Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 226.292
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Isprike, pročitao sam ja savjet, a hvala sam jednostavno zaboravio. Ispravljeno je :) Ali trebao bi savjet u vezi moje druge poruke u kojem sam napisao kako sam uopće te ikone napravio. znaći ove male slikice untar ikone sam sa skrinšotom uzeo sa weba, a kod njih je pozadina bjela, pa me zanima kako ih uzeti a da ipak bude to malo veće i kako najbezbolnije promijeniti pozadinu :)

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Evo za sve vas "fotošopere" pogledajte neke od najboljih tutorijala koje sam vidio za PS.

Nabacite neki subscribe i like na njegov channal da ima i on koristi od toga što podučava nas neznalice. 

Da li uopce treba znati sve odgovore na sva pitanja,da li uopce postoji pravi odgovor? Da li smo se mi spremni suociti sa istinom? Hocemo istinu,a da li ju mozemo podnijeti?
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...

Isprike, pročitao sam ja savjet, a hvala sam jednostavno zaboravio. Ispravljeno je :) Ali trebao bi savjet u vezi moje druge poruke u kojem sam napisao kako sam uopće te ikone napravio. znaći ove male slikice untar ikone sam sa skrinšotom uzeo sa weba, a kod njih je pozadina bjela, pa me zanima kako ih uzeti a da ipak bude to malo veće i kako najbezbolnije promijeniti pozadinu :)

Mislim da bi ti najbolje bilo pokušati to nacrtati u nekom vektorskom programu jer su ti ikone stvarno jednostavne i ne bi ih bio problem nacrtati. Nakon toga ih možeš povećavati i smanjivati na onu veličinu koju ti srce želi a kvaliteta ti se neće promjeniti.

14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ima li neko možda vremena i volje da malo pomogne, nisam nikad, ali baš nikad radio sa vektorskim programima :(

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...

Ima li neko možda vremena i volje da malo pomogne, nisam nikad, ali baš nikad radio sa vektorskim programima :(

 Ako imaš Photoshop, dali znaš pathirati? To su ti isto vektori, a nemoraš izlaziti iz Photoshopa.

13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

molim cijenjene forumaše za jednu uslugu, naravno ukoliko mi netko može pomoći.

na deviantartu sam naišao na jednog lika koji radi ikone za foldere za serije/filmove i slično od slikica s neta -> http://paulodelvalle.deviantart.com/

zanima me da li postoje kakvi tutoriali gdje na netu za točno to? naišao sam na masu onih koji rade ikone "from scratch", a nikakav točno taj koji meni treba. ima jedan gdje neki dečkić radi to, al mislim da je to jako nekvalitetno napravljeno i nije baš nešto objašnjeno.

unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
goranbm kaže...

Ima li neko možda vremena i volje da malo pomogne, nisam nikad, ali baš nikad radio sa vektorskim programima :(

 Ako imaš Photoshop, dali znaš pathirati? To su ti isto vektori, a nemoraš izlaziti iz Photoshopa.

 

A neznam, iskustva sa photoshopom su mi stvarno minimalna :(

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Cican kaže...

molim cijenjene forumaše za jednu uslugu, naravno ukoliko mi netko može pomoći.

na deviantartu sam naišao na jednog lika koji radi ikone za foldere za serije/filmove i slično od slikica s neta -> http://paulodelvalle.deviantart.com/

zanima me da li postoje kakvi tutoriali gdje na netu za točno to? naišao sam na masu onih koji rade ikone "from scratch", a nikakav točno taj koji meni treba. ima jedan gdje neki dečkić radi to, al mislim da je to jako nekvalitetno napravljeno i nije baš nešto objašnjeno.

unaprijed hvala.

 

 

Mislis na ovo???

 

http://paulodelvalle.deviantart.com/art/PSD-Folder-Template-198769306

 

 

uzmes lijepo to,i unutra ukomponiras sta vec zelis (sta je jako jednostavno , ko god ima malo znanja osnovnog u psu ce to znati napraviti)

 

ukoliko sam te krivo shvatio,reci slobodno :)

 

iliti tutorial :

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2012 15:53 (Humanoid Cro).
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...
overhaul kaže...
goranbm kaže...

Ima li neko možda vremena i volje da malo pomogne, nisam nikad, ali baš nikad radio sa vektorskim programima :(

 Ako imaš Photoshop, dali znaš pathirati? To su ti isto vektori, a nemoraš izlaziti iz Photoshopa.

 

A neznam, iskustva sa photoshopom su mi stvarno minimalna :(

 Uzmeš onu alatkicu koja izgleda kao nalivpero, i vučeš linije.

Prednost sa njima je da se možeš vratiti na sidrišta (anchor pointse)

I podešavaš zaobljenje, ili ih dodaješ i oduzimaš. Kada si gotov,
snimiš path desno u prozoru sa "paths". Path onda možeš koristiti

kao vector layer mask i ispuniti bojom sadržaj.

14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Da li ima netko sa malo volje da mi pomogne napraviti neke ikone sa vektorskim programom nekim ?? Molim vas, ako netko ima malo vremena i volje bio bih jako zahvalan.

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
goranbm kaže...

Da li ima netko sa malo volje da mi pomogne napraviti neke ikone sa vektorskim programom nekim ?? Molim vas, ako netko ima malo vremena i volje bio bih jako zahvalan.

 Za vektorske stvari meni je najbolji Corel DRAW ,

ja koristim verziju X5 ali nedavno je izašao i novi X6 pa možeš i njega koristit (skoro sve je isto)

imaš hrpu tutorijala po youtube-u i stranica koje su baš posvećene Corel-u ,

osobno mi je puno jednostavniji od Adobe Illustratora i lakše ga je naučit.

Ako što budeš trebao samo pitaj :)

Da li uopce treba znati sve odgovore na sva pitanja,da li uopce postoji pravi odgovor? Da li smo se mi spremni suociti sa istinom? Hocemo istinu,a da li ju mozemo podnijeti?
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ima i treća alternativa - besplatni, a izvrstan Inkscape. Za njega također postoji hrpa tutorijala.

16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...

Ima i treća alternativa - besplatni, a izvrstan Inkscape. Za njega također postoji hrpa tutorijala.

 Naravno, ali rekoh, kad smo već u Photoshop temi - može i u photoshopu ispathirati.
Evo upute za pathiranje, nije atomska fizika za uhodati:

16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
mbaksa kaže...

Ima i treća alternativa - besplatni, a izvrstan Inkscape. Za njega također postoji hrpa tutorijala.

 Naravno, ali rekoh, kad smo već u Photoshop temi - može i u photoshopu ispathirati.
Evo upute za pathiranje, nije atomska fizika za uhodati:

Katastrofa. To se tako ne radi. Ako se već ide "pathirat", onda bi bilo logično da sve ostane u vektorskom formatu. {#}

16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...
overhaul kaže...
mbaksa kaže...

Ima i treća alternativa - besplatni, a izvrstan Inkscape. Za njega također postoji hrpa tutorijala.

 Naravno, ali rekoh, kad smo već u Photoshop temi - može i u photoshopu ispathirati.
Evo upute za pathiranje, nije atomska fizika za uhodati:

Katastrofa. To se tako ne radi. Ako se već ide "pathirat", onda bi bilo logično da sve ostane u vektorskom formatu. {#}

 Ma nisam ni gledao što radi sa time, glavno da čovjek nauči napraviti path i snimi ga.
To je snimljeni vektor. Može ga i eksportirati kao Ai. Naravno, nema sad path nekakvih
opcija (shading, outlining, blending blabla) pravog vektorskog programa,
ali za čiste shapeove kakve treba, taman.
Edit,
sad sam gledao, fakat katastrofa što je na kraju učinio tip.
Dakle kad napravite path i zatvorite ga, odete na path rubriku i snimite kao na slici.

Poslije ga možete i pozvati kao shape mask layera (slika)
A i sama path alatka se može odabrati da odmah bude shape layer maska. (slika)

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2012 0:43 (overhaul).
16 godina
moderator
online
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
Dakle kad napravite path i zatvorite ga, odete na path rubriku i snimite kao na slici.

Poslije ga možete i pozvati kao shape mask layera (slika)
A i sama path alatka se može odabrati da odmah bude shape layer maska. (slika)

To je mazohizam. {#} To nema smisla. Onda odmah uzmeš vektorski program i stvar riješena.

13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav, molil bi nekog tko se razumije u photoshop da mi napravi sliku za klan na Dota 2 ako nije problem. Da bude onak abstraktno sa natpisom " Drunk Forces". Hvala.

Axtross_Hr - Origin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
mbaksa kaže...
overhaul kaže...
Dakle kad napravite path i zatvorite ga, odete na path rubriku i snimite kao na slici.

Poslije ga možete i pozvati kao shape mask layera (slika)
A i sama path alatka se može odabrati da odmah bude shape layer maska. (slika)

To je mazohizam. {#} To nema smisla. Onda odmah uzmeš vektorski program i stvar riješena.

 Kakav mazohizam, shape layeri su osnova naprednijeg rada sa Photoshopom.
Pogledajte pokoji bolji strani "photoshop" časopis, krcat je savjetima za rad sa Path layerima.
Pa barem 5 godina sam proveo usputno pathirajući clipping maske za prijelom, maske za retuširanje
auto interijera za francuze, a ne smatram se mazohistom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Tinča14 kaže...

Pozdrav, molil bi nekog tko se razumije u photoshop da mi napravi sliku za klan na Dota 2 ako nije problem. Da bude onak abstraktno sa natpisom " Drunk Forces". Hvala.

 koliko se plaća ???

 

ne moraju biti novci , može i neki kod za igricu ili tak nešt ...

Da li uopce treba znati sve odgovore na sva pitanja,da li uopce postoji pravi odgovor? Da li smo se mi spremni suociti sa istinom? Hocemo istinu,a da li ju mozemo podnijeti?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Noxer kaže...
Tinča14 kaže...

Pozdrav, molil bi nekog tko se razumije u photoshop da mi napravi sliku za klan na Dota 2 ako nije problem. Da bude onak abstraktno sa natpisom " Drunk Forces". Hvala.

 koliko se plaća ???

 

ne moraju biti novci , može i neki kod za igricu ili tak nešt ...

Nemam što dati, da imam dao bi. Ovo je ak neko ima volje i slobodnog vremena pa da se poigra malo. Ne treba biti neko remek djelo nek tolko to da liči k nečemu.

Axtross_Hr - Origin
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 14:52 (Tinča14).
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Jedna stvar mi ide jaaaako na živce. Koristim Healing brush, mode: "replace". Onda malo s drugim alatima prčkam, a kad se vratim na healing brush mode mi se promijeni na "normal". Jel neko zna kak da namjestim da ostaje na "replace"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav ljudi, treba mi savjet nekoga tko koristi photoshop.

 

Pokušavam naći tutorial koji bi mi objasnio kako napraviti efekt na pozadini tipa ovog: http://cl.ly/L54Q (zanemarite ovu formu, pozadina je bitna).

 

Probao sam naravno googlati ali internet je pun smeća i na moj query ne dolazi ništa pametno, pa ako netko zna za neki točan tutorial il inešto, puno bi pomoglo. Zahvaljujem.

WordPress ❤
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
OriginalEXE kaže...

Pozdrav ljudi, treba mi savjet nekoga tko koristi photoshop.

 

Pokušavam naći tutorial koji bi mi objasnio kako napraviti efekt na pozadini tipa ovog: http://cl.ly/L54Q (zanemarite ovu formu, pozadina je bitna).

 

Probao sam naravno googlati ali internet je pun smeća i na moj query ne dolazi ništa pametno, pa ako netko zna za neki točan tutorial il inešto, puno bi pomoglo. Zahvaljujem.

 Gaussian Blur? Na to si mislio? Ne kontam inače.

12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...
OriginalEXE kaže...

Pozdrav ljudi, treba mi savjet nekoga tko koristi photoshop.

 

Pokušavam naći tutorial koji bi mi objasnio kako napraviti efekt na pozadini tipa ovog: http://cl.ly/L54Q (zanemarite ovu formu, pozadina je bitna).

 

Probao sam naravno googlati ali internet je pun smeća i na moj query ne dolazi ništa pametno, pa ako netko zna za neki točan tutorial il inešto, puno bi pomoglo. Zahvaljujem.

 Gaussian Blur? Na to si mislio? Ne kontam inače.

Baš to, imaš neki tut za preporuku? Hvala za pojam.

WordPress ❤
15 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

A nema tutorijala (mislim nema, naravno da ima; imaš ti milijun tutorijala za korištenje npr. gradient toola, koji je osnovni alat u PS-u, tako isto motion, radial, smart i gaussian blurove smatram osnovnim filterima), to ti je praktički default blur samo što ti određuješ jačinu. Jako korisno baš za ovakve forme ili za fokusiranje npr...

Hvala ti Bože što sam RIJEČANIN!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 22:59 (TIR669).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
TIR669 kaže...

A nema tutorijala (mislim nema, naravno da ima; imaš ti milijun tutorijala za korištenje npr. gradient toola, koji je osnovni alat u PS-u, tako isto motion, radial, smart i gaussian blurove smatram osnovnim filterima), to ti je praktički default blur samo što ti određuješ jačinu. Jako korisno baš za ovakve forme ili za fokusiranje npr...

Ok hvala na pojašnjenju, ne radim u PS-u pa neznam. Probat cu nesto izmixat :)

WordPress ❤
16 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ma nemaš što miksati - uključiš filter, šarafiš (doslovno, skrol na mišu kontrolira vrijednost) 
koliko izraženo mutno ti paše, i rezultat vidiš odmah na kontrolnoj sličici od prozora i slici ispod :)

Ako želiš da bude malo "šminkerskiji" blur, možeš koristiti box blur, ili na temelju njega, shape blur,

a nekakav bokeh efekt daje lens blur. Ostali u rubrici blur nisu toliko u smjeru onoga što želiš dobiti,

ali ništa te ne košta da istražiš :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2012 0:16 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
overhaul kaže...

Ma nemaš što miksati - uključiš filter, šarafiš (doslovno, skrol na mišu kontrolira vrijednost) 
koliko izraženo mutno ti paše, i rezultat vidiš odmah na kontrolnoj sličici od prozora i slici ispod :)

Ako želiš da bude malo "šminkerskiji" blur, možeš koristiti box blur, ili na temelju njega, shape blur,

a nekakav bokeh efekt daje lens blur. Ostali u rubrici blur nisu toliko u smjeru onoga što želiš dobiti,

ali ništa te ne košta da istražiš :)

Ovaj Gaussian Blur je baš ono šta mi je trebalo, puno hvala.

WordPress ❤
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pozdrav!

Nikako da skužim kako radi batch u photoshopu.

Pokušavam na cijeli folder slika primjeniti auto color i auto contrast funkciju.

Ovo su mi koraci:

1. Pokrenem action i snimam redom: Otvorim sliku, auto color, auto contrast, Save as i Close.

2. Onda odem u Automate -> batch, za action stavim tu snimljenu akciju. Za source stavim folder na kojem to radim, a za destination stavim Folder i kvacicu na Override Action "Save As" Commands.

 

U biti sa tim opcijama batcha sam isprobao mali milijun kombinacija i nikako ne mogu napravit da automatski otvara sliku, radi te akcije i zatvara i snima sliku bez ikakvih pitanja.

 

Nekad uspijem namjestit da mi snimi pretvorenu sliku ali svaki put mi iskače prozor save as gdje odabirem koju kvalitetu slika želim.

 

Jel ima tko prijedlog kako učiniti ono što sam napisao. Već sam lud od toga. :-/

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
darioklc kaže...

Pozdrav!

Nikako da skužim kako radi batch u photoshopu.

Pokušavam na cijeli folder slika primjeniti auto color i auto contrast funkciju.

Ovo su mi koraci:

1. Pokrenem action i snimam redom: Otvorim sliku, auto color, auto contrast, Save as i Close.

2. Onda odem u Automate -> batch, za action stavim tu snimljenu akciju. Za source stavim folder na kojem to radim, a za destination stavim Folder i kvacicu na Override Action "Save As" Commands.

 

U biti sa tim opcijama batcha sam isprobao mali milijun kombinacija i nikako ne mogu napravit da automatski otvara sliku, radi te akcije i zatvara i snima sliku bez ikakvih pitanja.

 

Nekad uspijem namjestit da mi snimi pretvorenu sliku ali svaki put mi iskače prozor save as gdje odabirem koju kvalitetu slika želim.

 

Jel ima tko prijedlog kako učiniti ono što sam napisao. Već sam lud od toga. :-/

 

Hvala!

 koliko ja vidim, mislim da ti je višak "override save as". Radije da budeš siguran, prekopiraj sve slike u novi folder i
pusti photoshop da si presnimava te kopije slika. Inače znaš da će ti auto color i auto contrast na mnogim slikama usrati motku?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice