Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.752.447
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

ja sam imao isti problem, jednostavno mi se ne zeli ps5 spojit preko hotspota od mobitela koji dijeli kucnu mrezu. kad sam probao preko laptopa dat hotspot radilo je pa probaj i to. nikad nisam nasao rjesenje, a vidio sam na netu da i drugi imaju taj problem. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hmm malo si razmišljam zasto preko rutera nece a preko mobitela hoce se spojit..Sad vjerovatno bacam debilane posto se ne kuzim u to al ono bacit cu bombu sad ako to drzi vodu super ako ne onda k....
Dakle spajanje bezicno ili zicno na ruter ocigledno ne radi..Jel moguce da je razlog tome ip adresa koju dodjeli ruter plejci.
Mobitel vjerovatno dobije neku svoju ip adresu koja ne radi direktno probleme jer ne dolazi direktno u sukob s ruterom nego se sučeljava s mobitelom i tek onda mobitel komunicira s ruterom

Probably rješenje..kad se spojim na internet kliknut advanced settings i ručno dodjelit ip adresu u rangu koju moze ruter dodjelit i onda odradit spajanje

Mozda je to totalno van pameti..jer se jako malo kuzim u mreze..al citam cijeli dan slicne probleme na redditu i kod nekih je to upalilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
Hmm malo si razmišljam zasto preko rutera nece a preko mobitela hoce se spojit..Sad vjerovatno bacam debilane posto se ne kuzim u to al ono bacit cu bombu sad ako to drzi vodu super ako ne onda k....
Dakle spajanje bezicno ili zicno na ruter ocigledno ne radi..Jel moguce da je razlog tome ip adresa koju dodjeli ruter plejci.
Mobitel vjerovatno dobije neku svoju ip adresu koja ne radi direktno probleme jer ne dolazi direktno u sukob s ruterom nego se sučeljava s mobitelom i tek onda mobitel komunicira s ruterom

Probably rješenje..kad se spojim na internet kliknut advanced settings i ručno dodjelit ip adresu u rangu koju moze ruter dodjelit i onda odradit spajanje

Mozda je to totalno van pameti..jer se jako malo kuzim u mreze..al citam cijeli dan slicne probleme na redditu i kod nekih je to upalilo

 

 Pretpostavka je da je na ruteru aktivan DHCP servis koji dodjeljuje IP adrese uređajima na lokalnoj mreži prema zadanim parametrima. Mobitel će ako se spaja na isti wifi čvor  prema istim parametrima dobiti adresu na WIFI unutar istog subneta, kao i playstation. adresa će se neznatno razlikovati, samo zadnji blok. Hotspot mobitela vjerojatno dodjeljuje adrese u nekom drugom, vlastitom dhcp rasponu, ovisno o tome kako je složen taj hotspot u njegovom sustavu.

Načelno problem ne bi trebao biti u tome koju adresu ruter dodijeli playstationu. Jako je čudno da spajanje kabelom na ruter ne daje dobar rezultat. Je li to sigurno, ili je u pitanju spajanje kabelom na dodatni mesh čvor a ne glavni router? jer spajanje kabelom na mesh čvor ne mora funkcionirati jednako kao spajanje kabelom baš na router, ovisno o tome kako je taj port i sam mesh čvor podešen. Teško je reći dok ne vidim detalje i postavke. Ovako napamet a po danim opisima mi djeluje kao da se ps5 spaja putem kabela ili wifi na dodatni mesh čvor a ne na glavni ruter. Također mi djeluje kao da je taj mesh čvor putem wifi spojen na glavni ruter. Ako je mesh problematično podešen ili postoji vanjska smetnja tu može biti uzrok problema. trebamo utvrditi spaja li se mobitel putem wifi na isti mesh uređaj kao i ps5 ili na neki drugi npr. glavni mesh čvor/ruter pa prema tome dalje zaključivati.Moguće je da postoji i smetnja u wifi signalu između ps5 i mesh čvora na koji se spaja, pa da je signal bolji sa mobitela čisto zbog lokacije u prostoru.

Čujemo se kasnije pa probamo pojasniti detalje što je i kako spojeno.

 

Ručno podešavanje IP adrese je moguće ali da ne bude kolizije onda treba tako ručno dodijeliti IP adresu izvan DHCP raspona a unutar istog subneta, a koja je slobodna, ili visoko tj. pred kraj DHCP raspona a koju sigurno neće dobiti neki od lokalnih uređaja.

Npr. ako je lokalna IP adresa routera 192.168.1.1 a DHCP npr podešen u rasponu od 192.168.1.100-200. Onda bi se ručno IP adresa za uređaje stavljala iz raspona 192.168.2-99 ili od 192.168.201-254. Također bi se moralo paziti ima li drugih uređaja sa statičkim ili rezerviranim IP adresama i njihove adrese isto zaobići. Osim toga bi trebalo ispravno unijeti DNS i gateway parametre itd... U pravilu ako se ne zna što i zašto se radi bolje izbjegavati da se ne unese još više problema. Ali uz port forward bi trebala biti ili rezervirana uvijek ista (putem MAC adrese) ili statička adresa za uređaj za koji se radi port forward. I dalje sam mišljenja da ovdje port forward nije rješenje jer se spajanjem preko mobitela (koji će imati različitu IP adresu od ps5) svakako gubi utjecaj te port forward postavke (za ps5) a vidjeli smo da preko mobitela tj hotspota radi ps network. Pa sam mišljenja da je fibernet tehničar nepotrebno podešavao port forward. Vrlo je upitno i da je podesio rezervaciju IP adrese za PS5, a ako nije pa PS5 neki drugi put dobije drugu IP adresu iz DHCP raspona opet se gubi utjecaj port forward postavki jer se one definiraju za pojedinu IP adesu. Osim toga port forward je i svojevrstan sigurnosni rizik i poželjno ga je izbjegavati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 19:20 (Maat).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ups sorry mislim da nisam napomenuo to al ps5 se spaja žično na mesh modul

Zanimljivo da su sva 3 rutera iste marke i isti model

i sva 2 mesha su spojena bežično

Jos nisam testirao spajanje ps5 žično na glavni ruter..budem javio danas u toku večeri

Dakle nekakva mesh topologija bi bila glavni ruter- - -mesh 1- - - mesh 2

S tim da je mesh 1na istom katu ko glavni ruter a  mesh 2 na donjem katu na približnoj istoj lokaciji kao glavni ruter

 

Al sta nije svrha mesha da autimatski prebacuje na ruter koji je najblize dostupan uređaju..Jer isto mi se zove mreža na bilo kojoj poziciji na kuci..

Tako da cim dođem s posla cu probat plejku spojit na glavni ruter pa javim rezultate..Ako je rezultat uspješan morat cu kupit 10m lan kabla da povežem ps5 izravno na ruter koji se nalazi kat iznad..Nadam se da je to rješenje ili bi se reklo game changer

     

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Sony PlayStation 5

Bravo Maat, fino si ga nanjušio :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
4 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...

Ups sorry mislim da nisam napomenuo to al ps5 se spaja žično na mesh modul

Zanimljivo da su sva 3 rutera iste marke i isti model

i sva 2 mesha su spojena bežično

   

Dobro da su sva 3 iste marke i model, kod nekih proizvođača je to nužno a kod nekih su dozvoljene kombinacije različitih uređaja unutar mesh konfiguracije. Ono što je postojalo kao mogućnost ranije dok nisam znao detalje a eliminirano tvojim zadnjim opisom je kombinacija rutera koji nije dio mesh sustava i onda na njega dodan još zaseban mesh sustav u kojem jedan od čvorova također može biti podešen kao ruter. To bi zakompliciralo situaciju i moguć je dvostruki nat već na lokalnoj mreži. Srećom nije tako u tvom primjeru jer bi to teže raspetljali gdje je problem.

 

trube kaže...

Jos nisam testirao spajanje ps5 žično na glavni ruter..budem javio danas u toku večeri

Dakle nekakva mesh topologija bi bila glavni ruter- - -mesh 1- - - mesh 2

S tim da je mesh 1na istom katu ko glavni ruter a  mesh 2 na donjem katu na približnoj istoj lokaciji kao glavni ruter

 

 

ako sam dobro shvatio probao si i wifi spajanje i žicom na jedan od mesh čvorova (mesh 2). Ako je tako vjerojatno taj mesh 2 čvor ima slabu vezu prema glavnom routeru, ili meshu 1, ovisno preko čega je spojen na osnovnu mrežu i preko čega zapravo ima vezu s ruterom. to bi moglo objasniti zašto ti nekad radi nakratko ps network a nekad ne. nekad pomogne repozicioniranje samog mesh čvora unutar prostora da ostvari bolju vezu prema master čvoru mesha. idealno bi bilo da su svi mesh čvorovi međusobno povezani ethernet kabelom, ako tvoj mesh sustav to podržava a većinom podržavaju, često se ta opcija zove wired backhaul. treba vidjeti u opcijama može li se to podesiti. neki sustavi to automatski detektiraju ako ih spojiš kabelom, neki imaju poseban port za takvo spajanje a poseban port za klijentske uređaje. nekad je taj backhaul port označen sa 'wan' a ovaj za klijentske uređaje sa 'lan' itd... navedi model mesh uređaja pa mogu potražiti.

najtoplija preporuka da mesh čvorove povežeš kabelom ako to sustav dozvoljava i podržava, ili barem ovaj na koji se spaja playstation. ako to ne možeš onda probaj malo drugačije pozicionirati  mesh čvor na koji bi se ps5 trebao spajati i tražiti gdje je stabilniji signal, gdje ima manje prepreka između ta 2 mesh čvora, mastera i ovog drugog, manje metala, tanji zidovi itd. često je i puno veće prostiranje wifi signal u jednoj ravnini a puno slabije po drugoj (npr okomica, tj između katova) nekad rotacija mesh čvora pomaže itd, pogledati specifikacije ako ima nacrtano rasprostiranje signala. 

 

 

 

trube kaže...

 

Al sta nije svrha mesha da autimatski prebacuje na ruter koji je najblize dostupan uređaju..Jer isto mi se zove mreža na bilo kojoj poziciji na kuci..

Tako da cim dođem s posla cu probat plejku spojit na glavni ruter pa javim rezultate..Ako je rezultat uspješan morat cu kupit 10m lan kabla da povežem ps5 izravno na ruter koji se nalazi kat iznad..Nadam se da je to rješenje ili bi se reklo game changer

  

 Ako napraviš boldano i tada bude dobro radilo to bi donekle potvrdilo pretpostavku da je slab link mesh2 čvora prema master čvoru, jer za mesh2 čvor pretpostavljamo da se ps5 spaja žicom ili wifi. u tom slučaju nije bitno što ps5 ima kvalitetan link prema mesh2 čvoru ako je  glavna veza tog čvora prema master čvoru i internetu nestabilna. ako ti tako s kabelom bude radilo možeš i tako ostaviti ili tim kabelom povezati najbliži node, na koji bi se ps5 trebao spajati.

svrha mesha jest da automatski prebacuje na mesh čvor koji ima najbolji signal prema klijentskom uređaju (što je u teoriji super i ako je dobro postavljeno onda i u praksi) ali ako taj čvor s najjačim signalom istovremeno ima slabu vezu prema master čvoru onda imamo problem :-)

zato je uvijek preporuka wired backhaul između mesh čvorova.

mobitel je moguće da se spoji na mesh čvor sa stabilnim signalom prema glavnom routeru pa kad s njega podijeliš prema ps5 da zato sve radi. dok u sučelju mesh sustava ne provjeriš što je na koji čvor spojeno jednostavno ne znaš na kojem je što mesh uređaju od klijenata, jedno je terija ali u praksi nije uvijek sve savršeno a wifi se jednako zove pa ni ne znaš da je možda na problematičan čvor nešto spojeno, osim po smetnjama

 

neki mesh sustavi dozvoljavaju da se postavi preferenca za pojedine uređaje na koji čvor bi se trebali spajati, nekad se to zove mesh binding. to je korisno kod statičnih uređaja koji se ne miču u prostoru. npr tv, playstation itd... pa želiš da budu trajno spojeni na najbliži čvor a ne da rade roaming bezveze između mesh nodeova. roaming je dobar za mobitele i laptope, uređaje koji se kreću u prostoru pa se dinamički prebacuju na najbolji čvor ovisno o položaju u prostoru i signalu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2023 21:23 (Maat).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prvo cu probat tvoj savjet izravnog povezivanja na glavni ruter mreznim kablom..Ako to radi bez problema budem testirao wifi vezu spajanja na glavni ruter..Ako i ti se pokaže uspješno vracam plejku na prvi kat i ponovno povezivanje na ovaj mesh 2 mode..Dakle žična i bežična opcija..
Danas sam ujutro logiranjem na glavni ruter..mogu vidit jačinu signala kojen glavni ruter dodjeluje ovim mesh uređajima..Kod mesha 1 koji je na istom katu mi svijetli kao zelena jačina signala i propusost oko 600-700 mbps dok je mesh 2 koji je na prvom katu direktno ispod glavnog ruteta u žutom jačinu signala i dođe mi oko 300-400mbps
Inače brzina interneta je 600/300..Mjereno sa mobitelom direktno kod glavnog rutera spojeno sa wifi 6 standardom mi dođe brzina oko 660/350
Nisam 100% siguran al mislim da su ruteri ovaj model

https://www.tp-link.com/us/home-networking/wifi-router/archer-ax21/v3/

Provjerim jos dodatno doma o kojem modelu se točno radi..Poslikam još detalje spajanja direktno iz rutera i jos par detalja
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Evo nakon opsežnog testiranja i spajanja ps5 na glavni ruter..problem je i dalje isti
U prilogu prilažem slike spajanja na mesh ( sve iste brojke su kao i kod spajanja na glavni ruter) te slike spajanja na mobitel.
Jačina konekcije i mode kako glavni ruter radi..Ako zelis jos informacija slobodno pitaj

 

Ove slike prikazuju spajanje sa lan kablom bilo na glavni ruter ili mesh,brojke su iste

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 0:26 (trube).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ove slike su spajanje mobitela preko ps5 a mobitel je spojen na istu tu mrežu kućnu

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 0:27 (trube).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Mrežna topologija i način spajanja glavnog rutera

 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

evo da još malo rasturim temu irelevantim podacima za ps5 al ipak je spajanje ps5 na mrežu pa su itekako relevantni 

Malo podataka iz rutera,nadam se da me niko neće haxat in meantime

 

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Zanimljivo. Lijepo si se potrudio.

Ajde kad spojiš PS5 preko mobitela pogledaj u sučelju routera u Advanced sekciji pod NAT forwarding koje je portove za mobitel UPnP otvorio. Može svakako screenshot te sekcije. Da vidimo ima li razlike u odnosu kad je PS5 direktno spojen na router kada je po tvom screenshotu otvorio za PS5 port 9308 (UDP).

ako je otvorio dodatne portove probat ćemo ih za test otvoriti ručno za PS5 izravno. I napravit ćemo rezervaciju IP adrese za PS5 na dhcp serveru. Ako to ne možemo onda ćemo statičku IP adresu na PS5 i za nju port forward. Pa vidimo kako se ponaša.

Za PS5 se ako UPnP ne otvori dinamički potrebne portove predlaže kod ovakvih smetnji otvoriti slijedeće portove:

  • TCP: 1935, 3478-3480
  • UDP: 3074, 3478-3479

Neki kažu da je za sve navedene portove najbolje otvoriti i za UDP i TCP protokole, s time se može dodatno poigrati. Ali ajmo vidjeti prvo što će UPnP otvoriti kad je PS5 spojen preko mobitela na kućni wifi budući da u tom scenariju radi PS network.
Ali prije toga treba fiksirati IP adresu za PS5 bilo DHCP rezervacijom na ruteru (preporučeno) bilo statički na samom PS5, jer se port forward radi za IP adresu, tj za pojedini uređaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 9:13 (Maat).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

trube portovi ti nisu problem jer je NAT Type 2 - Moderate. Uz uPnP to je dovoljno da ti sve normalno radi. Da su ti portovi zatvoreni, imao bi NAT Type 3 - Strict.

 

Imam pitanje:

 

Da li si apsolutno siguran da su ti mesh nodovi postavljeni u bridge mode? Moguće da imaš situaciju gdje imaš 2 uređaja postavljena u router mode što može uzrokovati upravo probleme kakve ti imaš. U pravilu, u kućnoj mreži samo jedan uređaj treba se baviti rutiranjem prometa dok svi ostali trebaju stajati u bridge modu. Kod mene, ruter od ISP-a je u bridge modu, dok rutiranje radi moj mesh.

 

Dodatno, ništa nećeš postići korištenjem google ili cloudflare DNS-a. DNS-ovi od tvog ISP-a su više nego dovoljni. I ako želiš eliminirati bilo kakve probleme sa portovima, stavi statičku adresu na PS5 i definiraj ga kao DMZ host. To će otvoriti sve portove, no kako sam rekao, ne vjerujem da se radi o problematičnom uPnP mehanizmu jer se to vidi po NAT Type-u kojeg imaš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 10:07 (greysaint0).
 
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

trube portovi ti nisu problem jer je NAT Type 2 - Moderate. Uz uPnP to je dovoljno da ti sve normalno radi. Da su ti portovi zatvoreni, imao bi NAT Type 3 - Strict.

 

Imam dva pitanja:

 

1. Ako si postavio statičku adresu na PS5 - zašto ti je subnet maska 255.255.255.0? Kad se stavi statička adresa, maska mora biti 255.255.255.255 jer ta vrijednost podrazumijeva jednu IP adresu. Osim ako nisi postavio statičku adresu pa sam krivo shvatio - vidim da imaš postavljen google DNS pa pretpostavljam da si i adresu ručno dodijelio.

 

2. Da li si apsolutno siguran da su ti mesh nodovi postavljeni u bridge mode? Moguće da imaš situaciju gdje imaš 2 uređaja postavljena u router mode što može uzrokovati upravo probleme kakve ti imaš. U pravilu, u kućnoj mreži samo jedan uređaj treba se baviti rutiranjem prometa dok svi ostali trebaju stajati u bridge modu. Kod mene, ruter od ISP-a je u bridge modu, dok rutiranje radi moj mesh.

 

Dodatno, ništa nećeš postići korištenjem google ili cloudflare DNS-a. DNS-ovi od tvog ISP-a su više nego dovoljni. I ako želiš eliminirati bilo kakve probleme sa portovima, stavi statičku adresu na PS5 i definiraj ga kao DMZ host. To će otvoriti sve portove, no kako sam rekao, ne vjerujem da se radi o problematičnom uPnP mehanizmu jer se to vidi po NAT Type-u kojeg imaš.

 

1. apsolutno nije istina. Ako staviš 255.255.255.255 doslovno bi rekao playki da ništa više nije u njezinoj mreži i da sa nikim ne može pričati.

 

Promjena DNSa je ranije rješavala problem jer se nekad DNS od operatera znao "corruptati" pa pokazivati na pogrešni IP. Promjena DNSa je samo test da nije problem u DNSu od operatera (pogotovo ako sve ostalo radi).

PSN je osjetljiva biljčica. Na PCu nema takvih problema.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 9:53 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bok ljudeki ajd sad sam dobio mail
od tehničara pa cu probat ovu stvar..ak ne radi radim povratni info

Pozdrav,

Vidim da si maknuo port forw. Ma kao što smo i mislili, nije bilo do toga, jer da su blokirani portovi nebi nikada radilo ane samo ponekad.

Ako želiš probat sa statičkom id adresom za play, možeš staviti neku iz raspona 192.168.0.2-192.168.0.19 (pošto su za dhcp rezerivrane u rasponu 20-249) – def. gateway je 192.168.0.1, a dns-ove možeš staviti ili 8.8.8.8/8.8.4.4 il ineka automatski povuće.

Vratio sam MTU na “staro”, a jutros sam napravio upgrade firmwarea na core ruteru, pa pogledaj ako će sada raditi play station network, pa mi javi!

Hvala!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

1. apsolutno nije istina. Ako staviš 255.255.255.255 doslovno bi rekao playki da ništa više nije u njezinoj mreži i da sa nikim ne može pričati.

 

 Da imaš pravo tu sam napisao glupost, korigirao sam post. Thx na ispravci.

 

Što se tiče DNS-a, nisam još čuo za slučaj da su se primarni i sekundarni DNS corruptali. Vjerojatno bi operater imao generalnih problema da im se to događa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 10:08 (greysaint0).
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ono što sam ranije spomenuo da se screenshota scenarij sa upnp portovima kad je ps5 spojen preko mobitela mislim da bi moglo poći da vidimo što se događa. Negdje razlika postoji. Nije isključeno da je nekakv bug u tp-link firmwareu ili ajmo reći nekompatibilnost s određenim uređajima i postavkama. 

načelno bi UPnP trebao moći otvoriti port kad mu zatreba. Svakako potvrditi sa podrškom fiberneta da nisi u CG NATu.

 

Pošalji i screenshot statusa WAN konekcije. 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
Bitanga kaže...

 

1. apsolutno nije istina. Ako staviš 255.255.255.255 doslovno bi rekao playki da ništa više nije u njezinoj mreži i da sa nikim ne može pričati.

 

 Da imaš pravo tu sam napisao glupost, korigirao sam post. Thx na ispravci.

 

Što se tiče DNS-a, nisam još čuo za slučaj da su se primarni i sekundarni DNS corruptali. Vjerojatno bi operater imao generalnih problema da im se to događa.

 

Osobno znam ljude kojima je obična promjena DNSa pomogla da im PSN login proradi, a prije toga nije. A i net je prepun tih savjeta znači da pomaže.

Također sam ja, a i neke tvrtke imale problema sa npr HTovim DNSovima jer su routali danima na krivi IP nekad neke stvari što se na googleovim DNSovima ili cloudflareu nije događalo.

Veliki servisi poput PSNa koji imaju servere po cijelom svijetu sa hrpom raznih ruta mogu biti osjetljivi na loše informacije u DNSu.

 

Zna pomoći, a zna i ne pomoći, a ne košta ništa isprobati, bar eliminiraš jedan parametar.

Naravno, ni korištenje googlevog DNSa nije bez mana.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Lijep pozdrav svima
Eto nemam se bas sad vremena za igrati ps5..cisto sam ga upalio reda radi..Prebacivao jedno deset puta konekciju iz wifi moda na wired lan i svaki put pod playstation network mi pise signed in..Dakle nema više čekanja one checking opcije pa failed ili signed in pa nakon 5min odem provjerit pa opet checking pa failed..
Dakle automatski odmah ide pod signed in nema cekanja ni nicega
To je to za danas ujutro nemam bas vremena sa opseznim testiranjima.budem gejmao malo navečer nakon popodnevne smjene
Puno hvala svima na susretljivosti i pomoći pogotovo Maatu
a shout-out i bitangi i greysaintu0

Hvala vam svima na trudu..Za sad je u redu..Nisam nista napravio kao sta je tehničar rekao..samo sam pokrenuo normalno spajanje i to je to..Sad dal je bilo stvarno do update core routera..we will never know


Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
Lijep pozdrav svima
Eto nemam se bas sad vremena za igrati ps5..cisto sam ga upalio reda radi..Prebacivao jedno deset puta konekciju iz wifi moda na wired lan i svaki put pod playstation network mi pise signed in..Dakle nema više čekanja one checking opcije pa failed ili signed in pa nakon 5min odem provjerit pa opet checking pa failed..
Dakle automatski odmah ide pod signed in nema cekanja ni nicega
To je to za danas ujutro nemam bas vremena sa opseznim testiranjima.budem gejmao malo navečer nakon popodnevne smjene
Puno hvala svima na susretljivosti i pomoći pogotovo Maatu
a shout-out i bitangi i greysaintu0

Hvala vam svima na trudu..Za sad je u redu..Nisam nista napravio kao sta je tehničar rekao..samo sam pokrenuo normalno spajanje i to je to..Sad dal je bilo stvarno do update core routera..we will never know

 

Ja sam imao tako čudne probleme sa nekim routerima da me ništa ne čudi. Npr. kad sam nakon nikakvih problema sa ZTE routerom uzeo novi Speedport Premium koji su tad počeli prodavati u HTu i dolazio je s meshom koji mi je trebao. Meni je prestao raditi PPTP VPN koji mi je trebao za jednog klijenta, a klincu što je dulje router bio upaljen login u Fortnite trajao sve duže i duže, pa sve do nekoliko minuta kad je počinjao dobivati timeoute. Samo njemu, nikom drugom na mreži i drugim računalima. Nakon toga resetiram router i onda radi par dana opet. Čuo sam se i sa baš core mrežnom ekipom iz HTa i pomogli su mi puno sa pushevima najnovijih updejta firmwarea što mi je riješilo problem PPTPa, ali problem sa Fortniteom nikad nije bio riješen. Na kraju sam zamijenio router za Fritzbox i od onda nikakvih problema. Znači baš je do routera bilo, a rekao bi na prvi pogled da je do laptopa. A nije, jer je istovremeno preko 4g hotspota bez problema radilo. Ono, objašnjavaš ljudima tamo u tehnici da imaš problem s Fortniteom, sigurno su se smijali ko budale. Ali nevjerojatan problem usporavanja logina :-D 

 

Teško je to sve dijagnosticirati, nekad misliš da si skužio što bi moglo biti, a zezne te bug u firmwareu novog uređaja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 10:47 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne znam sta bih ti rekao..Zbunjen sam više sa svim tim pojmovima mreža..skraćenicama..brojevima adresama
Prije novrle godine imao sam homebox od a1 dakle preko mobilne mreže..Nisam ni sanjao da ce mi bit dostupna optika u nekoj pripizdini koja se zove Kršan..Zahvaljujuci razvoju ruralnog interneta na području istarske i primorsko goranske županije napokon mi je dostupnq optika..Imamo u ponudi neke žnj operatere..tj novi su nerazvikani.Tako da postoje i dječje bolesti vezano uz ti.Al postoje priče da bi HT isto mogao ic preko te mreže..
Tako da osim ovih problema uz playstation nijedan nisam imao..Netflix radi uredno .skidanje sa seedboxa dobijem oko 40-50mbps sta je sasvim solidno gledajuci da je mesh povežen bezicno sa glavnim ruterom i jedno 6metara se nalazi od njega..2zida su u igri..al postoje vrata koja skoro paralelno gledaju kroz te zidove.
Al fascinantno koliko dosta pada signal na donjem katu gdje je drugi mesh gdje se nalazi plejka..Izgleda da betonska ploča dosta utječe na signal wifi-a
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
Ne znam sta bih ti rekao..Zbunjen sam više sa svim tim pojmovima mreža..skraćenicama..brojevima adresama
Prije novrle godine imao sam homebox od a1 dakle preko mobilne mreže..Nisam ni sanjao da ce mi bit dostupna optika u nekoj pripizdini koja se zove Kršan..Zahvaljujuci razvoju ruralnog interneta na području istarske i primorsko goranske županije napokon mi je dostupnq optika..Imamo u ponudi neke žnj operatere..tj novi su nerazvikani.Tako da postoje i dječje bolesti vezano uz ti.Al postoje priče da bi HT isto mogao ic preko te mreže..
Tako da osim ovih problema uz playstation nijedan nisam imao..Netflix radi uredno .skidanje sa seedboxa dobijem oko 40-50mbps sta je sasvim solidno gledajuci da je mesh povežen bezicno sa glavnim ruterom i jedno 6metara se nalazi od njega..2zida su u igri..al postoje vrata koja skoro paralelno gledaju kroz te zidove.
Al fascinantno koliko dosta pada signal na donjem katu gdje je drugi mesh gdje se nalazi plejka..Izgleda da betonska ploča dosta utječe na signal wifi-a

 

Da, a ni armatura ne pomaže za prolazak signala :-)

Bolje ti je mesh backhaul link spojiti kabelom na router nego da ide wireless, pogotovo ako misliš gameat neki multiplayer.

A još bolje je spojit PS5 kabelom direktno na router.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Budem razmislio o tome..jer postoji neka instalacija sta vodi od gornjeg kata na donji..Znam da prolazi antenski kabel kroz to..Pa moram pitat starog jel se moze sta ucinit po tom pitanju
Al to zahtijeva novo konfiguriranje ako se ne varam..Posto je sad spojen kao mesh..Vjerovatno vracanje na tvornicke postavke i onda ga stavit u ap mode ili nes slicno..
Samo da ne zajebem opet nesto radeci to 🤣🤣
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

i dalje bi ti ostao kao mesh samo ne bi se spajao na glavni router bežično već kabelom. često taj wired/ethernet backhaul radi automatski čim spojiš kabel. nekad je potrebno ručno ga u opcijama uključiti. neki uređaji (rijetko) ne podržavaju to...provjeriti s operaterom može li se tako podesiti. ne nalazim manual na tp-link stranicama za EX220 ali malo sam u gužvi, provjerim još kasnije. fibernet tehničar bi ti trebao to znati brzo reći može li se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 11:40 (Maat).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
trube kaže...
Budem razmislio o tome..jer postoji neka instalacija sta vodi od gornjeg kata na donji..Znam da prolazi antenski kabel kroz to..Pa moram pitat starog jel se moze sta ucinit po tom pitanju
Al to zahtijeva novo konfiguriranje ako se ne varam..Posto je sad spojen kao mesh..Vjerovatno vracanje na tvornicke postavke i onda ga stavit u ap mode ili nes slicno..
Samo da ne zajebem opet nesto radeci to 🤣🤣

 

Da, obično imaju dva moda, Wireless Bridge ili LAN Bridge. Trebalo bi se moći bez problema prebaciti i bez factory reseta.

No, ak sve radi ne diraj za sad :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 11:44 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meet Your Maker dostupan day one uz PS Plus Essential
Dostupno 4. Travnja
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ljudi moze pomoc. Trazim TV  koji bi mi sluzio za  PS5 i IPTV (znaci trebao bi biti i android) doslovno neznam sto da kupim. Dal je za PS5 bitno da TV bude HDR10+ ili moze bit i HDR10?  moze neke preporuke sto uzeti za 6500-7000kn do 140cm.  

 

Sto kazete na ovaj TV https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-55OLED707-12/  

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2023 15:46 (omomomomoomm).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
omomomomoomm kaže...

Ljudi moze pomoc. Trazim TV  koji bi mi sluzio za  PS5 i IPTV (znaci trebao bi biti i android) doslovno neznam sto da kupim. Dal je za PS5 bitno da TV bude HDR10+ ili moze bit i HDR10?  moze neke preporuke sto uzeti za 6500-7000kn do 140cm.  

 

Sto kazete na ovaj TV https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-55OLED707-12/  

 

Vjerujem da će ti biti odličan taj.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

oled ima super sliku ali problemi nakon 2 godine sa burn in-om, ako ima 5 godina jamstva onda uzimaj, sa 2 godine nista

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Joky007 kaže...

oled ima super sliku ali problemi nakon 2 godine sa burn in-om, ako ima 5 godina jamstva onda uzimaj, sa 2 godine nista

 

Moj ima 2 i pol godine. Javim ti kad se pojavi burnin. Do onda guštam i razmišljam o još većem OLED TVu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice