AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.639.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: AMD Navi

 Nevidijini driveri su referenca stabilnosti pouzdanosti kvalitete sigurnosti nevinosti? Jajajajaja da da ovce odobrile.

 Ne moras odma napadat ka suludo govedo, dragi moj kolega forumas. Niko te ne dira po osjetljivom mistu. Samo spominjem svoje iskustvo sa istima, jos tamo od 2006-te. Osobno, nikad problema sa envidijom nisam ima, ali sa a-emdejom jesam. Medutim, kako nisam zlopamtilo, spreman sam ovu generaciju probat AMD. Zar ti to nista ne znaci, upicku? Plus, ignoriras cinjenicno stanje, a to je da su AMD drajveri kanta. To me nece niko uvjerit da nisu. Eto, nesto su se popravili, ali imaju dug put prije nego postanu ono sta bi tribali bit.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Bevanda kaže...

 Nevidijini driveri su referenca stabilnosti pouzdanosti kvalitete sigurnosti nevinosti? Jajajajaja da da ovce odobrile.

 Ne moras odma napadat ka suludo govedo, dragi moj kolega forumas. Niko te ne dira po osjetljivom mistu. Samo spominjem svoje iskustvo sa istima, jos tamo od 2006-te. Osobno, nikad problema sa envidijom nisam ima, ali sa a-emdejom jesam. Medutim, kako nisam zlopamtilo, spreman sam ovu generaciju probat AMD. Zar ti to nista ne znaci, upicku? Plus, ignoriras cinjenicno stanje, a to je da su AMD drajveri kanta. To me nece niko uvjerit da nisu. Eto, nesto su se popravili, ali imaju dug put prije nego postanu ono sta bi tribali bit.

 Krivo si shvatio moju poruku koja je upućena ne tebi nego svima koji imaju predrasude ustvari ovcama koje slušaju šta im serviraju mainstream mediji.To šta si ti nekad imao problema ne znači da danas ne valjaju. Ništa manje problema ni sa nevidija driverima.Eto ja sam imao problem sa nevidijom dok amd nikad i ne govorim da ne valjaju ovi ili oni isti su k...

Ti ako nemaš noviju amd konfiguraciju uzmi nevidiju.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
AMD Navi

Novi driveri, školski primjer stabilnosti u ova nestabilna vremena

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
8 godina
offline
AMD Navi

imam najnovije amd drivera i rade odlično, tako da je to ponaosob, možda tip ne zna instalirat drivera ili neki soft pa mu je sve krivo, možda su u šumi. Eto imam oba tabora i oba rade ok, tako da slušajte nas koji imamo a ne oni koji misle da imaju ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2023 20:05 (Taraba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Taraba kaže...

imam najnovije amd drivera i rade odlično, tako da je to ponaosob, možda tip ne zna instalirat drivera ili neki soft pa mu je sve krivo, možda su u šumi. Eto imam oba tabora i oba rade ok, tako da slušajte nas koji imamo a ne oni koji misle da imaju ...

 

 

 

Lažeš providno ko pas!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
2 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Krivo si shvatio moju poruku koja je upućena ne tebi nego svima koji imaju predrasude ustvari ovcama koje slušaju šta im serviraju mainstream mediji.
- Nisam, ali moga si malo drugacije konstruirat odgovor, pa me ne bi zasmetalo. Evo, ovo kako si ovde napisa je izvrsno.
To šta si ti nekad imao problema ne znači da danas ne valjaju.
- Upravo to i govorin, zato sam spreman pokusat sa Aemdejom.

 Plus, pravi odgovor na moje pitanje nije dan, a to je... cekat 7600/7700 XT ili nabavljat sad nesto poput 6700/6750 XT?

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Čekaj i onda odluči kada vidiš kakve performanse nude i da nema problema glede same kartice.

2 godine
offline
Re: AMD Navi

@Izzy

Ajd, kad ovoliko cekam, sta znaci jos malo... Fala na savjetu.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Bevanda kaže...

@Izzy

Ajd, kad ovoliko cekam, sta znaci jos malo... Fala na savjetu.

 Načekat češ se jer prvo ide 7800xt kojoj još nema naznaka kad će.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Navi

U svakoj školi.Znaju zaebat jedni i drugi žestoko stoga ne instalirat odmah nove drivere dok testeri ne isprobaju.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/516798/geforce-grd-53161-feedback-thread-released-41323/

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Točno tako, ja sam se pameti naučio na 'svetoj' nevidiji, a napatila me poprilično tada
2 godine
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

 Načekat češ se jer prvo ide 7800xt kojoj još nema naznaka kad će.

 A šta me briga, mogu samo jefinije proć, ili dobit bolje za iste pare. Ka da ima šta od igara da valja/izlazi, a traži relativno dobru karticu. Da ću bacat novce na čisti preseráns, neću.

 

Ne mogu oni otezat, koliko ja pare mogu čuvat.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Bevanda kaže...

Jedno brzo pitanje... da slucajno poludim i odlucim spalit pare na neki mid range GPU... uzet RX 6700/6750 XT ili pricekat, na primjer, RX 7600/7700 XT? Kupuje li AMD danas iko? Meni je jos osobno gorak okus u ustima od njihovih drajvera, ali gledano na vram, moga bi pregrist gowno...

 

Gledam ove cijene na nabavi.net , pa mi dolazi na povracanje ( Futura je referenca jer je u njih momentalno najjeftinije ):

Sapphire Pulse Radeon RX 6750XT, Futura 533 eura ( prije popusta 10% ), vanka nabavljiva vec od 440 eura ( ako ne i nize ).

Sapphire Pulse Radeon RX6700XT, Futura 478 eura ( prije popusta 10% ), vanka vec od 390 eura.

 

P.S. Nikako ne podrzavam ovaj debilizam sa cijenama kojeg nasi ducani forsiraju, za razliku od ostatka Evrope. Nek im se savijaju police. Ionako mislim uzeti izvana.

 

Taman ovih 6% razlike u PDV-u između nas i Njemačke, plus naši dobavljači imaju manje rabate zbog manje količine robe koju naručuju.

 

A glede ovoga da li se prodaju

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1647231335575040000

 

 

13 godina
offline
AMD Navi

Pozdrav ekipo, ovih dana uzimam konačno grafu da se rješim više ove integrirane :)

Da vas pitam. Jel ima ko RX 7900 XT? Specifično me zanima sapphire pulse gaming  verzija. 

Gledao sam i rtx 4070ti al za današnje prilike premalo VRAM-a, i 192 bitna sabirnica.. dok  7900 xt ima tu dosta veliku prednost i  djeluje mi  dugoročnije itd,a ray tracing i te stvari me stvarno ne zanimaju.

Procesor mi je i7 12700 i napajanje je seasonic 750w gold.

Pa eto, htio bi čuti feedback od nekoga tko je ima.

 

Unaprijed hvala!

 

zvonimir
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.4.2023 12:05 (zvonko).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Imam 7900xt, baš pulse verziju. Imam ju cca mjesec dana. Problema s driverima 0, rušenja jedino prilikom igre s undervoltom/overclockom. Od igara isproban Last of us, cyberpunk, valhala, far cry 6. Sve 5.

Pitaj kaj te zanima. Prilažem ti fotke idle stanja u A4H20 nakon cca 20min, room temp 22c, 0 RPM druga fotka je u Last of us

 

For everything you gain, You lose something else.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Strider-X kaže...

Imam 7900xt, baš pulse verziju. Imam ju cca mjesec dana. Problema s driverima 0, rušenja jedino prilikom igre s undervoltom/overclockom. Od igara isproban Last of us, cyberpunk, valhala, far cry 6. Sve 5.

Pitaj kaj te zanima. Prilažem ti fotke idle stanja u A4H20 nakon cca 20min, room temp 22c, 0 RPM druga fotka je u Last of us

 

 Ventovi vrte preko 2200rpm nije li to previše tj mora da se čuje. Rađe nek je temp do 70C ali nek se ne čuje.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Strider-X kaže...

Imam 7900xt, baš pulse verziju. Imam ju cca mjesec dana. Problema s driverima 0, rušenja jedino prilikom igre s undervoltom/overclockom. Od igara isproban Last of us, cyberpunk, valhala, far cry 6. Sve 5.

Pitaj kaj te zanima. Prilažem ti fotke idle stanja u A4H20 nakon cca 20min, room temp 22c, 0 RPM druga fotka je u Last of us

 

 Ventovi vrte preko 2200rpm nije li to previše tj mora da se čuje. Rađe nek je temp do 70C ali nek se ne čuje.

 Je 2200 je bilo već, trenutno se igram s tim, tak sam na cca 1800rpm iliti cca 42%. Kod mene je ovo worse case scenario budući da nijedan fan ne puše u case. 

For everything you gain, You lose something else.
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
Strider-X kaže...

Imam 7900xt, baš pulse verziju. Imam ju cca mjesec dana. Problema s driverima 0, rušenja jedino prilikom igre s undervoltom/overclockom. Od igara isproban Last of us, cyberpunk, valhala, far cry 6. Sve 5.

Pitaj kaj te zanima. Prilažem ti fotke idle stanja u A4H20 nakon cca 20min, room temp 22c, 0 RPM druga fotka je u Last of us

 

 Ventovi vrte preko 2200rpm nije li to previše tj mora da se čuje. Rađe nek je temp do 70C ali nek se ne čuje.

 Koliko vidim po slici, može otpustiti temperature gore za jedno 10C i bitno smanjit okretaje? 

16 godina
offline
AMD Navi

Graphics Cards Retail Sales Week 15 2023 (mf)
(RTX 4070 launch week)

 

ℹ️ Units/share:
AMD: 2660 units, 58.98%, ASP: 559
Nvidia: 1830, 40.58%, ASP: 798
Intel: 20, 0.44%, ASP: 289

 

ℹ️ Revenue/share:
AMD revenue: 1488180, 50.36%
NVIDIA: 1461225, 49.45%
Intel: 5782, 0.2%

 

ℹ️ Bestsellers:
1. MSI Geforce RTX 4070 Ventus 3x
2. ASRock Radeon RX 6600 CLD Challenger D
3. XFX Radeon RX 6800 XT Speedster MERC319

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Lik ima win11, pametnom dosta!
16 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Graphics Cards Retail Sales Week 15 2023 (mf)
(RTX 4070 launch week)

 

ℹ️ Units/share:
AMD: 2660 units, 58.98%, ASP: 559
Nvidia: 1830, 40.58%, ASP: 798
Intel: 20, 0.44%, ASP: 289

 

ℹ️ Revenue/share:
AMD revenue: 1488180, 50.36%
NVIDIA: 1461225, 49.45%
Intel: 5782, 0.2%

 

ℹ️ Bestsellers:
1. MSI Geforce RTX 4070 Ventus 3x
2. ASRock Radeon RX 6600 CLD Challenger D
3. XFX Radeon RX 6800 XT Speedster MERC319

 AMD rula nadmoćno!!!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Hvala ti na odgovoru.

 

Gledao sam bas potrosnju i vidim da do 335W moze povuc grafa,  4070ti dosta manje trosi i manje se zagrijava od nje, ali velim tih 12 gb i 192 bita za ove prilike mi malo zvuci pa me vise 7900 xt privlaci. Kakve frameove dobivas u igrama? 

 

 

zvonimir
11 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...

Graphics Cards Retail Sales Week 15 2023 (mf)

 i mercedes ima preko 50% prodaje automobila u ljubuškom, ali nekako se ipak gleda globalna prodaja 

3 godine
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Graphics Cards Retail Sales Week 15 2023 (mf)

 i mercedes ima preko 50% prodaje automobila u ljubuškom, ali nekako se ipak gleda globalna prodaja 

 Neznam cim se ta ekipa tam drogira jer su im brojke totalno kontra svih globalnih statistika

16 godina
offline
Re: AMD Navi
Boris grozni kaže...
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Graphics Cards Retail Sales Week 15 2023 (mf)

 i mercedes ima preko 50% prodaje automobila u ljubuškom, ali nekako se ipak gleda globalna prodaja 

 Neznam cim se ta ekipa tam drogira jer su im brojke totalno kontra svih globalnih statistika

 

Globalne statistike kasne par mjeseci, ovo je trenutno friško stanje

11 godina
offline
Re: AMD Navi
To je friško stanje na mind factory, isto takvo je mjesecima, a globalno je radeon pao ispod 10% udjela.
To ne da nije pokazatelj ničega, nego je potpuno kontraproduktivno. Da je iole blizu tako na globalnom tržištu sada ova 4070 ne bi dolazila po ovakvoj cijeni nego bi bila debelo jeftinija ili bi bila 4060 što je i trebala biti.
Konkurencija je osnov ičeg dobrog za nas kupce, a konkurencije skoro da i nema na dgpu tržištu, što je žalosno. Tim više su ovi podaci mf sprdačina...
2 godine
offline
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
To je friško stanje na mind factory, isto takvo je mjesecima, a globalno je radeon pao ispod 10% udjela.
To ne da nije pokazatelj ničega, nego je potpuno kontraproduktivno. Da je iole blizu tako na globalnom tržištu sada ova 4070 ne bi dolazila po ovakvoj cijeni nego bi bila debelo jeftinija ili bi bila 4060 što je i trebala biti.
Konkurencija je osnov ičeg dobrog za nas kupce, a konkurencije skoro da i nema na dgpu tržištu, što je žalosno. Tim više su ovi podaci mf sprdačina...

 Izgleda da Radeonke kupuju samo Švabe, a ostatak svijeta kupuje Nvidiju
Ta MF statistika je teška glupost.

9 godina
offline
AMD Navi

Što se tiče MF statistike imam sličan zapravo primjer u vlastitom dvorištu. Pas obavlja veliku nuždu na samo jednom djelu travnjaka i kad bi netko pogledao taj dio pogrešno bi zaključio da je cijeli travnjak zakenjan. Zapravo su sva govna koncentrirana na jednom malom području, slično kao i Radeon grafičke.

 

 

Moj PC  
4 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice