Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.800
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

U 2 i pol godine kolko imam digitalnu, jos nisam pozalio kupovinu digitalne verzije.

Ono kaj mislim igrat day one kupim day one za punu cijenu. Igre koje ne mislim, pricekam na popustu ili nalete u plusu. Tako su dosli GoW, Forbidden West, Lego igre, Returnal... itd... itd... 

Izbacili smo disk drive iz PCa prije 100g. Sve igre na Steamu digitalne. Kako je onda sve ok. Al dok kupis digitalnu konzolu je drama i rasprave.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

 

znači doslovno nikad nisam imao nikakvih problema, niti iskustava koje ti ovdje pišeš, a godinama prodajem i kupujem preko raznih oglasnika. 

Koji put sam izignorirao i blokirao i to je to, ono tip mi pošalje da bi mijenjao za drva, onda se samo dobro nasmijem i blokiram ili izignoriram. Pa to baš bude simpatično. 

Možda sam ja tolerantiniji, ali više sam energije i vremena izgubio na ova dva posta o tome danas nego što izgubim na 10 oglasa.

 

A ja sam imao. Prestar sam da bi mi bilo smiješno to više ;-)

Imam prodano oko 106 oglasa preko njuškala kroz godine, od toga je oko 30 njih igre za nintendo i ps4.

Njuskalu fali neki scoring sustav kakav ima ebay i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

U 2 i pol godine kolko imam digitalnu, jos nisam pozalio kupovinu digitalne verzije.

Ono kaj mislim igrat day one kupim day one za punu cijenu. Igre koje ne mislim, pricekam na popustu ili nalete u plusu. Tako su dosli GoW, Forbidden West, Lego igre, Returnal... itd... itd... 

Izbacili smo disk drive iz PCa prije 100g. Sve igre na Steamu digitalne. Kako je onda sve ok. Al dok kupis digitalnu konzolu je drama i rasprave.

 

Ma to je bitno samo ekipi koja mora day one igrati igru, proći i brzo prodati. Pa onda pričaju kak besplatno igraju.

Nikakve brige nemaju, samo igranje ;-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BeLLicus kaže...
Zec04 kaže...

a mozda stvarno noob pitanje, imam 2 igrice za ps4, dali se one mogu igrati na ps5? tj. pretopostavljam da digitalne ostanu u library ali fizicke? tipa lasto uf us 2 i red dead redemption 2

 Mogu se igrati. 

 

odlicno, hvala puno. to je super vijest da ne moram prodavat igrice

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...
Zec04 kaže...

mislim gledam i za ubuduce, za sad je ovo igrica koju bi igrao. ali igrao bi i neke druge open world singleplayer igre. vjerovatno i rdr2 opet skinuo pa kad budem imao vremena bi malo igrao. samo gledam ako je ovo ok cijena ili da jos malo pocekam

 Zec04

 

Ma obavezno kupi i uživaj u igranju.

Kad ti dosadi (ako ti dosadi) prodaš i deri dalje. 

 

tako ce i bit :D

23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5

bitno je i meni da je disk verzija jer imam više izbora... konkretno ostali su mi neki naslovi sa ps4 na diskovima koji su mi dragi a koje bih ponovno morao kupovati na ps storeu

 

radije imati dvije opcije nečega nego samo jednu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 11:13 (Vive24).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ovdje ista stvar, zadržao sam diskove PS4 igara i to je jedini razlog zašto sam uzeo disk verziju. OK, drugi razlog je što sam dobio solidan bundle s disk igrama 😄
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja se u ovom slučaju slažem sa bitangom. Od, karikiram, deset igara koje sam prodavao preko oglasnika, kod osam igara sam imao pacijente svake vrste. Tako da digital all the way. Nemam živaca za takve stvari, a očito sam magnet za pacijente. 

 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

imao sam neka dva diska za PS4, dogovorimo se, izađem na pauzu, dođem, ovaj drugi ne dođe. Ne javlja se na mobitel ...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Q-Tip kaže...
mariclius kaže...
Je li tko probao te blu-ray filmove na ps5?
Mislio sam si kupiti hobbit i gospodare prstenova.
Koliko sam čitao navodno rade i dvd diskovi(orginal).

 

Radi sve, ja sam valjda jedini ovdje koji je kupio disk verziju isključivo zbog blu-ray i dvd filmova i serija. Imam solidnu kolekciju legendarnih filmova, trilogija i sl. koju volim nadopunjavati i uvijek nešto volim ponovno pogledati. 

 

Sve igre kupujem digitalno, jedine igre na disku su one koje su došle u bundleu s konzolom, Destruction Allstars nije ni izvađen iz najlona. Nikad u životu nisam kupio disk igru preko oglasnika, niti je prodao. Da se zajebavam oko oglašavanja, komunikacije sa populacijom na njuškalu, cjenkanja, a sve da bih uštedio 10 eura... ne treba, hvala. 

 

to nije ni blizu komplicirano kao što opisuješ. Super je ako si toliko financijski siguran da te to uopće ne zanima, ali nije baš da se radi o 10 eura. Igru za koju ti trenutno stoji da je 599 kn na storeu, možeš naći na oglasnicima za 30-40 eura. I onda nakon što ju pređeš možeš ju opet prodati gotovo za iste novce za koje si je kupio. Dakle dođemo to toga da igru koja digitalno košta 80 eura možeš odigrati za 10-20 eura, a možda i besplatno, ja sam koji puta i to napravio.

 

ne znam kad si zadnji put radio oglas, ali to je danas nešto prejednostavno, doslovno fotka i nekoliko klikova na mobitelu i imaš oglas.

 

I ne moraš se nikad cijenkat, staviš svoju cijenu i gotovo, ako me netko traži niže onda procjenim jel mi odgovara ili ne. Ako ne onda napišem "Ne." i to je to. 

 

Prikazujete to kao da je to nešto što uzima nevjerojatno količinu vremena i energije, meni je trenutno 5 oglasa aktivno za razne stvari i nemam nikakvih problema, doslovno tu i tamo koja poruka, dogovor i posao završen. Ali možda sam ja nevjerojatno sposoban i inteligentan, čak i više nego što sam mislio. 

 

Kao što vidiš iz drugih odgovora, ima svakakvih iskustava. Možda ne bih imao nikakvih pacijenata, a možda bi svaki drugi bio pacijent. Jednostavno mi se ne da komunicirati s tom populacijom, odbojno mi je to cjenkanje i ta ekipa koja živi na oglasniku da nešto kupe pa preprodaju, pa zarade 50 kuna... pa nuđenje nečeg drugog. "Jel može Fifa za ovo tvoje ili škare za rezanje živice". Pa da sam htio Fifu ili škare za ovo moje, onda bih tako napisao... 

 

Prestar sam za zajebanciju s time, a gdje je još pakiranje i slanje pošte. Zasad mi nije bitna razlika između full cijene i oglasnika, a ako jednog dana bude, možda promijenim taktiku.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
Cansee kaže...
Q-Tip kaže...
mariclius kaže...
Je li tko probao te blu-ray filmove na ps5?
Mislio sam si kupiti hobbit i gospodare prstenova.
Koliko sam čitao navodno rade i dvd diskovi(orginal).

 

Radi sve, ja sam valjda jedini ovdje koji je kupio disk verziju isključivo zbog blu-ray i dvd filmova i serija. Imam solidnu kolekciju legendarnih filmova, trilogija i sl. koju volim nadopunjavati i uvijek nešto volim ponovno pogledati. 

 

Sve igre kupujem digitalno, jedine igre na disku su one koje su došle u bundleu s konzolom, Destruction Allstars nije ni izvađen iz najlona. Nikad u životu nisam kupio disk igru preko oglasnika, niti je prodao. Da se zajebavam oko oglašavanja, komunikacije sa populacijom na njuškalu, cjenkanja, a sve da bih uštedio 10 eura... ne treba, hvala. 

 

to nije ni blizu komplicirano kao što opisuješ. Super je ako si toliko financijski siguran da te to uopće ne zanima, ali nije baš da se radi o 10 eura. Igru za koju ti trenutno stoji da je 599 kn na storeu, možeš naći na oglasnicima za 30-40 eura. I onda nakon što ju pređeš možeš ju opet prodati gotovo za iste novce za koje si je kupio. Dakle dođemo to toga da igru koja digitalno košta 80 eura možeš odigrati za 10-20 eura, a možda i besplatno, ja sam koji puta i to napravio.

 

ne znam kad si zadnji put radio oglas, ali to je danas nešto prejednostavno, doslovno fotka i nekoliko klikova na mobitelu i imaš oglas.

 

I ne moraš se nikad cijenkat, staviš svoju cijenu i gotovo, ako me netko traži niže onda procjenim jel mi odgovara ili ne. Ako ne onda napišem "Ne." i to je to. 

 

Prikazujete to kao da je to nešto što uzima nevjerojatno količinu vremena i energije, meni je trenutno 5 oglasa aktivno za razne stvari i nemam nikakvih problema, doslovno tu i tamo koja poruka, dogovor i posao završen. Ali možda sam ja nevjerojatno sposoban i inteligentan, čak i više nego što sam mislio. 

 

Kao što vidiš iz drugih odgovora, ima svakakvih iskustava. Možda ne bih imao nikakvih pacijenata, a možda bi svaki drugi bio pacijent. Jednostavno mi se ne da komunicirati s tom populacijom, odbojno mi je to cjenkanje i ta ekipa koja živi na oglasniku da nešto kupe pa preprodaju, pa zarade 50 kuna... pa nuđenje nečeg drugog. "Jel može Fifa za ovo tvoje ili škare za rezanje živice". Pa da sam htio Fifu ili škare za ovo moje, onda bih tako napisao... 

 

Prestar sam za zajebanciju s time, a gdje je još pakiranje i slanje pošte. Zasad mi nije bitna razlika između full cijene i oglasnika, a ako jednog dana bude, možda promijenim taktiku.

 

ma sve ok, samo hoću reći da su mnogi ti ljudi normalni i budu kao i ti i ja. A sa onima koji nisu normalni ne moraš komunicirati, otkantaš, blokiraš, ignoriraš i gotovo.

 

Najveća prednost kod fizičkih igrara je zapravo opcija. Imaš opciju ili da je zadržiš ili da je prodaš, posudiš, kupiš s nekim popola, pokoloniš itd. Sa digitalnom je samo jedna opcija, igraj i gotovo. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...

 

Radi sve, ja sam valjda jedini ovdje koji je kupio disk verziju isključivo zbog blu-ray i dvd filmova i serija. Imam solidnu kolekciju legendarnih filmova, trilogija i sl. koju volim nadopunjavati i uvijek nešto volim ponovno pogledati. 

 

Sve igre kupujem digitalno, jedine igre na disku su one koje su došle u bundleu s konzolom, Destruction Allstars nije ni izvađen iz najlona. Nikad u životu nisam kupio disk igru preko oglasnika, niti je prodao. Da se zajebavam oko oglašavanja, komunikacije sa populacijom na njuškalu, cjenkanja, a sve da bih uštedio 10 eura... ne treba, hvala. 

 Nisi, ja sam zadnje dvije generacije koristio PS kao blu ray čitač a sada kao i 4k UHD blu ray čitač. S obzirom na stanje na tržištu PS i dalje spada u sam vrh po kvaliteti. S obzirom da sam promijenio nekoliko PS5, zadnji koji sam uzeo jer drugog nije bilo za odmah je digitalni. No ne živciram se zbog toga jer ću i njega frknuti do ljeta pa za jesen pripremiti se za novu reviziju konzole. Ako netko pita zašto, nema razloga osim one stare: svaka budala ima neko svoje zadovoljstvo.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

A ja sam imao. Prestar sam da bi mi bilo smiješno to više ;-)

Imam prodano oko 106 oglasa preko njuškala kroz godine, od toga je oko 30 njih igre za nintendo i ps4.

Njuskalu fali neki scoring sustav kakav ima ebay i sl.

Prije nekog vremena sam se dopisivao s nekim odgovornim likom s njuškala i ukazao im na besmislensot stranice. S obzirom da su postali veliki igrač na ovim prostorima trebali bi nekim stvarima pristupiti ozbiljnije. Dao sam im par savjeta što treba mijenjati i poslao ogledan primjerak audiogona koji sve to ima razrađeno do savršenstva. Pravila igre se znaju. Na njuškalu se ništa ne zna. Ima hrpa oglasa pod novo a kada pročitaš oglas lik kaže koristio sam mjesec dana ali je novo. Majstore, da nisi koristio niti minute ali ako si rapakirao to više nije novo. Audiogon je to lijepo posložio i postoji tablica po kojoj vrednuješ ono što oglašavaš. Ne pridržavaš se, briše ti se oglas. Ista stvar s ovim o čemu ti pričaš. Svi smo isti bez obzira koliko tko od nas imao do sada oglasa. Ja imam prodano nekoliko stotina oglasa bez ijedne zamjerke ali ti kao kupac to ne možeš vidjeti. Sve što prodajem, prvo mi uplate novac a onda ja šaljem. Zašto bi mi ti uplatio novac unaprijed ako nemaš povratnu informaciju kakav sam trgovac? Ima toga još, sve sam im predložio, oni kažu da je to ok ali i dalje voze po svome. Jednostavnije je. Drugim riječima nije ih briga. Jedino ih interesira što više oglasam ma kako bizarni bili. Najbolje što sve postoji jer su to neki veliki svjetski oglasnici davno uveli, samo ih trebaš iskopirati. No i to im je teretana.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da ima kod nas Gamestop po meni bi to bilo top za fizicke kopije. Ovako njuškalo je prevelika tlaka.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
Da ima kod nas Gamestop po meni bi to bilo top za fizicke kopije. Ovako njuškalo je prevelika tlaka.

Bio je do nove godine jedan u Becu, drago mi je sto sam taman 10 dana prije slucajno bio u blizini pa sam kupio koju igru :D

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ljudi moji bit trgovine je cjenkanje. Vi mlađe generacije ste preživčani za bilo što.

Nema ništa ljepše nego kad čovjeka usrećiš i spustiš mu 50Kn ( nisam još prešao na EUR-e ) od cijene u oglasu 

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja kad prodajem uglavnom stavim najniže, ali pare unaprijed - uplata na račun, kad lova sjedne šaljem Tiskom... Problema nikakvih nisam imao, cijenu ne spuštam, a ni nitko nije imao problema samnom. Rasprodao cijelu kolekciju, a kako je krenuo PS plus ekstra - ni ne kupujem igre. U zadnjih godinu uzeo Forbidden West, odigrao i prodao za 30 kuna manje, te kod za Ragnarok ( zajebo se jer sam mislio da i za ps5 i ps4) za 250 kn - u 12 mjesecu što je bilo jefino

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Ja kad prodajem uglavnom stavim najniže, ali pare unaprijed - uplata na račun, kad lova sjedne šaljem Tiskom... Problema nikakvih nisam imao, cijenu ne spuštam, a ni nitko nije imao problema samnom. Rasprodao cijelu kolekciju, a kako je krenuo PS plus ekstra - ni ne kupujem igre. U zadnjih godinu uzeo Forbidden West, odigrao i prodao za 30 kuna manje, te kod za Ragnarok ( zajebo se jer sam mislio da i za ps5 i ps4) za 250 kn - u 12 mjesecu što je bilo jefino

 

Osnovni savjet kod online trgovine s nepoznatim ljudima je da nikad ne plaćaš unaprijed pogotovo direktno na njegov račun ako ne poznaš čovjeka.

Kad te netko traži da mu platiš unaprijed po meni je to instant znak za uzbunu.

 

Ako kupac sam predloži to je ok (tako sam prodao fotić od par tisuća kuna), ali nikad od nikog nisam tražio da mi uplati novce unaprijed.

Ili plaćanje pouzećem ili da se nađemo na licu mjesta. Naravno, rijetko kad prodajem stvari skuplje od 500kn i tad je to uglavnom bila osobna primopredaja.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Osnovni savjet kod online trgovine s nepoznatim ljudima je da nikad ne plaćaš unaprijed pogotovo direktno na njegov račun ako ne poznaš čovjeka.

Kad te netko traži da mu platiš unaprijed po meni je to instant znak za uzbunu.

 

Ako kupac sam predloži to je ok (tako sam prodao fotić od par tisuća kuna), ali nikad od nikog nisam tražio da mi uplati novce unaprijed.

Ili plaćanje pouzećem ili da se nađemo na licu mjesta. Naravno, rijetko kad prodajem stvari skuplje od 500kn i tad je to uglavnom bila osobna primopredaja.

 

Kod mene je osnovno, prvo mi plati onda ja šaljem. Prodao sam liku u Hong Kong Classe procesor za 6000 eura. Rekao sam da mu šaljem kad mi novci sjednu na račun. Lik je uplatio, ja sam mu poslao. Inzistirao sam da osiguramo pošiljku kako ne bi bilo problema. Nije htio. Rekao je da pošaljem najjeftinije kaj može. Sve je došlo u komadu i bio je zadovoljan. Dva pojačala Chord sam prodao isto tako. Ljudi mi uplatili ja poslao. Isto se radilo o par tisuća eura svako. Ovdje kod nas kaj prodajem, ništa ne prodajem a da mi se prvo ne uplati. Gle, ja razgovaram s desecima ljudi i trebao bih svima njima vjerovati. Oni trebaju samo meni jednom.  95% ljudi uplati bez problema. Svakome kažem da ima izbor. Može doći meni doma i uzeti ili ja šaljem nakon što primim uplatu. Prije tri mjeseca sam prodao Denon receiver liku u Rumunjsku. Lik je htio da mu pošaljem a on će odmah uplatiti. Ja nisam htio. Mislim si Rumunjska, ono ovo, kaj mi to treba.

 

Kažem liku dođi meni doma i prodam ti, da ga skinem s k.. Ne bih htio slati pa da nastane neki problem. I lik dođe za par dana. Ja sa ženom na tržnici a on zove i kaže da je kod mene za sat vremena. Bris doma. Dođe lik, palim receiver da ga posluša i kažem mu neka dobro sve pogleda jer kada izađe kroz vrata više nisam odgovoran za robu koju je kupio. Kaže da mi vjeruje i da ne treba slušati. Napravio je preko 500 km za receiver od 900 eura. Svaka čast, kažem mu. Drugi dan mi se javi da je sve ok i da je zadovoljan. Kad se sjetim što sam sve prodao i gdje i nikad problema. Samo jednom.

 

Prodao sam nekoj ženi u Poreč mobitel i ukrali ga u transportu. Naravno, poslala mi novce a mobitel nije dobila. Baš neugodnost. Žalimo se, dobijemo odštetu koja je bila manja od vrijednosti mobitela i predložim joj da zbrojimo kaj je ona meni dala plus što smo dobili pa da podjelimo i oboje snosimo dio gubitka. Zahvaljivala mi nekoliko puta. Na kraju sam spljugao 200 kn na tom mobitelu. Na žalost i ona. Pošalješ robu u Hong Kong i dođe bez beda a do Poreča te pokradu. Zato kod nas svakom predložim da osobno preuzme ili pošalje nekoga i svi sretni. Pouzećem isto neću jer mi se dogodilo da ja pošaljem a onda lik neće primiti. I ja sam tako kupovao. Kupio sam u Americi Magnepane. S obzirom da kod nas ima zastupstvo neće amer slati za Hrvatsku. Nađemo lika na audiogonu koji je prodavao ploče a s njim smo frend i ja trgovali.

 

Pitamo ga može li on uzeti magnepane pa da dođu njemu doma a on ih onda proslijedi meni. Lik pristane. Ja mu uplatim na račun oko 2 tisuće dolara, ne sjećam se više točno. Čekam mjesec dana, najduži mjesec dana u životu. Konačno javi da ih je dobio i da šalje. Sve došlo i sve ok.  Da sad ne pričam kako sam prodavao neke hi fi komponente preko nekog lika u Nizozemskoj. Lik ima oglasnik i stavio je neke moje stvari, ljudi kupili, poslali njemu novce, ja onda kupcima robu a on meni moje novce. Kakve sam sve lude kombinacije imao, teško za povjerovati. Sve su to čari trgovine.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

Osnovni savjet kod online trgovine s nepoznatim ljudima je da nikad ne plaćaš unaprijed pogotovo direktno na njegov račun ako ne poznaš čovjeka.

Kad te netko traži da mu platiš unaprijed po meni je to instant znak za uzbunu.

 

Ako kupac sam predloži to je ok (tako sam prodao fotić od par tisuća kuna), ali nikad od nikog nisam tražio da mi uplati novce unaprijed.

Ili plaćanje pouzećem ili da se nađemo na licu mjesta. Naravno, rijetko kad prodajem stvari skuplje od 500kn i tad je to uglavnom bila osobna primopredaja.

 

Kod mene je osnovno, prvo mi plati onda ja šaljem. Prodao sam liku u Hong Kong Classe procesor za 6000 eura. Rekao sam da mu šaljem kad mi novci sjednu na račun. Lik je uplatio, ja sam mu poslao. Inzistirao sam da osiguramo pošiljku kako ne bi bilo problema. Nije htio. Rekao je da pošaljem najjeftinije kaj može. Sve je došlo u komadu i bio je zadovoljan. Dva pojačala Chord sam prodao isto tako. Ljudi mi uplatili ja poslao. Isto se radilo o par tisuća eura svako. Ovdje kod nas kaj prodajem, ništa ne prodajem a da mi se prvo ne uplati. Gle, ja razgovaram s desecima ljudi i trebao bih svima njima vjerovati. Oni trebaju samo meni jednom.  95% ljudi uplati bez problema. Svakome kažem da ima izbor. Može doći meni doma i uzeti ili ja šaljem nakon što primim uplatu. Prije tri mjeseca sam prodao Denon receiver liku u Rumunjsku. Lik je htio da mu pošaljem a on će odmah uplatiti. Ja nisam htio. Mislim si Rumunjska, ono ovo, kaj mi to treba.

 

Kažem liku dođi meni doma i prodam ti, da ga skinem s k.. Ne bih htio slati pa da nastane neki problem. I lik dođe za par dana. Ja sa ženom na tržnici a on zove i kaže da je kod mene za sat vremena. Bris doma. Dođe lik, palim receiver da ga posluša i kažem mu neka dobro sve pogleda jer kada izađe kroz vrata više nisam odgovoran za robu koju je kupio. Kaže da mi vjeruje i da ne treba slušati. Napravio je preko 500 km za receiver od 900 eura. Svaka čast, kažem mu. Drugi dan mi se javi da je sve ok i da je zadovoljan. Kad se sjetim što sam sve prodao i gdje i nikad problema. Samo jednom.

 

Prodao sam nekoj ženi u Poreč mobitel i ukrali ga u transportu. Naravno, poslala mi novce a mobitel nije dobila. Baš neugodnost. Žalimo se, dobijemo odštetu koja je bila manja od vrijednosti mobitela i predložim joj da zbrojimo kaj je ona meni dala plus što smo dobili pa da podjelimo i oboje snosimo dio gubitka. Zahvaljivala mi nekoliko puta. Na kraju sam spljugao 200 kn na tom mobitelu. Na žalost i ona. Pošalješ robu u Hong Kong i dođe bez beda a do Poreča te pokradu. Zato kod nas svakom predložim da osobno preuzme ili pošalje nekoga i svi sretni. Pouzećem isto neću jer mi se dogodilo da ja pošaljem a onda lik neće primiti. I ja sam tako kupovao. Kupio sam u Americi Magnepane. S obzirom da kod nas ima zastupstvo neće amer slati za Hrvatsku. Nađemo lika na audiogonu koji je prodavao ploče a s njim smo frend i ja trgovali.

 

Pitamo ga može li on uzeti magnepane pa da dođu njemu doma a on ih onda proslijedi meni. Lik pristane. Ja mu uplatim na račun oko 2 tisuće dolara, ne sjećam se više točno. Čekam mjesec dana, najduži mjesec dana u životu. Konačno javi da ih je dobio i da šalje. Sve došlo i sve ok.  Da sad ne pričam kako sam prodavao neke hi fi komponente preko nekog lika u Nizozemskoj. Lik ima oglasnik i stavio je neke moje stvari, ljudi kupili, poslali njemu novce, ja onda kupcima robu a on meni moje novce. Kakve sam sve lude kombinacije imao, teško za povjerovati. Sve su to čari trgovine.

 

Pa da, osobna primopredaja je najsigurnija. Ja nikog ne bih nagovarao da mi uplati unaprijed. To mora biti čisto njihova odluka. Ja znam da sam pošten, oni ne znaju.

Pogotovo za stvari koje oglašavam par mjeseci i nitko se ne javlja jer očito nije baš tražena roba. Tad nemaš baš prostora za uvjetovanje, ako želiš prodati.

 

Iskreno me i iznenadilo kad mi je lik rekao bez da sam ga ja i pitao da će mi uplatiti par tisuća kuna za fotić i objektiv na neviđeno i da mu pošaljem za Split.

 

Čak niti nekim dućanima koji nisu u mojih top 4-5 ne uplatim odmah ako postoji opcija plaćanja pouzećem. Nemali broj puta su me zeznuli da nešto platim odmah, pa čekam par tjedana, ili kažu da nemaju pa storniraju transakciju, pa mi se ne stornira, pa se moram žalit banci, pa banka payment provideru i tak. Dobijem novce za mjesec, mjesec i pol dana nazad.

 

No da, kak kažeš, to su čari trgovine :-) Ovisi od slučaja do slučaja, kako se s kim dogovoriš.

Ja osobno nikom ne bih uplatio pare unaprijed pa da mi on pošalje. I takve oglase gdje se to uvjetuje odmah preskačem.

 

Ok je ovo sad što njuškalo ima da je posrednik, na to bih pristao, ali malo po meni prevelika naknada za veće iznose.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 1:40 (Bitanga).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kada čitam pojedine komentare u vezi kupnje rabljenih igara netko bi pomislio da je riječ od nuklearnoj fizici koliko nekima to stvara problem 

Ja funkcioniram otkada sam ušao sa PS 4 u svijet konzola na taj način, kupim što mi se igra, pređem, prodam ili zamjenim i nikada neki problem.

Što se tiče samih oglasa i ljudi, ukoliko stavite u oglasu jasno stvari npr. šaljem samo nakon uplate na račun, nema zamjena, fix cijena itd. u vrlo malo slučajeva će Vam se javljati oni koji se žele ciganiti ili smuljati.

Naravno da bude tu i tamo koji scam i sl. ali to izignoriram i opet nema razloga za dramom i živciranjem.

Realno u svemu ukoliko čovjek želi nešto uštedjeti treba uložiti malo truda,a  u ovom slučaju kako kolega Cansee kaže trud je stvarno minimalan...druga stvar je ako je nekom svjedno hoće li dati za igru 30-40 eura ili 70, iskreno i ja bih volio da tako mogu razmišljati ali ne mogu jbg.

Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Kada čitam pojedine komentare u vezi kupnje rabljenih igara netko bi pomislio da je riječ od nuklearnoj fizici koliko nekima to stvara problem 

Ja funkcioniram otkada sam ušao sa PS 4 u svijet konzola na taj način, kupim što mi se igra, pređem, prodam ili zamjenim i nikada neki problem.

Što se tiče samih oglasa i ljudi, ukoliko stavite u oglasu jasno stvari npr. šaljem samo nakon uplate na račun, nema zamjena, fix cijena itd. u vrlo malo slučajeva će Vam se javljati oni koji se žele ciganiti ili smuljati.

Naravno da bude tu i tamo koji scam i sl. ali to izignoriram i opet nema razloga za dramom i živciranjem.

Realno u svemu ukoliko čovjek želi nešto uštedjeti treba uložiti malo truda,a  u ovom slučaju kako kolega Cansee kaže trud je stvarno minimalan...druga stvar je ako je nekom svjedno hoće li dati za igru 30-40 eura ili 70, iskreno i ja bih volio da tako mogu razmišljati ali ne mogu jbg.

 
Naravno da nije nuklearna fizika, rekao sam da imam poprilično iskustva sa prodajom preko oglasnika, i jednostavno mi je dosadilo.

Također nije isto kad živiš u većem gradu i možeš nać kupca isto popodne ili kad si u manjem gradu pa uglavnom sve moraš slati poštom.

Jednostavno me nije briga, već dugo ne kupujem igre na releaseu nego na debelim akcijama i nije mi problem da ju nikad više ne prodam.

 

Ali da, u zadnje vrijeme napišem da ne šaljem poštom pa ako se netko javi za pol godine, godinu ili nikad tak mi je svejedno. Jedino onda moram tu i tamo obnoviti oglas ;) Uglavnom, ne baziram svoj gaming na prodaji odigranih igara pa mi je tako i digitalna konzola sasvim ok.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Kada čitam pojedine komentare u vezi kupnje rabljenih igara netko bi pomislio da je riječ od nuklearnoj fizici koliko nekima to stvara problem 

Ja funkcioniram otkada sam ušao sa PS 4 u svijet konzola na taj način, kupim što mi se igra, pređem, prodam ili zamjenim i nikada neki problem.

Što se tiče samih oglasa i ljudi, ukoliko stavite u oglasu jasno stvari npr. šaljem samo nakon uplate na račun, nema zamjena, fix cijena itd. u vrlo malo slučajeva će Vam se javljati oni koji se žele ciganiti ili smuljati.

Naravno da bude tu i tamo koji scam i sl. ali to izignoriram i opet nema razloga za dramom i živciranjem.

Realno u svemu ukoliko čovjek želi nešto uštedjeti treba uložiti malo truda,a  u ovom slučaju kako kolega Cansee kaže trud je stvarno minimalan...druga stvar je ako je nekom svjedno hoće li dati za igru 30-40 eura ili 70, iskreno i ja bih volio da tako mogu razmišljati ali ne mogu jbg.

 

ja isto tako stavim fix cijena, uvijek napišem da je prednost osobna primopredaja i ljudi onda uvijek imaju više povjerenja kad je prodavaču cilj da se tako obavi. 

 

Jednostavno nisam imao problema, ja uopće ne razmišljam o tome, stavim oglas i pustim, kad i ako bude bude. Stavio sam bio ruter koji mi je kod kuće skupljao prašinu, bio 6 mjeseci na oglasima, na kraju se javila dva različita kupca u nekoliko dana, uzeo 100 eura i hvala lijepo.

 

Sad sam bio prodavao steelbook od Horizon forbidden west, dakle bez igre, samo steelbook (dobio sam to s kodom od igre) za 10 eura, također i onaj artbook od god of wara koji se dobio uz prednarudžbu za 10 eura. Nisu to nikakvi posebni novci, niti mi nešto znače, ali umjesto da mi skupljaju prašinu na polici i zauzimaju mjesto, ovako bolje imam 20 eura više na računu. Problem mi je sad i mjesto, imam dvoje male djece i to tako biva da tata samo gubi prostor u kući. I sad mogu birati, hoću li uzeti neku lovu od toga, ili će mi godinama skupljati prašinu ili će ih klinci dohvatiti pa devastirati

5 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Meni ne bi bio problem prodat nešto pouzećem ali 2 puta sam imala loša iskustva tako da sad isto idem preko Tiska s unaprijed uplatom na račun.
Jednom sam išla prodat onu Buzz! Hrvatska igru i kontrolere za PS3, vratila mi se pošiljka. Kupac krivio poštu, da su cijeli dan doma, mora da su oni što zeznuli, moli da ponovno pošaljem.
Pošaljem opet i opet nije podignuo paket.


A tek ovo. Išla prodat staru FIFA tako da sam cijenu stavila 50 kn i kontam da će poštarina bit negdje 70 kn, ali naglasim da je to samo moja pretpostavka.
Nije podignuo igru i ja ga pitam, zašto? Kaže, zato što je cijena bila 80 a ne 70kn, dakle za 10 kn razlike on me ovako pegla   
Razmijem da postoji određeni rizik uplatit nekome unaprijed ali ima svakavih prevara, ja kao prodavač ne želim više ovakvu gnjavažu, a poštena sam osoba tako da neću nikoga zeznuti. Tko voli nek izvoli. 

 

I ja sam krajem godine prodala steelbook od FF7 Crisis Core za 150kn, meni bi samo prašinu skupljala a eto razveselila jednog mladića. Iskreno, nisam očekivala da će itko htjeti to kupiti pa mi je baš super ispalo.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 9:20 (zeze88).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

A gle, jednostavno se ne smiješ dati nasanjkati i postaviš uvjete trgovine od kojih ne odstupaš kao recimo da preferiraš osobno preuzimanje,a šalješ samo nakon uplate na račun i time se osiguraš, kome se sviđa super, kome ne, neka produži i to je to.

Ja u svojih preko 10 godina trgovine preko foruma i oglasnika sam imao jedan pokušaj prijevare i jedan povrat paketa pouzećem, što mi je bilo dovoljno da više od nekih stvari ne odstupam i toga se uvijek držim.

Oko cijene se još i da dogovorit, ali oko plaćanja i dostave ne riskiram jednostavno i otkada sam se jednom opekao više niti jedno loše iskustvo nisam imao...ne kažem da nije bilo nekih scamera, pokušaja prijevare ili šta ti ja znam, ali jednostavno je za prepoznati takve debilčiće i jednostavno ne nasjedneš.

 

EDIT: forumi su definitivno sigurniji za trgovinu od njuškala, to je valjda svima jasno, ali naravno opet uz oprez, gleda se staž forumaša, jel prodavao što itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 9:28 (lobotomac90).
6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dobro je što (za sada) imamo mogućnost izbora što se tiče konzola. Ljudi koji se žele zezati sa oglasnicima mogu kupiti verziju sa diskom, a mi koji smo tankih živaca i lijeni imamo digitalnu verziju. Osobno razumijem oba tabora i svi argumenti su validni. 

 

Što se tiče Njuškala, izbjegavam ga kad god mogu. Uglavnom tamo prodajem stvari za staroga. Zadnji puta kada sam tamo bio šokirala me količina fake oglasa. To je tamo divlji zapad. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zeze88 kaže...

Meni ne bi bio problem prodat nešto pouzećem ali 2 puta sam imala loša iskustva tako da sad isto idem preko Tiska s unaprijed uplatom na račun.
Jednom sam išla prodat onu Buzz! Hrvatska igru i kontrolere za PS3, vratila mi se pošiljka. Kupac krivio poštu, da su cijeli dan doma, mora da su oni što zeznuli, moli da ponovno pošaljem.
Pošaljem opet i opet nije podignuo paket.


A tek ovo. Išla prodat staru FIFA tako da sam cijenu stavila 50 kn i kontam da će poštarina bit negdje 70 kn, ali naglasim da je to samo moja pretpostavka.
Nije podignuo igru i ja ga pitam, zašto? Kaže, zato što je cijena bila 80 a ne 70kn, dakle za 10 kn razlike on me ovako pegla   
Razmijem da postoji određeni rizik uplatit nekome unaprijed ali ima svakavih prevara, ja kao prodavač ne želim više ovakvu gnjavažu, a poštena sam osoba tako da neću nikoga zeznuti. Tko voli nek izvoli. 

 

I ja sam krajem godine prodala steelbook od FF7 Crisis Core za 150kn, meni bi samo prašinu skupljala a eto razveselila jednog mladića. Iskreno, nisam očekivala da će itko htjeti to kupiti pa mi je baš super ispalo.  

 

Mene je jedna ženska brutalno izgnjavila za jednu igru da koliko će koštati poštarina. Reko ne znam točno u lipu, ali obično bude oko 35 kn u pošti (plaćanje pouzećem). Ona je htjela običnom poštom.

Da ona hoće točnu cijenu i da ju ja kao trgovac moram znati. Reko ne budem išao sad do pošte da pitam koliko će biti cijena da njoj pošaljem. Razmijenili smo jedno 15 poruka i na kraju ništa od trgovine :-)

Ta bi mi sigurno vratila da nije u lipu isto kako sam joj i rekao.

 

Kažem, glavni problem njuškala je što nitko ne zna da smo uglavnom svi poštene osobe, jer ima nekolicina prevaranata koji iskorištavaju naivnost i povjerenje ljudi.

Bez nekog scoring sustava svi ti oglasnici su nepouzdani, no šta ćeš, moramo ih koristiti koliko nam treba.

 

Ma ljudi čuda kupuju i prodaju, viđao sam i prazne kutije od mobitela da se prodaju za 10€, svaka roba nađe nekog kupca. :-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Mene je jedna ženska brutalno izgnjavila za jednu igru da koliko će koštati poštarina. Reko ne znam točno u lipu, ali obično bude oko 35 kn u pošti (plaćanje pouzećem). Ona je htjela običnom poštom.

Da ona hoće točnu cijenu i da ju ja kao trgovac moram znati. Reko ne budem išao sad do pošte da pitam koliko će biti cijena da njoj pošaljem. Razmijenili smo jedno 15 poruka i na kraju ništa od trgovine :-)

Ta bi mi sigurno vratila da nije u lipu isto kako sam joj i rekao.

 

Kažem, glavni problem njuškala je što nitko ne zna da smo uglavnom svi poštene osobe, jer ima nekolicina prevaranata koji iskorištavaju naivnost i povjerenje ljudi.

Bez nekog scoring sustava svi ti oglasnici su nepouzdani, no šta ćeš, moramo ih koristiti koliko nam treba.

 

Ma ljudi čuda kupuju i prodaju, viđao sam i prazne kutije od mobitela da se prodaju za 10€, svaka roba nađe nekog kupca. :-)

 

 

Ma to se odmah otpili po kratkom postupku. Prodao sam 10ak igara prek njuskala u zadnjem periodu, uvijek se nađe netko tko je spreman doć do tebe i platiti u kešu - naravno, to vrijedi za nas koji živimo u gradu. Ak živiš van grada, jasno je da je veća zajebancija. Čak je neki tip kupio Fifu digitalnu verziju tak da je uplatio unaprijed. Meni super, al ja ne bi nikad tak. :)

 

U većini slučajeva se isplati imati disk verziju konzole sve i ak većinom igraš digitalno. Starije igre možeš praktički džaba dobit prek njuskala (uzeo sam Death Stranding Directors Cut za 80kn prošle godine), a da ne govorim o posuđivanju ako imaš ikojeg poznanika s konzolom. Tih 100 eur razlike u cijeni konzole se rapidno istopi.

 

 

 

 

 

23 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
stiffler13 kaže...

Ja kad prodajem uglavnom stavim najniže, ali pare unaprijed - uplata na račun, kad lova sjedne šaljem Tiskom... Problema nikakvih nisam imao, cijenu ne spuštam, a ni nitko nije imao problema samnom. Rasprodao cijelu kolekciju, a kako je krenuo PS plus ekstra - ni ne kupujem igre. U zadnjih godinu uzeo Forbidden West, odigrao i prodao za 30 kuna manje, te kod za Ragnarok ( zajebo se jer sam mislio da i za ps5 i ps4) za 250 kn - u 12 mjesecu što je bilo jefino

 

Osnovni savjet kod online trgovine s nepoznatim ljudima je da nikad ne plaćaš unaprijed pogotovo direktno na njegov račun ako ne poznaš čovjeka.

Kad te netko traži da mu platiš unaprijed po meni je to instant znak za uzbunu.

 

Ako kupac sam predloži to je ok (tako sam prodao fotić od par tisuća kuna), ali nikad od nikog nisam tražio da mi uplati novce unaprijed.

Ili plaćanje pouzećem ili da se nađemo na licu mjesta. Naravno, rijetko kad prodajem stvari skuplje od 500kn i tad je to uglavnom bila osobna primopredaja.

 

 Meni nikad nije hića za prodaju i isključivo primopredaja, keš na ruke. Jučer sam stavi oglas za The last of us part one i nakon minutu mi se javio neki lažnjak ,registriran jučer, da mu pošaljem podatke pa će mi on preko GLS-a uplatiti...a lijepo u oglasu piše isključivo primopredaja, i ja mu to spomenem a on i dalje tepe po svome...kasnije vidim da ima šprancu jer uopće nije čitao oglas niti zna što prodajem...tak da sam ga otkantao na brzinu...uglavnom, ima svakakvih likova i ne da mi se hebavati sa slanjem itd...dogovorimo se negdje u gradu, daj lovu i nosi

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 10:43 (Vive24).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vive24 kaže...

 Meni nikad nije hića za prodaju i isključivo primopredaja, keš na ruke. Jučer sam stavi oglas za The last of us part one i nakon minutu mi se javio neki lažnjak ,registriran jučer, da mu pošaljem podatke pa će mi on preko GLS-a uplatiti...a lijepo u oglasu piše isključivo primopredaja, i ja mu to spomenem a on i dalje tepe po svome...kasnije vidim da ima šprancu jer uopće nije čitao oglas niti zna što prodajem...tak da sam ga otkantao na brzinu...uglavnom, ima svakakvih likova i ne da mi se hebavati sa slanjem itd...dogovorimo se negdje u gradu, daj lovu i nosi

 

Da, to su prevaranti. Oni se instant javljaju na WhatsApp čim bilo šta staviš.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice