Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

poruka: 10
|
čitano: 12.770
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik
Pozdrav, evo nalazim se pred vaznom odlukom, sto izabrati, koji fax upisati...
Upadam na ova 3 faxa (2 faxa, 3 smjera?), pa me zanima koji je najcjenjeniji, i koji se ovako najvise bazira na programiranje, i koja je razlika izmedu smjerova.
1. Sveučilište u Splitu
Sveučilišni odjel za stručne studije
Informacijska tehnologija (stručni), Split
2. Sveučilište Jurja Dobrile u Puli
Informatika, Pula
3.Sveučilište Jurja Dobrile u Puli
Računarstvo, Pula
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Split informacijska tehnologija vs Pula inform

@četvrtko

 

Ne znam koji se najviše bazira na devu, ali nemoj čekati da te netko nauči tome. Kreni sam, uz fakultet.

To je jako dobra kombinacija.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
11 godina
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

Što se tiče Splita, bio sam na tom fakultetu 2 godine. Što se tiče profesora, ima stvarno odličnih, koji znaju svoj posao, rasturaju i super objasne. No, pripremi se izgubit živce s Kedžom i Brajicom, i na labovima i na kolokvijima. Njih dvojica su psihopati. 

 

Naučit ćeš u 1. i 2. godini, ako te stvarno zanima, odlično baze podataka i SQL, programiranje u C-u i Python-u. Bude li ti Rodićka držala labove iz C-a, na nju se ne možeš oslonit jer žena veze nema.

 

Upišeš li računalne mreže dalje, to je horor od predmeta jer profesor koji drži to ima krcato totalno nepotrebne materije koju moraš znat.

 

ukratko, it na kopilici je težak. trebaš učit od samog početka, ali ćeš zato i naučit i savladat programske jezike bolje nego na nekim zvučnijim fakultetima u Splitu. Ja sam nažalost izgubio pravo dolje upravo zbog Kedže i njegove ludosti, pa sam se primoran prebaciti na drugi fakultet. 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

Da jer svi sa kopilice kad izgube pravo idu na fesb studirat a ne o obrnuto...

Znam da bi na fesbu probio a inace taj brajica je samo asistent na fesbu ozegovicu koji je od njega 10 puta gori... 

Tako to u st nije lose ali bilo bi bolje po meni racunarstvo na fesbu... 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Split informacijska tehnologija vs Pula inform
Horatio_Hornblower kaže...

Da jer svi sa kopilice kad izgube pravo idu na fesb studirat a ne o obrnuto...

Znam da bi na fesbu probio a inace taj brajica je samo asistent na fesbu ozegovicu koji je od njega 10 puta gori... 

Tako to u st nije lose ali bilo bi bolje po meni racunarstvo na fesbu... 

 

u ovome slučaju, ja se prebacujem na fesb :)

 

ako želiš raditi nešto konkretno, onda kopilica. 

 

znam dosta ljudi s računarstva na fesbu, pa veze nemaju o programiranju. a i brat mi u sridu brani završni, 3. godina preddiplomskog elektrotehnike, čovik je da sve u roku, a veze nema o ičemu.

 

no, da ne ispada sad da seremo o fakultetima i da ne ode u prepucavanja, ukoliko se i sam ne potrudiš i ne uhvatiš konkretnih stvari, svejedno ti je što ćeš upisat

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
12 godina
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

Odi u Split na kopilicu, faks je lagan. Izaberi racunarstvo cista glupost.

 

Nemoj da te ovi što su propali na faksu govore da su prof. psihopati, kao ozegović.

 

Nisu psihopati, i za sve učiš iz skripta.Imaš ulazne kolokvija na predavanjima, doslovno 2 stranice za pročitati i naučiti napamet prije predavanja i lab. vježbi.

 

Ovi koji kažu da je kedžo psihopat su vj. pali jer nisu položili ulazne kolokvije. (što je u skladu s bolonjom). A za sve ima skripta sa pitanjem i odgovorom. Nauči se za pola sata.

 

A programiranje je zafrkancija. I lako je za položiti ako sam pišeš lab vježbe pozz.

 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

Niti sam propa dapace zavrsio sam svojih 5 godina elektrotehnike i onda skuzio da sam se zajebao jer gubit vrijeme na faksu da bi dobio neku diplomu koju u Hrvatskoj i ne mozes kapitalizirat nije vrijedno...

Da iden radit ko inzenjer el.teh koliku bi placu imao mozda 1000? Tako da karijera me odvela dalje na brodove za vecu placu... 

Moj izbor bi bio strojarstvo na pomorskom koje je lagano i zaposljavas se odma na placi kao ministar.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

Ako ne želiš napravit grešku zivota na fesbu neces upisivat prediplomski racunarstvo i elektro , sve ostalo moze... Strucno od ova dva je cak dobro.

Zašto ? 

Jer ćeš se izjebat i nećeš ništa znat...najluđe mi je kad gledam ove likove šta su zavrsili 5 godina racunarstva bave se webom i rade neke aplikacijice za mobitel (a svi neki ozbiljni programeri) ...nešto za šta možeš završit tečaj u par miseci...

Elektro prediplomski nemoj jer je previše znanstveno orijentiran smjer i izgubit ćeš volju ako nisi raspoložen za to i želiš se uhvatit konkretnih stvari ,inace cak i na kasnijim godinama nije los i radi se dobro ,ali pocetak je bezveze...

 

Fesb valja strojarstvo/brodogradnja/industrijsko prediplomski

Ostalo strucni...po meni svakako fer prediplomski elektro i pmf racunarstvo

 

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2019 18:10 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Split informacijska tehnologija vs Pula informatik

Slazem se fesb elektrotehnika ljudi koji to zavrse nemaju blage veze sto je to i sto je posao elektrotehnicara i najvise njih na kraju zavrse ko programeri jer tako to mora bit.... 

Strojarstvo je sad puno bolji izbor cak i od racunalstva i od elteh a usudio bih se reci i brodogradnja...

U tim dvima granama se lagano zaposlit na dobroj placi i dobroj firmi a kao eltehnicar vise ce se bit po birou a racunarac opet sve ovisi o pojedinca ali ljudi misle da je tu placa 2000e pa kad dobiju priliku u manasa ericssona ili slicno za 5000kn bude plača.... 

Nema najbolje je ic na 🚢  pa jbg tuces more i svako sranje da se tako izrazim ali zaradis u par mjeseci ko inzenjer u svim zanimanjima u godini dana... 

Eventualno mozda farmacija je jaca od toga.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Split informacijska tehnologija vs Pula inform
cao, planiram upisati ove god menadzment u turizmu i trgovini pa me zanimaju iskustva i misljenja o smjeru :)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice