Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.576
|
čitano: 4.700.370
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mozda si pokušao aktivirati trial verziju. Za trial trebaju podatci o plaćanju. Tako je barem meni bilo.
Za trial me trazilo karticu a 1mj prosao bez problema preko store credita.
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Evo sad sam opet isprobao i trial i kupit 1 mj za 10$, isti vrag, ne prolazi. Čudno.
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
Ali zakaj meni onda ne povuče kredit na ps now?

Nikak nisam uspio uzet to za 1$.

Svaki put kad sam dodao u košaricu tražilo me paypal, karticu ili kod.

 Ja sam jučer napravio DE account, odabrao Dresden kao grad, upisao podatke Erste Visa kartice, uzeo 1 mjesec PS Now i prošlo bez problema. Na US accountu mi se jednostavno jučer nije dalo zezat sa kupovanjem PS Now card-a ili PS Store kredita preko Amazona ili nedgje.

Taj De account će biti isključivo za PS Now, probao sam stream Doom-a i radi bez nekih većih zamjerki, primjetan je minimalan lag što se tiče odziva kontrola, možda je do servera na koji sam bio spojen. Downloadao sam vikings Wolf of Midgard i radi direktno sa konzole, danas ću se malo više poigrati i istražiti ponudu, ako stignem....

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 8:15 (Han).
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vrijeme je da kupim prvu igricu pa me zanima kak se to radi 

 

Imam onaj brazilski account. Kupujem one bonove ili direktno sa karticom? Dal bonove preko cdkeys i ima li veze koja regija? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Preko bonova, i da, bitna je regija.
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imam intrigantni problem, kada spojim Pulse 3D sluške na TV (XH90), prebacim na zvuk od TV-a ili Soundbar dio serija na Netflixu mi ne želi raditi, a zvuk na MaxTV to Go mi je isprekidan odnosno kao da je usporen. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Imam intrigantni problem, kada spojim Pulse 3D sluške na TV (XH90), prebacim na zvuk od TV-a ili Soundbar dio serija na Netflixu mi ne želi raditi, a zvuk na MaxTV to Go mi je isprekidan odnosno kao da je usporen. 

 Možda tako reagira netflix app jer prepoznaje mikrofon na slušalicama pa misli da se nešto želi kopirati/snimati..... ne znam... bubam... Probaj sa nekim slušalicama bez mikrofona ako imaš...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...
Shivi kaže...

Pitanje za vas koji imate sluške, isključivo me zanima iskustvo na PS5 i ništa više. Kolika je razlika između Sony Pulse 3D i Sony WH-1000XM4?

Cijenovno je drastična razlika pa me zanima kolika je u praksi u gamingu? Što to M4 ima, a da 3D nema pa da je tolika razlika u cijeni? Pretpostavljam da bi u glazbi i laici primjetili razliku, a želja mi je uzet nove sluške za PS5 pa nisam siguran isplati li se dat skoro pa troduplo za sluške.

 

Pulse 3D nisu bluetooth slušalice, spajaš ih na uređaje preko USB donglea ili žicom preko 3,5mm porta. Dakle, zaboravi na spajanje na više uređaja bez seljakanja donglea ili žice. Na mob samo žicom, i to prek 3,5mm porta.

 

XM4 su ponajbolje active noise cancelling slušalice na tržištu, namijenjene ponajviše korištenju u pokretu. Spajaju se bluetoothom na bilo koji uređaj - osim PS5.

 

Naime, PS5 ne podržava bluetooth slušalice. Ako kupiš XM4 morat ćeš ih spajat žicom na kontroler kao bilo koje druge žičane slušalice, a nećeš moći koristiti ni ugrađeni mikrofon (doduše Dualsense ima ugrađen mikrofon, tak da to i nije tolki bed).

 

Ukratko, praktički nema preklapanja use caseova između ovih slušalica. Ako ti je primarno korištenje za PS5, XM-ice ili bilo koje druge bluetooth slušalice nemaju smisla. 

 Bluetooth slušalice se ne spajaju na ps5 direktno, već na tv na kojem je ps5(ako tv podržava bluetooth). Ako ga ne podržava, ko u mom slučaju, potrebno je na aliexpressu kupiti bluetoth adapter(50-100kn), jer naši dućani nisu čuli da takvo nešto postoji. Ja sam kupio dva različita adaptera i jedan mi funkcionira.

3 godine
offline
Sony PlayStation 5

CDKeys - "transaction could not be processed..." neće pa neće, jel imao netko sličan problem? Prošli puta je isto zezalo ali je prošlo iz drugog, trećeg pokušaja, sada ne želi nikako

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mene cd keys zeza samo kad sam prijavljen, ne dopusta mi da kupujem ništa sto je za druge regije izvan Hrvatske. Kad se odlogiram sve bude ok.
3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mene cd keys zeza samo kad sam prijavljen, ne dopusta mi da kupujem ništa sto je za druge regije izvan Hrvatske. Kad se odlogiram sve bude ok.

 Pa ne vjerujem... Iz prve ide bez računa, svašta, svakako čita jednako regiju. Hvala puno

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crorockycro kaže...

CDKeys - "transaction could not be processed..." neće pa neće, jel imao netko sličan problem? Prošli puta je isto zezalo ali je prošlo iz drugog, trećeg pokušaja, sada ne želi nikako

Da, natezao se sa suportom, na kraju odustao, nakon par dana automatski ti vrate novce. Nisu mi znali reći u čemu je problem.  

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
gogogogic kaže...
Chronosus kaže...
Shivi kaže...

Pitanje za vas koji imate sluške, isključivo me zanima iskustvo na PS5 i ništa više. Kolika je razlika između Sony Pulse 3D i Sony WH-1000XM4?

Cijenovno je drastična razlika pa me zanima kolika je u praksi u gamingu? Što to M4 ima, a da 3D nema pa da je tolika razlika u cijeni? Pretpostavljam da bi u glazbi i laici primjetili razliku, a želja mi je uzet nove sluške za PS5 pa nisam siguran isplati li se dat skoro pa troduplo za sluške.

 

Pulse 3D nisu bluetooth slušalice, spajaš ih na uređaje preko USB donglea ili žicom preko 3,5mm porta. Dakle, zaboravi na spajanje na više uređaja bez seljakanja donglea ili žice. Na mob samo žicom, i to prek 3,5mm porta.

 

XM4 su ponajbolje active noise cancelling slušalice na tržištu, namijenjene ponajviše korištenju u pokretu. Spajaju se bluetoothom na bilo koji uređaj - osim PS5.

 

Naime, PS5 ne podržava bluetooth slušalice. Ako kupiš XM4 morat ćeš ih spajat žicom na kontroler kao bilo koje druge žičane slušalice, a nećeš moći koristiti ni ugrađeni mikrofon (doduše Dualsense ima ugrađen mikrofon, tak da to i nije tolki bed).

 

Ukratko, praktički nema preklapanja use caseova između ovih slušalica. Ako ti je primarno korištenje za PS5, XM-ice ili bilo koje druge bluetooth slušalice nemaju smisla. 

 Bluetooth slušalice se ne spajaju na ps5 direktno, već na tv na kojem je ps5(ako tv podržava bluetooth). Ako ga ne podržava, ko u mom slučaju, potrebno je na aliexpressu kupiti bluetoth adapter(50-100kn), jer naši dućani nisu čuli da takvo nešto postoji. Ja sam kupio dva različita adaptera i jedan mi funkcionira.

 Ne znam di kupuješ ali manje više svaki dućan ih ima u ponudi: https://www.nabava.net/search.php?q=bluetooth+adapter  Stvar je u tome što ti u većini slučajeva takva vrsta bluetooth adaptera neće raditi na TV-u...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 8:23 (Han).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gogogogic kaže...

 Bluetooth slušalice se ne spajaju na ps5 direktno, već na tv na kojem je ps5(ako tv podržava bluetooth). Ako ga ne podržava, ko u mom slučaju, potrebno je na aliexpressu kupiti bluetoth adapter(50-100kn), jer naši dućani nisu čuli da takvo nešto postoji. Ja sam kupio dva različita adaptera i jedan mi funkcionira.

 

Naravno da možeš i to, ali to je opet polovično rješenje jer ne možeš koristiti mikrofon. Meni je osobno najbolje rješenje koristiti klasični žičani headset spojen na kontroler. Koristim HyperX Cloud koji je i udobniji i ima bolji zvuk od XM-ica. Stvarno ne vidim potrebu za petljanje s wirelessom za gaming sesije.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Izgleda da PS5 ima drivere za Bluetooth dongle. Samo ga uključiš u USB port i možeš spajati Bluetooth slušalice na njega (vjerojatno prvo treba provjeriti dal određeni model radi):

https://www.gamespot.com/articles/how-to-connect-bluetooth-headphones-to-a-ps5/1100-6485301/

https://mashable.com/article/ps5-xbox-series-x-how-to-use-wireless-headphones/?europe=true

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
CyberDemonVZ kaže...

Izgleda da PS5 ima drivere za Bluetooth dongle. Samo ga uključiš u USB port i možeš spajati Bluetooth slušalice na njega (vjerojatno prvo treba provjeriti dal određeni model radi):

https://www.gamespot.com/articles/how-to-connect-bluetooth-headphones-to-a-ps5/1100-6485301/

https://mashable.com/article/ps5-xbox-series-x-how-to-use-wireless-headphones/?europe=true

 

Kod bluetootha je problem što se vrlo lako može dogoditi da slika i zvuk nisu in-sync...

Žica u kontroleru će uvijek biti dobro rješenje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Da, da. Naravno. Mislim da to i piše u tekstu.

Ovo sam stavio samo zato jer je bilo pitanja o tome.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nego, što se igra ekipa? Ja igram Spiderman Remastered i uživam. Ljudi su prigovarali što su naplatili ponovno igru ali se vidi da nije običan update nego je igra baš iz temelja rađena za novi hardver, isto kao Miles Morales. Znači u cijeloj igri što sam prošao nema niti jedne jedine sekunde loadinga, bilo da ideš na fast travel (svaki fast travel je na PS4 verziji trajao po pola minute ili više) niti kod cutseneova, niti kod ulaza/izlaza iz zgrade. Niti jedne sekunde laoding nisam doživio u 20-ak sati igre.

 

Grafika milina, performance mode izgleda prelijepo, a combat u Spidermanu je prava uživancija u 60 fps.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Naughty dog radi na Remakeu The Last of US 1 igre.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Nisu oni normalni, 3 puta istu igru izbacuju, pa postat ce novi Rockstar Games.....

[URL=https://psnprofiles.com/arnes_91][IMG]https://card.psnprofiles.com/1/arnes_91.png[/IMG][/URL]
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bolje da naprave remake TLOU2.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Naughty dog radi na Remakeu The Last of US 1 igre.

 Imas li kakav info, o cemu se tocno radi, mislim, sto mogu osim kozmetike poboljsati?

 

Cista muznja novaca, cemu, i na ps4 a pogotovo na ps5 igra i dalje izgleda odlicno....

 

Nego, slucajno stao u kiosk tiska, i vidim neka playstation naljepnica, rekoh, da pitam, ps plus clanstvo, taman izlazi pa da kupim.....

 

I kaze zena, imamo, i sad ja ocekujem da mi ona da onu sony karticu, medjutim, kaze ona - ne, ne, ovo vam je samo kod na papiru, kao na pos uredjaju ga ispise, identicno bonovima za mobitele.

 

E sad, ili ona nema pojma sto sam ja tocno trazio, ili? Nisam jos cuo za tu varijantu nadoplate na soniju, da u trafici printaju kodove, zna li netko vise o tome stogod?

Children Shouldnt Play with Dead Things
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Gogy7 kaže...
Naughty dog radi na Remakeu The Last of US 1 igre.

 Imas li kakav info, o cemu se tocno radi, mislim, sto mogu osim kozmetike poboljsati?

 

Cista muznja novaca, cemu, i na ps4 a pogotovo na ps5 igra i dalje izgleda odlicno....

 

Nego, slucajno stao u kiosk tiska, i vidim neka playstation naljepnica, rekoh, da pitam, ps plus clanstvo, taman izlazi pa da kupim.....

 

I kaze zena, imamo, i sad ja ocekujem da mi ona da onu sony karticu, medjutim, kaze ona - ne, ne, ovo vam je samo kod na papiru, kao na pos uredjaju ga ispise, identicno bonovima za mobitele.

 

E sad, ili ona nema pojma sto sam ja tocno trazio, ili? Nisam jos cuo za tu varijantu nadoplate na soniju, da u trafici printaju kodove, zna li netko vise o tome stogod?

 prije godinu dana sam kupovao bonove na taj nacin...

 

sve je ok. samo mi nije jasno zasto se u HR jos uvijek bonovi naplacuju 10 kn vise

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Koja jebada sa ovim brazilskim accountom.. 

 

Zakaj me traži da kupim Oddworld Soulstorm? Kaj nije da je besplatan uz PS+?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ja sam kupovao na tisku Ps bonove one od 150kn tj platiš ih 160kn i dobiješ kod na papiru slično kao i paysafecard,upišeš taj kod na storu i dobiješ 150kn na računu tj walletu,sve radi u redu,možeš uzeti bez ikakvog problema ;)

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ja san ga uzeo priko Ps store Hrv bez ikakvog problema i da je na Ps+ za Ps5,skoro sam ga prešao igra mi se sviđa

15 godina
online
Sony PlayStation 5

Ja sam neki dan vidio od frenda Oculus Quest 2 i instant se navukao. Kao netko tko je koristio jedno vrijeme PS VR baš me zanimalo kakav je Quest 2, pogotovo jer je kompletno neovisan uređaj koji možeš rokati bilo gdje.

Kupio drugi dan na njuškalu novi s Amazona nešto skuplje jer se dosta čeka isporuka, i jebemti kako sam se navukao na Beat Saber. Kako je to vrhunska igra, a tako jednostavna.

Quest 2 je isto dobra pila, ali u odnosu na PS VR nekako mi se leće čine mrvicu mutnije van središta, no rezolucija je puno bolja... i nema kablova. Kontroleri su isto vrh i cjelokupno softversko rješenje sa ucrtavanjem safe područja (pa te vizualno upozorava kad se približiš granicama) ili passthrough slikom (ima kamere na headsetu pa možeš vidjeti sliku okolnog prostora bez da skidaš headset).

 

Jedva čekam da vidim što će Sony zabrijati sa PS VR 2, ne vjerujem da će biti bežičan, ali nadam se da će biti tracking bez kamere ovaj put.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kolega kupio za klinca bon na kiosku ako se ne varam od 480 kn da si kupuje igre. Čim je ukucao u plejku kaže da mu je neku pretplatu naplatilo. Vjerojatno je mislio na ps+. Ima li načina da to nekako otkaže ili? Gledao sam malo na google, ali ne snalazim se gdje bi se trebao javiti. Ima ps Hrvatska podrška samo neki mejl ili imaju i broj? Nisu do sada uzimali ps+ pa mi čudno da im je samo naplaćeno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nema veze što do sada nisu uzimali ps+ preplatu,kolega je uzeo na kiosku ps+ preplatu na 1god dana koja košta oko 489kn na tisku i čim je upisao taj kod sa bona aktiviralo mu je ps+ preplatu na 1god dana,ne znam dali se to može ikako otkazati nije mi se to još dogodilo greškom,neka proba zvati support il nešto slično.Što se tiče kupovine za novce tj da imate na walletu para za kupnju igara i ostaloga na storu,na tisku se samo može uzeti ps live card koji se plaća 160kn a dobije se 150kn na računu,nadam se da sam bar malo pomogao lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 11:14 (crosshair).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo svi koji mislu kupovati bon na tisku od 160kn za igre i ostalo,ovako vam to izgleda 

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice