Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.455
|
čitano: 5.544.073
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije bez razloga na akciji, ljudi izbjegavaju taj model...ali ne zbog boje.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To je jedan od srot modela o kojima je govorio. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jbg nisam pratio bas temu. Znaci Sapphire jedini valja kaj se tice jeftinijih modela..?

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pa po benchevima nije niti ona nista losa, stovise izgleda da je malo i bolja sto se tice temperatura od pulse izvedbe ali to je vjerovatno zbog toga sto vent malo brze radi pa je i malo bucnija sto nije nista strasno ako imas slusalice...

 

Ima i na mindfactoriju ovaj Red Devil model koji se pokazao odlican za 200injak kn vise...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 15:46 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Osim kaj su na memorijske chipove stavili prst debele termalne poadove koji nemaju funkciju...ali nema veze 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

hahhaajaads

Daj link pls otkud si izvukao to. Cine se vruce kartice.. me no gusta.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/ctub8v/radeon_rx_5700_xt_custom_designs_review_overview/

 

Strixica je pogotovo vruca, istina da ima vece klokove ali opet... Po ovome ispada da je strixica najtoplija od svih modela.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

hahhaajaads

Daj link pls otkud si izvukao to. Cine se vruce kartice.. me no gusta.

 Ma taj evoke treba izbjegavati u sirokom luku. Na memorijskim chipovima imas samo 40% pokrivenosti thermal padovima, temperatura memorije je 98 stupnjeva. Imas na gamernexusu sve.

 

E ovo je dobra kartica i dobra cijena https://www.mindfactory.de/product_info.php/8GB-PowerColor-Radeon-RX-5700-XT-Red-Devil--GDDR6--HDMI--3x-DP_1326178.html

3404kn + 80kn poštarine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 16:07 (BeLLicus).
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ona AsRock challenger se nije pokazala losa na par recenzija,  do duse jos uvijek nema nikakva recenzija za XT model nego samo za obicnu 5700 ali vjerujem da nije nista losija.

AsRock takoder sada daje 3 god jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 17:56 (ibme74).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Primjetio sam da dosta hvalite Gainward Phoenix modele,daleko su onda dogurali.

Imao sam gtx680 phantom i ta grafa se je bas jako grijala radi tih blesavo rijesenih ventova,imao sam takodjer i Gainward gtx770 i ta grafa je bila korektna sto se tice temps i buke.

Za sad mi se najbolje pokazala ova rtx2080 koju imam iza nje je Gigabyte gtx780 windforce 3x a iza nje msi gaming gtx970 sto se tice temps/buke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Cool story bro. Steta kaj nema Gainward Phoenix za AMD grafe. Tj. steta kaj AMD mora brute forceat hardver da bi postigao iste rezultate ko Nvidija pa ih je teze hladit. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Cool story bro. Steta kaj nema Gainward Phoenix za AMD grafe. Tj. steta kaj AMD mora brute forceat hardver da bi postigao iste rezultate ko Nvidija pa ih je teze hladit. 

 Kakav je problem sa AMD grafama ? Za 3400-3500kn uzmes novu aftermarket RX 5700XT, sredit fan curve i bez buke i neke velike temperature ces imat slicne rezultate kao kod 2070 Super..

 

EDIT: Ak vec pricate kak su bucne, sta vi 24/7 imate glavu u racunalu bez slusalica ? Svaki normalan covjek nit ne primjecuje buku pogotovo kad ima bar trunku bolje slusalice koje izoliraju buku izvana...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 13:24 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije problem, al zamisli da imaju optimizaciju kao Nvidija, imao bi za 3400kn grafu ranga Nvidije 2x skuplju. Kaj ti po ljeti nosis slusalice dok si na kompu stalno? Nije ti vruce? :D

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Nije problem, al zamisli da imaju optimizaciju kao Nvidija, imao bi za 3400kn grafu ranga Nvidije 2x skuplju. Kaj ti po ljeti nosis slusalice dok si na kompu stalno? Nije ti vruce? :D

 Pa i dobijes ? RX 5700XT Pulse verzija 3650kn dok 2070 Super 4300kn a u igrama su identicne i to pogotovo u 1080p 144hz... Nvidia ima jedino optimizaciju da nove graficke dobiju znaci bolje performanse zato jer je normalno tek izasla i kad izadje nova serija ova starija serija polako ide dole... Da, po ljeti nosim slusalice, bilo da je 15 ili 45 stupnjeva jer mi ne smeta i usi mi se ne znoje (i sa stock earpadovima i sa ovim novima) te mogu po 10+ sati bit bez da se preznojim, necu valjda igrat fps/racing igre bez nekakve muzike/zvuka 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ima hrpa potencijala da bilokoja grafa bude high-end optimizirana, ali zahtjeva previse vremena od develeopera. Nvidija to vjerojatno rjesi u korijenu, plate optimizaciju prije nego su izbacili grafu. Ne kazem da je 5700 XT losa, dapace, nego da vjerujem da bi mogla biti jos brza s obzirom na hardver i ne kuzim zast se kod AMD-a uvijek cekaju AIB partneri 100 god.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

ne kuzim zast se kod AMD-a uvijek cekaju AIB partneri 100 god.

 

 

Jer se ne mogu dogovoriti oko cijene

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

 Pa i dobijes ? RX 5700XT Pulse verzija 3650kn dok 2070 Super 4300kn a u igrama su identicne i to pogotovo u 1080p 144hz... 

 kak su iste majku mu poljubim

i ako su iste za tih 7% gore, onda je ista i ona 2060s koja je 7% dolje

to je onda sve isto, onda i nju sa 3.300 kuna ubaci u tvoju jednadžbu 5700xt za 3650 i 2070 super za 4300

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je sve to isto onda bolje 2060s i ostane para u džepu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

Ako je sve to isto onda bolje 2060s i ostane para u džepu...

 i još imaš rt hardver kakav god da bio, jer ako megatama s malo jačom 2080 igra metro i control s rt ultra na 4k, onda to sigurno možeš i sa 2060s na 1440p

možda ćeš morati, kao u witcheru spustit sjene i travu sa ultra na high što je neprimjetna razlika da bi pokrenuo hairworks, ali će radit i imat će rt i u nadolazećem cyberpunku

 

da ne spominjem da i one gainward jeftinjare 2060s rade na 10 stupnjeva nižoj temperaturi i manjim okretajima, pa ih još malo i klokneš za tih 7% i opet dobiješ tišu i hladniju grafu s istim perfomansama

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Pa i dobijes ? RX 5700XT Pulse verzija 3650kn dok 2070 Super 4300kn a u igrama su identicne i to pogotovo u 1080p 144hz... 

 kak su iste majku mu poljubim

i ako su iste za tih 7% gore, onda je ista i ona 2060s koja je 7% dolje

to je onda sve isto, onda i nju sa 3.300 kuna ubaci u tvoju jednadžbu 5700xt za 3650 i 2070 super za 4300

 

 

Kao sto vidis, negdje 2070 super bolja negdje 5700xt...

 

Edit: uz sve to znas i sam da AMD sa vremenom daje sve bolje drivere koji zapravo daju nesto fpsa, dok je to kod nvidia upravo suprotno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 14:51 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Kao sto vidis, negdje 2070 super bolja negdje 5700xt...

 

Edit: uz sve to znas i sam da AMD sa vremenom daje sve bolje drivere koji zapravo daju nesto fpsa, dok je to kod nvidia upravo suprotno...

 pa negdje je ista takva situacija i sa 2060s u odnosu na 5700xt, ono je prosjek iz 27 igara - dakle, kako je 5700xt slabija od 2070s za 7% i time se preporuča, isto tako je i 2060s slabija 7% od 5700xt i treba ući u kombinaciju

 

ovo s driverima je nekad bilo fine wine, sad se samo spominjalo - link ili link, a ima tih testova još i svi pokazuju isto na novijim grafama

 

We benchmarked each card in 11 different games, using three different driver builds that were released in a two-year time span. Nvidia's card improved the most, an average of 4.3 percent per game versus 2.3 percent for AMD. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

Kao sto vidis, negdje 2070 super bolja negdje 5700xt...

 

Edit: uz sve to znas i sam da AMD sa vremenom daje sve bolje drivere koji zapravo daju nesto fpsa, dok je to kod nvidia upravo suprotno...

 pa negdje je ista takva situacija i sa 2060s u odnosu na 5700xt, ono je prosjek iz 27 igara - dakle, kako je 5700xt slabija od 2070s za 7% i time se preporuča, isto tako je i 2060s slabija 7% od 5700xt i treba ući u kombinaciju

 

ovo s driverima je nekad bilo fine wine, sad se samo spominjalo - link ili link, a ima tih testova još i svi pokazuju isto na novijim grafama

 

We benchmarked each card in 11 different games, using three different driver builds that were released in a two-year time span. Nvidia's card improved the most, an average of 4.3 percent per game versus 2.3 percent for AMD. 

 Imas i obicnu RX 5700 koja je u vecini naslova bolja od 2060 super... Pogledaj razliku izmedju RX 570 i GTX 980, nekad je razlika bila ogromna pogotovo u naslovima gdje je nvidia uvijek bila bolje optimizirana, onda isto tako nesto i slabije tipa RX 460 i gtx 1050 (znaci oni koji su bili na budjetu prije su isli 90% na nvidiu, a pogledaj sad... rx 460 je na razini 1050ti).. E da, pogledaj razliku nekad i sa RX 580 8GB i GTX 1060 6GB...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 15:27 (hahhaajaads).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
Imas i obicnu RX 5700 koja je u vecini naslova bolja od 2060 super... Pogledaj razliku izmedju RX 570 i GTX 980, nekad je razlika bila ogromna pogotovo u naslovima gdje je nvidia uvijek bila bolje optimizirana, onda isto tako nesto i slabije tipa RX 460 i gtx 1050 (znaci oni koji su bili na budjetu prije su isli 90% na nvidiu, a pogledaj sad... rx 460 je na razini 1050ti).. E da, pogledaj razliku nekad i sa RX 580 8GB i GTX 1060 6GB...

 2017. je RX 580 bila 1%sporija od GTX 1060 6GB a 2019. je RX 580 2% brža od GTX 1060 6gb

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 i još imaš rt hardver kakav god da bio, jer ako megatama s malo jačom 2080 igra metro i control s rt ultra na 4k, onda to sigurno možeš i sa 2060s na 1440p

možda ćeš morati, kao u witcheru spustit sjene i travu sa ultra na high što je neprimjetna razlika da bi pokrenuo hairworks, ali će radit i imat će rt i u nadolazećem cyberpunku

 

da ne spominjem da i one gainward jeftinjare 2060s rade na 10 stupnjeva nižoj temperaturi i manjim okretajima, pa ih još malo i klokneš za tih 7% i opet dobiješ tišu i hladniju grafu s istim perfomansama

Megatama igra metro na 30 fpsa sto je ispod svakog standarda danas i to nije nikakvo mjerilo.

 

U Metrou 2060s (iste perf kao stara 2070) gura 1080p bijednih 30-60 fpsa, a na 1440p je to na neigrivih 25-40 fpsa. To je vec sa smanjenim detaljima na high i rt-om takoder stavljenim na high.

 

Control ces sa 2060s igrati mozda na 30 fpsa u minuti jer jedna 2080 ti jedva gura 60 fpsa na 1080p.

 

 

Uglavnom 2060s i rt je kao da posaljes tartana na drag race.

 

Sva sreca pa nam je najpouzdaniji benchmarker sa techspota odradio test od 37 igara pa je pokazao kako je 5700xt sporija 6% od 2070s i onda spomenuo 2060s pa rekao "Based on this data we estimate it’s around 10% faster than the RTX 2060 Super, so that makes it 10% better in terms of cost per frame." Kakva mrtva 2060s, rt mozes zaboraviti i jos si 10% sporiji za iste pare...

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zaboravite na kombinaciju RT-a i visokog fps-a, do daljnjega. Jednostavno treba odlucit dal zelis bolju grafiku ili fluidniji gaming. Nije jedno nuzno bolje od drugog i ovisi kakva igra je u pitanju.

Osobno cu koristit RT ako mogu drzat 45-50fps minimum posto ne igram multiplayer shootere...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DonOscar kaže...

 

Sva sreca pa nam je najpouzdaniji benchmarker sa techspota odradio test od 37 igara pa je pokazao kako je 5700xt sporija 6% od 2070s i onda spomenuo 2060s pa rekao "Based on this data we estimate it’s around 10% faster than the RTX 2060 Super, so that makes it 10% better in terms of cost per frame." Kakva mrtva 2060s, rt mozes zaboraviti i jos si 10% sporiji za iste pare...

Kakva mrtva 2060-ka? Radje bi nvidiju nego pisljivih 10% performansi. Smanji to na 5% posto se iz 2060-ke da izvuc malo vise clockanjem. Plus ju 2060-ka apsolutno demolira u rendanju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 19:43 (ansha).
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Inace je rendanje bitno 1% korisnika ovdje... Nema 2060s sta trazit dokle god isto dode. Sta ti vrijede temp kad je clock puno osjetljiviji na temp kod nvidije pa sa ovima sroteks bas i ne ide oc samo tako ukoliko se ventovi ne nafrlje.
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DonOscar kaže...
Inace je rendanje bitno 1% korisnika ovdje... Nema 2060s sta trazit dokle god isto dode. Sta ti vrijede temp kad je clock puno osjetljiviji na temp kod nvidije pa sa ovima sroteks bas i ne ide oc samo tako ukoliko se ventovi ne nafrlje.

To da nema trazit je tvoj stav, ja cu poucen prijasnjim iskustvima, a ako je razlika recimo max tih 10%, uvijek radje uzet nvidiju. Plus cu sigurno iz gusta i znatizelje palit RT tu i tamo pa makar se vrtilo u 30fps..

Ova zadnja recenica nema veze s vezom pa ju necu komentirat...

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko vidim Palit 2060 super dual je 3250 kn kod nas, znači cijena ista kao RX 5700, negdje brža jedna, drudje druga. 2060 S ima niže temperature i niži TDP a ima i famozni RT.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

na ekupi 3.148kn popust sa zabom + stavio je kolega kod za popust od 250kn ako nije iskoristen (250kn - min 2500kn64a75f4a) = 2.898kn

 

Ugl dobiješ rtx2060 super po cijeni obicne rtx2060

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice