Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 3.344
|
čitano: 736.864
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bitno je da ne spuštaju cijenu nvidiji, jer ljudima nije skupa 😂
Svakome njegovo 💪
3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Bitno je da ne spuštaju cijenu nvidiji, jer ljudima nije skupa 😂
Svakome njegovo 💪

 Tako je to s škart robom, zamisli koliko ce tek vrijediti polovne za godinu ili dvije

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Nemam pojma, ovo mi je zadnji PC, ide se na buduću konzolu 💪
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

ustvari, amd marketinski ima fenomenalan trik..... trpajmo 16gb, 20gb, 120gb vrama na kartice, ko ga yebe, ram je jeftin...

 

jer kad slusas pljuvanje po nevidiji, glavni argument je to skrtarenje na ramu. nisam fanboy, zabole me i za jedne i za druge, ali, realno, ima smisla.

 

sto ce ti 12 ili 16gb rama na low end kartici. trenutno nista ne trazi tu kolicinu vrama, u tom segmentu u kojem je kartica. dok nesto bude kao apsolutni minimum trazilo 12 ili 16gb, do tada ce taj cip vec biti toliko onemocao i spor, da mu je djabe ta kolicina memorije.

 

ne kazem da je nvidia napravila potez stoljeca s tim skrtarenjem, ali realno, 300$ graficka, ma koji yayo ce joj vise od 8gb rama? osim u smislu marketinga. cak niti 800$ kartici ne treba vise od 16gb, jer, ponovo, dok tih 16gb bude iskoristivo, kartica ionako vise nece imati snage. nema je ni u startu za neku bijesnu rezoluciju koja bi popapala toliki vram. dakle, opet...samo marketing.

 

i znam da ce sada biti 124 jubito klipica gdje se useru dokazujuci da je 12 ili 16gb vrama minimum, i kako nvidia kurtzu ne valja, i kako.... zabole me, ja uvijek tocim za 10e, tako i s ramom, ide do 8gb, nema majstore vise... i sve radi bez ikakvih problema, jos nisam nasao igru koja pati jer nemam vise vrama na OVOJ kartici.... 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...
Bitno je da ne spuštaju cijenu nvidiji, jer ljudima nije skupa 😂
Svakome njegovo 💪

 Tako je to s škart robom, zamisli koliko ce tek vrijediti polovne za godinu ili dvije

 Kako onda nazvat inel arc kad si ovo tako. Nikako da shvatiš da ljudi grafu povezuju sa ime nevidija isto kao šta za gradele misle da je vrsta ribe.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...

 Tako je to s škart robom, zamisli koliko ce tek vrijediti polovne za godinu ili dvije

 Brate jel moguće da to tipkaš s i9 profilnom

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...
Bitno je da ne spuštaju cijenu nvidiji, jer ljudima nije skupa 😂
Svakome njegovo 💪

 Tako je to s škart robom, zamisli koliko ce tek vrijediti polovne za godinu ili dvije

 Kako onda nazvat inel arc kad si ovo tako. Nikako da shvatiš da ljudi grafu povezuju sa ime nevidija isto kao šta za gradele misle da je vrsta ribe.

 To nisu ljudi....isto ko što Laki nije dete

 

 

11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

boris pretjeruje, kao i obično

no, intel je bio još više pojam za cpu, pa kad je amd ponudio pravu stvar, situacija se itekako promijenila

 

i za grafe je znalo biti skoro pa tako, kad je r9 290/290x oderala gtx 780, amd se digao na 40% udjela na tržištu

da je nastavio biti konkurentan, ne bi zadnjih deset godina pao na 10%

 

međutim, baba su je sve karte bacila na cpu odjel, usput intel je sam sebe potčkaljio jedno pet-šest puta zaredom sa 14+++++ legendarnim zajebom i tu je bilo lakše probiti se na tržište kao konkurentno rješenje

 

kožnati pak jebe, ne vadi, al što ne vadi, nego i uši zavrće, pa babina 'genijalnost' tu ne dolazi do izražaja, nešto je kredita zaradila kod dioničara dok je majning pumpao prodaju bilo čega, ali sad je nevidija odletila financijski na krilima ai i konkurentnost je gotova, teško je i zamislit situaciju gdje bi se nevidija zajebala kao intel, pa da baba su uspije ponudit nešto, makar i naizgled bolje

 

gejmeri vole imat 'najbolje', zato se sad prodaje i nevidija, zato se nekad ko lud prodavao preskupi intel i7 bez obzira na vječni 4core i generacijskih 5% napretka 

nije to nikakva filozofija, takva je situacija odavno, samo treba napravit nešto konkurentno i biti bolji, kao s rajzenom

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...

 

kožnati pak jebe, ne vadi, al što ne vadi, nego i uši zavrće, pa babina 'genijalnost' tu ne dolazi do izražaja,

 

     

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

https://videocardz.com/newz/amd-introduces-fluid-motion-frames-2-better-frame-generation-with-lower-latency

Ovo izgleda zanimljivo, posebno dodani support za Radeon Chill.

 

Jer ako radi kako sam ja shvatio onda mozes staviti Radeon Chill na min/max 141 (ako imas 144Hz monitor), upaliti AFMF2 i u biti onda AFMF zapravo generira samo one frameove koji nedostaju do 141 FPS.

Do sada je manje vise radio duple frameove.

 

Ne znam da li ovaj Fast Motion Optimisation znaci da se nece gasiti AFMF kod brzih poteza misem ili da ce trebati puno brzi pokreti misem da se deaktivira nego sada.

 

Bas budem instalirao, pa vidio kako funkcionira.

 

 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Bome da.. i dok covjek dole izbaci ovakav naslov znas da je nesto veliko 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ostavit cu za kolegu Borisa da iskomentira rezultate 

Black Myth: Wukong, GPU Benchmark (43 GPUs) 522 Data Points!




 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Nvidia izdominirala iako se i 4070 gadno bori da ovo bude igrivo.

3 godine
suspendiran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
@kec
Jel ikad išta valjalo iz Wukonga?😂😂😄
Ako mislis na loše skaliranje 3080 jedna igra ne cini proljece😁🪶
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Samo treba iskjučiti RT virus i nema frke kad se smanje detalji.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Čim se upali RT  od AMD-a nema ništa bez obzira na upscaling. Nevidija dominira u svakom pogledu, AMD mrvu jeftiniji ali perf per watt katastrofa.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
2 mjeseca
protjeran
offline
Rasprava o grafičkim karticama

A bogami ni bez upscalera nema nista, native je prošlo svršeno vrijeme za UE5 igre i buducnost.

 

A RT je manje vise u svakoj igri danas i osobno nema šanse da bi ga gasio daje novu dimenziju grafici pogotovo u igrama gdje je kao u ovoj u potpunosti implementiran.

 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

eh, da mi je nvidia kartica s amd cijenom i kolicnom memorjje, to bi bio pogodak, ovako, nemas 16gb na nevidiji bez 1000e maltene... (4060 ne racunam,ja bi nesto jace)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Rx 7800XT oko 650e

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Damir22 kaže...

eh, da mi je nvidia kartica s amd cijenom i kolicnom memorjje, to bi bio pogodak, ovako, nemas 16gb na nevidiji bez 1000e maltene... (4060 ne racunam,ja bi nesto jace)

 Nevidijina zadnja serija sa manje vrama od amd je trostruko jača i efikasnija. Cijene su točno postavljene po snazi gpu-a. Kad bi amd imao takvu tehnologiju bio bi skuplji od nevidije vjeruj.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2024 21:52 (dery).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MGloc kaže...

Rx 7800XT oko 650e

 Rx7900gre za 604 e?

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ma kakva 7900 gre pokraj 4070 super iste su cijene.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2024 21:57 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Damir22 kaže...

eh, da mi je nvidia kartica s amd cijenom i kolicnom memorjje, to bi bio pogodak, ovako, nemas 16gb na nevidiji bez 1000e maltene... (4060 ne racunam,ja bi nesto jace)

 Nevidijina zadnja serija sa manje vrama od amd je trostruko jača i efikasnija. Cijene su točno postavljene po snazi gpu-a. Kad bi amd imao takvu tehnologiju bio bi skuplji od nevidije vjeruj.

Daj odjebi taj RT shit, koga boli K za to sranje. Prodavaci magle, naplacuju maglu...

maximum effort
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...

Daj odjebi taj RT shit, koga boli K za to sranje. Prodavaci magle, naplacuju maglu...

 Obzirom što radeon divizija po prodaji može ključ u bravu izgleda kako kupce ipak boli k.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 9:15 (dery).
13 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Za mene nije vazno da li je RT ON ili OFF.Vaznije mi je da ima dobru optimizaciju I sto bolji frametime.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
MGloc kaže...

Za mene nije vazno da li je RT ON ili OFF.Vaznije mi je da ima dobru optimizaciju I sto bolji frametime.

Meni osobno na ne-competitive igrama frame rate uopce nije toliko bitan.

Sasvim nebitno dal je 90fps ili 150fps.

Prije biram quality+90, nego lošija grafika plus 150.

Kod competitive igara je pak drugačija priča, tu mi je svakako bitniji fps od tig điđa.

 

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Meni je najbitnije da kao odrastao čovjek ne plaćam smiješno velike novce za igračku.
Moj PC  
9 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...
Meni je najbitnije da kao odrastao čovjek ne plaćam smiješno velike novce za igračku.

 Zavisi koliko hoces/mozes potrosit.Evo ja sam se vec neko vrijeme gledao da zamjenim svoju 2060s.Prije 3 dana uzeo 3080 za 350e neka me gura godinu dvije I dobro.Prvo sam htio 7800XT ili 4070 ali ne dam iz principa preko 500e za GPU a na PC-u ako provedem 12 sati tjedno.Bitno mi je jedino da gura PUBG na 250fpsa/1080p.

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
metallic kaže...

Daj odjebi taj RT shit, koga boli K za to sranje. Prodavaci magle, naplacuju maglu...

 Obzirom što radeon divizija po prodaji može ključ u bravu izgleda kako kupce ipak boli k.

Ne moramo bas mi veterani bit naivcine, slusaj forumas kolegu kako zbori.

 

 

maximum effort
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...
dery kaže...
metallic kaže...

Daj odjebi taj RT shit, koga boli K za to sranje. Prodavaci magle, naplacuju maglu...

 Obzirom što radeon divizija po prodaji može ključ u bravu izgleda kako kupce ipak boli k.

Ne moramo bas mi veterani bit naivcine, slusaj forumas kolegu kako zbori.

 

 

 Ne razumijem šta on govori ako se za iste pare može uzet nevidija koja je svjetlosnim godinama ispred. Tko god kaže da ovo nije istina teški je fanboy.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 14:30 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice