NetAkademija - vrijedi ili ne

poruka: 2
|
čitano: 1.346
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
NetAkademija - vrijedi li ili ne?

Pozdrav,

uskoro ću završiti preddiplomski studij Informatike na TVZ-u i zanima me pohađanje NetAkademije CCNA tečaja. Naime želim nastaviti na diplomski Digitalne forenzike, ali problem je što sam smjer dizajna, tako da bi to bila drastična promjena. Zato sam mislio možda upisati CCNA tečaj i zatim CyberOps. Mislim da bi to bilo vrlo korisno ako želim u vode kibernetike i sigurnosti. Prije nego što netko kaže da mogu sam se naučit... ne mogu, nemam korisnog predznanja za to i loš sam u samomotiviranju 

Tako da zanima me ima li netko da zna isplati li se CCNA tečaj za početnika, ima netko da je prošao NetAkademiju i hoće li biti korisno za moje buduće planove. 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NetAkademija - vrijedi li ili ne?
CommonNobody kaže...

Pozdrav,

uskoro ću završiti preddiplomski studij Informatike na TVZ-u i zanima me pohađanje NetAkademije CCNA tečaja. Naime želim nastaviti na diplomski Digitalne forenzike, ali problem je što sam smjer dizajna, tako da bi to bila drastična promjena. Zato sam mislio možda upisati CCNA tečaj i zatim CyberOps. Mislim da bi to bilo vrlo korisno ako želim u vode kibernetike i sigurnosti. Prije nego što netko kaže da mogu sam se naučit... ne mogu, nemam korisnog predznanja za to i loš sam u samomotiviranju 

Tako da zanima me ima li netko da zna isplati li se CCNA tečaj za početnika, ima netko da je prošao NetAkademiju i hoće li biti korisno za moje buduće planove. 

Hvala!

 Ja sam davno kad sam bio otprilike tvoje dobi polagao CCNA preko Algebre/NetAcademyja. Tečaj i predavač su stvarno bili jako dobri, ali moraš dosta sam raditi ako hoćeš nešto naučiti, a čak niti tada nema garancije, jer ako ne radiš aktivno s opremom, dosta brzo će ishlapiti. Prešao sam u međuvremenu na Cybersecurity/Infra/Sysadmin dio. S mrežama vrlo malo radimo day-to-day, osim kad su baš neki planirani deploymenti, a i tad je to više na razini adoptaj switch ili ga rebootaj ako ekipa prijavljuje problem. U 5 godina, možda sam dvaput imao neki baš networking problem. Userbase mi je oko 1300 računala/servera. Trenutno se fokusiram na cloud i polažem certifikate u tom smjeru (SC-300/MD-102/MS-102/AZ-104).

 

Ako imaš dodatnih pitanja, slobodno pitaj.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice