Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.591
|
čitano: 4.713.435
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa January Sale vec traje, sve do 21.1.
Slijedeći petak ce maknuti velik dio AAA naslova s salea i dodati nove naslove.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma prvenstveno me zanima ps plus da uzmem, ali nisam vidio da ima neki popust bas?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Ma prvenstveno me zanima ps plus da uzmem, ali nisam vidio da ima neki popust bas?

 Nedavno je neko napisa da je potvrdeno da nece bit ps+ snizen na storeu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sretna nova godina svima. 😄
Imam vaznu obavjest za ove sto jos nemaju PS5.
Slijedece narudžbe ce biti moguce od sredine prvog mjeseca. Slijedeća posiljka dolazi tek u veljači.

 Od kud ti ta informacija? Zaposlenik SD-a je rekao kako će od slj tjedna ,,navodno'' početi sa isporukom prednarudžbi vršenih u listopadu i studenome, odnosno 19.11. na sami dan izlaska konzole u EU. 

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
To govorim za slijedece narudzbe, ne za one s launcha.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
To govorim za slijedece narudzbe, ne za one s launcha.

 Aha krivo te shvatio. Sve najbolje svima!!!

Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Sretna nova godina svima. 😄
Imam vaznu obavjest za ove sto jos nemaju PS5.
Slijedece narudžbe ce biti moguce od sredine prvog mjeseca. Slijedeća posiljka dolazi tek u veljači.

 

Sretno svima!

 

Bez ljutnje, dobronamjeran sam jer vidim da imaš kanal pa možda i na njemu nešto pišeš pa skrećem pozornost. Uvijek me živcira nepoznavanje riječi slijedeće i sljedeće. Sljedeća pošiljka dolazi sredinom mjeseca i sljedeća pošiljka dolazi tek u veljači. Kad nekoga slijediš onda pišeš, slijedeći Gogya možeš doći do SD. Još jednom bez ljutnje.

 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da, krivo sam se izrazio. Mislio sam na ove sto jos nisu narucili.
Stvar je u tom sto je Sony jedan dio posiljke iz prosinca proslijedio ovima koji su narucili 19.11. Tako da su u toj pošiljci bili izmjesani ovi iz listopada s ovima s launcha. Mislio sam da to znate pa nisam naveo. Govorio sam za slijedece narudžbe konzola jer tada krece i launch u zemljama i kojima jos nije dostupna Ps5 konzola.
Ako vas bas zanimaju datumi radi se o 12.1. za narudzbe i 2.2 za isporuku konzola. Vjerujem da ce tako biti i kod nas. To je direktno od Sonija. Problem je sto se radi o globalnoj isporuci, ne tocnoj informaciji za nase tržište. Ali konzole mozete očekivati u trgovinama u Veljači bas kako SD tvrdi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 17:35 (Gogy7).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
Gogy7 kaže...
Sretna nova godina svima. 😄
Imam vaznu obavjest za ove sto jos nemaju PS5.
Slijedece narudžbe ce biti moguce od sredine prvog mjeseca. Slijedeća posiljka dolazi tek u veljači.

 

Sretno svima!

 

Bez ljutnje, dobronamjeran sam jer vidim da imaš kanal pa možda i na njemu nešto pišeš pa skrećem pozornost. Uvijek me živcira nepoznavanje riječi slijedeće i sljedeće. Sljedeća pošiljka dolazi sredinom mjeseca i sljedeća pošiljka dolazi tek u veljači. Kad nekoga slijediš onda pišeš, slijedeći Gogya možeš doći do SD. Još jednom bez ljutnje.

 

Nije pomoglo. 

5 godina
offline
Sony PlayStation 5
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Da, krivo sam se izrazio. Mislio sam na ove sto jos nisu narucili.
Stvar je u tom sto je Sony jedan dio posiljke iz prosinca proslijedio ovima koji su narucili 19.11. Tako da su u toj pošiljci bili izmjesani ovi iz listopada s ovima s launcha. Mislio sam da to znate pa nisam naveo. Govorio sam za slijedece narudžbe konzola jer tada krece i launch u zemljama i kojima jos nije dostupna Ps5 konzola.
Ako vas bas zanimaju datumi radi se o 12.1. za narudzbe i 2.2 za isporuku konzola. Vjerujem da ce tako biti i kod nas. To je direktno od Sonija. Problem je sto se radi o globalnoj isporuci, ne tocnoj informaciji za nase tržište. Ali konzole mozete očekivati u trgovinama u Veljači bas kako SD tvrdi.

Govorio sam za slijedecenarudžbe konzola jer tada krece i launch u zemljama i kojima jos nije dostupna Ps5 konzola.

Kolega nije dobro i dalje slj ne sli 

BE HAPPY 要開心 : )
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ahaaaa, kužim, pisem preko mobitela uglavnom pa ne pazim na takve stvari.
Posvetiti cu malo paznje tome. U pravu si, treba razlikovati sljedeće i slijedece 😄 Hvala na zapažanju
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nisam napravio prednaruzdbu za ps5 ,iskreno mislio sam da ce bit za božić u slobodnoj prodaji .
Sto da se sad prednarucim ?kad bi mogao bit u slobodnoj prodaji?
Kupio bi u isto vrijeme i tv za ps5 a neodlucan sam a i cekam CES tako da mi se nezuri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pa trenutno niti ga mozes naruciti, niti kupiti igdje, ostaje ti cekati....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kako bi trebala izgledati kupovina ps4/ps5 igara iz uk shopova nakon brexita tj od danas nadalje?, izgleda da thegamecollection više ne šalje u eu https://www.thegamecollection.net/delivery-destinations a često su bili najpovoljniji, shopto mi više ne prihvaća login..., uglavnom situacija izgleda kaotično, po meni bi trebalo biti ovako:

0 naći shop koji još uvijek šalje u hr
1 - do vrijednosti 22eur ne plaća se pdv (25%)
2 - od 22 eur do 150 eur plaća se samo pdv (25%)
3 - iznad 150eur plaća se pdv (25%) i eventualna carina ako se primjenjuje

Jel netko zna na koji nečin bi se trebao naplaćivati pdv?
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Shopto je sada postarina 18 EUR i pise da nije dostupno za slanje u HR. Mislim da mozemo prekriziti UK shopove. Da li postoje kakvi slicni u Njemackoj? BTW ja sam danas nasao Sackboy PS5 na njuskalu za 200 kn. Treba se lagano okrenut Hrvatskom trzistu LOL i download sa PS Store. Trebat ce nam dodatni SSD od barem 5 TB

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

 Trebat ce nam dodatni SSD od barem 5 TB

 Jedino ako misliš imati 50 igara odjednom instalirano. Nema mi to smisla.

Da ne govorim da PS5 neće primati SSD-ove koji su sporiji od onog koji je u konzoli. A takav od 1 TB košta 200 eura.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Po meni nema smisla naruciti izvana. Za prednarudzbe imas Gamershop i Infomark. Vise puta su mi igre oz UK dolazile tjedan dva poslije releasea a ustedio bih 20 kn. Neke nisu ni stigle. Za mnoge igre sam dobio refund, da bi igra stigla mjesec dana kasnije.
U Gamershop ne placas dostavu na prednarudzbe, za sve ostalo Infomark i Santa.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Bez obzira na shop u startu su sada igre iz uk 5% skuplje zbog razlike u pdv-u, glavno je pitanje gdje nabavit fizičke ps5 igre (pogotovo playstation studios ili first party igre) koje su tako i tako poskupile sa 70 eur na 80 eur ili kod nas na 599kn po najpovoljnijim cijenama dosada su najpovoljnije bile iz uk...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Po meni nema smisla naruciti izvana. Za prednarudzbe imas Gamershop i Infomark. Vise puta su mi igre oz UK dolazile tjedan dva poslije releasea a ustedio bih 20 kn. Neke nisu ni stigle. Za mnoge igre sam dobio refund, da bi igra stigla mjesec dana kasnije.
U Gamershop ne placas dostavu na prednarudzbe, za sve ostalo Infomark i Santa.

 nisam nikad kupovao na gamershop, jel prednarudžbe stignu na dan izlaska?, iz uk sam uvijek plaćao oko 370kn, u početku oko 300kn jer thegamecollection nije naplaćivao 20% vat, a poštarina im je uvijek bila 2 funte plus imali su ćesto akcije 10% popusta za prednarudžbe de reward bodove obično 1 funta po igri tako da je razlika u odnosu na kod nas bila značajna tj 60kn- 150kn, igre su obično slali dva radna dana prije izlaska tako da su mi stizale u tjednu kad je bio izlazak, ok neke su kasnile ali uvijek je bio refund i jednom je došla nakon 2 mjeseca kad sam već dobio refund ali u većini slučajeva thegamecollection mi je bio glavni shop za ps4 igre i kupovao sam sve i svašta jer sam tako i tako poslije sve prodao na njuškalu, prosječno me po igri izašlo oko 50kn između kupovine u uk i prodaje na njuškalu...

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sve igre iz hr shopova su mi dosle na dan izlaska cak i kad se radi o petku kad uglavnom izlaze sve vece igre.
Kupovao sam igre u Gamershop (Zagreb), Svijet igara (Osijek) i Infomark (Rijeka) i uvijek stignu na dan izlaska. Nikad do sada problema.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Shopto je sada postarina 18 EUR i pise da nije dostupno za slanje u HR. Mislim da mozemo prekriziti UK shopove. Da li postoje kakvi slicni u Njemackoj? BTW ja sam danas nasao Sackboy PS5 na njuskalu za 200 kn. Treba se lagano okrenut Hrvatskom trzistu LOL i download sa PS Store. Trebat ce nam dodatni SSD od barem 5 TB

Takav neće postojati. Zbog specifičnog dizajna SSD moguće su sljedeće veličine istog 825GB, 1650GB, 3300GB, 6600GB itd. S obzirom na trenutne cijene mislim da će se u ponudi naći ovaj od 825 i možda sljedeći od 1650GB. Ostalo bi bilo debelo preskupo i neisplativo.

5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Napisao sam 5 TB iz zajebancije i dobio predavanje o SSD diskovima umjesto da napisete ono o cemu se raspravlja nabava igara gdje ko narucuje

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Shopto je sada postarina 18 EUR i pise da nije dostupno za slanje u HR. Mislim da mozemo prekriziti UK shopove. Da li postoje kakvi slicni u Njemackoj? BTW ja sam danas nasao Sackboy PS5 na njuskalu za 200 kn. Treba se lagano okrenut Hrvatskom trzistu LOL i download sa PS Store. Trebat ce nam dodatni SSD od barem 5 TB

 znam ja puno uk shopova kupovao sam bar iz njih 7 i još uvijek se može iskopat deal npr outriders ps4 je sad 304kn sa poštarinom no onda je tu naš pdv pa bi došlo oko 380kn u odnosu na 449kn što je najmanje kod nas, pratim neke shopove u njemačkoj npr outriders ps4 ima na coolshop za 51,5 eur sa poštarinom ali mislim da nema dosave kod nas, ne znam njemački niti ga mislim učit prevedem tu i tamo sa google translate na engleski, više me brinu cijene first party igara npr returnal za sada nema ispod 500kn sa poštarinom, to se nekom žurilo prodat zato si našao Sackboy PS5 na njuskalu za 200 kn inače nema šanse da tako prođeš za svaku igru koju hoćeš, za ps store mislim napravit brazilski account kad nabavim ps5...

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nije mu se zurilo prodat al kad pogledas da je novi 419 kn kod nas, 200 kn za rabljeni je OK. Brat je stavio nedavno COD Cold War PS5 u oglasnik za 400 kn i nitko ga ne zove.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Slazem se s ovim da ce biti cupavo s prostorom, ukoliko je covjek sam, jos moze taktizirati i imati instalirano samo ono sto bas igra, no evo kod mene, klinac par igara - ratchet, astro, fortnite,apex, cod, ja days gone, uncharted i detroit.....

Rezultat - 30gb slobodnog prostora.

Ok, kroz koji dan, ja cu svoje odigrati i obrisati barem jednu igru, no, njegove su trajno naseljene, nema brisanja.

S obzirom da na yt svi upozoravaju na koristenje externog diska, nije mi neka opcija, radije bih progutao 1000kn i platio da normalno ugradim jos jedan m2 unutra, nego da ovako moram taktizirati.

Nazalost, bojim se da ce jos dugo vremena taj m2 slot biti samo gimmick, a ne nesto sto cemo moci koristiti....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Nije mu se zurilo prodat al kad pogledas da je novi 419 kn kod nas, 200 kn za rabljeni je OK. Brat je stavio nedavno COD Cold War PS5 u oglasnik za 400 kn i nitko ga ne zove.

Imam dosta iskustva u prodaji na njuškalu (više od stotinjak fizičkih igara), za koliko bi prodao Sackboy: A Big Adventure?, mislim ako prodaješ igre kad ih odigraš?, da je stavio COD Cold War 50% cijene iz trgovine recimo 250kn sigurno bi lakše prodao no o tome i prčam da je to iznimka i da ne možeš sve šta te zanima tako kupit...

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Napisao sam 5 TB iz zajebancije i dobio predavanje o SSD diskovima umjesto da napisete ono o cemu se raspravlja nabava igara gdje ko narucuje

Iz tvoje rečenice ne da se zaključiti da je zajebancija. Onda stavi na kraj smajlića pa da znamo da se zajebavaš. Ovako rečenica izgleda poprilično ozbiljno. U tom slučaju samo sam ti htio skrenuti pozornost da ssd od 5 TB neće biti u ponudi.

6 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pitanje za ekipu koja ima PC i PS5. Trenutne PS5 igre, Morales, novi AC Valhala i druge, gdje su po performansama u odnosu na PC? High, ultra, medium? 

 

Disclaimer: nemam namjeru flejmati, nego sam malo gledao igre na PS5 pa me (još) ništa nije grafički impresioniralo. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...

Pitanje za ekipu koja ima PC i PS5. Trenutne PS5 igre, Morales, novi AC Valhala i druge, gdje su po performansama u odnosu na PC? High, ultra, medium? 

 

Disclaimer: nemam namjeru flejmati, nego sam malo gledao igre na PS5 pa me (još) ništa nije grafički impresioniralo. 

 Imaš na Digital Foundry usporedbe nekih igara. Uglavnom, neki developeri su uspjeli već sad dobro iskoristiti snagu hardvera pa recimo Valhalla radi na grafici koja je ekvivalent Very High na PC-u. Čak ima i neke efekte (dodatna vegeracija) koje nema na PC-u. 

 

Spidermana nema na PC-u pa je teško procijeniti ali igra izgleda brutalno. Pogotovo kad ju isprobaš i kad je sve u pokretu. Baš prava eye candy igra.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 23:59 (antimadridista).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice