godina.

 

Kolega s posla je neki dan kupio Call of Duty Vanguard u Mulleru za 60€ za vrijeme kad je na storeu koštao valjda 15€. Reko daj drugi put prvo mene pitaj prije nego napraviš glupost :)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put danas u 8:22 (Bitanga).
7 godina
online
Sony PlayStation 5

Ja sam u šest godina posjedovanja PS4 kupio svega pet igara u fizičkom obliku. Htio sam ih preprodavati nakon što ih odigram, ali sam se susretao s takvim pacijentima da sam odustao pa sam prisilno postao kolekcionar. Zato sam PS5 uzeo digitalnu verziju jer mi se ne da mijenjati diskove, ne da mi se preprodavati i ne da mi ih se držati negdje na nekoj polici. 

 

Kolekcionari, neovisno o čemu se radi, su u pravilu uvijek u manjini, stoga ne čudi što fizičke igre lagano izumiru. To što će meni izdavač uskratiti igru koju sam odigrao prije pet godina - I really don't care. 

 

Jedino mi fali osjećaj uzbuđenja kada kupim fizičku kopiju pa ju nosim doma. Al' hej, sada gledam kako se igra skida. Skoro pa dođe na isto. :) 

 
0 0 hvala 0
7 tjedana
online
Sony PlayStation 5

Nažalost gaming mi je postao toliko sekundaran, a igre dosadne, nezanimljive i ne originalne...
da mi je postalo apsolutno svejedno servere koje igre i kada će ugasiti. Za mene je zlatno doba gaminga u prošlosti i starim igrama.
Na pokojem novijem naslovu se mogu samo diviti grafici, ali mi to na kraju dana ne prodaje igru. 
PS5 mi je bez daljnjeg najdosadnija generacija Sony-eve konzole dosad.

https://linktr.ee/biciklisti.hrvatska
 
0 0 hvala 1
7 godina
online
Sony PlayStation 5

Pa to je istina. I svi koje znam, a imaju PS5 ili igraju igre sa PS4 ili ga uopće ne igraju. Ja recimo prije 5, 6 godina nisam imao običaj ponovno prolaziti igre koje sam već prešao, sada mi je to normalno. Al' dobro, barem štedim na taj način novac hehe. 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice