Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT

poruka: 22
|
čitano: 10.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Evo da vam opisem problem u kratko:Graficka je pocela da zeza steka u igrama zablokira igra i restratuje se PC....
Jednim slucajem sam je ja sam restartovao na gumbic i posle toga nije vise bilo noramlne slike nego samo neke linije i svakakve boje...
Popravak graficke:Izvadim je i malo ocistim vratim opet isto,odem do servisa kazu da je riknula da djaba je ne isprobljavaju cim su takvi simptomi :D
Nisam imao love za novu pa se vratim kuci da popravim svoji graficku,pokusam je ponovo ustekad reko mozda se oporavila ali nista....
Izvadim je skinem hladnjak i ponovo je vratim znao sam sta se moze dogodit,ali nisam znao da ce to tako brzo bit za 10-tak sekundi se zapusilo iz cipa(procesora) na grafickoj ugasim PC i vidim da je vrela ko zar i vidim da je malo pozutio taj cip ili sta je vec,ali kada sam stavio je bez hladnjaka bilo je skoro sve normalno jos par linija je samo bilo na ekranu....
Ali kad se zapusila mislio sam daje kraj sa njom,vratim hlanjak i ponovo je ubacim u maticnu u gle cuda sve je radilo normalno ja nisam mogao vjerovat :D....

Ali postoji jedan problem i dalje i dok vam pisem ovu poruku :D velika je temperatura na njoj i dalje nemogu igrat igre cim udjem izbaci mi neku rozu sliku i gotovo....
Da li ima spasa grafickoj da li ja tu mogu sta carnu ili slicno posto neam love za novu jbg i ovu sam skrpio jedva ma da je bila nova :D....
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT

Pa di ti je padalo na pamet koristiti grafičku vez hladnjaka. Očisti hladnjak i stavi novu termalnu pastu, ako je hladnjak pasivan pokušaj namontirati kakav fan na nju. Ko zna, možda i uspije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
E hvala ti na pomoci pokusat cu nego je li ovo dobra temperatura graficke ili je nenormalno...
71C(159F)
13 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Doly-Don kaže...
E hvala ti na pomoci pokusat cu nego je li ovo dobra temperatura graficke ili je nenormalno...
71C(159F)

Jeli to load ili idle? Jeli pasivni hladnjak?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Pasivni je,a ne kontam ovo "load ili idle"
13 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Doly-Don kaže...
Pasivni je,a ne kontam ovo "load ili idle"

Idle je kad je komp u ''stanju mirovanja'', znači ne radiš ništa zahtjevno. Load je kad je u ''punom pogonu'', npr. igranje igrica

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Evo ovako stoji :D
Evo sta pise :D Evo sta pise :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Jbg drug samo je Media Player otvoren...
I hvala na objasnjenju ...
13 godina
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT

71°C i nije baš poželjna temp. za idle. Ali pretpostavljam da nemaš baš neku ventilaciju u kućištu i da nisi stavio termalnu pastu nakon skidanja hladnjaka, tako da u jednu ruku možemo reći da je u tvom slučaju to i normalno. Ali to moraš riješiti pod hitno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
E da te jos pitam koliko kosta ta pasta da pokusam i sa tim mada sam primijetio da je hladnjak bio zaliven nekom masom ...
Al nisam konto da je to nesto bitno ...

Jel ima u servisima ta pasta i jeli nesto narocito skupa ....
13 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Doly-Don kaže...
E da te jos pitam koliko kosta ta pasta da pokusam i sa tim mada sam primijetio da je hladnjak bio zaliven nekom masom ...
Al nisam konto da je to nesto bitno ...

Jel ima u servisima ta pasta i jeli nesto narocito skupa ....

Imaš ih od par kuna pa sve do 100 kn. Preporučajem ti arctic silver 5 za nekih 40-50 kn. Prije stavljanja novog sloja obavezno očisti staru pastu nekim alkoholom, možeš domaćom rakijom, viskijem ili sl. Tek onda na čip istisni paste veličine zrna riže i stavi hladnjak. Sam pritisak će razvući pastu po čipu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Hvala drug na pomoci mislim da cu uspjet sa tvojim prijedlogom :D ....
11 godina
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
imam jedan problem..na hladnjaku od grafe mi se ne vrti ventilator..ocistio sam hladnjak ali opet se ne vrti
€|)|)¥
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
imam jedan problem..na hladnjaku od grafe mi se ne vrti ventilator..ocistio sam hladnjak ali opet se ne vrti
€|)|)¥
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT

Ne vrti se? Čudno, probaj podmazati uljem ili WD-om ležište pa probaj opet.

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac) ||| Music As A Weapon!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
posudio sam od.prijatelja grafu..i njemu isto nije vrtio ventilaror i on je sve to ocistio i proradilo mu sve..al nako par dana koristenja pocele su mupojavljivat zute crte na ekranu..pa me zanima da li treba novu termalnu pastu stavit posto nije il je neki drugi problem
€|)|)¥
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Pacoo kaže...
posudio sam od.prijatelja grafu..i njemu isto nije vrtio ventilaror i on je sve to ocistio i proradilo mu sve..al nako par dana koristenja pocele su mupojavljivat zute crte na ekranu..pa me zanima da li treba novu termalnu pastu stavit posto nije il je neki drugi problem

Ako su počele "žute crte" znači da je kartica dala svoje kao odgovor na konstantno pregrijavanje (kada ju ventilator ne hladi).

A tebi što je na kartici otišao hladnjak, to je stara boljka 8500GT kartica. Rješenje je zamjena ventilatora na njoj, zamijena cijelog hladnjaka ili najbolje zamijena kartice.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
11 godina
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
da li moze grafickoj nesta biti ako je izvadem hladnjak??
€|)|)¥
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT
Pacoo kaže...
da li moze grafickoj nesta biti ako je izvadem hladnjak??

Ako misliš na hladnjak (komad metala koji se nalazi na grafičkoj kartici) te ako ga skineš uništit ćeš grafičku karticu jer će se pregrijati i zapaliti vjerojatno, ako misliš na ventilator (mali uređaj koji cirkulira zrak po hladnjaku), grafička kartica bi ti mogla raditi, samo ovisi da li bi se pregrijavala jer ne bi bilo cirkuliranaj zraka pa bi ti se topli zrak zadržavao na hladnjaku, Valjda si na to mislio.

11 godina
neaktivan
offline
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT

Ja mislim da je tebi nasisplativije kupiti rabljenu 8500gt za max 100kn,ovako samo trošiš vrijeme i novce na paste,hladnjake i sl.Ali ako želiš dobiti malo iskustva ovako,na jeftinim karticama,u redu je,i ja sam tako.{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2012 9:47 (AxeAwesome).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Problem sa NVIDIA GeForce 8500 GT

Vas dvojica odgovarate na pitanje od prije 4 mjeseca.{#}{#}{#}{#}

 

 

 

 

              {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice