Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.613
|
čitano: 4.734.577
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5

drugi

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Jel stvarno netko vjeruje da ce si sony sam pucati u noge i izbiti si zaradu sad za nadolazeci mjesec suludog trosenja zvan "blagdani" ne osiguravsi dovoljno konzola?

Ok,.manja trzista ce ih imati.manje, veca vise, no ocekivati mjesece nestasice u doba godine kad je potrosnja najveca..... Nekako sumnjam u to, mislim da ce se do bozica konzola moci najnormalnije kupiti skoro posvuda, bas kao i ps4.....

Do Bozica sigurno nece, pa Amazon ce ga restock-at u sitnim brojevima u narednih mjesec-dva, a zamisli tek gdje je Hrvatska po "bitnosti" u usporedbi sa Amazonom.

 

I situacija nije nimalo ista kao i sa PS4.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 15:48 (ivanoile).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Jel stvarno netko vjeruje da ce si sony sam pucati u noge i izbiti si zaradu sad za nadolazeci mjesec suludog trosenja zvan "blagdani" ne osiguravsi dovoljno konzola?

Ok,.manja trzista ce ih imati.manje, veca vise, no ocekivati mjesece nestasice u doba godine kad je potrosnja najveca..... Nekako sumnjam u to, mislim da ce se do bozica konzola moci najnormalnije kupiti skoro posvuda, bas kao i ps4.....

 Da? Jer je izvan njihove kontrole. Sta mislis da su u komunizmu ljudi stajali u redovima jer su komunisti hypali potraznju. Nekada cisto potraznja prevagne proizvodnju i dobijes ovo. Nije ni prvi ni zadnji put. 

Evo pogledaj trenutno svaka graficka nove generacije je nedostupna ili suludo skupa i AMD i Nvidia.

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Jel stvarno netko vjeruje da ce si sony sam pucati u noge i izbiti si zaradu sad za nadolazeci mjesec suludog trosenja zvan "blagdani" ne osiguravsi dovoljno konzola?

Ok,.manja trzista ce ih imati.manje, veca vise, no ocekivati mjesece nestasice u doba godine kad je potrosnja najveca..... Nekako sumnjam u to, mislim da ce se do bozica konzola moci najnormalnije kupiti skoro posvuda, bas kao i ps4.....

 Samo vjeruj... u vjeri je spas 

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
kalacini kaže...

Sad mi se sancta domenica javila i rekli mi da cu pley dobit pocetkom 2021 hahahahah a prednarucio sam koja je ovo sala??

 Propustio si dio gdje je kolega izracunao da se sve pomice.

 Odnosno ako si preordero u prvom valu plejku ces dobit u trecem.

 Jbg, trebao si narucit u trecem valu i onda bi stigla u prvom. 😁

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Azmo kaže...

Hvala svima na odgovorima. A ja sam se naivno ponadao da novim PS5 korisnicima ovih 15 igara kao navlakuša ostaje u trajno vlasništvo i kad istekne pretplata. :)

 Azmo

Pa ostaju ti u vlasništvu jedino što ih ne možeš igrati ako nemaš pretplatu.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

O Bože!

 

Evo vam ukratko kako to ide.

 

 

Sancta Domenica ima 5000+ narudžbi isti dan, ali manje od 1000 konzola ima za poslat do 19.studenog To znači da su primili 5x više narudžbi i uplata od onoga što imaju na stanju (fizički dostupnih konzola), ali to ne znači da neće biti konzola. Sony šalje konzole svima, ali to traje, proces traje i što vi mislite da avio SONY-a leti samo za Hr? Kao prvo niti dolazi avionom. Drugi val, treći val, ma što vi pričate! Kad SD dobije konzole opet poslat će ih, a to će biti prije 1.12, a zatim još 2 slanja barem prije Božića. Do Nove godine tj. do 1.1.2021 će biti svih 5000 + narudžbi poslano.

 

Još nešto SD nije jedini koji ima konzole, a to što vam ovi prodaju spiku o uvozniku su priče za malu djecu. SONY prodaje konzole, a niti ne idu preko SD-a kao glavnom dobavljaču.

 

Netko je još buncao malo pa prodaje spike kako je Sony prodao 10x više konzola u danu nego što je bio slučaj sa PS4 konzlom u prvih 10-12 tjedana. Pa to je ISTINA, ali to ne znači da Sony ima toliko konzola. Sony je zapravio napravio gotovo 10 000 000 manje konzola od planiranog zbog COVID-a, a nisu mogli znati da će ljudi zapravo 10x više kupovati PS5 nego što je bio slučaj sa Ps3 ili ps4. Postoji nešto što se zove Pandemija i Sony kao i svi ostali, ima strah da ljudi neće htjeti trošit novac jer ulaskom u 2021. dolazi masovno otkazi, ovrhe i recesija, to valjda već i znate, ako ne znate onda ste ludi i živite ispod kamena. Ipak, ljudi su ovce, a ovca sam i ja, pa sam odmah uplatio PS5 preko frenda kojem sam i dao za gajbu pive jer mi je to sredio, a niti nisam pomislio da će recesija, ma jebeš covid, jebeš sve, samo da je kruha i igara. Priznajem i ja sam takav. Samo kažem, Sony je mislio da neće biti takvih kao što smo mi, a ispada da je od izlaska ps4 do izlaska ps5 sve više budala poput nas i da covid nije utjecao na kupovnu moc takvih ovaca.

 

P.S I dalje smatram da smo mi console ovce 10x manje ovce nego ovi pc gameri koji svakih 6mj promjene grafulju, a sutra će im sjesti novi kredit i ovrha :D

 

P.P.S Konzole će svima biti poslane prije 1.1.2021, a nitko vam ne želi reći datum jer nitko ne zna kad će zaliha biti poslana, kad će doći sve to, obraditi se itd. Vi ste platili u 1-2-3 valu, nije bitno. Konzole šalju kad dođu, a dolaze. Konzole šalje na samo SD, nego i još 15 + trgovina, operatera itd. Zapravo u petak će više od 1000 konzola biti dostavljeno samo u ZG. Njuškalo će bit krcat konzolama u subotu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 16:05 (crocro23).
Moj PC  
7 0 hvala 3
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Support na Facebooku nema brojeve šta i koliko i kada dolazi, donju generički odgovor koji šalju svima, pretpostavljam da je sljedeća godina termin jel je to najkasniji datum dolaska a 99% dolazi ranije samo sto ne smiju niti mogu potvrditi. 

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Blackcastle kaže...

Evo ja čekam preko ženinih korporativnih veza sutra odgovor iz SD imaju li koji sakriveni primjerak za mene...mislim nije samo za mene to je nada više da su stavili 100 kom negdje na stranu za "vip" ekipu.....iako sebe uopće ne smatram vip ekipom ali znam kako ekipa iz raznih područja trgovine i korporacija razmišlja....javim se sutra...

 Ja sam uzeo na taj nacin i kolko znam 50-ak ih je rezervirano "vip" kako ti kazes. Al to se rezerviralo odma i ne vjerujem da ces sad moc ugrabit jos koju. 

Znam da su mene i mojih par frendova koji smo tako uzeli par puta pitali dal smo sto posto da uzimamo da budu sigurni. 

9 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Znaci onda 1.1.2021 dolazi konzola?

 
0 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Evo javio mi frend iz svijeta medija da bi im oko bozicnih blagadana

trebala doci sljedeca tura plejki.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Gledam malo po yt.....

Izgleda da ima izvjesnih problema sa softwareom, neki neobjasnjivi nicim izazvani errori, crashanja.....

Nadalje, dodatni disk support i external drive nije moguce korisiti, barem za ps5 igre.... Mislio sam da ce to biti rjeseno i omoguceno do izlaska....

Nisam pretjerano pratio, mozda su to stare vijesti pa se vise niko ne uzbudjuje ali cudno mi da nitko taj dio price ne komentira.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Marcek555 kaže...

 da samo kaj lik govori da bude release u 13h UK odnosno 14h Europa, a Amazonovi mailovi govore da je 12h UK, odnosno 13h Europa... super, više ljudi bude gledalo u krivo vrijeme i veće šanse da nekaj zgrabim

https://steamcommunity.com/id/HeatPwnz/
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Damir22 kaže...
Gledam malo po yt.....

Izgleda da ima izvjesnih problema sa softwareom, neki neobjasnjivi nicim izazvani errori, crashanja.....

Nadalje, dodatni disk support i external drive nije moguce korisiti, barem za ps5 igre.... Mislio sam da ce to biti rjeseno i omoguceno do izlaska....

Nisam pretjerano pratio, mozda su to stare vijesti pa se vise niko ne uzbudjuje ali cudno mi da nitko taj dio price ne komentira.....

 Po oduvijek se znalo da PS5 igre neće raditi na external driveu zato što ne žele biti limitirani sporijom brzinom čitanja, što bi značilo opet spori loading.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Scrappy kaže...
Marcek555 kaže...

 da samo kaj lik govori da bude release u 13h UK odnosno 14h Europa, a Amazonovi mailovi govore da je 12h UK, odnosno 13h Europa... super, više ljudi bude gledalo u krivo vrijeme i veće šanse da nekaj zgrabim

 Botovi ce sve zgrabit, zajedno sa ljudima koji imaju monitore za restock.

Di2 & EPS FTW!
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
da je bili biti mudar prije 60 dana pa uzeti 10 komada i onda na njuškalo i 2000€ više staviš u djep

Europo spavaš li mirno...još 7 sati
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
HCMAA kaže...
da je bili biti mudar prije 60 dana pa uzeti 10 komada i onda na njuškalo i 2000€ više staviš u djep

Europo spavaš li mirno...još 7 sati

 Da, ako imas 39000 kn koje mozes ulozit u taj pothvat. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
crocro23 kaže...

O Bože!

 

Evo vam ukratko kako to ide.

 

 

Sancta Domenica ima 5000+ narudžbi isti dan, ali manje od 1000 konzola ima za poslat do 19.studenog To znači da su primili 5x više narudžbi i uplata od onoga što imaju na stanju (fizički dostupnih konzola), ali to ne znači da neće biti konzola. Sony šalje konzole svima, ali to traje, proces traje i što vi mislite da avio SONY-a leti samo za Hr? Kao prvo niti dolazi avionom. Drugi val, treći val, ma što vi pričate! Kad SD dobije konzole opet poslat će ih, a to će biti prije 1.12, a zatim još 2 slanja barem prije Božića. Do Nove godine tj. do 1.1.2021 će biti svih 5000 + narudžbi poslano.

 

Još nešto SD nije jedini koji ima konzole, a to što vam ovi prodaju spiku o uvozniku su priče za malu djecu. SONY prodaje konzole, a niti ne idu preko SD-a kao glavnom dobavljaču.

 

Netko je još buncao malo pa prodaje spike kako je Sony prodao 10x više konzola u danu nego što je bio slučaj sa PS4 konzlom u prvih 10-12 tjedana. Pa to je ISTINA, ali to ne znači da Sony ima toliko konzola. Sony je zapravio napravio gotovo 10 000 000 manje konzola od planiranog zbog COVID-a, a nisu mogli znati da će ljudi zapravo 10x više kupovati PS5 nego što je bio slučaj sa Ps3 ili ps4. Postoji nešto što se zove Pandemija i Sony kao i svi ostali, ima strah da ljudi neće htjeti trošit novac jer ulaskom u 2021. dolazi masovno otkazi, ovrhe i recesija, to valjda već i znate, ako ne znate onda ste ludi i živite ispod kamena. Ipak, ljudi su ovce, a ovca sam i ja, pa sam odmah uplatio PS5 preko frenda kojem sam i dao za gajbu pive jer mi je to sredio, a niti nisam pomislio da će recesija, ma jebeš covid, jebeš sve, samo da je kruha i igara. Priznajem i ja sam takav. Samo kažem, Sony je mislio da neće biti takvih kao što smo mi, a ispada da je od izlaska ps4 do izlaska ps5 sve više budala poput nas i da covid nije utjecao na kupovnu moc takvih ovaca.

 

P.S I dalje smatram da smo mi console ovce 10x manje ovce nego ovi pc gameri koji svakih 6mj promjene grafulju, a sutra će im sjesti novi kredit i ovrha :D

 

P.P.S Konzole će svima biti poslane prije 1.1.2021, a nitko vam ne želi reći datum jer nitko ne zna kad će zaliha biti poslana, kad će doći sve to, obraditi se itd. Vi ste platili u 1-2-3 valu, nije bitno. Konzole šalju kad dođu, a dolaze. Konzole šalje na samo SD, nego i još 15 + trgovina, operatera itd. Zapravo u petak će više od 1000 konzola biti dostavljeno samo u ZG. Njuškalo će bit krcat konzolama u subotu.

SD je generalni zastupnik PS brenda za teritorij bivše države. Sve konzole idu preko njih. Znači niti jedan dućan ili operater neće ti moći poslati konzolu dok ona fizički ne dođe na skladišet SD. Operateri su za 19.11. dobili nešto manje od 300 konzola od SD. Drugo, sony nije proizveo 10 milijuna konzola manje nego što su planirali jer je to fizički bilo nemoguće proizvesti bez obzira što su podebljali proizvodni proces u odnosu na PS4. No zato su rekli da planiraju do kraja fiskalne godine ponuditi tržištu duplo više konzola nego što su to ponudili pri izlasku PS4. Dakle plan im je do kraja fiskalne godine ponuditi tržištu oko 10 milijuna komada konzola. Fiskalna godina u sonyu završava u trećem mjesecu sljedeće godine. Ti podaci su dostupni na netu jer su ih ponudili dioničarima korporacije i javno dostupan su dokument pa potraži ako te interesira. Bilo je objavljeno na nekim portalima pa pogledaj i na njima.

 

PS5 se proizvodi uz kini a sve tvornice u kini rade bez ikakvog zastoja još prije početka ljeta ove godine. Covid nije uzrokovao nestašicu konzola već limit proizvodnog procesa i velika potražnja. Uslijed ove pandemije ljudi su doma i igranje im je jedna od zanimacija. Sve firme uslijed ove krize obarale su rekorde prodaja svojih igri i konzola jer je potražnja bila iznad svakog očekivanja. Rušila se globalno internet veza. Kod nas je u vrijeme lockdowna pao internet i od A1 i od t coma. A1 se prije oporavio. Sve je to bilo zbog preopterećenja zbog velikog broja korisnika koji su sjedili doma i igrali igre ili surfali netom. Dakle, kompletnoj industriji covid je došao kao naručen. Nitko se ne žali. Nestašice su usko vezane s ograničenjem proizvodnog procesa te velikom potražnjom tržišta uslijed straha od novog lockdowna. Ljudi se žele osigurati da im eventualni prisilni kućni pritvor prođe što udobnije.

 

Kćer mi živi u americi i vjeruj mi nitko se tamo ne boji recesije. Ostala je bez posla u 4 mjesecu, potom je dobila potporu od države a već u 7 mjesecu su ih sve zvali nazad u firmu. Rade potpuno normalno. S tim da ona nije stalno zaposlena jer upravo završava magisterij pa radi na određeno uz faks. Znači i nju kao takvu i kao stranca su zvali nazad na posao. Da nema posla valjda bi prvo odhebali ove na određeno i strance. S obzirom da ima velik krug prijatelja jer se bavila sportom i još uvijek drži privatne treninge uz to što radi i u klubu pa razgovara s dosta ljudi, kaže da je ludnica oko PS5 bila vidljiva na svakom koraku. Nitko ne razmišlja o recesiji već kako doći do konzole. Znači tamo je otprilike kao i ovdje. Onaj tko nema novca taj ima pametnijih stvari u životu od kupovine konzole. Onaj tko ima novca gleda kako doći do konzole. Različiti ljudi imaju različite prioritete u životu i njih neće poremetiti nikakav covid ili recesija. Ako ćemo iskreno, u recesiji živimo godinama. Netko bolje a netko gore.

12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Konzola ima puno njuškalo, biće u subotu još više.

Sad ako ste ludi dati za PS5 cijenu poštenog PC vama netreba konzola već...

 

Je, bolesno je to.

Ovi koji kupuju i naivne budale koji prodaju.

Ajde stavi 500 kn više, ko te jebe ali 6000-7000 kn hahaha.

Još mi lik napiše u poruci da se cijene na ebayu kreću do 2000$ pa nezna kaj bi mi pametno rekao.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Strelok kaže...

Konzola ima puno njuškalo, biće u subotu još više.

Sad ako ste ludi dati za PS5 cijenu poštenog PC vama netreba konzola već...

 

Je, bolesno je to.

Ovi koji kupuju i naivne budale koji prodaju.

Ajde stavi 500 kn više, ko te jebe ali 6000-7000 kn hahaha.

Još mi lik napiše u poruci da se cijene na ebayu kreću do 2000$ pa nezna kaj bi mi pametno rekao.

 

Sve je stvar ponude i potražnje. Zašto da stavi 500 kn više ako može od nekog dobiti 2000 kn više? Ja nemam s tim problema. Takav biznis me ne interesira ali ga niti ne osuđujem. Oduvijek je bilo ekipe koja je imala dara prodati nešto duplo skuplje nego što to objektivno vrijedi i ljudi koji su to spremni platiti. Nisam iz te priče.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa cinjenica je da AMD odnosno TSMC ima trenutno bolestan backlog. Pricamo o PS5, XSX, Apple A14 i M1 procesorima, i onda Zen2, Zen3 i RDNA2 od AMDa. I jos ktome imamo Black Friday i Cyber Monday vikend u USA gdje ce svakako morat prioritizirat dostupnost.

 

To sve istancat fizicki nece moci u ova dva mjeseca i jos rijesit logistiku da dode do nove godine zbog COVIDa. Pogotovo ako je istina da samo PS5 ima 5+ milijuna preordera globalno (i ajmo rec XSX oko 1.5 milijun).

 

Meni je stigao PS5 (standardni/disc), nazalost jos nisam doma da isprobam. T

 

Takoder ovi neki raniji podaci (Oct 27) kazu da 99+% preordera je bilo za Standard a ne Digital edition, a Sony je bas planirao veci hype https://www.pcmag.com/news/report-only-25-percent-of-ps5-pre-order-stock-is-cheaper-digital-edition

 

a iskreno i ja nisam mislio da ce vise od 90% PS5 prodanih biti standardna verzija. Tako da mozda Digital onda bude dostupniji ako je Sony planirao imati ih vise vani na launch.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja razmišljam da uzmem jednu na amazonu pa prodam za 5000. Al nekako mi se neda "cigančit". Nekako sam mišljenja da bi ju prije dobio s amazona nego onu koju sam vec narucio kod nasih
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ljudi koji idu s PS4 na PS5 i imaju katalog igara na diskovima će svakako uzeti standardnu verziju. Digitalna verzija mi izgleda kao opcija za nekog tko kupuje svoju prvu konzolu ili je preskočio last-gen, a ima nešto iskustva u kupovini digitalnih izdanja igara.
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

jel vi stvarno mislite da ce sony dozvoliti da ne bude konzola za bozic? moja je preotpostavka da ce bit nestasica sad sljedecih tjedan-dva, a nakon toga ce bit normalno dostupne

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Sony PlayStation 5

Mudji u strimu stigla PS5

 

 
0 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Santa Domenica kaže da sutra ujutro bude još plejki za online order. Zna netko kada to sutra bude? Da ne prespavam. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vjerovatno od kada pocinju radit ujutro...sretno svima za naruđbu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Sony PlayStation 5

Meni neće doć u Petak tek u Ponedeljak....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
nomedgeuteam kaže...

jel vi stvarno mislite da ce sony dozvoliti da ne bude konzola za bozic? moja je preotpostavka da ce bit nestasica sad sljedecih tjedan-dva, a nakon toga ce bit normalno dostupne

 Normalno nece jos duze vrijeme.

 

Nitko nije rekao da ih nece biti dostupno, vec ce kolicine biti minimalne.

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice