Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.711.298
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

https://www.reddit.com/r/PS5/comments/izxho4/travis_scott_has_the_ps5_already/

 

Malo novosti koga zanima haha

Čisto da se vidi veličina gamepad-a

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sony-u bi bilo najpametnije da sve svoje exclusive osim ove dvi zadnje trajno pokloni svima koji recimo u roku 90 dana od izlaska konzole je kupe.

Isto tako da za sve te igre omogući patch koji će omogućiti da te igre iskoriste prednosti nove konzole.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pozz... citam ovaj i TV pf vec mjesec dana jer nabavljam novi tv i novu konzolu.... PS5 ima hdmi 2.1 ali ja ne vidim u najavi da ce igre raditi 120Hz 4k, znaci li to da mi, realno, ne treba takav TV iduce 2-3 godine... svakako ga planiram mjenjati za 3-5g... 

 

da li mi razmisljanje ide u pravom smjeru - nece biti 4k 120Hz igara bar jos godinu dvije?

 

4k 60Hz / 1440p 120Hz panel je ok izbor za iduce 3-5g? to sve gura i preko HDMi 2.0b?

 

 

ne igram PC bit ce samo ps5 i xbox one

 

 

drugo pitanje... imam sad PS4 i istice mi PS+ ... prodao bih sad PS4 i napravio pauzu sa PS+ dok ne nabavim PS5 ... da li ce mi claimane free igre ostati na accountu kad ga ponovo obnovim? znam da ne rade dok PS+ nije aktivan

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 11:24 (MarioArt).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MarioArt kaže...

Pozz... citam ovaj i TV pf vec mjesec dana jer nabavljam novi tv i novu konzolu.... PS5 ima hdmi 2.1 ali ja ne vidim u najavi da ce igre raditi 120Hz 4k, znaci li to da mi, realno, ne treba takav TV iduce 2-3 godine... svakako ga planiram mjenjati za 3-5g... 

 

da li mi razmisljanje ide u pravom smjeru - nece biti 4k 120Hz igara bar jos godinu dvije?

 

4k 60Hz / 1440p 120Hz panel je ok izbor za iduce 3-5g?

 

 

ne igram PC bit ce samo ps5 i xbox one

 

 

drugo pitanje... imam sad PS4 i istice mi PS+ ... prodao bih sad PS4 i napravio pauzu sa PS+ dok ne nabavim PS5 ... da li ce mi claimane free igre ostati na accountu kad ga ponovo obnovim? znam da ne rade dok PS+ nije aktivan

 

 

 

 Bit ce odma 120hz igara, ali one sigurno nece bit 4k

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Sve ce ostati ali ih neces moci igrati bez ps+.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
SimeKZ kaže...

Mislim da je to njihov odgovor na gamepass od MSa. Dobijes neke od najigranijih igara prosle generacije da imas kaj radit na PS5. 

Sumnjam da ce to bit dostupno samo mjesec ili dva. Nebi imalo smisla prema igracima koji do konzole trenutno ne mogu. 

 

 Da, to je u biti rješenje na situaciju da nemaš šta za igrati kad izađe nova konzola, jer nema za nju igara.

MS to ima riješeno sa Gamepassom i retro-kompatibilnošću do prve Xbox konzole. Playstation se još nije potpuno izjasnio kako i kada će to imati riješeno, pa taj PS paket igara koriste kao rješenje "za prvu ruku".

PSN - DeniZg80
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
SimeKZ kaže...

Mislim da je to njihov odgovor na gamepass od MSa. Dobijes neke od najigranijih igara prosle generacije da imas kaj radit na PS5. 

Sumnjam da ce to bit dostupno samo mjesec ili dva. Nebi imalo smisla prema igracima koji do konzole trenutno ne mogu. 

 

 Da, to je u biti rješenje na situaciju da nemaš šta za igrati kad izađe nova konzola, jer nema za nju igara.

MS to ima riješeno sa Gamepassom i retro-kompatibilnošću do prve Xbox konzole. Playstation se još nije potpuno izjasnio kako i kada će to imati riješeno, pa taj PS paket igara koriste kao rješenje "za prvu ruku".

 Pa imas 99% PS4 igara, kaj ti jos treba ? Vecina korisnika ce bit oni koji vec imaju PSN account sa PS4 igarama gore

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pozdrav, hoće li biti dovoljan ovaj TV za početak?

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/qledtv-q6fn/QE49Q6FNATXXH/

 

LP

Battlefield 1: [G]Diretore_BB
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mabencic kaže...

Pozdrav, hoće li biti dovoljan ovaj TV za početak?

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/qledtv-q6fn/QE49Q6FNATXXH/

 

LP

 to je model 2018 .. sumnjam da je dostupan..

 

 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MarioArt kaže...
 to je model 2018 .. sumnjam da je dostupan..

 

 

 Ma znam, imam ga doma već pa zato i pitam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 12:22 (mabencic).
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
SimeKZ kaže...

Mislim da je to njihov odgovor na gamepass od MSa. Dobijes neke od najigranijih igara prosle generacije da imas kaj radit na PS5. 

Sumnjam da ce to bit dostupno samo mjesec ili dva. Nebi imalo smisla prema igracima koji do konzole trenutno ne mogu. 

 

 Da, to je u biti rješenje na situaciju da nemaš šta za igrati kad izađe nova konzola, jer nema za nju igara.

MS to ima riješeno sa Gamepassom i retro-kompatibilnošću do prve Xbox konzole. Playstation se još nije potpuno izjasnio kako i kada će to imati riješeno, pa taj PS paket igara koriste kao rješenje "za prvu ruku".

 99% PS4 igara radi na PS5. I još brdo toga od starijih konzola je dostupno na PS Now.

Da ne govorim da na launchu dolaze Spiderman i Demon Souls, dvije top igre. Xbox nema baš ništa od ekskluziva na launchu.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mabencic kaže...
MarioArt kaže...
 to je model 2018 .. sumnjam da je dostupan..

 

 

 Ma znam, imam ga doma već pa zato i pitam.

 trebao bi... tvoje pitanje se naslanja na moje.... ionako nema 4k 120HZ igara jos neko vrijeme, a ovaj tvoj podrzava 120Hz 1080/1440 i 60Hz 4k

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MarioArt kaže...
mabencic kaže...
MarioArt kaže...
 to je model 2018 .. sumnjam da je dostupan..

 

 

 Ma znam, imam ga doma već pa zato i pitam.

 trebao bi... tvoje pitanje se naslanja na moje.... ionako nema 4k 120HZ igara jos neko vrijeme, a ovaj tvoj podrzava 120Hz 1080/1440 i 60Hz 4k

 4k 120hz igre nemoj ocekivat uopce, mozda ce bit neka skroz nezahtjevna indie pixel art igra il tak nekaj

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
MarioArt kaže...
mabencic kaže...
MarioArt kaže...
 to je model 2018 .. sumnjam da je dostupan..

 

 

 Ma znam, imam ga doma već pa zato i pitam.

 trebao bi... tvoje pitanje se naslanja na moje.... ionako nema 4k 120HZ igara jos neko vrijeme, a ovaj tvoj podrzava 120Hz 1080/1440 i 60Hz 4k

 4k 120hz igre nemoj ocekivat uopce, mozda ce bit neka skroz nezahtjevna indie pixel art igra il tak nekaj

 To znaci da se komotno moze uzeti TV sa HDMI 2.0b ? 

 

U tom slucaju bih uzeo Samsung q90 od prosle godine, sve mi se cini kako TV tehnologija ide prema nazad a ne naprijed.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Brki1994 kaže...

https://www.reddit.com/r/PS5/comments/izxho4/travis_scott_has_the_ps5_already/

 

Malo novosti koga zanima haha

Čisto da se vidi veličina gamepad-a

Nemam dojam veličine na toj fotki. Gledam lika koji drži oba gamepada u ruci i ovaj je neznatno veći od dual shocka.Da je još veći, meni bi odgovaralo. No mislim da će ovaj bolje ležat u ruci od DS.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MarioArt kaže...

Pozz... citam ovaj i TV pf vec mjesec dana jer nabavljam novi tv i novu konzolu.... PS5 ima hdmi 2.1 ali ja ne vidim u najavi da ce igre raditi 120Hz 4k, znaci li to da mi, realno, ne treba takav TV iduce 2-3 godine... svakako ga planiram mjenjati za 3-5g... 

 

da li mi razmisljanje ide u pravom smjeru - nece biti 4k 120Hz igara bar jos godinu dvije?

 

4k 60Hz / 1440p 120Hz panel je ok izbor za iduce 3-5g? to sve gura i preko HDMi 2.0b?

 

 

ne igram PC bit ce samo ps5 i xbox one

 

 

drugo pitanje... imam sad PS4 i istice mi PS+ ... prodao bih sad PS4 i napravio pauzu sa PS+ dok ne nabavim PS5 ... da li ce mi claimane free igre ostati na accountu kad ga ponovo obnovim? znam da ne rade dok PS+ nije aktivan

 

 

 

HDMI 2.1 donosi niz benefita u gaming i 120Hz je samo jedan od njih. Stoga, uz PS5 bilo bi lijepo zakačiti tv koji će sve to podržati. Da se ne ponavljam, vrati se unazad par stranica i potraži jer smo već nekoliko puta diskutirali o tome što sve donosi HDMI 2.1

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sigurno će bolje ležati u ruci. To mi je bio najveći problem kod svih PlayStation gamepada u prošlosti. Xbox gamepad jednostavno bolje leži u ruci, posebno za nekoga tko ima velike prste i dlanove. DualSense se dizajnom približava Xbox gamepadu, što je super stvar. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Sigurno će bolje ležati u ruci. To mi je bio najveći problem kod svih PlayStation gamepada u prošlosti. Xbox gamepad jednostavno bolje leži u ruci, posebno za nekoga tko ima velike prste i dlanove. DualSense se dizajnom približava Xbox gamepadu, što je super stvar. 

 Meni je DS4 dobro pasao, cak mozda i bolje od ovog Xbox 360 kojeg imam, na njemu bi me poceli boljet palci nakon duzeg igranja i nisam bas fan ovih RB i LB koji plitko klikaju... Sad ne znam da je jos to tak na novijim kontrolerima

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
antimadridista kaže...

Sigurno će bolje ležati u ruci. To mi je bio najveći problem kod svih PlayStation gamepada u prošlosti. Xbox gamepad jednostavno bolje leži u ruci, posebno za nekoga tko ima velike prste i dlanove. DualSense se dizajnom približava Xbox gamepadu, što je super stvar. 

 Meni je DS4 dobro pasao, cak mozda i bolje od ovog Xbox 360 kojeg imam, na njemu bi me poceli boljet palci nakon duzeg igranja i nisam bas fan ovih RB i LB koji plitko klikaju... Sad ne znam da je jos to tak na novijim kontrolerima

 ja nisam bio odusevljen x360 gamepadom. cudne straznje tipke, oble high profile y,x,a,b mi nikako nisu sjele.
 svaki put kad sam ih pritisnuo imao osjecaj da ce ostat unutar kucsita, gljivice su bile solidne.

 ergonomija okej, ali same tipke i osjecaj pod istima me nije odusevio. ono sto mi je drago sa novim dual sense
 sto su napokon smanjili "straznje" svijetlo odnosno sto ga vise nema.

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
antimadridista kaže...

Sigurno će bolje ležati u ruci. To mi je bio najveći problem kod svih PlayStation gamepada u prošlosti. Xbox gamepad jednostavno bolje leži u ruci, posebno za nekoga tko ima velike prste i dlanove. DualSense se dizajnom približava Xbox gamepadu, što je super stvar. 

 Meni je DS4 dobro pasao, cak mozda i bolje od ovog Xbox 360 kojeg imam, na njemu bi me poceli boljet palci nakon duzeg igranja i nisam bas fan ovih RB i LB koji plitko klikaju... Sad ne znam da je jos to tak na novijim kontrolerima

 Mene živo zanima kako će raditi haptic feedback i ono sa triggerima. Već je za dosta igara najavljeno da će koristitit te stvari. Tipa u pucačinama kad zaglavi puška ili nešto slično, ne možeš do kraja pritisnuti R2. Već vidim kako ljudi bacaju kontroler od zid jer misle da im se pokvarila R2 tipka 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I bolje im je da taj dio stvarno bude tip top.

Ne priča se puno o tome, ali mene i dalje bode ovaj potez da na PS5 ne mogu koristiti DS4 u novim igrama. Totalni "cuz we can" smeće potez od Sonya.

Na kraju dana kad i kupim PS5 uzet ću dodatni kontroler, ali bilo bi lijepo imati opciju koristiti DS4 ako zatreba.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zato sto su igre radene za novi gamepad i njegove nove mogućnosti. Bilo bi bezveze da developeri uloze toliko truda da bas osjetis nesto u rukama dok igras a ti igras na ds4.
Dualsense ima puno napredniji sustav interakcije s igracem i na tome je velik naglasak. Cilj je bio stvoriti puno bolju inmerzivnost kad koristis njihove slusalice i gamepad.
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svijet Medija otvorio prednarudžbu za dodatni PS5 kontroler https://www.svijet-medija.hr/art/igraci-kontroler-sony-ps5-dualsense/100241

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Zato sto su igre radene za novi gamepad i njegove nove mogućnosti. Bilo bi bezveze da developeri uloze toliko truda da bas osjetis nesto u rukama dok igras a ti igras na ds4.
Dualsense ima puno napredniji sustav interakcije s igracem i na tome je velik naglasak. Cilj je bio stvoriti puno bolju inmerzivnost kad koristis njihove slusalice i gamepad.

 Poštedi me Sony PR bullshita. Sigurno te niti jedna igra neće tjerati da koristiš haptic feedback, 3D audio ili koji god buzz word koristili. Što znači da ta svaka igra može uredno raditi sa DS4. Naglasak i dalje može biti na svemu ovome što spominješ. Da ne pričam da sigurno multiplatform igre neće koristiti 100% te mogućnosti, a iz onog što su rekli upitno je hoće li uopće takve igre raditi. Samo mi fali da ne mogu igrati neki 4 player indie local coop bez 4 Dualsensa.

 

Ovo je apsolutno ista stvar ko Microsoftovo pre*eravanje sa Seagate SSD-om. I donekle ko Nintendovo gdje pravi kontroler moraš kupiti zasebno jer uz konzolu dobiješ neku glupost za klince.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Zato sto su igre radene za novi gamepad i njegove nove mogućnosti. Bilo bi bezveze da developeri uloze toliko truda da bas osjetis nesto u rukama dok igras a ti igras na ds4.
Dualsense ima puno napredniji sustav interakcije s igracem i na tome je velik naglasak. Cilj je bio stvoriti puno bolju inmerzivnost kad koristis njihove slusalice i gamepad.

 

Ma možeš mislit imerzije što mi se trese kontroler u rukama, taj feature mi je uvijek bio bezvezarija. Ako ikako bude moguće to ću prvo isključiti.

 

Ja se slupam s autom, na auto padne stijena, dođe negativac i prelomi mi kičmu preko koljena na pola, a kontroler mi malo strese ruke. Jebote, koji immersion, kao da mi se stvarno dogodilo. 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
Gogy7 kaže...
Zato sto su igre radene za novi gamepad i njegove nove mogućnosti. Bilo bi bezveze da developeri uloze toliko truda da bas osjetis nesto u rukama dok igras a ti igras na ds4.
Dualsense ima puno napredniji sustav interakcije s igracem i na tome je velik naglasak. Cilj je bio stvoriti puno bolju inmerzivnost kad koristis njihove slusalice i gamepad.

 

Ma možeš mislit imerzije što mi se trese kontroler u rukama, taj feature mi je uvijek bio bezvezarija. Ako ikako bude moguće to ću prvo isključiti.

 

Ja se slupam s autom, na auto padne stijena, dođe negativac i prelomi mi kičmu preko koljena na pola, a kontroler mi malo strese ruke. Jebote, koji immersion, kao da mi se stvarno dogodilo. 

 

 

 Prvo kaj radim kad kupim kontroler gasim vibraciju i smanjujem led light do kraja.

 Prvo sto cu napravit kad nabavim ps5 ugasit vibraciju i koje god gluposti po pitanju toga je sony

 izmislio i zamislio. Meni je bitnija baterija na kontroleru nego te njihove izmisljotine 

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Gle, dualsense još kužim da ima feature koji su novi ili drugačiji od prethodnog, ali Pulse 3d slušalice mi još nisu jasne, koja je njihova prednost naspram recimo Cloud Flight

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Gle, dualsense još kužim da ima feature koji su novi ili drugačiji od prethodnog, ali Pulse 3d slušalice mi još nisu jasne, koja je njihova prednost naspram recimo Cloud Flight

 Pa nikakva. Zašto bi trebala biti neka prednost? Jednostvano imaju svoje vlastite slušalice koje prodaju uz konzolu. Isto ko što su imali službene slušalice za PS4 i prije toga PS3.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pa sad pitanje, eto gore kolega priča o featurima koji će biti samo na njihovima podržane, na stranicama se spominje savršeno precizan 3D audio koji će u pojedinim igrama biti omogučen, a ja ko idiot 30 puta vrtim glavom koji k. su mogu ubaciti u njih, nisu 7.1, obične stereo slušalice, wireless sa 2 mikrofona koji su teoretski active noise dampening i mislim i mislim i pokušavam pročitat što to imaju na sebi, a da ne bi radilo na Cloud Flight za iste pare.

Na nekoliko mjesta pričaju o tome 3D zvuku kao featureu koji ćeš imat samo na njihovim službenim i ne kužim, tehnološki gledano, zašto i što? I što više mislim, vjerujem da je to marketing, ali eto, još ima ljudi koji uvjeravaju ili insinuiraju da to nije tako i da postoje featurei koji će bit "čujni" samo na Pulse 3D

 

U tom smislu controller mogu progutat, a slušalice samo ako ih uređaj prepozna kao službene pa softverski zablokira nešto na ostalima.

 

Ja ne vjerujem da je Sony na tim plastičnim slušalicama ubacio nešto savršeno precizno što samo one mogu postić... iskreno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 17:52 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Pa sad pitanje, eto gore kolega priča o featurima koji će biti samo na njihovima podržane, na stranicama se spominje savršeno precizan 3D audio koji će u pojedinim igrama biti omogučen, a ja ko idiot 30 puta vrtim glavom koji k. su mogu ubaciti u njih, nisu 7.1, obične stereo slušalice, wireless sa 2 mikrofona koji su teoretski active noise dampening i mislim i mislim i pokušavam pročitat što to imaju na sebi, a da ne bi radilo na Cloud Flight za iste pare.

Na nekoliko mjesta pričaju o tome 3D zvuku kao featureu koji ćeš imat samo na njihovim službenim i ne kužim, tehnološki gledano, zašto i što? I što više mislim, vjerujem da je to marketing, ali eto, još ima ljudi koji uvjeravaju ili insinuiraju da to nije tako i da postoje featurei koji će bit "čujni" samo na Pulse 3D

 

U tom smislu controller mogu progutat, a slušalice samo ako ih uređaj prepozna kao službene pa softverski zablokira nešto na ostalima.

 

Ja ne vjerujem da je Sony na tim plastičnim slušalicama ubacio nešto savršeno precizno što samo one mogu postić... iskreno.

 Naravno da je marketing. Pa nisi valjda očekivao da će ti prodavati slušalice i napisati "eto čisto onako nek se nađe, ali ove vam nisu ništa bolje od onih koje već imate" 

 

Zapravo to za audio je implementirano u hardveru konzole ako sam dobro skužio, tako da će taj tempest engine za audio raditi na svim slušalicama koje imaju solidan audio. Mene vuče da kupim čisto zato što su bežične i izgledale bi lijepo uz konzolu onako bijelo-crne.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice