Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.674
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jesi uspio riješiti. Imam sličan problem sa soundbarom.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...
Jesi uspio riješiti. Imam sličan problem sa soundbarom.

 Nisam, iako nisam puno čeprkao po tome.

 

Možda je nešto vezano uz napajanje preko usb porta na PS-u. Možda ne zna da ima dodatni micro usb za napajanje switcha/huba...

It s just cornflakes...
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Igra li se netko možda na Dell s2721dgf i kakav je u kombinaciji sa ps5? Radi li u 120 fps-a u FHD? Kako taj FHD na njemu izgleda i sve? Ima li nekih novih naznaka za 1440p podršku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Igra li se netko možda na Dell s2721dgf i kakav je u kombinaciji sa ps5? Radi li u 120 fps-a u FHD? Kako taj FHD na njemu izgleda i sve? Ima li nekih novih naznaka za 1440p podršku?

 Koliko vidim, taj monitor nema HDMI 2.1. 
Ne znam baš je li ps5 radi na 120hz s HDMI 2.0.

Razmišljao sam i ja o tih 120hz i TVu/monitoru, al odustao s obzirom da nema baš nečeg smislenog što uopće trenutno konzola pokreće u 120hz, a i najviše me zanimaju eksluzive. Ostalo igram na PCu. Pretpostavljam i ti s obzirom da imaš takav monitor. 
Čitao sam par članaka pa vele za god, dvije tek. Do tad će past cijena 120hz televizora. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 14:26 (tomglo).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
tomglo kaže...
lobotomac90 kaže...

Igra li se netko možda na Dell s2721dgf i kakav je u kombinaciji sa ps5? Radi li u 120 fps-a u FHD? Kako taj FHD na njemu izgleda i sve? Ima li nekih novih naznaka za 1440p podršku?

 Koliko vidim, taj monitor nema HDMI 2.1. 
Ne znam baš je li ps5 radi na 120hz s HDMI 2.0.

Razmišljao sam i ja o tih 120hz i TVu/monitoru, al odustao s obzirom da nema baš nečeg smislenog što uopće trenutno konzola pokreće u 120hz, a i najviše me zanimaju eksluzive. Ostalo igram na PCu. Pretpostavljam i ti s obzirom da imaš takav monitor. 
Čitao sam par članaka pa vele za god, dvije tek. Do tad će past cijena 120hz televizora. 

 

2.1 HDMI je za 4k 120 hz, 2.0 bez problema ide do 4k 60hz (dakle i manja reza sa većim brojem sličica). U praksi bi trebao Dell s2721dgf  raditi na ps 5 u FHD 120 fps-a, ali me zanima jel netko koristi takav setup. Nisam još kupio monitor nego planiram pa prije nego pljusnem tooliku lovu da budem 100% siguran da će sve raditi kako spada,a primarno ću se igrati na PS 5, komp možda tu i tamo neke starije igre.

Što se tiče 120  hz TV-a nisam vidio ništa da ima ispod 6000-7000 kn tako da mi to ne dolazi u obzir.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

 

2.1 HDMI je za 4k 120 hz, 2.0 bez problema ide do 4k 60hz (dakle i manja reza sa većim brojem sličica). U praksi bi trebao Dell s2721dgf  raditi na ps 5 u FHD 120 fps-a, ali me zanima jel netko koristi takav setup. Nisam još kupio monitor nego planiram pa prije nego pljusnem tooliku lovu da budem 100% siguran da će sve raditi kako spada,a primarno ću se igrati na PS 5, komp možda tu i tamo neke starije igre.

Što se tiče 120  hz TV-a nisam vidio ništa da ima ispod 6000-7000 kn tako da mi to ne dolazi u obzir.

Uvijek mi bode oči ovo, HDMI 2.1 je za 4k 120Hz. Je, ali to nije jedini benefit HDMI 2.1 sučelja. HDMI 2.1 donosi i VRR, ALLM, QFT, Dynamic HDR, nVida G-Sync itd. Neki od tih benefita bit će dobrodošli za veći užitak igranja.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
lobotomac90 kaže...

 

2.1 HDMI je za 4k 120 hz, 2.0 bez problema ide do 4k 60hz (dakle i manja reza sa većim brojem sličica). U praksi bi trebao Dell s2721dgf  raditi na ps 5 u FHD 120 fps-a, ali me zanima jel netko koristi takav setup. Nisam još kupio monitor nego planiram pa prije nego pljusnem tooliku lovu da budem 100% siguran da će sve raditi kako spada,a primarno ću se igrati na PS 5, komp možda tu i tamo neke starije igre.

Što se tiče 120  hz TV-a nisam vidio ništa da ima ispod 6000-7000 kn tako da mi to ne dolazi u obzir.

Uvijek mi bode oči ovo, HDMI 2.1 je za 4k 120Hz. Je, ali to nije jedini benefit HDMI 2.1 sučelja. HDMI 2.1 donosi i VRR, ALLM, QFT, Dynamic HDR, nVida G-Sync itd. Neki od tih benefita bit će dobrodošli za veći užitak igranja.

 

I dalje to sve donosi za 4k rezoluciju tako da ne vidim što te ima posebno bosti u oči. Sve što si naveo je manje više bilo dostupno i do sada na kvalitetnijim 1440p panelima tako da je po meni i dalje najveći benefit igranje u 4k 120 hz.

 

 

Nego, šta nitko nije spojio ps 5 na navedenog Della? Da znam, ustati ili odustati?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 18:12 (lobotomac90).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

 

I dalje to sve donosi za 4k rezoluciju tako da ne vidim što te ima posebno bosti u oči. Sve što si naveo je manje više bilo dostupno i do sada na kvalitetnijim 1440p panelima tako da je po meni i dalje najveći benefit igranje u 4k 120 hz.

 

 

Pa bode to kada kažeš da je HDMI 2.1 za 4k120Hz igranje, umjesto da HDM 2.1 podržava igranje u 4k120Hz. Bitna razlika. Ovako ispada da je jedini benefit HDMI 2.1 igranje u 120Hz. Vidimo iz fotki što sve HDMI 2.1 donosi na novu generaciju televizora. Eto, samo to i ništa više. Vidim da kada se povede rasprava o HDMI 2.1 sve počinje i završava na igranju u 120Hz, pa onda slijede savjeti kako se samo zbog toga ne isplati uzimati novi tv.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 21:16 (movie).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ja pričam za monitore na kojima ti isti featuresi nisu nikakva novina.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Ja pričam za monitore na kojima ti isti featuresi nisu nikakva novina.

Kako nisu? Koji monitor ima Dynamic HDR? Većina ima sranje od HDR a poprilično koštaju. Pa onda 8k prikaz.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 21:33 (movie).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
lobotomac90 kaže...

Ja pričam za monitore na kojima ti isti featuresi nisu nikakva novina.

Kako nisu? Koji monitor ima Dynamic HDR? Većina ima sranje od HDR a poprilično koštaju. Pa onda 8k prikaz.

 

Bio si nabrojao tamo g-sync, VRR i šta ti ja znam, HDR zna biti itekako dobar na skupljim monitorima, no dobro, neda mi se ulazit u raspravu.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
movie kaže...
lobotomac90 kaže...

Ja pričam za monitore na kojima ti isti featuresi nisu nikakva novina.

Kako nisu? Koji monitor ima Dynamic HDR? Većina ima sranje od HDR a poprilično koštaju. Pa onda 8k prikaz.

 

Bio si nabrojao tamo g-sync, VRR i šta ti ja znam, HDR zna biti itekako dobar na skupljim monitorima, no dobro, neda mi se ulazit u raspravu.

Da, ali ne bolji kao na mid range OLEDima. Jedva ima gaming monitora preko 450 nita, a oni najbolji kao Odyssey G9 imaju 770. Ni blizu 1000.

 

LG 48" CX je najbolji display za gaming trenutno, ako se 48" moze podnjet. 

 

Nakon sto sam upalio Cold War na 4k@120 i OLEDu, ne zelim nista drugo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 21:59 (Mitch).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Slažem se da je taj LG odličan, ali košta preko 8000 kn dok ćeš za vrhunski monitor dati 6000-7000, no nebitno. Ja upravo naručio BENQ EX2710 jer ima full podršku za PS 5 znači 120 fps-a, čini se super panel, a ako se zaželim 4k prebacim se na TV i mir. Baš me zanima kako će FHD izgledati na 27 inča, trenutno sam na 4k 32. Nek izdržim godinu, dvije ovako dok televizori ne pojeftinije pa padne neki CX možda

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 22:16 (lobotomac90).
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

koji će ti qurac 120 fpsa za ps5 kad ce konzola imat problema sa 60 fpsa tj ukoliko ćeš htjet 60 fpsa morat ćeš odabrat drugi mod prikaza

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Imaš već Cold War koji podržava FHD 120 fpsa, kao i destiny 2 itd, a bit će toga još sigurno.4k i 120 fpsa sigurno neće biti scenarij ali FHD 120, kao i 4k 60 će biti, pa gledam po toj logici.

 

EDIT: A drugi mod prikaza i jest poanta za veći fps.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 22:35 (lobotomac90).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
movie kaže...
lobotomac90 kaže...

Ja pričam za monitore na kojima ti isti featuresi nisu nikakva novina.

Kako nisu? Koji monitor ima Dynamic HDR? Većina ima sranje od HDR a poprilično koštaju. Pa onda 8k prikaz.

 

Bio si nabrojao tamo g-sync, VRR i šta ti ja znam, HDR zna biti itekako dobar na skupljim monitorima, no dobro, neda mi se ulazit u raspravu.

 

G-sync je koliko znam radio samo na Display Portu. Sa HDMI 2.1 će raditi VRR, a G-sync možda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kill Frenzy kaže...

koji će ti qurac 120 fpsa za ps5 kad ce konzola imat problema sa 60 fpsa tj ukoliko ćeš htjet 60 fpsa morat ćeš odabrat drugi mod prikaza

 FidelityFX izlazi ove god. Unreal Engine 5 radi u 4k u 60 i 120 fps preko 1440p supersample. Dosta dobro izgleda.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Slažem se da je taj LG odličan, ali košta preko 8000 kn dok ćeš za vrhunski monitor dati 6000-7000, no nebitno. Ja upravo naručio BENQ EX2710 jer ima full podršku za PS 5 znači 120 fps-a, čini se super panel, a ako se zaželim 4k prebacim se na TV i mir. Baš me zanima kako će FHD izgledati na 27 inča, trenutno sam na 4k 32. Nek izdržim godinu, dvije ovako dok televizori ne pojeftinije pa padne neki CX možda

 Ne mogu zamislit igranje na 27" premalo. 😃

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
lobotomac90 kaže...

Slažem se da je taj LG odličan, ali košta preko 8000 kn dok ćeš za vrhunski monitor dati 6000-7000, no nebitno. Ja upravo naručio BENQ EX2710 jer ima full podršku za PS 5 znači 120 fps-a, čini se super panel, a ako se zaželim 4k prebacim se na TV i mir. Baš me zanima kako će FHD izgledati na 27 inča, trenutno sam na 4k 32. Nek izdržim godinu, dvije ovako dok televizori ne pojeftinije pa padne neki CX možda

 Ne mogu zamislit igranje na 27" premalo. 😃

 

Mene opet strah da neće biti previše za FHD  Kada mi bude do pravog guštanja, prespojim konzolu na TV , izvalim se i rokaj, a kada sam u stolici dovoljno sam blizu monitora tako da nije drama. Jedino me brine da mi neće smetati FHD na 27 dijagonali, ali naručio ga preko weba pa se da vratiti ako ne bude odgovaralo. Gledao sam isti model od 24.5 inča ali si kontam da će mi to stvarno biti šok nakon 32 inča.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 9:04 (lobotomac90).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

G-sync je koliko znam radio samo na Display Portu. Sa HDMI 2.1 će raditi VRR, a G-sync možda.

 Jedna od nadogradnji na C9 od prije pola godine.

 

[04.71.05]
1. Featuring NVIDIA G-Sync Compatible (C9,E9 Only)

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

G-sync je koliko znam radio samo na Display Portu. Sa HDMI 2.1 će raditi VRR, a G-sync možda.

 Jedna od nadogradnji na C9 od prije pola godine.

 

[04.71.05]
1. Featuring NVIDIA G-Sync Compatible (C9,E9 Only)

 

Ma ok, pričam generalno o monitorima sa G-syncom. Većina njih nema HDMI 2.1 niti većina grafičkih nema HDMI 2.1 port.

A i "G-sync compatible" je ono što sam u gornjoj poruci napisao kao "možda"... možda će raditi, a možda i ne ovisno o hardveru.

Glavno pravilo G-synca je do nedavno bilo da se spaja isključivo na display port jer HDMI to nije podržavao. Free-sync je podržavao i HDMI.

TVima je lako updateat firmware, a monitori većinom to nemaju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

"Banana" for a scale 

 

Stigao space shuttle 

 

E sad, pošto uopće nisam u toku sa accountima, pretplatama i akcijama, onim điđama sa stranim accountima, molim savjet oko svega toga. 

 

PS account imam neki još iz 2016, koristil sam ga mjesec dana. Kaj da kupim i na kojem storeu? 

 

Hvala

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mitch kaže...
lobotomac90 kaže...
movie kaže...
lobotomac90 kaže...

Ja pričam za monitore na kojima ti isti featuresi nisu nikakva novina.

Kako nisu? Koji monitor ima Dynamic HDR? Većina ima sranje od HDR a poprilično koštaju. Pa onda 8k prikaz.

 

Bio si nabrojao tamo g-sync, VRR i šta ti ja znam, HDR zna biti itekako dobar na skupljim monitorima, no dobro, neda mi se ulazit u raspravu.

Da, ali ne bolji kao na mid range OLEDima. Jedva ima gaming monitora preko 450 nita, a oni najbolji kao Odyssey G9 imaju 770. Ni blizu 1000.

 

LG 48" CX je najbolji display za gaming trenutno, ako se 48" moze podnjet. 

 

Nakon sto sam upalio Cold War na 4k@120 i OLEDu, ne zelim nista drugo.

 Istina, iako CX nejde do 1000, max mu je cca 800?

It s just cornflakes...
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

"Banana" for a scale 

 

Stigao space shuttle 

 

E sad, pošto uopće nisam u toku sa accountima, pretplatama i akcijama, onim điđama sa stranim accountima, molim savjet oko svega toga. 

 

PS account imam neki još iz 2016, koristil sam ga mjesec dana. Kaj da kupim i na kojem storeu? 

 

Hvala

 Dosta nas koristi hrv i us acc. Nas acc posto smo imali dosta igara od prije, pa se ne zelimo rijesit njega, a us jer je jeftiniji. Takoder sve igre samo pokrenes download na us acc i igras ih na nasem. 

E sad, nedavno je kolega Gogy7 otkrio da su indijski i brazilski (najjeftiniji) store jos povoljniji sta se tice i cijena igara kao i ps+ pretplate. Evo ti i njegov youtube kanal na kojem izbacuje trenutne akcije i usporedbe cijena razlicitih store - ova:

 

https://m.youtube.com/c/PlayStationGaming

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 11:49 (Tututuru).
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Poceo igrati za vikend control, na prvu mi se cinila onak srednja zalost, a sad je ne mogu prestati igrati, zelim sve da istrazim i stalno mi je na pameti  Svaka preporuka za igru, samo treba proci uvod i poceti otkljucavati vjestine i bude super. Igra ima still mape slican kao u SW Jedi Fallen Order gdje se na prvu zna biti tesko snaci ali kasnije ide lakse. Igra ima zanimljiva desavanja, zabavan gameplay, dosta istrazivanja i sporednih misija koje ne bodu u oci ali vrijede igranja jer se dobiju ili nove vjestine, ability poeni i najbolje boss borbe u igri.

Ukoliko igrate na graphics mode onda obavezno ugasite motion blur i film grain.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tututuru kaže...
gocc01 kaže...

"Banana" for a scale 

 

Stigao space shuttle 

 

E sad, pošto uopće nisam u toku sa accountima, pretplatama i akcijama, onim điđama sa stranim accountima, molim savjet oko svega toga. 

 

PS account imam neki još iz 2016, koristil sam ga mjesec dana. Kaj da kupim i na kojem storeu? 

 

Hvala

 Dosta nas koristi hrv i us acc. Nas acc posto smo imali dosta igara od prije, pa se ne zelimo rijesit njega, a us jer je jeftiniji. Takoder sve igre samo pokrenes download na us acc i igras ih na nasem. 

E sad, nedavno je kolega Gogy7 otkrio da su indijski i brazilski (najjeftiniji) store jos povoljniji sta se tice i cijena igara kao i ps+ pretplate. Evo ti i njegov youtube kanal na kojem izbacuje trenutne akcije i usporedbe cijena razlicitih store - ova:

 

https://m.youtube.com/c/PlayStationGaming

 

Aha, znači nije kao ona shema sa Netflixom i VPNom već je sve dozvoljeno? Sad sam aktivirao svoj account i traži me regiju. To postavim i idem odmorit malo. Ova korona crpi zadnje atome snage..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

Poceo igrati za vikend control, na prvu mi se cinila onak srednja zalost, a sad je ne mogu prestati igrati, zelim sve da istrazim i stalno mi je na pameti  Svaka preporuka za igru, samo treba proci uvod i poceti otkljucavati vjestine i bude super. Igra ima still mape slican kao u SW Jedi Fallen Order gdje se na prvu zna biti tesko snaci ali kasnije ide lakse. Igra ima zanimljiva desavanja, zabavan gameplay, dosta istrazivanja i sporednih misija koje ne bodu u oci ali vrijede igranja jer se dobiju ili nove vjestine, ability poeni i najbolje boss borbe u igri.

Ukoliko igrate na graphics mode onda obavezno ugasite motion blur i film grain.

Na kojoj si ti drogi... igra ima užasan repetitive combat system, ubijanje bullet sponge enemiya ako igraš gunovima ili 1 shotanje ako max upgrade-aš onaj push... O boss battleima da ne govorim... 

Igra ima solidnu priču, world building i exploration... pogotovo kad otključaš levitaciju, no combat je definitivno najslabija točka... toliko repetitive i ne maštovito

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
alscaul kaže...
gamex1423 kaže...

Poceo igrati za vikend control, na prvu mi se cinila onak srednja zalost, a sad je ne mogu prestati igrati, zelim sve da istrazim i stalno mi je na pameti  Svaka preporuka za igru, samo treba proci uvod i poceti otkljucavati vjestine i bude super. Igra ima still mape slican kao u SW Jedi Fallen Order gdje se na prvu zna biti tesko snaci ali kasnije ide lakse. Igra ima zanimljiva desavanja, zabavan gameplay, dosta istrazivanja i sporednih misija koje ne bodu u oci ali vrijede igranja jer se dobiju ili nove vjestine, ability poeni i najbolje boss borbe u igri.

Ukoliko igrate na graphics mode onda obavezno ugasite motion blur i film grain.

Na kojoj si ti drogi... igra ima užasan repetitive combat system, ubijanje bullet sponge enemiya ako igraš gunovima ili 1 shotanje ako max upgrade-aš onaj push... O boss battleima da ne govorim... 

Igra ima solidnu priču, world building i exploration... pogotovo kad otključaš levitaciju, no combat je definitivno najslabija točka... toliko repetitive i ne maštovito

 

Pa što, i Super Mario ima repetitivni kombat i one shotove, pa je nekome najbolja igra svih vremena.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 13:26 (Bitanga).
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Cdkeys ima za 29$ PS+

 

Znači samo kreiram novi account sa drugom mail adresom i stavim US? 

 

Neko bezvezno ime i prezime ili? Onda kupim taj ps+ i aktiviram i samo se prešaltam na svoj account? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prije par mjeseci dok smo pričali o dolasku ea Playa i ubisoftovih igara na xboxov game pass, spomenuo sam da bi dolazak Ubisofta + na game pass bila ogromna stvar za xbox.
Sad se naveliko priča o tome i baš me zanima Sonijev odgovor ako Ubisoft+ bude dio Xbox game passa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice