NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.784.936
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...

procesori su tu čisto za usporedbu, koliko smo s njima dobili u gejmanju kad gledamo procesore otprije dvije generacije a koliko u grafičkim karticama

čisto da average joe zna kad gleda što unaprijediti na high end konfi otprije dvije godine - sa hamperom dobije 100% više perfomansi, sa procesorom skoro nula...

 

da se vratimo na grafe... koliko bi ti htio dobitka u perfomansama, a da ne ispadne kako 'nevidija mlati praznu slamu godinama'

kojim to godinama? koliko je 'godinama' napredak u perfomansama kod nevidije?

recimo od maxwella, preko pascala, pa konačno do hampera, ajmo reć da su to 'godine' (turing namjerno izbacujem, jer je bio teški flop i to se valjda svi slažemo)

 

koliko su 'nekad' bili skokovi u perfomansama da 'zadnjih godina' ovo izgleda kao mlaćenje prazne slame? jesmo li nekad u dvije generacije imali 10% veće perfomanse?

jesu li bile ikad 200% da bi ovo sad izgledalo kao 'mlaćenje prazne slame'?

 

sorry, predstavljaš se kao nekakav znalac, no otkako je izašla ova serija pluješ i pluješ, ništa ti ne valja, ne valja skok u perfomansama, ne valja dlss, ne valja ti ništa

kad gledam nekakve znalce koje smo imali na forumu, poput primjerice tončija i nekih drugih, s njima se moglo normalno raspravljati, bili su koliko-toliko realni i moglo se nešto naučiti od njih

ti samo trolaš tu već mjesecima i bacaš ovakve upljuvke, žalibože tvoje stručnosti i znanja

 Rtx 3090 košta 1400$ a negdje ne može 4k gurat 60fps-a jel to skok, jest skok ali prema dole. Jeli skok da nema navija i jampera nigdje koliko vremena i po kojim cjenama se prodaju. Bolje bi bilo da nema tog "skoka", po meni prodavanja magle, nego da prijašnju generaciju ponude po duplo manjim cijenama. To bi bio pravi skok a ovako nema ni starog ni novog bar po msrp-u.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
pa kupi jeftinu radeon quadro i sve pet upregneš async compute u profi svrhe i da vidiš blagostanja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja bi sada mogao prodat ovu svoju 2060s za 300e i mora bi nadodat jos 300e da uzmem 3060ti i dobio bi nekih 20% bolje performanse a potrosio bi duplo vise novca.

Da uzmem 3080 1000e za duplo bolje performanse bi morao dati 3x 2060s.

A nagodinu izlazi Monolitni dizajn al bi mi Nvidia ucerala da uzmem Jumpere...Nvidia 1 Isplativost i ja 0

Nije mi ni na kraj pameti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bacaš floskule... fanboji, mrtvo tržište, bacanje novaca...

Argumentiraj brojkama, možda nismo stručni kao tonči, no neki od nas gejmaju i računala su nam hobi više od 30 godina.
Ne sjećam se da smo ikak prije imali veći rast u perfomansama grafičkih kartica nego u zadnjim godinama, a ti kažeš da je to mlaćenje prazne slame
Pa daj objasni kako i zašto, na stranu 4k, 2k ili 8k, gledamo rast perfomansi po serijama.

Slažem se da je ampere veći skok najviše zato jer je turing bio zakurac, no opet, ako ja sa gtx 1070 idem na rtx 3070, dobijem cca 100% više perfomansi. Kad smo prije dobivali toliki skok u dvije generacije da bi ovo bilo 'mlaćenje prazne slame posljednjih godina'?
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Bacaš floskule... fanboji, mrtvo tržište, bacanje novaca...

Argumentiraj brojkama, možda nismo stručni kao tonči, no neki od nas gejmaju i računala su nam hobi više od 30 godina.
Ne sjećam se da smo ikak prije imali veći rast u perfomansama grafičkih kartica nego u zadnjim godinama, a ti kažeš da je to mlaćenje prazne slame
Pa daj objasni kako i zašto, na stranu 4k, 2k ili 8k, gledamo rast perfomansi po serijama.

Slažem se da je ampere veći skok najviše zato jer je turing bio zakurac, no opet, ako ja sa gtx 1070 idem na rtx 3070, dobijem cca 100% više perfomansi. Kad smo prije dobivali toliki skok u dvije generacije da bi ovo bilo 'mlaćenje prazne slame posljednjih godina'?

 eto

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jebemti video kao argument u raspravi. Sad bi ja trebao pauzirat sve na pola sata i slušat ovaj video s ultra iritantnim naglaskom. Hvala ne.
Pitanje je bilo jednostavno, može se jednostavno odgovoriti vlastitim riječima
15 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Jebemti video kao argument u raspravi. Sad bi ja trebao pauzirat sve na pola sata i slušat ovaj video s ultra iritantnim naglaskom. Hvala ne.
Pitanje je bilo jednostavno, može se jednostavno odgovoriti vlastitim riječima

 Zasto bi ti itko pisao kad ti neces vjerovat u bilo sto?

 

Ovo nisu stvari koji se uce preko noci, niti ce netko imat vremena da to napise na balkanskom tehnoloskom forumu gdje je nemoguce utjecat na misljenje ljudi. A najveci problem je sto ti sam to ni ne zelis procitat niti istrazit.

 

 

Zadnje sto cu reci u ovoj temi je da je DLSS 1.0 mogao komotno izaci 2015 kao i Tesla V100.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nvidia Amper su katastrofa po cijenama, ali AMD je još gora katastrofa. Imaš npr. izbor rtx 3060 ti za 3909/4000 kn u Linksu ako si brz, ili rx 5700 xt za 4000 kn. pa ti biraj.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pricekaj malo 2-3 mjeseca se ce situacija stabilizirat malo. Netreba se sad kupovat kartice ko da vam je to zadnje u zivotu.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
čekaj pa staru karticu stavi na policu ormara za ukras. Ovako me desetak ljudi nazvalo isti dan kada sam na njušku stavio gtx 1070 za 1400 kn a prije godinu i pol ju platio polovnu 1500 kn.
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Pricekaj malo 2-3 mjeseca se ce situacija stabilizirat malo. Netreba se sad kupovat kartice ko da vam je to zadnje u zivotu.

 Neće se situacija tako skoro stabilizirati, a još dolazi kineska nova godina.

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Jebemti video kao argument u raspravi. Sad bi ja trebao pauzirat sve na pola sata i slušat ovaj video s ultra iritantnim naglaskom. Hvala ne.
Pitanje je bilo jednostavno, može se jednostavno odgovoriti vlastitim riječima

Pitanje je bilo: "ako ja sa gtx 1070 idem na rtx 3070, dobijem cca 100% više perfomansi. Kad smo prije dobivali toliki skok u dvije generacije da bi ovo bilo 'mlaćenje prazne slame posljednjih godina'?" 

 

ukratko, s iznimkom, turinga i ampera, uvijek smo u dvije generacije imali 100% vise performansi, a sa 780 na 580 smo taj skok imali u jednoj generaciji. stovise, sve su te serije izlazile iz godine u godinu dok su zadnje dvije generacije imale duzi gap.

eto

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 19:59 (jovial).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
čekaj i igraj nove igre na 45 fpsa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ako nećeš argumentirat svoju izjavu, kojeg vraga bacaš upljuvke.
Ako te fino pitam zašto je 100% više perfomansi u dvije generacije mlaćenje prazne slame, a ti odgovaraš fanboji bla bla, 4k blabla i tteći put kažeš da nećeš argumentirat jer ti ionako ne bi vjerovao, čemu onda uopće rasprava.

Jel možeš jednostavno odgovorit - zašto su perfomanse ampere kartica mlaćenje prazne slame?
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jovial@, 780 u odnosu na 580 nije jedna generacija - fali ti 680. Dakle, skok je 100% u dvije gen, kao i sad.
Zašto je to u vrijeme 780 bilo ok, a sad je mlaćenje prazne slame?

EDIT
I 780 vs 580 nije niti izbliza bio skok od 100%, nego bliže 50%
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-gtx-780/26.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 20:11 (picajzla0707).
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Najjači su mi likovi koji se čude "bacanju love" u PC entuzijazmu   Realno što kod high end komponenti nije bacanje novca osim ako netko ne zarađuje od toga? A kontam si da je takvih dosta manje ovdje nego nas entuzijasta, jbt ne kontam non stop pljuvanje i to isključivo zbog cijene, ako ti je puno love jednostavno zaobiđeš i gotovo,a ne konstantno pljuvat nešto što si ne možeš ili ne želiš priuštiti, i to si još opravdavati na način da su cijene takve zbog nas koji kupujemo, smiješni ste s takvim komentarima, doslovno kao picani koji žicaju mamu i tatu da si kupe komp,a starci nedaju više od 3000 kn pa se onda jave frustracije. To kao da vidim u trgovini hlače od 1000 kn i kenjam kako su skupe jer mi je puno dati više od 300 kn za iste, jel nije jednostavnije zaobići i gotovo, svatko kupuje sa vlastitim mogućnostima i potrebama pa je takva praksa valjda i kod hardvera. Nađeš grafu za 1500 kn i rokaš FHD bez beda, a onaj tko hoće 4k dati će preko 5000kn, vrlo jednostavno i ne razumijem zašto se kod pojedinaca javlja non stop sujeta i onda to prenose kroz svoje negativne komentare u kojima ništa ne valja i sve se pljuje,a tu se još ide i stepenica više gdje kreće neprestano kenjanje pa čak i vrijeđanje inteligencije nas koji smo kupili nešto po cijeni koja je trenutno kakva je, vjerovali ili ne zbog samog tržišta i općenito globalne situacije. Ja PC gledam kao hobi u koji ću uložiti lovu ovisno od situacije, hoće li to biti 500 ili 5000 ovisi o meni i mojim mogućnostima, isto kao i za bilo koji drugi tip hobija npr biciklizam,airsoft, planinarenje i slično, sve košta i sve ima svoju cijenu od opreme za iste aktivnosti, pa tako i svijetu PC komponenti grafičke također imaju raspon cijena ovisno o mogućnostima i namjeni. Zašto se mora imati nova grafička po izlasku, jel to neophodno za išta? Probajte si odgovoriti na to pitanje pa ćete možda doći do zaključka da ste se previše udramili oko korporacije tipa Nvidia kojoj prije svega Hrvatistan nikako nije ni blizu ciljanog tržišta, nego zemlje jačeg imovinskog stanja gdje 700 eura nije neki problem pljunuti za grafičku jednom u dvije godine,a vi i dalje budite uvjereni kako smo nas 20 sa foruma koji smo kupili grafe osigurali Nvidiji poslovanje sljedećih 10 godina, iako kontam si da vam je tako lakše opravdati sebi razlog da ne kupite jer vam je nešto skupo ili ste samo AMD fanboyevi pa ćete tražiti bilo kakav razlog za posrati Nvidiu (dok jedan AMD nudi čuda za bagatelu ).

Moj PC  
20 2 hvala 5
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
lobotomac90 kaže...

Sve ovi koje si ti ovdje opisao imaju jedan zajednički naziv, BALKANCI.

Toga ima samo na ovim prostorima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 20:52 (Valentin17).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja znam samo jednu stvar....svaki dan pokrecem Cyberpunk na psyho postavkama i rastuzuje me sav taj raytrace koji je globalno nezeljen,dlss koji je promasaj i stalno mi je u glavi amd sharpening koji ne mogu koristit...kako da tako budem sretan?

Jako sam nesretan 🥲🥲🥲🥲🥲

Moj PC  
3 0 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sta je moguce da i za bozic vodite ove rasprave? Da li ste vi svjesni koliko jadni ispadate svi redom, ne samo trollovi? Bolje bi vam svima bilo da si kupite život a ne graficku karticu, pozdrav.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Sta je moguce da i za bozic vodite ove rasprave? Da li ste vi svjesni koliko jadni ispadate svi redom, ne samo trollovi? Bolje bi vam svima bilo da si kupite život a ne graficku karticu, pozdrav.

 

Bitno da ti imaš život i obiteljsko druženje za Božić, pa si u međuvremenu od svog burnog i zanimljivog privatnog života samo malo navratio na forum da vidiš šta ima i usput podjeliš životnu mudrost , ova tema je takav cirkus postala da je to neviđeno, treba moderator podjelit banove, uključujući i mene jer smo svi odavno prešli u teški off

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 21:42 (lobotomac90).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Sta je moguce da i za bozic vodite ove rasprave? Da li ste vi svjesni koliko jadni ispadate svi redom, ne samo trollovi? Bolje bi vam svima bilo da si kupite život a ne graficku karticu, pozdrav.

 

Ali mi sa Ampere možemo imati ray traced Božić.

 

twice the pride double the fall
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

Sta je moguce da i za bozic vodite ove rasprave? Da li ste vi svjesni koliko jadni ispadate svi redom, ne samo trollovi? Bolje bi vam svima bilo da si kupite život a ne graficku karticu, pozdrav.

 Kao da Božić nešto mijenja. Nisu svi vjernici. Ispada da samo ti trolaš.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MGloc kaže...

Ja bi sada mogao prodat ovu svoju 2060s za 300e i mora bi nadodat jos 300e da uzmem 3060ti i dobio bi nekih 20% bolje performanse a potrosio bi duplo vise novca.

Da uzmem 3080 1000e za duplo bolje performanse bi morao dati 3x 2060s.

A nagodinu izlazi Monolitni dizajn al bi mi Nvidia ucerala da uzmem Jumpere...Nvidia 1 Isplativost i ja 0

Nije mi ni na kraj pameti.

Pa nije baš istina da je 20% bolje performanse nego bliže 50% između RTX 2060 Super i RX3060Ti, evo ti video usporedbe u igrama na 1440p koja je i moja reza -

 

 

3060ti > 2060 super -- 1% fps

76% - Resident Evil 3 Remake 00:01

22% - Assassin's Creed Valhalla 01:10

43% - Cyberpunk 2077 02:25

51% - Watch Dogs Legion 03:40

58% - Horizon Zero Dawn 04:47

53% - Red Dead Redemption 2 05:54

85% - Metro Exodus 07:02

55% -- 1% avg

 

Ovo je sažetak videa i ovdje je prosjek da je RTX 3060TI bolja za 55% od RTX 2060 Super.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 22:40 (MasterOfDisaster).
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Jovial@, 780 u odnosu na 580 nije jedna generacija - fali ti 680. Dakle, skok je 100% u dvije gen, kao i sad.
Zašto je to u vrijeme 780 bilo ok, a sad je mlaćenje prazne slame?

EDIT
I 780 vs 580 nije niti izbliza bio skok od 100%, nego bliže 50%
https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-gtx-780/26.html

mislim da grijesis jer gledas serije kartica kao generacije/arhitekture. serije se cesto podudaraju s arhitekturama ali ne uvijek.

 

naime, serija 6xx je ista generacija (kepler) kao i serija 7xx. Konkretno, 680 je na istom cipu (GK-104) koji je kasnije refreshan i koristen za 760,760ti i 770.

 

prema tome, da bi usporedio dvije generacije kartica trebas usporedjivati najjacu karticu iz obje (u ovom primjeru, 580 v 780ti), a ne izmedju dvije serije (680 v 780ti). barem ako govorimo o generacijskim razlikama izmedju dvije arhitekture. ovo sto ti spominjes je razlika izmedju dvije serije i, prakticno, usporedjivanje 780ti sa 770/760.

 

sta se tice edita, trebas usporediti 780Ti(ne 780) i 580 i onda vidis da je rast izmedju te dvije generacije 100%.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 22:46 (jovial).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...

Lol...nemam sta komentirat, branite ih i dalje, bacajte pare i to je to...

Nitko ne trola, nego upravo vi branjenjem cistom subjektivnoscu trolate.

 

Moore's law nije mrtav radi nedostatka IPa i inovacije, mrtav je radi fanboya koji odrzavaju ovakvo trziste na zivotu.

 jebote od kud si ti pobrao pamet cijeloga svijeta

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
dad0r kaže...
Riot kaže...

Sta je moguce da i za bozic vodite ove rasprave? Da li ste vi svjesni koliko jadni ispadate svi redom, ne samo trollovi? Bolje bi vam svima bilo da si kupite život a ne graficku karticu, pozdrav.

 

Ali mi sa Ampere možemo imati ray traced Božić.

 

 cek malo, jesmo mi na turingu malo invalidni, al i mi imamo RT. 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ima smisla to sto pises i slazem se.
Nove grafe bi trebale biti jeftinije.
Ali - nisu.
Sa svojom 1070 koju sam kupio u prvoj polovici '16 ne mogu vrtit ovogodisnje igre u 1440p na visim detaljima na 75Hz.
Radi toga planiram kupiti ampere.

Sad ne razumijem da li ti zelis ljudima otvoriti oci prema nekoj alternativi(kojoj?) ili sugeriras da se eto odustane od gaminga do sljedece generacije?
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

spamate taj kurac pre-release 3080... pa več je 3 puta trebala biti vani 3080ti ili ti 3080 s 20gb...

ajde ne kenjajte s rumorima i vidjet ćemo kad se nešta potvrdi fakat

10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MewCore kaže...
Ima smisla to sto pises i slazem se.
Nove grafe bi trebale biti jeftinije.
Ali - nisu.
Sa svojom 1070 koju sam kupio u prvoj polovici '16 ne mogu vrtit ovogodisnje igre u 1440p na visim detaljima na 75Hz.
Radi toga planiram kupiti ampere.

Sad ne razumijem da li ti zelis ljudima otvoriti oci prema nekoj alternativi(kojoj?) ili sugeriras da se eto odustane od gaminga do sljedece generacije?

 ne znam kome se obracas, ali ja cu ti svejedno odgovoriti 

 

kupi polovnu 5700 ili 2070 i miran si dok se ne smiri ovo njesra.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice