Graficka...

poruka: 1
|
čitano: 603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Graficka...

Živili,

 

Trenutno koristim Phenom II B45 (to je onaj x2 sa otključanim jezgrama pa se pretvori x4, što je bilo posebno zadovoljstvo :) ) na nekoj ASUS ploči i Radeon HD5770.

 

Nakon par dana mukotrpne obrade videa za YT u DaVinci Resolve sam shvatio da je možda ipak vrijeme da nabavim novi PC, koji će makar moć vrtiti preview 1080p videa... Taj Resolve je teški overkill za moje potrebe, ali eto svidio mi se iz nekog razloga, možda i instaliram neki drugi ako taj bude pretežak ali to nije važno toliko sad...

 

Svakako uzeo bi Ryzen 5 3600 na Asrock ATX ploči B450 pro4 (sviđa mi se šta ima 6 komada SATA) i 16GB rama na jednoj pločici, pa pomalo možda dođem i do 64... Napajanje sam nedavno kupio 600W Antec trebalo bi biti ok, nabavio sam fino novo kućište, imam SSD i još par diskova pa to ne moram uzimat novo još uvijek...

 

Zapeo sam pomalo na odabiru grafičke kartice, ne da mi se trošit više od 1400-1500kn (i to je previše, ali čini mi se da ispod 1000kn nema ništa). U budžet se uklapaju:

 

- Palit geforce stormx 1650 Super 4GB - ova izgleda dobro u benchmarku i malena je, ne sviđa mi se što ne zaustavlja ventilator na idle

neke druge 1650 varijante

 

ili

 

- Sapphire PULSE rx 570 - postoje verzije od 4 i 8GB, ima fan-stop, a verzija od 4GB je dosta jeftinija od ove gore, na benchmarku rx570 je malo lošija od 1650 super... možda mi se čak ova čini kao najbolji izbor, ima li smisla varijanta od 8gb ili da odem na jeftiniju?

 

ili nešto treće...

 

Važno mi je da ne bude preglasna, da je stabilna i da se ne grije ludo. Snimam muziku u kućnom studiu pa ne želim bučnu grafiku, trenutnoj grafi sam ventilator odspojio i učvrstio drugi preko sa 1 vidom i spojio ga direkt na napajanje na 5V  tako da lagano piri... Imam laptop na koji najčešće snimam, on je skroz tih, ali eto volio bi da mogu direkt na PC snimat bez previše šuma...

 

Palit prodaje 1650 sa pasivnim hlađenjem, ali to mi se čini nepotrebno, jer uvijek mogu smislit neki patent ako me bude živcirala buka ... ali ovo zaustavljanje ventilatora na idle mi se čini kao odlična ideja...

 

jedan prijatelj mi je spominjao da nvidia bolje radi za video obradu i to tako...

Ne treba mi teški profi video workstation, mislim da će ova konfiguracija ok radit za 1080, a više para ne dam...

 

Davno sam imao Nvidia karticu i bila je vrhunska oba dana koliko je trajala, naime spržio je grom kroz koaksijalni kabel od kabelske televizije, ištekali smo komp iz zida, ali nismo navikli da je uključena i kabelska... nakon toga sam uvijek kupovao ATI (AMD), valjda jer su bile jeftinije... a uvijek mi se činilo da nvidia ima malo stabilnije proizvode (ili se varam). (možda duboko pomalo patim za tom nvidiom, neznam jel to ona zelena boja ili šta)

 

Igrice igram povremeno i obično sa zaostatkom od 5-10 godina (ili više), zadnja igra koju sam igrao je Mass Effect (prvi dio ), a najdraže su mi one s početka stoljeća (tisućljeća)... a povremeno koristim i WinUAE. Tako da za gejming po mojoj mjeri stara hd5770 je više nego dovoljna...

 

kupio bi sve na hgshop.hr... molim vas za savjet, hvala

lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 16:31 (Ignoro).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice