Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 225.045
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
darioklc kaže...

Pozdrav!

Nikako da skužim kako radi batch u photoshopu.

Pokušavam na cijeli folder slika primjeniti auto color i auto contrast funkciju.

Ovo su mi koraci:

1. Pokrenem action i snimam redom: Otvorim sliku, auto color, auto contrast, Save as i Close.

2. Onda odem u Automate -> batch, za action stavim tu snimljenu akciju. Za source stavim folder na kojem to radim, a za destination stavim Folder i kvacicu na Override Action "Save As" Commands.

 

U biti sa tim opcijama batcha sam isprobao mali milijun kombinacija i nikako ne mogu napravit da automatski otvara sliku, radi te akcije i zatvara i snima sliku bez ikakvih pitanja.

 

Nekad uspijem namjestit da mi snimi pretvorenu sliku ali svaki put mi iskače prozor save as gdje odabirem koju kvalitetu slika želim.

 

Jel ima tko prijedlog kako učiniti ono što sam napisao. Već sam lud od toga. :-/

 

Hvala!

 koliko ja vidim, mislim da ti je višak "override save as". Radije da budeš siguran, prekopiraj sve slike u novi folder i
pusti photoshop da si presnimava te kopije slika. Inače znaš da će ti auto color i auto contrast na mnogim slikama usrati motku?

Ako napravim to sto kazes onda mi za svaku sliku pita JPEG options, ono koju kvalitetu slike što sam pak usnimio kada sam snimao Save as korak.

16 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

MOžda ima veze sa nekakvim manjkom administratorskih ovlasti, "read only" fajle, neznam.

Jer inače, opisano ti radi bez zastajkivanja. probaj za probu, bez tih auto color i auto contrast, nego sa
recimo nečim banalnim, snimaj akciju Ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v, flatten image. Save prepusti Photoshopu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

imate mozd neki dobar tut kako da stavim svoju glavu na neko drugo tijelo? najbitnije mi je da pogodim kontraste i to

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
darioklc kaže...
1. Pokrenem action i snimam redom: Otvorim sliku, auto color, auto contrast, Save as i Close.

Ne 'save as', već 'save'. I raditi će..

 

13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

http://www.supetar-croatia.com/wp-content/themes/smoothpro-essential-v1.4/images/blue/logo-blue.png

Dali mi netko moze napraviti ovakav logo samo da pise Supetar Croatia

 

font je INTELLECTA ROMANA HUMANISTICA BOLD STD, ne znam dali ga ima u pohotoshopu ako nema pokusajte napravit s slicnim fontom

 

hvala

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Nači ovako, početnik sam, trebao bi mi neki manji toturial koji bi me samo osnove neke naučio, kasnije bi sam radio.

I još me zanima na ovoj slici dolje kako da ove rubove smootham, nači napravim ih da do kraja idu lijepo, znate šta mislim:D probao sam sa clone toolom, sa onim farbanje i nikako da lijepo ispadne, a smooth tool skoro nista ne "ismootha".

gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

ovak..imam problem sa nazivom tutorijala...trebal bi tutorial da mi fotka prati neki oblik....znaci recimo da imam npr salicu i zelim na nju nalijepit fotku...gdje tog ima? kak se to zove? ne znam kaj da guglam...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Volvox kaže...

Nači ovako, početnik sam, trebao bi mi neki manji toturial koji bi me samo osnove neke naučio, kasnije bi sam radio.

I još me zanima na ovoj slici dolje kako da ove rubove smootham, nači napravim ih da do kraja idu lijepo, znate šta mislim:D probao sam sa clone toolom, sa onim farbanje i nikako da lijepo ispadne, a smooth tool skoro nista ne "ismootha".

Kad vec imas crnu pozadinu imas "burn" pa napravi s njim. 

daniel
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ne znam sad je li isto, ali jel bi mi neko mogao obojiti jednostavnog lika kog sam nacrtao, obzirom da nemam tablet. I da je u Illustratoru. Lik je dosta jednostavan tako da ne bi trebalo biti puno posla oko toga. Ako je ko zainteresiran, neka se javi na PP za detalje :)

Hvala puno

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Srednji kaže...

ovak..imam problem sa nazivom tutorijala...trebal bi tutorial da mi fotka prati neki oblik....znaci recimo da imam npr salicu i zelim na nju nalijepit fotku...gdje tog ima? kak se to zove? ne znam kaj da guglam...

 traži warp ili puppet. Dakle, stupac Edit, Puppet Warp ili Transform Warp. Ako imaš PhotoshopExtended,
možeš i simulirati 3d natpis sa odbljescima i sjenom na toj šalici.

13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Kako dobiti ovakvu simetriju, dakle da određeni dio slike ''iskopiram'' za 360 stupnjeva? 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Izbjeglica_02 kaže...

Kako dobiti ovakvu simetriju, dakle da određeni dio slike ''iskopiram'' za 360 stupnjeva? 

 

 

 Probaj ovime.

12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

jel mi moze neko ovu fotografiju napravit crno-bijelu i jednu crno-bijelu s datumom 24.12.2010-27.01.2013, ako sam pogrijesio podforum ispricavam se unaprijed. hvala 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
jurica46 kaže...

jel mi moze neko ovu fotografiju napravit crno-bijelu i jednu crno-bijelu s datumom 24.12.2010-27.01.2013, ako sam pogrijesio podforum ispricavam se unaprijed. hvala 

Fulao si temu, uglavnom, izvoliš.

11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

pozdrav, zanima me da li neko zna je li postoji program na kom se npr moze izrezati jedan dio slike i prebaciti na potpuno drugu sliku, hvala ???

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dusko_dugousko kaže...

pozdrav, zanima me da li neko zna je li postoji program na kom se npr moze izrezati jedan dio slike i prebaciti na potpuno drugu sliku, hvala ???

Svaki napredniji program za obradu fotografije.

12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

kako da tekst ofarbam pola pola, evo ovako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
grde kaže...

kako da tekst ofarbam pola pola, evo ovako 

 

Mislim da možeš koristiti Gradient alat ili selektirati polovicu slova, ofarbati, pa selektirati drugu i ofarbati drugu.

Can't find a better Jam!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
Srednji kaže...

ovak..imam problem sa nazivom tutorijala...trebal bi tutorial da mi fotka prati neki oblik....znaci recimo da imam npr salicu i zelim na nju nalijepit fotku...gdje tog ima? kak se to zove? ne znam kaj da guglam...

 traži warp ili puppet. Dakle, stupac Edit, Puppet Warp ili Transform Warp. Ako imaš PhotoshopExtended,
možeš i simulirati 3d natpis sa odbljescima i sjenom na toj šalici.

 

Ili jednostavno upises 'Cup mockup' na gugl i nades free .psd sa placeholderom za tvoj logo/sliku

Ako sam ovo ja ... onda si to ti ... !!!
11 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Vjerujem da su ove dvije slike napravljene u Photoshopu...vrlo su me se dojmile pa me zanima kako bi se mogla zvati ova vještina crtanja da malo pogledam tutoriale te sam pokušam nešto ovakvo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
natko753 kaže...

Vjerujem da su ove dvije slike napravljene u Photoshopu...vrlo su me se dojmile pa me zanima kako bi se mogla zvati ova vještina crtanja da malo pogledam tutoriale te sam pokušam nešto ovakvo

ova prva bi mogla biti dosta laka za napravit ako imaš slične brusheve , a za ovu drugu treba malo više truda , imaš nešto slično ovdje 

 

I hate doing things !!! Things suck !!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

nešto ovakvo sam već radio, svejedno hvala...preostaje mi jedino isprobavati sve i svašta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
natko753 kaže...

Vjerujem da su ove dvije slike napravljene u Photoshopu...vrlo su me se dojmile pa me zanima kako bi se mogla zvati ova vještina crtanja da malo pogledam tutoriale te sam pokušam nešto ovakvo

ako će bilo tko ikada trebati: korišten je plug-in "Redfield Fractalius"

10 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Molim pomoć oko instalacije, javite mi se na pm.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Dali postoji kakva opcija ili program da smanjim više slika odjednom?
Npr, imam 80tak slika rezolucije 3000x1896px i želim smanjiti na 1000x632px. Prije sam sliku po sliku smanjivo, dali ima kakav program za to da on sve sliek smanji odjednom?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Dali postoji kakva opcija ili program da smanjim više slika odjednom?
Npr, imam 80tak slika rezolucije 3000x1896px i želim smanjiti na 1000x632px. Prije sam sliku po sliku smanjivo, dali ima kakav program za to da on sve sliek smanji odjednom?

Photoshop batch nudi tu opciju

http://digital-photography-school.com/how-to-batch-resize-in-photoshop

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

iako se ne radi o photoshopu, da ne otvaram novu temu mozda neko opmogne. Rijec je o Adobe Illustratoru. U prilogu saljem dvije slike, i zelim da slka"1" na kraju izgledao kao slika "2". Ako neko moze samo da objasni na koji nacin to da uradim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2013 23:14 (mornar).
15 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

napraviš trokut i krug, označiš ih oboje i u panelu pathfinder stisneš ono drugo u gornjem redu (minus front)

p.s. pazi da ti u layerima u poretku krug bude iznad trokuta :)

logic sense of no sense.
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
eterna luchar kaže...
Liverpool1892 kaže...

Dali postoji kakva opcija ili program da smanjim više slika odjednom?
Npr, imam 80tak slika rezolucije 3000x1896px i želim smanjiti na 1000x632px. Prije sam sliku po sliku smanjivo, dali ima kakav program za to da on sve sliek smanji odjednom?

Photoshop batch nudi tu opciju

http://digital-photography-school.com/how-to-batch-resize-in-photoshop

E baš to mi treba {#} 
I dali ima mogućnost da automatski promjeni visinu i širinu, npr stavim visinu 1000px i on da automatski stavi širinu? 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice