AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.733.907
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ali tdp će biti 50W manje hip hip huraaaa. Odma kupujemo

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
17 mjeseci
offline
AMD Navi

Asrock na Gamescom-u

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 13:54 (PlayPetepp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Rx 7800xt malo jača od rtx4070, preslabo za popiz. Tko ima 6800xt to je isti kur.. .  RX 7700xt u rangu rx6800 eto ništa novo ustvari očekivano razočarenje glede efikasnosti.

 

https://videocardz.com/newz/amd-announces-radeon-rx-7800-xt-16gb-and-rx-7700-xt-12gb-graphics-cards

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

E pa onda 6800XT je pun pogodak. Baš mi je drago što smo je brat i ja kupili.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Izzy kaže...

E pa onda 6800XT je pun pogodak. Baš mi je drago što smo je brat i ja kupili.

 

Brat Robert također. 

2 godine
online
AMD Navi

 

 

 

Cijene, cijene... ostaje za vidjeti što ubosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2023 19:05 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Kad neda kožnati frejm generator vlastitm korisnicima RTX 2XXX/3XXX serije bude im to dao AMD kroz FSR 3.0

 

First Look at AMD FidelityFX Super Resolution 3 - AMD Community

 

I neka im da mi korisnici radeon grafa nismo im zavidni, nek ljudi koriste ako žele.

 

 

Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Navi

Ma naravno da klorisnici AMD grafi nisu zavidni!

 

Najveće  ljudine!

 

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Kant kaže...

Ma naravno da klorisnici AMD grafi nisu zavidni!

 

Najveće  ljudine!

 

Zapamtite: tko ne voli AMD taj nema ni akvarij !!!

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
AMD Navi

Izašao RX7800xt jači od rx6800xt za 3% na 1440p a 6% od rx4070. Znači sve smo znali nema iznenađenja.Efikasnost joj je katastrofalna naspram RTX 4070. Msrp 500$ dok neke idu do 550$. Imaju dobre hladnjake tihe i hladne poprilično.

 

 

 

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 15:16 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

To se vidjelo i znalo i po ostalim modelima iz nizeg segmenta koji nisu nista donijeli, a Amd je imao i rx 7900 GRE model vani pa je bilo jako jednistavno pogoditi da ce ova 7800xt biti jedva ista jaca od 6800xt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Hahah pa šta je ovo, opet Rebrandeon. Moja 6800XT je doslovno ista kao i 7800XT.
12 godina
online
Re: AMD Navi
Znači kupiš 6950 ili bolju 6800xt ako hoćeš bolje ili iste perf. Jebeno. Svaki put kad Nvidia zasere, AMD uspije još više.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Znači kupiš 6950 ili bolju 6800xt ako hoćeš bolje ili iste perf. Jebeno. Svaki put kad Nvidia zasere, AMD uspije još više.

Bome su se potrudili u tome... još se i prodaje po cijeni ko 4070, uopce ne sumnjam da ce gadno dropat cijena do nove godine kako to.inace bude kod njih slučaj nakon launcha (nije da se bunim jer sam zbog poznavanja njihove tržišne politike pričekao 4 mjeseca sa kompom pa kupio 7800X3D za 100e manje nego po izlasku sta je nekih -20% od launcha)

 

Ouch 

 

 

 

 

 

12 godina
online
Re: AMD Navi
Mene svrbi 4090, ali baš jako...Samo me prpa kako kod Nvidia cijena dropne žestoko. Za flagove, dakako. Ovi što su kupili 3090ti su doslovno troduplo popušili. Možda piknem i nitro 7900xtx, ako je uhvatim ispod 1200 kod nas. Već mi malo to gledanje de trgovina ide na živce.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Meni ce prijateljica od cure dofurati usput kako folazi ovamo rtx 4090 iz Njemačke za 1600e... cijene su pale a kolko vidim ova prilika se ne propusta, vecinom su oko 1650-1700e vani...

 

A taj razred ove godine je ispao najbolje i "najisplativije" gledajuci FPS per Euro pa cak i fps per watt statistiku, 4070ti je tu mozda za dlaku bolja, tako da sam skeptičan da ce taj razred padati... 3090je imala preko duplo vecu cijenu od 3080 za 15% jace performanse, a 3090ti 6-7% vise od 3090 za preko 30% vecu cijenu i nju su izbacili 6mj pred rtx 40 seriju samo kao money grab za ove sa viskom love, zato su kasnije abnormalno i roknuke cijenom jer u startu nisu imale nikakav fps per euro omjer.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 21:45 (Jacked).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
Koju planiraš uzet ?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Jacked kaže...

Meni ce prijateljica od cure dofurati usput kako folazi ovamo rtx 4090 iz Njemačke za 1600e... cijene su pale a kolko vidim ova prilika se ne propusta, vecinom su oko 1650-1700e vani...

 

A taj razred ove godine je ispao najbolje i "najisplativije" gledajuci FPS per Euro pa cak i fps per watt statistiku, 4070ti je tu mozda za dlaku bolja, tako da sam skeptičan da ce taj razred padati... 3090je imala preko duplo vecu cijenu od 3080 za 15% jace performanse, a 3090ti 6-7% vise od 3090 za preko 30% vecu cijenu i nju su izbacili 6mj pred rtx 40 seriju samo kao money grab za ove sa viskom love, zato su kasnije abnormalno i roknuke cijenom jer u startu nisu imale nikakav fps per euro omjer.

 

 

Što nije 7800XT sad najisplativija u FPS/Euro?

 

https://www.techspot.com/articles-info/2734/bench/Cost1_MSRP.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 22:18 (segregator).
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa je, ali uvijek imaš klasika ovih koji trkeljaju koješta. 

12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Koju planiraš uzet ?

 Vec je uzela Gainward Phantom model

3 godine
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Jacked kaže...

Meni ce prijateljica od cure dofurati usput kako folazi ovamo rtx 4090 iz Njemačke za 1600e... cijene su pale a kolko vidim ova prilika se ne propusta, vecinom su oko 1650-1700e vani...

 

A taj razred ove godine je ispao najbolje i "najisplativije" gledajuci FPS per Euro pa cak i fps per watt statistiku, 4070ti je tu mozda za dlaku bolja, tako da sam skeptičan da ce taj razred padati... 3090je imala preko duplo vecu cijenu od 3080 za 15% jace performanse, a 3090ti 6-7% vise od 3090 za preko 30% vecu cijenu i nju su izbacili 6mj pred rtx 40 seriju samo kao money grab za ove sa viskom love, zato su kasnije abnormalno i roknuke cijenom jer u startu nisu imale nikakav fps per euro omjer.

 

 

Što nije 7800XT sad najisplativija u FPS/Euro?

 

https://www.techspot.com/articles-info/2734/bench/Cost1_MSRP.png

evo s techpowerupa, tam je lista poduza

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 22:58 (Boris grozni).
12 godina
online
Re: AMD Navi
Skontao sam nedavno na Mindstaru je bila ispod 1600. Ja ću se još strpiti ovaj mjesec izgleda, možda se stanje kod nas popravi.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Što nije 7800XT sad najisplativija u FPS/Euro?

 

https://www.techspot.com/articles-info/2734/bench/Cost1_MSRP.png

 Pa ako spominjes fps per euro onda daj statistiku sa trzistem koje koristi euro a ne dolare i Ameriku, kontradiktoran si.

 

Na techspot ti je razlika 500vs600 msrp na strani Radeonke to je 20% razlike u cijeni, a kod nas prema idealo.de cijenama je najjeftiniji model rtx 4070 595e a najjeftiniji rx 7800XT 569e to je 4.5% razlike u cijeni za 7800xt i čiča mića gotova je prica. 

 

I na kraju dana generalno Radeonka ima 4% veci raster, i 15% manji Ray Tracing. Troši 80w vise uz spajkove koji su 120w veci, nema DLSS a ni Frane Generator...

 

Racunajte na siguran drop od 20-30% do nove godine ova grafa ce se užasno prodavat po trenutnoj cijeni, sto zbog stare rx 6000 serije sto zbog rtx 4070.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 23:23 (Jacked).
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Skontao sam nedavno na Mindstaru je bila ispod 1600. Ja ću se još strpiti ovaj mjesec izgleda, možda se stanje kod nas popravi.

 Ja bar odpeglam na PS4 pro malo dok sam bez kompa, necu gubiti puno vremena na cekanja pa ovo pa ono i onda kakve sam srece ce ovi iz AI industrije navalit na gaming grafe i onda bum tek popušil kad cijene akoce a izgubio vrijeme bezveze. Kasnije kad ostariš i budeš se prisjecao života ces žalit za svim tim danima i mjesecima koje si potrosio na cekanje a mogao si igrati ili potrositi na sebi bitne stvari, tako da ne gubi vrijeme njega jedinog nemozes vratiti unazad 

15 godina
offline
AMD Navi

FSR3 samo što nije kao i FG a serija 7 ima FG na nivou drivera i podržava sve DX 11 DX 12 igre sa tom tehnologijom. 

Šupački od AMDa da to omoguće samo za zadnju seriju grafa ali barem za razliku od nvidije ide FG za sve koji se implementira u igru.

Za 500 $ dobra kupnja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
A gle, za 1600e ne bih ni razmišljao. J ga kad nemam nikog gore voljnog, a preko mbde se ne usudim. Svaki dan doslovno pratim cijene. Asus bi se čak dalo i preko Amazona uzet, jer je ono ostvariva garancija i u HR, te će je bit lakše prodat, ali su tufice preko 1800. Jebeno sam lud.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
AMD Navi

Pa cega se bojis preko Mindfactory? Ja sam nekoliko puta uzimao preko mailboxa elektroniku i tako neke stvari i nikad problema, a paket mozes osigurati do 3000e, standardno preko GLS je 1000e a nakon toga ide 2e doplate na svakih 100eur vise osiguranja. Brzo, kvalitetno i support im je vrh vrhova na mailbox.de.

 

I opet bi si narucio tamo da me PayPal nije zakocio jer mi nije htio pustit transakciju iz samo njima znanog razloga, tj ni agenti iz PayPal mi nisu pomogli kaze sistem je sam procijenio kao rizicnu kupnju a vec par puta tano kupovao...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 23:28 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
Ma prevelika kupnja mi je to i ne treba mi dodatna zajebancija ako nešto pođe po zlu. A pazi poštarina na CU 40 eura lmao. Kupovao bih kod njih rado da nije ovoga.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2023 23:45 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Qui-Gon-Jinn kaže...
Hahah pa šta je ovo, opet Rebrandeon. Moja 6800XT je doslovno ista kao i 7800XT.

 Najbizarnije jest rx 6800xt manja cijena od nje i manje vuče struje jao jao jao. Ovo nije rebrand nego renazadovanje.Ista stvar je sa rx7700xt.Katastrofa!!!!

Beyond Limits kaže... Ja i Dery smo na provjerenim r5 5600 modelima, braca po oruzju, nemoj prenositi zen4 PMS na nas.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 0:12 (dery).
13 mjeseci
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
Znači kupiš 6950 ili bolju 6800xt ako hoćeš bolje ili iste perf. Jebeno. Svaki put kad Nvidia zasere, AMD uspije još više.

Stvar je u tome da si na početku 6800XT također morao platiti 600+ eura što nije izgledalo i bilo tako bajno. Sada kada joj je cijena pala jer je ipak 3 godine stara grafa, baca se u isti koš sa 7800XT što nije fer. Kada 7800XT bude stara 3 godine kao i 6800XT i padne joj cijena onda treba reći dobra je ili nije.

Što se tiče ovog drugog, nažalost Nvidia je i dalje u prednosti (onogo koliko su nam uvalili jel) jer cijenom 4070tka nikako nije dobro pozicionirana kao ni 4070ti, mora to ići još niže da bi rekli, e to je sada uredu i može se kupiti jedna 4070ti, ovako nažalsot i ne baš, kod nas pogotovo.

Jacked kaže...

Bome su se potrudili u tome... još se i prodaje po cijeni ko 4070, uopce ne sumnjam da ce gadno dropat cijena do nove godine kako to.inace bude kod njih slučaj nakon launcha (nije da se bunim jer sam zbog poznavanja njihove tržišne politike pričekao 4 mjeseca sa kompom pa kupio 7800X3D za 100e manje nego po izlasku sta je nekih -20% od launcha)

 

Ouch 

 

 

Vidim argumenti su ti i dalje loša strana, odnosno pravilno argumentiranje ti nikako ne ide pa sam te ispravio malo (imaš i slike ispod iz De koje se toliko držiš).

 

7800XT se trenutno prodaje po manjoj cijeni od 4070tke koja je cjenovno još uvijek iznad 600 eura vani (u De recimo, i slike su iz MF-a). Dakle, 7800XT nije preko 600 eura, tj. ide po 550 eura otprilike, a 4070tka lagano ide preko 600 eura.

Ako gledamo cijene onda vidimo da su sadašnje cijene 6800XT, 6900XT, 6950XT jako dobre i fino pale dole, pa zašto ne isto očekivati i za 7800XT? Malo si pomiješao politiku Nvidie i Amd-a jer obično je Nvidia ta kojoj su početne cijene divlje i uvijek više nabijene nego cijene Amd-a, pa moraju više padati da bi se isplatile, no to kod Nvidie uvijek ide sporije nego kod Amd-a pa dobiješ ovo što trenutno vidimo, da 4070tka cjenovno i nije baš isplativa kao ni 4070ti. O generaciji prije da ne govorimo, pogledaj gdje je sada jedna 6900XT ili 6950XT a gdje je 3080tka. Koliko je na početku bila hvaljena sada ispada drek na šibici.

Jacked kaže...

 Pa ako spominjes fps per euro onda daj statistiku sa trzistem koje koristi euro a ne dolare i Ameriku, kontradiktoran si.

 

Na techspot ti je razlika 500vs600 msrp na strani Radeonke to je 20% razlike u cijeni, a kod nas prema idealo.de cijenama je najjeftiniji model rtx 4070 595e a najjeftiniji rx 7800XT 569e to je 4.5% razlike u cijeni za 7800xt i čiča mića gotova je prica. 

 

I na kraju dana generalno Radeonka ima 4% veci raster, i 15% manji Ray Tracing. Troši 80w vise uz spajkove koji su 120w veci, nema DLSS a ni Frane Generator...

 

Racunajte na siguran drop od 20-30% do nove godine ova grafa ce se užasno prodavat po trenutnoj cijeni, sto zbog stare rx 6000 serije sto zbog rtx 4070.

 

 

Treba te vidim malo korigirati jer očito ti objektivnost nije jača strana. Evo redom po sličicama jer slike govore više od tisuću riječi jel.

Ako gledamo RT onda ćemo gledati 2k i 4k rezoluciju kao nešto realnije za igranje na ovim grafama (najbolje 2k reozolucija po korištenju, a 4k ako gledamo jačine grafi), a tu je razlika u korist 4070tke možda 10%, ako i toliko (slike u prilogu).

Ponovno ispravak za potrošnju, 7800XT troši možda 40tak W više, ovi spajkovi koje spominješ su možda 80tak W, s tim da ima i 4070tki modela koji spajkaju pa se tu može podvući linija na nekih 50W, a to je realno ništa, samo izgovori.

I cijena nije bajna da, da je 40-50 eura manja ili kako bi Australci rekli da je MSRP 450 dolara tj. 500 eura u Eu, to bi bila ajmo reći odlična cijena s obzirom da je 40070tka 100 eura skuplja i bila bi neisplativa pored 7800XT. Nadamo se da će dropnuti do Božića 40-50 eura i to će biti ok cijena s obzirom na "starost".

dery kaže...

 Najbizarnije jest rx 6800xt manja cijena od nje i manje vuče struje jao jao jao. Ovo nije rebrand nego renazadovanje.Ista stvar je sa rx7700xt.Katastrofa!!!!

Ti si preskočio par razreda isto kako i preskačeš početne cijene 6800XT? Ne grizi ruku koja je te hrani. Ne troši baš 6800XT manje, proučit gradivo sa razumijevanjem, vratit se malo na početne cijene 6800XT, pa kada usvojiš to gradivo onda ideš i učiš novo (sadašnje cijene 6800XT i cijene 7800XT).

 

Bez obzira na sve i ja bi također bi "zadovoljniji" da je cijena 40-50 eura manja i to bi sjelo kao "kec na desetku" jer se Nvidia i dalje bahati sa cijenama i to ne pada dovoljno koliko bi trebalo.

HrDsHL
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 1:25 (Matan223).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice