NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 714.351
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

jebote sta kukate samo, osla je ova tema davno u krasni K****. 

 

ako nemas para za graficku suti i teraj dalje, j*** se meni dal je graficka poskupila ako ja nesto zelim to cu si i uzeti kad tad. 

 

svaki dan neko kukanje kako su visoke cijene, brate mili smorili ste, najbolje se odjavit sa ovog foruma i vise se ne vracat, nigdje nikakve pozitive nista, samo kukanje. 

 

lp  

 

 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
Moj PC  
4 9 hvala 1
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

PRika, ljudima je forum ispusni ventil svugdi. Drugdje ce samo kukati kako imaju previse para a nista opet ne valja.

Nadji mir u sebi, ne na internetu i dobar si.

 

Nije kriva tema niti BUG naravno.

 

Lp

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A ne, nego će mo svršavat jer je netko paltil 2000 euta za grafičku karticu kak bi igral igrice. LOL.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

A ne, nego će mo svršavat jer je netko paltil 2000 euta za grafičku karticu kak bi igral igrice. LOL.

 pa ako neces igrati igrice plati graficku koja kosta 500 kuna i gledaj youtube videe u 1080p, kupi si 730 i dobar si, ako ja zelim imati best of the best sto je na trzistu platicu tu cijenu i gotovo. di je problem? 

 

sta vas muci koliko ko daje grafu? ne kontam. 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
metallic kaže...

PRika, ljudima je forum ispusni ventil svugdi. Drugdje ce samo kukati kako imaju previse para a nista opet ne valja.

Nadji mir u sebi, ne na internetu i dobar si.

 

Nije kriva tema niti BUG naravno.

 

Lp

 ne kazem da je bug kriv ili tema ili sta god, nego shvatili smo da su grafe skupe, ne moram svaki dan kad dodem na forum u istu temu citati 50 istih postova kako je preskupo sve ... skontali smo to otkako su predstavili i rekli koliko ce biti. 

 

 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
_itsmoriarty kaže...

 ne moram svaki dan kad dodem na forum u istu temu citati 50 istih postova kako je preskupo sve

 

 

 

Moraš

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
_itsmoriarty kaže...
metallic kaže...

PRika, ljudima je forum ispusni ventil svugdi. Drugdje ce samo kukati kako imaju previse para a nista opet ne valja.

Nadji mir u sebi, ne na internetu i dobar si.

 

Nije kriva tema niti BUG naravno.

 

Lp

 ne kazem da je bug kriv ili tema ili sta god, nego shvatili smo da su grafe skupe, ne moram svaki dan kad dodem na forum u istu temu citati 50 istih postova kako je preskupo sve ... skontali smo to otkako su predstavili i rekli koliko ce biti. 

 

 

 nemoj da te pribijemo, miruj

kradem mine iz minskog polja
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Uhvaceni smo nazalost u jednom teskom sklopu okolnosti i negativnih faktora kao sto su prethodno skalperi, pa korona i nestasica cipova, pa bezobrazluk ovog duopola, inflacija...

 

Ukratko receno najteze doba za nas konzumente u historiji. Kad sam za Strix 1070ti iskesirao 550 eura imao sam osjecaj da sam dao veliku lovu a vidi sad, ista svota skoro pa badava 😔

Moj PC  
7 0 hvala 1
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Fakat ste dosadni sa kukanjem.

Ni prije ljudi nisu kupovali najbolje grafičke jer su bile preskupe, a sad bi svi htjeli kupiti RTX 4090 po što povoljnijoj cijeni.

Pa ne možete svi kupiti ni Porsche. Kupite što možete, a ne kukat kako vas svi deru.

Više prčite manje igrajte i to je to.

Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...

Fakat ste dosadni sa kukanjem.

Ni prije ljudi nisu kupovali najbolje grafičke jer su bile preskupe, a sad bi svi htjeli kupiti RTX 4090 po što povoljnijoj cijeni.

Pa ne možete svi kupiti ni Porsche. Kupite što možete, a ne kukat kako vas svi deru.

Više prčite manje igrajte i to je to.

 ...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
DarthMarkus kaže...
hummer0 kaže...

Fakat ste dosadni sa kukanjem.

Ni prije ljudi nisu kupovali najbolje grafičke jer su bile preskupe, a sad bi svi htjeli kupiti RTX 4090 po što povoljnijoj cijeni.

Pa ne možete svi kupiti ni Porsche. Kupite što možete, a ne kukat kako vas svi deru.

Više prčite manje igrajte i to je to.

 ...

 DarthMarkus

Hoćeš reći da ti se više ne diže?

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
_itsmoriarty kaže...

jebote sta kukate samo, osla je ova tema davno u krasni K****. 

 

ako nemas para za graficku suti i teraj dalje, j*** se meni dal je graficka poskupila ako ja nesto zelim to cu si i uzeti kad tad. 

 

svaki dan neko kukanje kako su visoke cijene, brate mili smorili ste, najbolje se odjavit sa ovog foruma i vise se ne vracat, nigdje nikakve pozitive nista, samo kukanje. 

 

lp  

 

 

 

Forum služi za raspravu, ova tema konkretno za raspravu o Lovelace seriji u što između ostalog spada i cijena istih, tako da ne vidim u čemu je problem prokomentirati cijenu koja je realno previsoka.

Ako tebi nije puno love dati, tko ti brani da kupiš unatoč komentarima kako je skupo, uzmi grafu i uživaj onda umjesto što čitaš komentare nas koji smatramo da je rtx 4xxx preskupa za ono što nudi.

Dobronamjerni savjet za tebe, nemoj dati da te forum toliko frustrira, bit će ti lakše 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 13:18 (lobotomac90).
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...
_itsmoriarty kaže...

jebote sta kukate samo, osla je ova tema davno u krasni K****. 

 

ako nemas para za graficku suti i teraj dalje, j*** se meni dal je graficka poskupila ako ja nesto zelim to cu si i uzeti kad tad. 

 

svaki dan neko kukanje kako su visoke cijene, brate mili smorili ste, najbolje se odjavit sa ovog foruma i vise se ne vracat, nigdje nikakve pozitive nista, samo kukanje. 

 

lp  

 

 

 

Forum služi za raspravu, ova tema konkretno za raspravu o Lovelace seriji u što između ostalog spada i cijena istih, tako da ne vidim u čemu je problem prokomentirati cijenu koja je realno previsoka.

Ako tebi nije puno love dati, tko ti brani da kupiš unatoč komentarima kako je skupo, uzmi grafu i uživaj onda umjesto što čitaš komentare nas koji smatramo da je rtx 4xxx preskupa za ono što nudi.

Dobronamjerni savjet za tebe, nemoj dati da te forum toliko frustrira, bit će ti lakše 

 am razumijem ja sta je forum i cemu sluze teme i sve to, naravno komentiramo, pricamo o grafickoj, cijeni i svemu, ali brate 50 postova svaka strana ista, waaaaa cijena velika, waaaa ko ce to kupiti, waaa jebote, skontali smo ne morate stalno ponavljati isto. 

stick some iron in your mouth and pull the trigger.
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Nema problema sto su graficke skupe, veci je problem sto nas rade majmunima, pa recimo povecaju msrp za xx70ti generaciju skoro za duplo od 399$ do 799$ kroz cca 4 godine.

Ok ajde cijena proizvodnje je otisla gore ali nemoj me j... da je otisla za duplo.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
hummer0 kaže...
DarthMarkus kaže...
hummer0 kaže...

Fakat ste dosadni sa kukanjem.

Ni prije ljudi nisu kupovali najbolje grafičke jer su bile preskupe, a sad bi svi htjeli kupiti RTX 4090 po što povoljnijoj cijeni.

Pa ne možete svi kupiti ni Porsche. Kupite što možete, a ne kukat kako vas svi deru.

Više prčite manje igrajte i to je to.

 ...

 DarthMarkus

Hoćeš reći da ti se više ne diže?Ne 

 Ne tako često, ali kad se digne 5 minuta mogu bez prestanka.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
_itsmoriarty kaže...
lobotomac90 kaže...
_itsmoriarty kaže...

jebote sta kukate samo, osla je ova tema davno u krasni K****. 

 

ako nemas para za graficku suti i teraj dalje, j*** se meni dal je graficka poskupila ako ja nesto zelim to cu si i uzeti kad tad. 

 

svaki dan neko kukanje kako su visoke cijene, brate mili smorili ste, najbolje se odjavit sa ovog foruma i vise se ne vracat, nigdje nikakve pozitive nista, samo kukanje. 

 

lp  

 

 

 

Forum služi za raspravu, ova tema konkretno za raspravu o Lovelace seriji u što između ostalog spada i cijena istih, tako da ne vidim u čemu je problem prokomentirati cijenu koja je realno previsoka.

Ako tebi nije puno love dati, tko ti brani da kupiš unatoč komentarima kako je skupo, uzmi grafu i uživaj onda umjesto što čitaš komentare nas koji smatramo da je rtx 4xxx preskupa za ono što nudi.

Dobronamjerni savjet za tebe, nemoj dati da te forum toliko frustrira, bit će ti lakše 

 am razumijem ja sta je forum i cemu sluze teme i sve to, naravno komentiramo, pricamo o grafickoj, cijeni i svemu, ali brate 50 postova svaka strana ista, waaaaa cijena velika, waaaa ko ce to kupiti, waaa jebote, skontali smo ne morate stalno ponavljati isto. 

 

Da su cijene pristupačnije ekipa sa foruma bi ih već imala i onda bi bilo testova, rasprave o performansama i sl., a ovako nam ostaje pljuvat Nvidiu jer dižu cijene u nebesa, točnije performanse odu nekih 30% gore, a cijena 50%, a praksa prije nije bila takva i naravno da su ljudi frustrirani.

Dajte nam vi koji ste kupili dojmova o istima umjesto što se ljutite kada netko iskomentira kako je preskupo. 

 

13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Gledam Micro center u SAD-u.....imaju na lageru(jer se baš ne prodaju) 4070ti po 840e(preračunato iz dolara) a kod nas po 1200e.Jučer gledal aute,zmračilo mi se pred očima od jada.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

 

hummer0 kaže...
DarthMarkus kaže...
hummer0 kaže...

Fakat ste dosadni sa kukanjem.

Ni prije ljudi nisu kupovali najbolje grafičke jer su bile preskupe, a sad bi svi htjeli kupiti RTX 4090 po što povoljnijoj cijeni.

Pa ne možete svi kupiti ni Porsche. Kupite što možete, a ne kukat kako vas svi deru.

Više prčite manje igrajte i to je to.

 ...

 DarthMarkus

Hoćeš reći da ti se više ne diže?Ne 

 Ne tako često, ali kad se digne 5 minuta mogu bez prestanka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To care!!

 

 

 

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 13:45 (Zizo).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Pa kad naši jadni trgovci imaju visoke namete, porez, kme, kme...i jadni ništa ne zarade nego nam zapravo rade uslugu s takvim cijenama spuštajući si marže 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

nije to kukanje. Ne može jedna graficka, u ovom slučaju rtx 4070 ti koštat sama ko cijela konfiguracija npr, ovog solidnog kompa koji sam složio na brzinu.

 
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
bik kaže...
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata

 

Pa za ove grafičke jedino 3 posla odjednom da prosječan Hrvat radi bi si mogao kupiti od jedne plaće.

Gastrabajtere ne uzimam kao primjer, jer ne dijele našu muku 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
bik kaže...
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata

 Tko radi nema vremna za igranje, govorim iz iskustva nakon 31 godine staža. Treba manje raditi i više se igrati a nvidiju ne podržavati kupovanjem precijenjenih grafičkih kartica, nego poslati im poruku.

Info su dobili a nadam se da će to biti još i gore pa nek dižu cijenu nekome koga to zanima:D

GPU Market Nosedives, Sales Lowest In a Decade | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...
bik kaže...
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata

 

Pa za ove grafičke jedino 3 posla odjednom da prosječan Hrvat radi bi si mogao kupiti od jedne plaće.

Gastrabajtere ne uzimam kao primjer, jer ne dijele našu muku 

Eto sAm si sebi dao odgovor. Znaci kupiti nesto prikladno prosjecnoj Hr placi ili raditi 3 posla.

Nismo ni mi djelili muku gastarbeitera kad su stisli zube i odlucili ne biti Hr prosjek 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 14:20 (bik).
11 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

 Tko radi nema vremna za igranje, govorim iz iskustva nakon 31 godine staža. 

 očito je problem u tvojem iskustvu

nakon 33 godine staža još uvijek radim, a itekako imam i vremena za igranje, čak i nešto više nego prije

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
bik kaže...
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata

 Tko radi nema vremna za igranje, govorim iz iskustva nakon 31 godine staža. Treba manje raditi i više se igrati a nvidiju ne podržavati kupovanjem precijenjenih grafičkih kartica, nego poslati im poruku.

Info su dobili a nadam se da će to biti još i gore pa nek dižu cijenu nekome koga to zanima:D

GPU Market Nosedives, Sales Lowest In a Decade | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

31god staža ne govori ništa o iskustvu i slobodnom vremenu za igranje igrica, ne kuzim poveznicu? tko radi ne bi trebao igrat igrice nego slobodno vrijeme drugcije koristit? ustvari ni ne želim ulazit u besmislenu raspravu 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
bik kaže...
forumaš kaže...
bik kaže...
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata

 Tko radi nema vremna za igranje, govorim iz iskustva nakon 31 godine staža. Treba manje raditi i više se igrati a nvidiju ne podržavati kupovanjem precijenjenih grafičkih kartica, nego poslati im poruku.

Info su dobili a nadam se da će to biti još i gore pa nek dižu cijenu nekome koga to zanima:D

GPU Market Nosedives, Sales Lowest In a Decade | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

31god staža ne govori ništa o iskustvu i slobodnom vremenu za igranje igrica, ne kuzim poveznicu? tko radi ne bi trebao igrat igrice nego slobodno vrijeme drugcije koristit? ustvari ni ne želim ulazit u besmislenu raspravu 

Meni govori da...što sam manje radio više sam se igrao, a nvidia/amdu dioničarima gledam da za isto isporučim minimum ili nulu, čitaj kupi polovno ako nabiju cijene.

Tak da win/win za mene. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

 Tko radi nema vremna za igranje, govorim iz iskustva nakon 31 godine staža. 

 očito je problem u tvojem iskustvu

nakon 33 godine staža još uvijek radim, a itekako imam i vremena za igranje, čak i nešto više nego prije

 Radim i ja, i što manje radim više se igram. Ne znam kak ti uspiješ puni raditi i puno se igrati, svaka čast.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...
bik kaže...
forumaš kaže...
bik kaže...
Tako je, manje kme kme više radit pa nece bit problem kupit nesto sto želite, ljubi vas tata

 Tko radi nema vremna za igranje, govorim iz iskustva nakon 31 godine staža. Treba manje raditi i više se igrati a nvidiju ne podržavati kupovanjem precijenjenih grafičkih kartica, nego poslati im poruku.

Info su dobili a nadam se da će to biti još i gore pa nek dižu cijenu nekome koga to zanima:D

GPU Market Nosedives, Sales Lowest In a Decade | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

 

31god staža ne govori ništa o iskustvu i slobodnom vremenu za igranje igrica, ne kuzim poveznicu? tko radi ne bi trebao igrat igrice nego slobodno vrijeme drugcije koristit? ustvari ni ne želim ulazit u besmislenu raspravu 

Meni govori da...što sam manje radio više sam se igrao, a nvidia/amdu dioničarima gledam da za isto isporučim minimum ili nulu, čitaj kupi polovno ako nabiju cijene.

Tak da win/win za mene. 

 Ti očito što više radiš, više slobodnog vremena provedeš ispred televizije i na kauču očito. Pa ne radiš od 0-24.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 15:25 (Cryogenic).
9 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ovisi i kako ste se ženili... evo ja odradim svoju smjenu, dođem doma (žena, djeca), pomognem klincima oko matematike i tehničkih stvari (žena odrađuje društvene i art stvari)... onda pomognem ženi malo po kući... ono operem suđe, usisam, pobrišem prašinu, natovarim perilice/sušilicu... ono svakodnevno... generalku radim jednom mjesečno... skuham nešto ili makar pripremim da ona može sutra upaliti plin i reći da je skuhala.... al ne žalim se pomogne i ona meni peglati (kad mi se skupi previše).

Stigne se i poigrati nešto u trenutcima dok žena odmara popodne pa je mir u kući.... a i stavljam dulje cikluse pranja pa ima lufta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2023 15:37 (miki_the_pirat).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice