Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.498
|
čitano: 5.564.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Za taj procesor polovna gtx 1060 ili amd 480/580, jače od toga ti nema smisla
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, Stavio sam u AMD Navi već.. ali nisam siguran da to tamo pripada, mislim da je ovo prikladnija tema.

 

Može mišljenje pls? Da li je 6k dobra cijena za Asrock RX 6700 XT ChallengeR? Ili predlažete možda neki drugi model?

Tnx!

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, dobra je cijena.

Emilio Estavez
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

preporuka graficke za oko 500eu, max 550. Trenutno imam i7 4690k. 

 

razmisljam izmedju 1660 ti i rtx 2060 6gb

Mujak
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 14:13 (PiDzI).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Onda 2060 ako već biraš među te dvije.

 
0 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Vec narucena GIGABYTE GeForce RTX 2060 D6 6GB za 550 eu , hvala lp 

Mujak
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imao si tu jeftinije drugi model

link - 490e

Ovdje takoder - link

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2022 13:56 (rocko9).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vidim da su grafičke ipak malo pale pa me zanima upgrade iste.

Imam konfiguraciju 3600x @4200, Gigabyte B550M Aorus Elite, 2x8GB Patriot viper, 1070 OC, seasonic focus GX 550w, Fractal Meshify C, Monitor je HP x27i ugl na 1440p

Uzel neku od ovih i u ovom redosljedu ovisno o dostupnosti i cijeni: 1) 3060ti, 2) 3070 i 3) 6700xt.

Mislim da je napajanje malo na knap ali zato vas i pitam koja bi bila najbolji izbor?

Kupnja moze kod nas a moze i de. Hvala.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2022 18:24 (elvis again).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
elvis again kaže...

Mislim da je napajanje malo na knap ali zato vas i pitam koja bi bila najbolji izbor?

 sasvim nebitno, i 3070 i 6700xt vuku maksimum do 250w, to tvoje napajanje vozi bez problema, pogotovo što će u većini vremena biti dosta ispod te potrošnje

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A koja od kartica po danasnjim cijenama daje nabolji omjer ulozeno/dobiveno ili ti kn/fps?

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX6600

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
trenutno ni jedna s ovim cjenama
R33mba#2892
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koje trgovine iz Njemačke šalju GPU u HR?

 

Mindfactory.de ne šalje radi trenutne situacije...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Caseking ako se nevaram...i imas mlacom iz slovenije blizu ljubljane imali su donedavno ok vijene,sad neznam...mozes se i s uzishopom dogovorit da oni uzmu samo im posaljes link..frenda suntrazili oko 350kn na cijenu grafe iz DE..za uslugu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

RX6600

Da gledal sam i 6600xt ali nekak mi se cini malo losija u omjeru kn/fps od 3060ti.

 

A valjda mogu 1070 prodat za 200€ i dodat 350€ za 6600xt ako je dovoljan boost u performansama?

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 6600XT ti je manje više ekvivalent sa RX 5700XT, dakle osjetno brža grafa od GTX 1070. I mislim da je price to perfroamnce, bar po cijenama kod nas bolja RX 6600XT nego RTX 3060Ti. RTX 3060Ti je ko nas skuplja preko 30% a brža je oko 20%. Ne znam po cijenma vani, pa vidi. GTX 1070 bi trebala otići u roku odmah za 200 eura .

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
elvis again kaže...

Da gledal sam i 6600xt ali nekak mi se cini malo losija u omjeru kn/fps od 3060ti.

 

A valjda mogu 1070 prodat za 200€ i dodat 350€ za 6600xt ako je dovoljan boost u performansama?

 ma dodavat toliko love za tako malo napretka u perfomansama se ne isplati, barem po mojem mišljenju

još da ideš na sličnu rtx pa da uz te perfomanse dobiješ i kvalitetni rt + dlss, ajde de

 

pogledaj samo što rt radi od dying light 2 gdje te radeonke jednostavnu uvenu kad im upališ ray tracing

a toga će vrlo vjerojatno biti sve više i više, pogotovo kad i nova serija radeonki bude bolje podržavala rt, tak da se ove s polupodrškom za rt u današnje doba jednostavno ne isplate, pogotovo po ovim divljim cijenam

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma RT je i dalje nebitan feature za prosječnog gamera, pogotovo ako nema 15 000kn za grafu.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pretjeruješ. Sa svojom grafom od 3899 kn koristim RT redovno.
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Odlično, bravo za tebe i tvoju grafu od 3899kn koja sada košta 6500kn. Samo ti uživaj.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

I uživam. 

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

I ja uzivam sa svojom grafom od 3669kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 19:11 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

Ma RT je i dalje nebitan feature za prosječnog gamera, pogotovo ako nema 15 000kn za grafu.

pa zasad mođda i jest, iako ja već radi dying light ne bi uzimao novu grafu koja uvene kad se upali rt

a ionako se ne uzima grafa za prošle igre ili današnju situaciju, nego za one nadolazeće igre u kojima će očito rt igrat daleko veću ulogu nego danas

 

e sad, ako netko ionako mijenja grafe ko čarape onda se slažem da je nebitno jer će ionako prvom prilikom uzet nevidiju ili novu radeonku kad mu zatreba rt, ali ako uzima grafu za idućih par godina, e tu je aktualna serija radeonki debelo zakinuta

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
elvis again kaže...
ibme74 kaže...

RX6600

Da gledal sam i 6600xt ali nekak mi se cini malo losija u omjeru kn/fps od 3060ti.

 

A valjda mogu 1070 prodat za 200€ i dodat 350€ za 6600xt ako je dovoljan boost u performansama?

 Ozirom na ovo ludilo ja tu 1070 ne bih davao ispod 300 Eura, a ti kako zelis, za 200 ce otici za pola sata 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

pa zasad mođda i jest, iako ja već radi dying light ne bi uzimao novu grafu koja uvene kad se upali rt

a ionako se ne uzima grafa za prošle igre ili današnju situaciju, nego za one nadolazeće igre u kojima će očito rt igrat daleko veću ulogu nego danas

 

e sad, ako netko ionako mijenja grafe ko čarape onda se slažem da je nebitno jer će ionako prvom prilikom uzet nevidiju ili novu radeonku kad mu zatreba rt, ali ako uzima grafu za idućih par godina, e tu je aktualna serija radeonki debelo zakinuta

 Pričaš kao da je taj Ray Tracing nešto bez čega se ne može igrati uopće, i kao da se ne može isključiti.

Prvom prilikom bih to ugasio, kao što se oduvijek preporuča gašenje nekih grafičkih detalja tipa Shadows. Em mi ti neki grafički detalji smetaju, em si njihovim gašenjem poboljšam performanse, fps...proizvođači moraju takve ''inovacije'' izmišljati da bi dali kao neki razlog fanaticima za kupnju novog hardware-a. Neće im svako na te fore nasjesti

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dobra igra je dobra i bez Ray tracea, a losoj to ionako ne pomaze.

 

Meni je drago da rade i izmisljaju novosti zboga nas, bit ce gluposti, ali i korisnih stvari.

 

Dok ponovo ne dobijemo grafe po MSRP, nemamo sto pricati.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ALVIN kaže...

 Pričaš kao da je taj Ray Tracing nešto bez čega se ne može igrati uopće, i kao da se ne može isključiti.

Prvom prilikom bih to ugasio, kao što se oduvijek preporuča gašenje nekih grafičkih detalja tipa Shadows. Em mi ti neki grafički detalji smetaju, em si njihovim gašenjem poboljšam performanse, fps...proizvođači moraju takve ''inovacije'' izmišljati da bi dali kao neki razlog fanaticima za kupnju novog hardware-a. Neće im svako na te fore nasjesti

 naravno da nije nešto bez čega se ne može, ja osobno igram bez toga oduvijek, ali kad vidiš kolika je razlika u igri poput dying light, jasno je da je to jedan od najbitnijih grafičkih fičra u toj, a i drugim nadolazećim igrama, pa ako već uzimaš novu grafu svakako je bolje uzeti onu koja nije u tome zakinuta

jbga, prednost je prednost i to ne mala i ako se već kupuje grafa u ovo šugavo vrijeme onda je bar dobro za svoju lovu dobit što više prednosti

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

I ja uzivam sa svojom grafom od 3669kn.

 Kad se  svi hvale evo i ja uzivam s svojom grafom od 7500kn

Uzivam i s drugom grafom od 6450kn

Te uzivam i s trecom grafom od 5500kn..

 

nadam se da cu uzivat i s 4om grafom.. 

R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
R3nchi kaže...
MGloc kaže...

I ja uzivam sa svojom grafom od 3669kn.

 Kad se  svi hvale evo i ja uzivam s svojom grafom od 7500kn

Uzivam i s drugom grafom od 6450kn

Te uzivam i s trecom grafom od 5500kn..

 

nadam se da cu uzivat i s 4om grafom.. 

 "nije bolest sve što boli"

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 naravno da nije nešto bez čega se ne može, ja osobno igram bez toga oduvijek, ali kad vidiš kolika je razlika u igri poput dying light, jasno je da je to jedan od najbitnijih grafičkih fičra u toj, a i drugim nadolazećim igrama, pa ako već uzimaš novu grafu svakako je bolje uzeti onu koja nije u tome zakinuta

jbga, prednost je prednost i to ne mala i ako se već kupuje grafa u ovo šugavo vrijeme onda je bar dobro za svoju lovu dobit što više prednosti

 Imam 3060-ku već, uf, 3 mjeseca? Jedina igrica na kojoj sam upalio RT je bila BFV i jedina razlika koju sam primjetio je da mi je FPS pao sa standardnih 120+ na 80 avg, a zna past i ispod 60.

RT sam ugasio, i nikad više upalio.

 

 

Možda jednog dana nadam se da će RT postat standard, al ovo sad je jednostavno prevelik udarac za performanse za relativno suptilnu razliku u grafici.

Say hello to my little friend
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice