Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moj nećak je prije cca dva mjeseca kupio RX 570 4 GB i kaže da nešto baš neće surađivati s njegovim Ivy Bridge i3... 

Ima li ulogu ono PCI 2.0, PCI 3.0?  

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Spiridon kaže...

Moj nećak je prije cca dva mjeseca kupio RX 570 4 GB i kaže da nešto baš neće surađivati s njegovim Ivy Bridge i3... 

Ima li ulogu ono PCI 2.0, PCI 3.0?  

 A sto znaci da ne suradjuje? Ne daje sliku? Ne prihvaca drivere? Rusi sustav? Daje vizualne smetnje? Ne daje prave performanse? Procesor je bottleneck? Ni grafa ni procesor ne idu na 100% opterecenja?

Gamers Don't Die, They Respawn.
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam točno. On mi je nešto natuknuo a ja nisam baš upamtio...

Ispričavam se...

 

Uglavnom, momak razmišlja o kupovini neke jače mašine u koju bi stavio tu RX 570...

I da, koliko pamtim, čovjek od kojeg je kupio grafu mu je prezentirao uredan rad...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Spiridon kaže...

Ne znam točno. On mi je nešto natuknuo a ja nisam baš upamtio...

Ispričavam se...

 

Uglavnom, momak razmišlja o kupovini neke jače mašine u koju bi stavio tu RX 570...

I da, koliko pamtim, čovjek od kojeg je kupio grafu mu je prezentirao uredan rad...

 Sukladno danim informacijama nema neke solucije koja se moze prezentirati osim da konstantiramo ako se grafa stavi u jaci kompjuter da je kompjuter - jaci! I da ce, naravno samim time momak bit zadovoljniji jer ce bit bolje. Sad to opet nema nikakve suvisle svrhe raspravljati, tako da ako grafa radi ne znam sto reci.

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

od stare serije mi je step up na 3080 ili 3080ti a od nove minimalno 4070ti? nebih nista jace...bolje uzet 4070ti ili 3080 ?

imam sisu preime 750 titanium?

 Ako ti imaš trenutno RTX 3070Ti, onda ti ništa slabije od RTX 3090/RTX 4070Ti nema nekog smisla. Tako da, ako imaš para, onda na RTX 4070Ti. Po mom mišljenu možda čak da pričekaš malo ako padne cijena za RTX 4080 ili od AMD RX 7900 XTX. RTX 3080 ti nije neki upgrade vrijedan gubljenja novaca.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Već mu je procesor tu na granici iskorištavanja te 4070Ti i slične kartice. Barem meni to tako izgleda. Mada, ima 1440p monitor, a igre postaju sve grafički zahtjevnije. Pa valjda će ta grafička u konačnici biti kvaliteno iskorištena i s Ryzen 5 5600X procesorom. Ako je uzme...

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Slažem se, on ako ide tako na top end grafe, onda bi trebao više razmišljati i o top end procesoru, da iskoristi svu tu silnu snagu GPU, ako će je toliko platiti. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

cekat cu s amazona da bude opet na akciji 5800x3d...iskreno raje bi proc prvo promjenio nego grafu...ali nasao na njusci po 6000 4070ti,valjda mogu 3000 dobit za ovu svoju

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma bježi od toga to su nekakve muljaže garant...

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

  

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 12:03 (Wontay).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fer-de-lance kaže...

I eto baš kolega stavio 1070ti za 140 jura, još ak se ovome da ciganit bi mu ziher spustio "za kavu" i eto rješenja.

A to je grafa puno jača od navedenih.

 

 Imaš možda link na oglas?

 

Može i na pm.

 

 

Mbo je Asus p8h61-m lx3 r2.0, ram je ddr3 1333 Mhz

Mislim da to ne bi trebao biti limitirajući faktor?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 12:10 (Wontay).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wontay kaže...
fer-de-lance kaže...

I eto baš kolega stavio 1070ti za 140 jura, još ak se ovome da ciganit bi mu ziher spustio "za kavu" i eto rješenja.

A to je grafa puno jača od navedenih.

 

 Imaš možda link na oglas?

 

Može i na pm.

 

 

Mbo je Asus p8h61-m lx3 r2.0, ram je ddr3 1333 Mhz

Mislim da to ne bi trebao biti limitirajući faktor?

 Wontay

 

Mislim da je mislio na ovu.

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-evga-gtx-1070-ti-ftw-ultra-silent-8gb/293544.aspx

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da ja pitam jednu pametnu

 

u planu imam promjenu i maticne i procesora i graficke i memorije sve u svemu sve osim hdd

ploca je aorus pro b450, procesor rayzen 5 2600 i graficka rx 570

 

sta bi dobio da uzmem ovu RX 6700 GAMING OC 10GB GDDR6 HDMI

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobio bi više FPSa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
redragonNG kaže...

da ja pitam jednu pametnu

 

u planu imam promjenu i maticne i procesora i graficke i memorije sve u svemu sve osim hdd

ploca je aorus pro b450, procesor rayzen 5 2600 i graficka rx 570

 

sta bi dobio da uzmem ovu RX 6700 GAMING OC 10GB GDDR6 HDMI

 

Koja je brzina RAM-a? Ako je 3000+ mhz ostavi, na plocu stavi zadnji BIOS, uzmi r5 5600 i rx6700 i to je to, nema potrebe da sve mjenjas.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

DDR4 3000 da

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

treba mi preporuka grafičke kartice za upotrebu u CAD programima i renderiranju modela arhitekture (software-i kao što su Lumion, Revit, Allplan...).

Konfiguracija računala u koji bi ubacio grafičku je pod Moj PC, te bi vjerojatno išao u bližoj budućnosti na kupnju 32' 4k ekrana.

 

Kako mi nije osnovna potreba tog računala renderiranje, išao bi cjenovno na srednju razinu, odnosno neki dobar omjer uloženog/dobivenog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
redragonNG kaže...

 

Rađe ovu verziju sa tri venta za 400 i kusur kuna manje klik

 

Recenzija klik

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 8:32 (ibme74).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav momci,

Trazim si graficku posto sam preskocio 30 seriju ipak i gledam RTX 4080. Gledam si ovu karticu jer mi je izgled malo bitnij. Gledam otprilike dati 1500 eura za graficku da vrti sve narednih par godina. Ne znam da li ima nesto bolje jer nisam veliki fan AMD-a. Volio bih par savjeta od drugih ljudi koji su vise u tome.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nadam se da ne misliš spajati grafu od 1500 eura na te monitore koje imaš pod moj pc....to je kao motor od ferarija staviti u golfa jedinicu.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne updateam bas nesto pre cesto podatke ovdje jer dodjem samo kad mi treba. Imam jedan 1440p 144Hz monitor na putu.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

strucno misljenje...mjenjat svoju 3070ti za 3090 vision s jos skoro 2 godine gare i 400 eura ili kupit 4070ti,kupca vec imam za svoju grafu i pricekat ce 2 tjedna dok neskupim jos para

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2023 13:54 (mariolla79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
redragonNG kaže...

 

Rađe ovu verziju sa tri venta za 400 i kusur kuna manje klik

 

Recenzija klik

 Preporuka za ovu Asrock, ostao ugodno iznenadjen, bio sam pomalo skeptičan s obzirom da Asrock baš i nema povijest grafičkih kartica, ali kartica je hladna, meni ne prelazi 65 i tiha, ventovi na 50% u full loadu. Tiša je i od ASUS TUF RX 6800 koju sam prije imao.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

strucno misljenje...mjenjat svoju 3070ti za 3090 vision s jos skoro 2 godine gare i 400 eura ili kupit 4070ti,kupca vec imam za svoju grafu i pricekat ce 2 tjedna dok neskupim jos para

 Pa računajući da RTX 4070Ti vs RTX 3090 nije daleko u perfromansama, ja bi rađe onda uzeo noviju i efikasniju. Jedino ako je RTX 3090 jeftinija ili ako ti treba Vram za profi taskove. 

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa ova 3090 me ispadne 400 eura doplate uz moju,znaci 800-850 eura,ak racunam obje grafe,a 4070ti je 1000-1100 zato sam i pitao 😉,po performansama su tu negdje...

Jedino neznam postotak krepavanja 3090,znam da su bile neke zavrzlame oko njih..a i vidim na netu da ova 3090 vision je dovoljno 750w i da vuce struje ko moja gamerock!? Barem po giga stranici,sto mi je malo smijesno

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja se se isto dvoumio ksd sam prodo 3080ti,dal uzet 3090 ili 4070ti/7900xt..

puno manje struje trosi i manje se grije 4070ti.. Imas u de po 850e 4070ti..
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nikad ne idi na old gen. Nadoplati tih 100ak € i uzmi 4070TI. Nemres fulat s takvom grafom

AJ
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

onu koju ja hocu nije 850.lol + razlika u pdv

ili gigu aero ili opet gamerock i nevezano za grafu..s 4070ti mogu 4k?

tj ak uzmem  mozda 4k monitor,mogu na njemu podesit tj u igrama da igre idu na 2k ak ih 4070ti nece moc gurat u 4k

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 15:37 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Radije smanji detalje s ultra na high ili med high, nego igrat na 1440p na 4k monitoru.

Imas dlss 3.0 koji bi trebao dobro raditi
Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice