Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.673
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ovo stvarno izgleda obecavajuce....

Totalno sam zapostavio ovaj naslov jer sam uistinu ocekivao nista...mislio sam da je prevelik zalogaj za developera.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Najbitnija vijest od kada su pokazali PS5,ovo definira svaku PS konzolu i razlog je zasto Sony dobije toliko nasih novaca.

 

https://wccftech.com/playstation-boss-more-ps5-exclusives-cloud-unique/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ekskluzive su Sonijeva borba protiv gamepassa. Drago mi je sto razvijaju i ulazu u nove igre a ne kupovanje igara i igrača. Gamepassu strasno raste broj korisnika ali ja bih vise volio da MS investira u vlastite Exkluzive kao Sony. Ovako imamo PS5 s super exkluzivama i xbox s odlicnim gamepassom.
Taj cloud gaming je jos u začetku, ako se sjecate kad su pricali da mozes gledati stream pa se prikljuciti i igrati igru instantno bez ikakvog instaliranja.
Bas me zanima kako ce to izvesti i koliko ce koštati.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Ekskluzive su Sonijeva borba protiv gamepassa. Drago mi je sto razvijaju i ulazu u nove igre a ne kupovanje igara i igrača. Gamepassu strasno raste broj korisnika ali ja bih vise volio da MS investira u vlastite Exkluzive kao Sony. Ovako imamo PS5 s super exkluzivama i xbox s odlicnim gamepassom.
Taj cloud gaming je jos u začetku, ako se sjecate kad su pricali da mozes gledati stream pa se prikljuciti i igrati igru instantno bez ikakvog instaliranja.
Bas me zanima kako ce to izvesti i koliko ce koštati.

 Kao sto sam vec napisao imam gamepass godinama i skinem jednu igru u par mjeseci,ili vec imam sto oni dodaju ili me ne zanima sto dodaju.

Sve te pretplate su smece i guraju nam 90% smeca koje mi u bit nikad ne bismo niti pogledali,u zadnje vrijeme mi se povraca od Netflixa i sto mi nude,Prime je malo bolji ali ne puno.

Poanta je da su paketi napravljeni da nam guraju ono sto mi inace ne zelimo.

Za siromasna trzista koja su inace navikla na pirate gamepass moze bit slamka spasa jer se za 15eu mjesecno dobije "dosta toga" ali za trzista gdje kupcu nije problem kupit par igara mjesecno gamepass igra daleko manju ulogu.

 Sto se tice nekakve "borbe" ps5 se prodaje skoro a mozda vec i cak 2 naprema 1 u slucaju xsx/s tako da u ovom slucaju MS mora lovit a ne obrnuto.

I ekskluzive nisu sonyeva borba protiv gamepassa nego njihov trzisni smijer od Playstationa 1.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 12:30 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ekskluzive su Sonijeva borba protiv gamepassa. Drago mi je sto razvijaju i ulazu u nove igre a ne kupovanje igara i igrača. Gamepassu strasno raste broj korisnika ali ja bih vise volio da MS investira u vlastite Exkluzive kao Sony. Ovako imamo PS5 s super exkluzivama i xbox s odlicnim gamepassom.
Taj cloud gaming je jos u začetku, ako se sjecate kad su pricali da mozes gledati stream pa se prikljuciti i igrati igru instantno bez ikakvog instaliranja.
Bas me zanima kako ce to izvesti i koliko ce koštati.

 Kao sto sam vec napisao imam gamepass godinama i skinem jednu igru u par mjeseci,ili vec imam sto oni dodaju ili me ne zanima sto dodaju.

Sve te pretplate su smece i guraju nam 90% smeca koje mi u bit nikad ne bismo niti pogledali,u zadnje vrijeme mi se povraca od Netflixa i sto mi nude,Prime je malo bolji ali ne puno.

Poanta je da su paketi napravljeni da nam guraju ono sto mi inace ne zelimo.

Za siromasna trzista koja su inace navikla na pirate gamepass moze bit slamka spasa jer se za 15eu mjesecno dobije "dosta toga" ali za trzista gdje kupcu nije problem kupit par igara mjesecno gamepass igra daleko manju ulogu.

 Sto se tice nekakve "borbe" ps5 se prodaje skoro a mozda vec i cak 2 naprema 1 u slucaju xsx/s tako da u ovom slucaju MS mora lovit a ne obrnuto.

I ekskluzive nisu sonyeva borba protiv gamepassa nego njihov trzisni smijer od Playstationa 1.

 

 Tocno to. Slaufanje na te neke game passove i pizdarije su totalna besmislica kad se 90% tog gamepassa niti ne koristi.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

 Kao sto sam vec napisao imam gamepass godinama i skinem jednu igru u par mjeseci,ili vec imam sto oni dodaju ili me ne zanima sto dodaju.

Sve te pretplate su smece i guraju nam 90% smeca koje mi u bit nikad ne bismo niti pogledali,u zadnje vrijeme mi se povraca od Netflixa i sto mi nude,Prime je malo bolji ali ne puno.

Poanta je da su paketi napravljeni da nam guraju ono sto mi inace ne zelimo.

Za siromasna trzista koja su inace navikla na pirate gamepass moze bit slamka spasa jer se za 15eu mjesecno dobije "dosta toga" ali za trzista gdje kupcu nije problem kupit par igara mjesecno gamepass igra daleko manju ulogu.

 Sto se tice nekakve "borbe" ps5 se prodaje skoro a mozda vec i cak 2 naprema 1 u slucaju xsx/s tako da u ovom slucaju MS mora lovit a ne obrnuto.

I ekskluzive nisu sonyeva borba protiv gamepassa nego njihov trzisni smijer od Playstationa 1.

 

 

Ne znam kako si to zaključio. Gdje su to paketi napravljeni da guraju nešto što ljudi ne žele i kako bi to objasnio uopće na steering committeeu?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 12:37 (Bitanga).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

 Kao sto sam vec napisao imam gamepass godinama i skinem jednu igru u par mjeseci,ili vec imam sto oni dodaju ili me ne zanima sto dodaju.

Sve te pretplate su smece i guraju nam 90% smeca koje mi u bit nikad ne bismo niti pogledali,u zadnje vrijeme mi se povraca od Netflixa i sto mi nude,Prime je malo bolji ali ne puno.

Poanta je da su paketi napravljeni da nam guraju ono sto mi inace ne zelimo.

Za siromasna trzista koja su inace navikla na pirate gamepass moze bit slamka spasa jer se za 15eu mjesecno dobije "dosta toga" ali za trzista gdje kupcu nije problem kupit par igara mjesecno gamepass igra daleko manju ulogu.

 Sto se tice nekakve "borbe" ps5 se prodaje skoro a mozda vec i cak 2 naprema 1 u slucaju xsx/s tako da u ovom slucaju MS mora lovit a ne obrnuto.

I ekskluzive nisu sonyeva borba protiv gamepassa nego njihov trzisni smijer od Playstationa 1.

 

 

Ne znam kako si to zaključio. Gdje su to paketi napravljeni da guraju nešto što ljudi ne žele i kako bi to objasnio uopće na steering committeeu?

 ja bi se cak slozio sa time u jednu ruku. meni je 80% netflixa negledljivo, a 90% ps+a
 neigrivo ili već odavno odigrano.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Gogy7 kaže...
Ekskluzive su Sonijeva borba protiv gamepassa. Drago mi je sto razvijaju i ulazu u nove igre a ne kupovanje igara i igrača. Gamepassu strasno raste broj korisnika ali ja bih vise volio da MS investira u vlastite Exkluzive kao Sony. Ovako imamo PS5 s super exkluzivama i xbox s odlicnim gamepassom.
Taj cloud gaming je jos u začetku, ako se sjecate kad su pricali da mozes gledati stream pa se prikljuciti i igrati igru instantno bez ikakvog instaliranja.
Bas me zanima kako ce to izvesti i koliko ce koštati.

 Kao sto sam vec napisao imam gamepass godinama i skinem jednu igru u par mjeseci,ili vec imam sto oni dodaju ili me ne zanima sto dodaju.

Sve te pretplate su smece i guraju nam 90% smeca koje mi u bit nikad ne bismo niti pogledali,u zadnje vrijeme mi se povraca od Netflixa i sto mi nude,Prime je malo bolji ali ne puno.

Poanta je da su paketi napravljeni da nam guraju ono sto mi inace ne zelimo.

Za siromasna trzista koja su inace navikla na pirate gamepass moze bit slamka spasa jer se za 15eu mjesecno dobije "dosta toga" ali za trzista gdje kupcu nije problem kupit par igara mjesecno gamepass igra daleko manju ulogu.

 Sto se tice nekakve "borbe" ps5 se prodaje skoro a mozda vec i cak 2 naprema 1 u slucaju xsx/s tako da u ovom slucaju MS mora lovit a ne obrnuto.

I ekskluzive nisu sonyeva borba protiv gamepassa nego njihov trzisni smijer od Playstationa 1.

 

 Nisam previse pratio Xbox X, zadnje sto sam vidio ista je stvar kao i sa PS5, koliko ih dode na trziste - toliko ih momentalno ode.

Meni osobno nije primamljiv jer su mi Sonyeve ekskluzive puno interesantnije, al daleko od toga da oni nemaju sta ponudit svojoj publici.

 

Btw. Returnal - boss fighteovi iskljucivo sa range oruzjem? (Ispravite me ako grijesim, pogleda sam samo onu najavu prije par mjeseci). Not my cup of tea.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 13:37 (Tututuru).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...

 Nisam previse pratio Xbox X, zadnje sto sam vidio ista je stvar kao i sa PS5, koliko ih dode na trziste - toliko ih momentalno ode.

Meni osobno nije primamljiv jer su mi Sonyeve ekskluzive puno interesantnije, al daleko od toga da oni nemaju sta ponudit svojoj publici.

 

Baš i nije tako, Series X možeš redovito kupiti bez da nestane u par sekundi.

Za PS5 ni botovi nisu dosta jer dok dođe notification već je gotovo, ono prodali su do 04/2021 7.5 milijuna komada a Series S/X oko 4.

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pa zato koristis bot sa auto checkoutom, ovi kaj salju notifikacije da je nes dostupno nicem ne sluze.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
A ti koštaju, inače nebi scalpera bilo
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako netko želi igrati Rocket league, neka se javi privatnom porukom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 22:16 (cobra66).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

Jao kolega di si bio kad sam zario i palio rocket leagueom.

Igrat cemo svakako  😃👍

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo otvorio i ja svoj PS5, premda prakticki nisam imao sto cistiti, sad je pak jos tisi..u stand byu je maltene ko mrtav :)

 

Onom dececu sto je strgao front plate na konzoli treba dati youtube nagradu za kretena godine. Em sto je uspio sjebati konzolu, em sto je to jos objavio..

Ovo je doslovno lagano kao otvaranje kutije s CD-om..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Returnal ispao bolesno dobra igra po dojmovima ovih koji igraju,malo Metroida malo Dark Soulsa i puno arcade duha.

Tehnicki dio je sulud...dinamicni 4k uz 60fps,raytrace osvijetljenje,efekte magle,vegetacije itd na bazi simulacije fluida plus efekti vjetra,instant ucitavanja itd itd.

I ovaj gen je tek poceo a vec ovakav tech stize....

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ne kuzim kaj se dogada ali evo moj prvi problem s PS5 DE. Skinem od frenda BF5 i taj dan ga igramo....drugi dan upalim PS i igre nema. Znaci obrisana je. Skinem je ja opet i ista stvar se dogodi. Ajd da je zakljucana a ostane na hardu ali bas doslovno nestane s plejke. Jel je imao tko kad takav slucaj?
PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dacho223 kaže...
Ne kuzim kaj se dogada ali evo moj prvi problem s PS5 DE. Skinem od frenda BF5 i taj dan ga igramo....drugi dan upalim PS i igre nema. Znaci obrisana je. Skinem je ja opet i ista stvar se dogodi. Ajd da je zakljucana a ostane na hardu ali bas doslovno nestane s plejke. Jel je imao tko kad takav slucaj?

 Čudno... prvi put čujem za ovo..... znam da je bilo nekih slučajeva u početku ali sony ih je ispravio... jesu obje konzole ps5?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 9:55 (Han).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dacho223 kaže...
Ne kuzim kaj se dogada ali evo moj prvi problem s PS5 DE. Skinem od frenda BF5 i taj dan ga igramo....drugi dan upalim PS i igre nema. Znaci obrisana je. Skinem je ja opet i ista stvar se dogodi. Ajd da je zakljucana a ostane na hardu ali bas doslovno nestane s plejke. Jel je imao tko kad takav slucaj?

 

Vjerojatno ako postavi svoju konzolu opet kao primary tebi se njegova igra deinstalira s tvoje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Dacho223 kaže...
Ne kuzim kaj se dogada ali evo moj prvi problem s PS5 DE. Skinem od frenda BF5 i taj dan ga igramo....drugi dan upalim PS i igre nema. Znaci obrisana je. Skinem je ja opet i ista stvar se dogodi. Ajd da je zakljucana a ostane na hardu ali bas doslovno nestane s plejke. Jel je imao tko kad takav slucaj?

 

Vjerojatno ako postavi svoju konzolu opet kao primary tebi se njegova igra deinstalira s tvoje.

 To se ne bi trebalo desavati. Jedino da je neki bug. Jedan account moze imati primary ps4 i ps5 istovremeno. Ako je vec 1 PS5 aktiviran kao console sharing/primary a neko drugi na taj acc aktivira drugu PS5 konzolu jedino sto ce se desiti jeste da se na prvoj igra zakljuca, i to ne odmah nego tek nakon nekoliko dana.

[URL=https://psnprofiles.com/arnes_91][IMG]https://card.psnprofiles.com/1/arnes_91.png[/IMG][/URL]
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
On ima ps4. Imam par igri od njega i to se ne dogada nego samo na bf5. Da aktivira svoj acc kao primary onda bi dobil lokot na igri nakon par dana. Stvarno mi nije jasno koji limpac se dogodi ali jednostavno nestane.
PSN:Dacho_223
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
It Takes Two prodan u 1 Milijun primjeraka.... Totalno zasluženo. Najbolja Coop igra godine.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Prva igra ikad koju sam kupio a da nije na nekoj akciji! vrijedi svake kune... Zena i ja odusevljeni a klinke zivcane jer ne mogu dlo konzole od nas 

and the heavens shall tremble
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Returnal hvale na max sto mi je apsolutno iznenadjenje jer sam ocekivao flop.

Kazu da je Metroid Prime+Dark Souls uz najbolji haptic do sad ❤❤❤❤❤❤

 Tehnicki je vrhunska, vizualno takodjer, no gameplay mi nekako djeluje meh. 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jucer dok sam simultano usporedjivao Dirt 5 na Ps5 i kompu primjetio sam nesto zanimljivo....

Na kompu sam igrao 4k/60/sve ultra uz raytrace i iako je Dirt 5 crossgen igra izgleda da su iskoristili prednost ssda u Ps5 jer tijekom same utrke na kompu se desava pop in geometrije naprimjer stijena na stazi itd dok to na ps5 nisam primjetio niti jednom.

Sa druge strane prije same utrke kamera preljece staze i tu sa na kompu primjeti vise vegetacije oko staze ali ne znam dali se kuzi i u voznji kad se sve tako brzo odvija pa je tesko primjetit.

HDR je puno bolji na ps5 nego na wins10 i igra na konzoli radi toga ima stvarniji balans sijenovitih djelova i osvijetljenih djelova staza i samim time djeluje "stvarnije" sto se tice osvijetljenja.

Ali daleko daleko najveca razlika je dual sense naspram xbox gamepada kojim igram na pcu,na DS se osjeti toliko toga na stazi,od toga kakva je podloga koliko su kotaci prionuli na povrsinu ili nisu,cak sam skuzio prilikom drifta kroz lokvu vode u zavoju kako voda prelazi preko kotaca....najludje od svega je sto je developer igre izjavio da to moze jos puno bolje i imersivnije i da ce to unapredjivat patchevima kako ce sve bolje rezumijevat haptiku.

I kad nakon ovoga zaigram sa xbox gamepadom imam dojam da igram sa daskom koja ima tipke....mrtvo.

MS mora sto prije izdat svoju verziju dual sensa....

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
MEGATAMA kaže...

Returnal hvale na max sto mi je apsolutno iznenadjenje jer sam ocekivao flop.

Kazu da je Metroid Prime+Dark Souls uz najbolji haptic do sad ❤❤❤❤❤❤

 Tehnicki je vrhunska, vizualno takodjer, no gameplay mi nekako djeluje meh. 

 Mozda ponude demo pa ce svi moc probat dali im igra pase ili ne.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

 Mozda ponude demo pa ce svi moc probat dali im igra pase ili ne.

 

Sumnjam da će ponuditi demo, ali ovako kada gledam gameplay nije mi baš nešto primamljivo. No to mi je prvi dojam, moguće da je igra zanimljiva i zabavna. Vidjet ćemo kada izađe. 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Jucer dok sam simultano usporedjivao Dirt 5 na Ps5 i kompu primjetio sam nesto zanimljivo....

Na kompu sam igrao 4k/60/sve ultra uz raytrace i iako je Dirt 5 crossgen igra izgleda da su iskoristili prednost ssda u Ps5 jer tijekom same utrke na kompu se desava pop in geometrije naprimjer stijena na stazi itd dok to na ps5 nisam primjetio niti jednom.

Sa druge strane prije same utrke kamera preljece staze i tu sa na kompu primjeti vise vegetacije oko staze ali ne znam dali se kuzi i u voznji kad se sve tako brzo odvija pa je tesko primjetit.

HDR je puno bolji na ps5 nego na wins10 i igra na konzoli radi toga ima stvarniji balans sijenovitih djelova i osvijetljenih djelova staza i samim time djeluje "stvarnije" sto se tice osvijetljenja.

Ali daleko daleko najveca razlika je dual sense naspram xbox gamepada kojim igram na pcu,na DS se osjeti toliko toga na stazi,od toga kakva je podloga koliko su kotaci prionuli na povrsinu ili nisu,cak sam skuzio prilikom drifta kroz lokvu vode u zavoju kako voda prelazi preko kotaca....najludje od svega je sto je developer igre izjavio da to moze jos puno bolje i imersivnije i da ce to unapredjivat patchevima kako ce sve bolje rezumijevat haptiku.

I kad nakon ovoga zaigram sa xbox gamepadom imam dojam da igram sa daskom koja ima tipke....mrtvo.

MS mora sto prije izdat svoju verziju dual sensa....

 Ja sam prije par dana nešto odigrao na PS4 kod zeta i tek sam onda shvatio koliko je DualSense dobar i koliki je korak naprijed. Kad igraš svakodnevno onda ti to postane pod normalno i ne ideš za time, ali kad se vratiš na stariji gamepad shvatiš koliko su vibracije i haptic feedback + trigeri druga dimenzija u odnosu na prošlu generaciju. A i sam dizajn i ergonomija kontrolera je toliko bolja da nema usporedbe uopće.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Godfall dolazi na PS4, ako ikog to uopce i zanima. 😄
Toliko se slabo prodaje na ps5 i pcu da ju zele utrpati na PS4.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Resident Evil Village teži 27GB bez patcha.
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice