Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.700.839
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
djhuby kaže...

Napisao sam 5 TB iz zajebancije i dobio predavanje o SSD diskovima umjesto da napisete ono o cemu se raspravlja nabava igara gdje ko narucuje

Iz tvoje rečenice ne da se zaključiti da je zajebancija. Onda stavi na kraj smajlića pa da znamo da se zajebavaš. Ovako rečenica izgleda poprilično ozbiljno. U tom slučaju samo sam ti htio skrenuti pozornost da ssd od 5 TB neće biti u ponudi.

Meni više 825GB, 1650GB itd. zvuči kao zajebancija :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Pitanje za ekipu koja ima PC i PS5. Trenutne PS5 igre, Morales, novi AC Valhala i druge, gdje su po performansama u odnosu na PC? High, ultra, medium? 

 

Disclaimer: nemam namjeru flejmati, nego sam malo gledao igre na PS5 pa me (još) ništa nije grafički impresioniralo. 

 

Miles Morales je čisti bombončić, pogotovo na dobrom HDR TVu (recimo OLEDu).

 

Medium, High, Ultra kao apsolutna definicija grafike je čista glupost. To apsolutno ništa ne znači.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
witcherj kaže...
djhuby kaže...

Shopto je sada postarina 18 EUR i pise da nije dostupno za slanje u HR. Mislim da mozemo prekriziti UK shopove. Da li postoje kakvi slicni u Njemackoj? BTW ja sam danas nasao Sackboy PS5 na njuskalu za 200 kn. Treba se lagano okrenut Hrvatskom trzistu LOL i download sa PS Store. Trebat ce nam dodatni SSD od barem 5 TB

 znam ja puno uk shopova kupovao sam bar iz njih 7 i još uvijek se može iskopat deal npr outriders ps4 je sad 304kn sa poštarinom no onda je tu naš pdv pa bi došlo oko 380kn u odnosu na 449kn što je najmanje kod nas, pratim neke shopove u njemačkoj npr outriders ps4 ima na coolshop za 51,5 eur sa poštarinom ali mislim da nema dosave kod nas, ne znam njemački niti ga mislim učit prevedem tu i tamo sa google translate na engleski, više me brinu cijene first party igara npr returnal za sada nema ispod 500kn sa poštarinom, to se nekom žurilo prodat zato si našao Sackboy PS5 na njuskalu za 200 kn inače nema šanse da tako prođeš za svaku igru koju hoćeš, za ps store mislim napravit brazilski account kad nabavim ps5...

Prednarudžbe sam isključivo radio u našim shopovima svijet igara, infomark i sancta domenica i igre su uvijek stizale na dan izlaska.

Kupovao sam i u svijet medija, sophoslabu, sat mediji.

Radim prednarudžbe večinom kada su  veći popusti, a često se  zna uloviti 15-20% i više..

Od novijih ghost of tsushima special edition 520kn, cyberpunk 2077 ispod 400kn, Demons souls 480kn

Novije koje sam nedavno kupio a nisu prednarudžbe valhalla za ps5 315kn, immortals fenix Rising ps4 verzija 249kn...

cijene znaju biti, iste ili nešto malo veće nego u uk shopovima.

Veliki dio od oko 120 fizičkih igara za ps4 je kupljeno u hrvatskoj, neke rpgove koje mislim da rijetko tko ima kod nas a koje želim imati u kolekciji uzeo sam

na ebay.co.uk, jedino sam ih tamo našao nove zapakirane i povoljne, a da dostavljaju u HR.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Meni više 825GB, 1650GB itd. zvuči kao zajebancija :-)

Zašto? Ako će se slijediti arhitektura ssd na PS5 onda su to jedini mogući kapaciteti. Nema ssd u PS5 slučajno 825GB. Ima ih iz razloga što ssd u PS5 ima 12 kanala a na svakom kanalu je postavljeno 68.75GB što daje konačni kapacitet od 825GB. Ovo se u PS5 pokazalo kao idealna kombinacija za postizanje maksimalnog protoka podataka od 5.5GB/s uz poseban dizajn propusnosti. Ako bi se željela zadržati ista propusnost podataka i na većim kapacitetima ssd bi se trebao duplicirati pa je jedini mogući sljedeći kapacitet 1650GB, itd. Sad je samo pitanje cijene takvog ssd. S obzirom da smo dobili ssd od 825GB, očito je da duplo veći kapacitet podiže cijenu konzole poprilično pa se išlo na jeftiniju varijantu. Živo me interesira koliko će koštati dodatni ssd kada se pojavi na tržištu.

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Inace i ovo stalno snimanje igara sta je ukljuceno po defaultu zauzima dragocjeno mjesto na disku

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jeste skuzili da mozete koristiti daljinski od tv-a umjesto kontrolera?

Sve mozete odraditi daljnskim od tv-a, browsati store, kupovati, brisati, instalirati, cak i pokrenuti igru.

Doduse ne mozete je igrati, logicno, ali eto, zgodna fora.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Da, meni to od nedavno radi i na ps4 pro... ne znam dali je to do updatea ps-a ili webOS-a (koristim ovogodisnji LG tv s magic remoteom)

and the heavens shall tremble
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moj tv je stari drlog, vivax glupikus, znaci mora biti do ps os-a, ili je jednostavna slucajnost da radi......
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

Meni više 825GB, 1650GB itd. zvuči kao zajebancija :-)

Zašto? Ako će se slijediti arhitektura ssd na PS5 onda su to jedini mogući kapaciteti. Nema ssd u PS5 slučajno 825GB. Ima ih iz razloga što ssd u PS5 ima 12 kanala a na svakom kanalu je postavljeno 68.75GB što daje konačni kapacitet od 825GB. Ovo se u PS5 pokazalo kao idealna kombinacija za postizanje maksimalnog protoka podataka od 5.5GB/s uz poseban dizajn propusnosti. Ako bi se željela zadržati ista propusnost podataka i na većim kapacitetima ssd bi se trebao duplicirati pa je jedini mogući sljedeći kapacitet 1650GB, itd. Sad je samo pitanje cijene takvog ssd. S obzirom da smo dobili ssd od 825GB, očito je da duplo veći kapacitet podiže cijenu konzole poprilično pa se išlo na jeftiniju varijantu. Živo me interesira koliko će koštati dodatni ssd kada se pojavi na tržištu.

 

Da, to je točno, 825GB je samo zato da bude jeftinije, inače bi bilo logično da je došlo sa 1650GB minimalno.

Nije ta njihova arhitektura ništa posebno, nego je zamišljena da bude jako brza, i jako jeftina, a sve za posve specifičnu primjenu. Da bude što manje bottleneckova sa ostatkom sustava i da sve radi ko vurica.

 

A ta pričica oko 12 kanala sa 512Gib NAND čipovima je već lagano obsolete jer već postoje i na PCu klasični NVMe diskovi koji omogućavaju još veću propusnost, ali zahtjevaju PCIe 4.0 koji je na PCu tek u povojima (na PCu tek AMD podržava PCIe 4.0, a Intel će tek nekad u budućnosti).

I zamisli, kapaciteta su kao što je i svaki drugi PC SSD.

 

Što se tiče cijene, prvi problem je što je PS5 NVMe PCIe 4.0, a takvih NVMe trenutno gotovo i nema za kupiti. Samsungov novi 1TB 980 Pro omogućava 7000/5000 brzine, WD isto ima već ultrabrzi NVMe disk za PC. Takvi će kod nas koštati oko 2000kn (već i koštaju). Za samo 1TB. A onda još možemo računati na manjak ponude i rast potražnje pa će i cijene rasti.

 

Drugi problem je što se čak i jako brzi PCIe 3.0 NVMe brutalno griju pa imaju hladnjake, a na PS5 nema mjesta za hladnjake u expansion slotu.

 

Ako ikad i dođu, ti expansion NVMe će bit brutalno skupi za većinu ljudi i rijetko tko će se odlučiti proširiti ga, proći će par godina prije nego cijene padnu na prihvatljive. I na PS4 je rijetko tko proširivao / mijenjao disk, a HDDovi su bili puno jeftiniji.

Trenutno su čak i cijene za stare PCIe 3.0 NVMe diskove preskupe.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:21 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Moj tv je stari drlog, vivax glupikus, znaci mora biti do ps os-a, ili je jednostavna slucajnost da radi......

 

To si mogao i na PS4, HDMI CEC tehnologija koja postoji već godinama. Na PS5 se enejbla negdje u opcijama Settings > System > HDMI > Enable HDMI Device Link.

Mene osobno počinje jako nervirati jer klinci ugase PS5 i TV i onda kad ja upalim TV ovaj mi upali PS5 jer je zapamtio gdje je bio, pa onda bezveze palim i gasim konzolu svaki drugi treći put.

Da bar ima opcija da ne pali konzolu automatski kod paljenja TVa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:19 (Bitanga).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
To.pogledaj u opcijama tv-, sad sam gledao na svome ima tu opciju, dakle, da ps pali njega, ali ne obratno.....

Na ps4 daljinski nije radio, barem ne meni, a postavke nisu nista mjenjane na samom tv-u....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:23 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Probaj uključivati tv sa program + i -

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Crocopzmaj12 kaže...

Probaj uključivati tv sa program + i -

 

Ma gledam maxtv, postoji način kako da upalim STB pa se onda neće upaliti konzola, al to je onda drugi button na LG daljinskom pa se često sjebem :-)

Uglavnom, fale neke pametnije opcije za taj HDMI CEC.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

E moj Sony nabijem ti softver. Od 6 igri koje sam igrao, ovo je četvrta iz koje me izbacilo, ali sam mislio da je to možda bio problem jer su bile ps4 igre. Već sam pisao da se jednom i konzola ugasila.

Sad sam stisnuo da zatvori igru i evo već dobrih 5 minuta zatvara. Bit će super ako je save otišao u krasni k. 

 

Kaj mi preostaje osim čekat dok ne zatvori igru ako ikad zatvori?

 


edit: izvadio i ubacio disk pa se konzola restartala, a par sekundi nakon toga i ugasila. Idemo dalje za iste pare, do novog crashanja

 

edit 2: nije dugo trebalo, opet corrupted.

 

edit 3: eto, sad više neće ni disk izbacit.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:14 (foofajter).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...

E moj Sony nabijem ti softver. Od 6 igri koje sam igrao, ovo je četvrta iz koje me izbacilo, ali sam mislio da je to možda bio problem jer su bile ps4 igre. Već sam pisao da se jednom i konzola ugasila.

Sad sam stisnuo da zatvori igru i evo već dobrih 5 minuta zatvara. Bit će super ako je save otišao u krasni k. 

 

Kaj mi preostaje osim čekat dok ne zatvori igru ako ikad zatvori?

 


edit: izvadio i ubacio disk pa se konzola restartala, a par sekundi nakon toga i ugasila. Idemo dalje za iste pare, do novog crashanja

 

edit 2: nije dugo trebalo, opet corrupted.

 

edit 3: eto, sad više neće ni disk izbacit.

 

 

Iz kojih igara te izbacuje? Meni se Valhalla na PCu ruši po nekoliko puta dnevno, al na konzoli bi očekivao da je ok :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...

E moj Sony nabijem ti softver. Od 6 igri koje sam igrao, ovo je četvrta iz koje me izbacilo, ali sam mislio da je to možda bio problem jer su bile ps4 igre. Već sam pisao da se jednom i konzola ugasila.

Sad sam stisnuo da zatvori igru i evo već dobrih 5 minuta zatvara. Bit će super ako je save otišao u krasni k. 

 

Kaj mi preostaje osim čekat dok ne zatvori igru ako ikad zatvori?

 


edit: izvadio i ubacio disk pa se konzola restartala, a par sekundi nakon toga i ugasila. Idemo dalje za iste pare, do novog crashanja

 

edit 2: nije dugo trebalo, opet corrupted.

 

edit 3: eto, sad više neće ni disk izbacit.

 

 Jel proradilo ?

Ja za sad nikakvih problema nemam s konzolom (kucam u drvo) al nadoknadjujem PS4 eru pa nije bas pod stresom.

Mislim da nam svima ne gine produljeno jamstvo kad bu dostupno.

3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider, Sleeping Dogs i sad Valhalla, jedino na Crashu i Nfs nije izbacilo, možda jer sam igrao max 2h. Trebam probat duže pa da imam 6 od 6 haha

Na kraju sam morao izvadit kabel iz struje jer je sve zablokiralo. Sad sam obrisao Valhallu i ponovo instaliram pa ćemo vidjeti da li će to pomoći. Ali koliko vidim ništ se ne dešava. Nakon kopiranja igre išao je update koji je završen prije 15 minuta. I idem pokrenut igru i piše da se instalira, ali je još uvijek na 0%.

Produljeno jamstvo uzimam čim stigne u ponudu pa sam tri godine miran. Ako izdrži 3 godine onda će izdržat i 5-6
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 16:53 (foofajter).
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja još niti jedan crash nisam imao a igram nekoliko sati dnevno razne igre, od dana kad je izašla konzola na tržište. Jednom me izbacilo iz Fallout 4 ali to mi se događalo i na PS4 (Bethesda, nije čudno).

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
Tomb Raider i Rise of the Tomb Raider, Sleeping Dogs i sad Valhalla, jedino na Crashu i Nfs nije izbacilo, možda jer sam igrao max 2h. Trebam probat duže pa da imam 6 od 6 haha

Na kraju sam morao izvadit kabel iz struje jer je sve zablokiralo. Sad sam obrisao Valhallu i ponovo instaliram pa ćemo vidjeti da li će to pomoći. Ali koliko vidim ništ se ne dešava. Nakon kopiranja igre išao je update koji je završen prije 15 minuta. I idem pokrenut igru i piše da se instalira, ali je još uvijek na 0%.

Produljeno jamstvo uzimam čim stigne u ponudu pa sam tri godine miran. Ako izdrži 3 godine onda će izdržat i 5-6

 Jel možda igraš preko eksternog diska ili ti je sve na internom? Jer znam da su ljudi imali problema sa eksternim diskovima na PS5. Jer mi je čudno da meni ništa ne crasha. Sve mi je na internom.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kod sestre na vivaxu radi, kod mene na LGu ne, neki dan slučajno primjetio, htio igrat fifu s daljincem - nemere!

Nisam kvotao :) Naime Daljinac od TVa i PS4
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 17:40 (Srkee).
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sve na internom disku.

Mene sad više brine druga stvar jer mi Valhallu još nije instalirao. 101% sam uvjeren da mi se u srijedu igra instalirala "začas", a sad evo već sat vremena instalira i tek je na 55%.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 17:51 (foofajter).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Probat ću danas Valhalu (118 kn za igru :D ) ali do sada ni jednom mi se nisu crashale igre. Detroit mi je javljao in game greške u meniju ali samo pritisnem ok i nastavim dalje igru. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Probat ću danas Valhalu (118 kn za igru :D ) ali do sada ni jednom mi se nisu crashale igre. Detroit mi je javljao in game greške u meniju ali samo pritisnem ok i nastavim dalje igru. 

 118 kn?

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Po pola uzeo s kumom na Indiskom storu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

Meni više 825GB, 1650GB itd. zvuči kao zajebancija :-)

Zašto? Ako će se slijediti arhitektura ssd na PS5 onda su to jedini mogući kapaciteti. Nema ssd u PS5 slučajno 825GB. Ima ih iz razloga što ssd u PS5 ima 12 kanala a na svakom kanalu je postavljeno 68.75GB što daje konačni kapacitet od 825GB. Ovo se u PS5 pokazalo kao idealna kombinacija za postizanje maksimalnog protoka podataka od 5.5GB/s uz poseban dizajn propusnosti. Ako bi se željela zadržati ista propusnost podataka i na većim kapacitetima ssd bi se trebao duplicirati pa je jedini mogući sljedeći kapacitet 1650GB, itd. Sad je samo pitanje cijene takvog ssd. S obzirom da smo dobili ssd od 825GB, očito je da duplo veći kapacitet podiže cijenu konzole poprilično pa se išlo na jeftiniju varijantu. Živo me interesira koliko će koštati dodatni ssd kada se pojavi na tržištu.

 Zasto nisu stavili 12 kanala po 100 gigabajta? Nemoj pusit te fore da se nije moglo bolje.

 

EDIT: Kolega me pretekao.

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 19:47 (Jonja).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jonja kaže...

 Zasto nisu stavili 12 kanala po 100 gigabajta? Nemoj pusit te fore da se nije moglo bolje.

 

 

Lijepo je vidjeti ovdje na forumu da netko bolje zna od njihovih inžinjera i da ima ljudi koji ne puše njihove fore. Nego, koji je razlog da ti ne daju 1TB disk ako se je moglo? Izbjegli bi nezadovoljstvo korisnika i svi bi bili sretni i zadovoljni. Stvarno ne vidim niti jedan razlog. Eto xbox ima 1TB ali i nešto sporiji ssd. Možda je to razlog, ne znam laik sam.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Jonja kaže...

 Zasto nisu stavili 12 kanala po 100 gigabajta? Nemoj pusit te fore da se nije moglo bolje.

 

 

Lijepo je vidjeti ovdje na forumu da netko bolje zna od njihovih inžinjera i da ima ljudi koji ne puše njihove fore. Nego, koji je razlog da ti ne daju 1TB disk ako se je moglo? Izbjegli bi nezadovoljstvo korisnika i svi bi bili sretni i zadovoljni. Stvarno ne vidim niti jedan razlog. Eto xbox ima 1TB ali i nešto sporiji ssd. Možda je to razlog, ne znam laik sam.

 

A gle, Samsung, Intel i sl. proizvode diskove i kontrolere godinama. Pa bih ipak rekao da oni bolje znaju. 

Samo kažem, za PS5 su napravili optimalno custom rješenje, sveukupno, optimirano za ostatak hardvera. Na PCu sigurno nema potrebe za takvim stvarima i moderni NVMe diskovi sigurno neće biti takvih "čudnih" kapaciteta, a garantiram da će biti brži. I naravno skuplji.

 

Nisu stavili veći disk jer bi bilo preskupo, i to je glavni razlog.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

A gle, Samsung, Intel i sl. proizvode diskove i kontrolere godinama. Pa bih ipak rekao da oni bolje znaju. 

Samo kažem, za PS5 su napravili optimalno custom rješenje, sveukupno, optimirano za ostatak hardvera. Na PCu sigurno nema potrebe za takvim stvarima i moderni NVMe diskovi sigurno neće biti takvih "čudnih" kapaciteta, a garantiram da će biti brži. I naravno skuplji.

 

Nisu stavili veći disk jer bi bilo preskupo, i to je glavni razlog.

Pa naravno. Ovo je rješenje za PS5. Sigurno su dugo i precizno kemijali kako dobiti što veće performanse i postići što bolju optimizaciju svih komponenti za što manje novca. Dobili su rješenje za ovu generaciju konzola i to je to. Ja sam samo rekao ne ulazeći u tehničke detalje zašto je kapacitet takav kakav je i zašto nećemo dobiti ssd okruglog broja. Ništa više. Naravno, govorim pod uvjetom da će se držati logike ssd u konzoli i priče koju prodaju uz ovaj ssd i konzolu. U tom slučaju moraju slijediti arhitekturu koju su napravili. Tko zna, možda ponude neki ssd okruglog kapaciteta tipa 2TB s kojeg nećeš moći pokretati igre već ih samo skladištiti. No to mi nema nekog smisla s obzirom na priču koju prodaju zadnjih godinu dana o važnosti super duper ssd u konzoli.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 20:41 (movie).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Bitanga kaže...

 

A gle, Samsung, Intel i sl. proizvode diskove i kontrolere godinama. Pa bih ipak rekao da oni bolje znaju. 

Samo kažem, za PS5 su napravili optimalno custom rješenje, sveukupno, optimirano za ostatak hardvera. Na PCu sigurno nema potrebe za takvim stvarima i moderni NVMe diskovi sigurno neće biti takvih "čudnih" kapaciteta, a garantiram da će biti brži. I naravno skuplji.

 

Nisu stavili veći disk jer bi bilo preskupo, i to je glavni razlog.

Pa naravno. Ovo je rješenje za PS5. Sigurno su dugo i precizno kemijali kako dobiti što veće performanse i postići što bolju optimizaciju svih komponenti za što manje novca. Dobili su rješenje za ovu generaciju konzola i to je to. Ja sam samo rekao ne ulazeći u tehničke detalje zašto je kapacitet takav kakav je i zašto nećemo dobiti ssd okruglog broja. Ništa više. Naravno, govorim pod uvjetom da će se držati logike ssd u konzoli i priče koju prodaju uz ovaj ssd i konzolu. U tom slučaju moraju slijediti arhitekturu koju su napravili. Tko zna, možda ponude neki ssd okruglog kapaciteta tipa 2TB s kojeg nećeš moći pokretati igre već ih samo skladištiti. No to mi nema nekog smisla s obzirom na priču koju prodaju zadnjih godinu dana o važnosti super duper ssd u konzoli.

 Da, ovdje ljudi misle ako su sastavili vlastiti PC i ubacili unutra grafičku karticu i CPU u socket, osjednom su inženjeri i bolje znaju od Sonya ili Microsofta kako bi konzola trebala raditi.

"Mogli su ovo, mogli su ono". Ako nešto zvuči jednostavno ali nije napravljeno u 10 godina koliko su inženjeri smišljali konzolu, onda sigurno nije tako jednostavno kako se čini 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zar sam ja jedini kojem je i ovaj Ssd prevelik. Imam instalirano Spiderman MM, Cyberpunk, Demon's Souls, Dirt5, Trine 4 i Tekken 7 za couch mp, uz to sve imam oko 6h snimljenog gameplaya Spidermana u 60fps. I jos imam mjesta. Idući tjedan brisem Spidermana, Demon's Souls i Cyberpunk i okrecem se drugim igrama. Uvijek ima mjesta ako ga napraviš 😄
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 20:55 (Gogy7).
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice