AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.642.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...

Pise se da je big navi imao mogucnost bit 512bit ali su isli stedjet pa su stavili 256bit i sad to krpaju polusoftverskim rijesenjima...a znamo kako amdu idu softverska rijesenja.

Ovo sve vise mirisi na potpunu katastrofu...

Uska sabirnica....

Raytrace natovaren na klasicne jezgre...

Odgovor na DLSS kroz upscale/sharpening...

A pitaj boga sta ce bit sa driverima....najgore od svega.

 

Nvidia je ispala banana sa dostupnoscu 3080 ali mislim da ce amd odradit najgore do sad poteze...oni uopce nisu spremni arhitekturom.

 Iz svega loseg sto si nabroja bit ce jedno dobro a to je cijena pa ce tako i nvdia kleknuti.

 Pa koliko mislis da ces platit big navi?

Realno nema sanse ispod 700-800eu....to sam jos malo rekao.

 big navi oko 600$ nevjerujem da ce biti vise a bit ce bolja od 3080 za nekih 5-10% 

 600 oni mogu postavit kao nekakvu zeljenu cijenu ali nema sanse da ces dobit dobar model za tu lovu,700-800eu je ono sto se treba ocekivat.

Ako se dobro sjecam AMD je zadnje imao top end model u doba Furya...ili je bilo nesto kasnije?

I taj Fury je kostao otprilike kao gtx980ti koji je bio top model sa nvidia strane,poanta je ako ce amd ponudit nesto jednako snazno kao nvidia treba ocekivat i vrlo slicnu cijenu.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Pise se da je big navi imao mogucnost bit 512bit ali su isli stedjet pa su stavili 256bit i sad to krpaju polusoftverskim rijesenjima...a znamo kako amdu idu softverska rijesenja.

Ovo sve vise mirisi na potpunu katastrofu...

Uska sabirnica....

Raytrace natovaren na klasicne jezgre...

Odgovor na DLSS kroz upscale/sharpening...

A pitaj boga sta ce bit sa driverima....najgore od svega.

 

Nvidia je ispala banana sa dostupnoscu 3080 ali mislim da ce amd odradit najgore do sad poteze...oni uopce nisu spremni arhitekturom.

 Kad sam ja kritizirao Nvidiu na osnovu činjenica cmizdrio si tjedan dana kao mala curica i žalio se kako je forum zlo, nešto najgore na svijetu, stvoreno od sotone. A sad ti prilično lako pucaš i kritiziraš Navi o kojem se ne zna gotovo ništa, čiste špekulacije. Na Nvidiu si klasično slijep, do te mjere da ne dopuštaš da netko drugi upućuje realne kritike, i prijetiš odlaskom s foruma, a s druge strane lakše pucaš po Naviu nego SAD policajci po crncima. Više puta sam razmišljao da li si ti programirani BOT (osobno napravljen od Huanga ) ili sentient being.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 17:15 (Riot).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

A ovaj mega je fenomenalan... Dusa mu umire jel nemoze do 3080, i sad kad je Skontao da ce big navi i prije van nego ce on docekati svoju 3080,ocito je poludio,pustite ga neka se oporavlja vamo svojim nadanjima/zeljama,nebi decko nedaj Boze jos se na tavanu objesil

Prica o furry-u a nesjeca se kako je amd sa 290x derao titan... e moj narode!

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 20:56 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

A ovaj mega je fenomenalan... Dusa mu umire jel nemoze do 3080, i sad kad je Skontao da ce big navi i prije van nego ce on docekati svoju 3080,ocito je poludio,pustite ga neka se oporavlja vamo svojim nadanjima/zeljama,nebi decko nedaj Boze jos se na tavanu objesil

Prica o furry-u a nesjeca se kako je amd sa 290x derao titan... e moj narode!

Imao sam Sapphire 290 Tri-X koji sam u konacnici mjenjao za gtx770 da bih mogao igrat Project Cars i Dying Light bez stuttera i framerate oscilacija, od tada vise nisam dao novac za Radeon.

 

Iako mi je Fury Nano bio zanimljiv radi forme factora ali rekoh bolje ne.....

 

Jos jedan faktor koji bi mogao dic cijenu big navia je bolji dizajn referentnjace nego do sad. 

15 godina
offline
AMD Navi

E di su dani kada sam vozio dvije 290x u crossfireu :)

Poslije toga sam jos radio cf s 2 x 480 a prije toga s 2 x 7950

 

kod nvidie sam jedino s 9800gtx radio 3way sli

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
Od Amd jedino sam vozio HD 7870.
Možda dam šansu nekom Naviju do 3500kn. I nadam se dobrom Ryzenu 5600X pa da i to isprobam.
Ali ako to podbaci ide klasika i5 10600k sa rtx 3060ti.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 21:26 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

A ovaj mega je fenomenalan... Dusa mu umire jel nemoze do 3080, i sad kad je Skontao da ce big navi i prije van nego ce on docekati svoju 3080,ocito je poludio,pustite ga neka se oporavlja vamo svojim nadanjima/zeljama,nebi decko nedaj Boze jos se na tavanu objesil

Prica o furry-u a nesjeca se kako je amd sa 290x derao titan... e moj narode!

Imao sam Sapphire 290 Tri-X koji sam u konacnici mjenjao za gtx770 da bih mogao igrat Project Cars i Dying Light bez stuttera i framerate oscilacija, od tada vise nisam dao novac za Radeon.

 

Iako mi je Fury Nano bio zanimljiv radi forme factora ali rekoh bolje ne.....

 

Jos jedan faktor koji bi mogao dic cijenu big navia je bolji dizajn referentnjace nego do sad. 

 To mozes podvaliti nekom drugom dragi moj

Imao sam 290x i u Dying lightu nije bilo problema ni sa FX proceaorom,kamoli ijedna igra tog vremena crysis3 i tako.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
toxic kaže...

E di su dani kada sam vozio dvije 290x u crossfireu :)

Poslije toga sam jos radio cf s 2 x 480 a prije toga s 2 x 7950

 

kod nvidie sam jedino s 9800gtx radio 3way sli

 Crossfire/SLI je namjerno "ubijen". Mogla se napravit optimizacija igara/drivera za to ali jednostavno se nije htjelo zbog toga sto bi to znacilo da bi za neku sitnu lovu mogao dobit neki  skuplji GPU. Tipa uzmes jeftine 480 (cca 1000kn oba dva komada) i imas perf skoro  jedne 5700XT/2070S. Da bar SLI/Crossfire jos zivi i da je optimiziran dobro, nema veze i da trosi malo vise struje...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 21:52 (hahhaajaads).
16 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

A ovaj mega je fenomenalan... Dusa mu umire jel nemoze do 3080, i sad kad je Skontao da ce big navi i prije van nego ce on docekati svoju 3080,ocito je poludio,pustite ga neka se oporavlja vamo svojim nadanjima/zeljama,nebi decko nedaj Boze jos se na tavanu objesil

Prica o furry-u a nesjeca se kako je amd sa 290x derao titan... e moj narode! 

I bolje da je nije kupio, jer da je završio bi na tabletama.

 

https://www.chiphell.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2264233&mobile=1

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...

A ovaj mega je fenomenalan... Dusa mu umire jel nemoze do 3080, i sad kad je Skontao da ce big navi i prije van nego ce on docekati svoju 3080,ocito je poludio,pustite ga neka se oporavlja vamo svojim nadanjima/zeljama,nebi decko nedaj Boze jos se na tavanu objesil

Prica o furry-u a nesjeca se kako je amd sa 290x derao titan... e moj narode! 

I bolje da je nije kupio, jer da je završio bi na tabletama.

 

https://www.chiphell.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2264233&mobile=1

 LOl rambo daj paypal castim te

brisi ovaj post sto brze dok ovi nisu dosli vamo preko!!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 14:14 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...

A ovaj mega je fenomenalan... Dusa mu umire jel nemoze do 3080, i sad kad je Skontao da ce big navi i prije van nego ce on docekati svoju 3080,ocito je poludio,pustite ga neka se oporavlja vamo svojim nadanjima/zeljama,nebi decko nedaj Boze jos se na tavanu objesil

Prica o furry-u a nesjeca se kako je amd sa 290x derao titan... e moj narode! 

I bolje da je nije kupio, jer da je završio bi na tabletama.

 

https://www.chiphell.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2264233&mobile=1

I da je istina, a neće biti vjerojatno... sad zamisli scenarij na primjerice novom Cyberpunku u 4K na Max detaljima.. Neka AMD 6900XT daje 70 fps, a RTX 3080 60 fps.... mi s 3080 uključimo DLSS na Quality bez gubitka na prikazu i imamo lagano 100+ fps :) a ekipa na 6900XT gleda u prazno.

 

HCgamingCRO kaže...

To mozes podvaliti nekom drugom dragi moj

Imao sam 290x i u Dying lightu nije bilo problema ni sa FX proceaorom,kamoli ijedna igra tog vremena crysis3 i tako.

Ajde, s tom karticom barem nisi trebao paliti grijanje zimi

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 14:26 (mrsmith).
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Pa citajte fotografiju - em su izmisljene grafike i izmisljene brojke.

Jedino sto ima smisla da su to "relativne non-RTX performanse", dakle cista snaga bez djidja-midja.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mrsmith kaže...
HCgamingCRO kaže...

To mozes podvaliti nekom drugom dragi moj

Imao sam 290x i u Dying lightu nije bilo problema ni sa FX proceaorom,kamoli ijedna igra tog vremena crysis3 i tako.

Ajde, s tom karticom barem nisi trebao paliti grijanje zimi

 Da znas sta ova retardirana vega ispusta na toplinskim plinovima ova je bila macji kasalj za ohladiti. Ali sta ces meni u svabiji vamo na alpama(schwäbische alb) ko na sjevernom polu, sada evo  8 stupnjeva imamo a meni noge uvijek tople pored AMD-a.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Pa citajte fotografiju - em su izmisljene grafike i izmisljene brojke.

Jedino sto ima smisla da su to "relativne non-RTX performanse", dakle cista snaga bez djidja-midja.

 jbga neznam kineski a gooogle prevoditelj je takakv kakv jeste nazalost.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
AMD Navi

mrsmith vidi, nitko ne za što je 6900XT - može zaista biti tako jača, kako si apisao, pa ju 3080 ždere sa DLSS, ili može biti slabija, ili više jača, pa da je sa DLSS manja razlika, ili može biti "tu negdje" a imat svoj DLSS. Može biti da im je RT u nekoj stvari, relativno slab ili štoveć.

 

Ja ne vjerujem da će u globalu biti jača ili puno jača od 3080, vjerujem da će biti jeftinija, al isto tako vjerujem da je AMD svjestan da nVidia ima DLSS i koje su mu mogućnosti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
AMD Navi

Šteta kaj nema i "RT" pa "DLSS" da se vidi bolje... pod uvjetom da je ovo realno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

 Pa sta znaci relative na engl? sigurno ne nagadjanje/pretpostavka...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
AMD Navi

Ma niš ne znaći.

 

Mislim da je netko složio taj graf od starih i 3000 novih i onda ubacio svoje pretpostavke. Imaš i 3070 i 3070Ti o kojima se apsolutno niš ne zna... to je onak, nekom dosadno bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 16:27 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Ljudi, Links mi je odobrio zamjenu za neispravnu rx5700 red dragon (3040kn)! Imam mjesec dana za zamjenu, dajte prijedloge što da napravim, hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Pa pricekaj mjesec dana pa ces znat, ili ako nemaju taj model trazi pare nazad pa si kupi kad kaj i di oces

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 15:26 (R4zOR229).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
srco1978 kaže...

Ljudi, Links mi je odobrio zamjenu za neispravnu rx5700 red dragon (3040kn)! Imam mjesec dana za zamjenu, dajte prijedloge što da napravim, hvala.

 

Šta bi? Ja isto kupio taj model samo XT prije 2 mjeseca i za sada sam zadovoljan, s tim da sam ju ja platio sa uračunatih preko 50 bodova malo manje od 3400kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 15:37 (lobotomac90).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
srco1978 kaže...

Ljudi, Links mi je odobrio zamjenu za neispravnu rx5700 red dragon (3040kn)! Imam mjesec dana za zamjenu, dajte prijedloge što da napravim, hvala.

 

Ak ti se neda cekati, uzmi lovu natrag, pa si kupi 2070 Super. Dodje ti na iste performanse.

A ako ti se da cekati, uzmi lovu i cekaj.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
online
AMD Navi

ekipa jel ovo predstavljanje AMDa danas samo za procesore ili će biti i nove grafe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

grafe su 28/10

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
suspendiran
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi

 

"According to these unnamed AIBs, AMD’s Big Navi (Navi 21) GPU was initially targeting the performance of Nvidia’s GA104 SKU, which is now known as the RTX 3070."

 

ako je navi 21 u razini 3070 (koja bi trebala biti oko 2080Ti) znaci da:

a) u amd-u sjede totalni degenerici koji su mislili da ce nvidija nakon dvije godine izbaciti kartice s istim performansama kao prosla serija

b) je nesto poslo gadno po zlu u arhitekturi

c) AiB drobe gluposti

 

jos koji tjedan pa cemo vidit.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:18 (jovial).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 

"According to these unnamed AIBs, AMD’s Big Navi (Navi 21) GPU was initially targeting the performance of Nvidia’s GA104 SKU, which is now known as the RTX 3070."

 

ako je navi 21 u razini 3070 (koja bi trebala biti oko 2080Ti) znaci da:

a) u amd-u sjede totalni degenerici koji su mislili da ce nvidija nakon dvije godine izbaciti kartice s istim performansama kao prosla serija

b) je nesto poslo gadno po zlu u arhitekturi

c) AiB drobe gluposti

 

jos koji tjedan pa cemo vidit.

 

 

 zar nije bila priča da će biti negdje između 70 i 80, sad ako je dobacila do 80tke kako žele da mislimo odlično, ako ne...sve već viđeno.

 

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 13:51 (sokre).
15 godina
offline
AMD Navi

Taj cijeli članak je suma sumarum onoga o čemu raspravljamo od najave RTX 3080.

 

Long story short, nitko ne zna ništa.

 

AMd je imao arhitekturu skalabilnu do 80CU, pretpostavljalo se da izlazi Big Navi sa 62CU (ili tako neka brojka, nije bila okruga) , zatim izlazi nVidia sa "duplo jačom od prošle generacije) gdje sam ja baš bio razočaran jer je ispalo da AMD opet nema kruha jer su izdavali "malo jaču od 2080Ti" koja bi bila u pola cijene, a jača. Ispalo je da je tome tako, a da je nVidia izbacila 3070 koja je jeftinija od pola cijene 2080Ti, a jača (navodno).

 

AMD u međuvremenu izdaje Big Navi sa punih 80 CU. Pitanje ko je koga, znat će se krajem mjeseca

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

 AMD ćemo tek vidjeti šta su skuhali. Nvidia je izdala oko 35% bržu grafu nego do sada, ne duplo, to smo već utvrdili. RTX 3070 će biti li-la sa RTX 2080 Ti, neće biti jača. 3% vamo tamo nije ništa bitno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice