Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.641
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Brada kaže...

Mislim da ste krivo startali. Riječ je o fotiču za entuzijaste a ne pro aparatu tako da ukoliko ste odgovorna osoba svadbe i razni plaćeni poslovi ne dolaze u obzir pa su tako svi fičri koji idu uz pro klasu srezani. Tu je Canon postavio lijepu crtu. Ako želiš radit kupi fotić za to. Ako stavite još jedan SD utor, povećate broj AF točaka, dignete shutter na 8k i 4k video dobili ste fotić koji je konkurent pro klasi 5d4 i košta 1000$ manje. Recite mi da se smatrate normalnima kad tvrdite da je Canon to trebao ukomponirat u 6d2 i sam sebe opalit nogom ispod pojasa. Kome to treba kupit će 5d4 ili ako netreba 4k video 5d3 bez da trepne okom a kome ne a želi jedan vrhunski fotić bit će prezadovoljan ovim. I ne zaboravite Vi koji se žalite da je frka radit bez dvije kartice, isto takva je frka raditi bez 2 fotića a ne vidim da netko od Vas koji ste u silnom strahu da se kartica pokvari piše da ima iz tog razloga i 2 fotića pa ak jedan rikne tu je drugi jer šta ak je pored vas na plaži komad u toplesu a fotić rikne, nema druge hitiš se pod gliser odma i skratiš si muke.

Iz tog razloga stanite malo na loptu i prepustite ljudima koji očito znaju radit svoj posao da ga tako rade i dalje jer da ga neznaju Canon bi odavno bio ko i Agro..., uzmite fotiće u ruke jer pune su ulice lijepih cura u ljetnim opravicama i koristite malo te cross i ine AF točke za svoj gušt.

 

 Problem je u tome kaj konkurencija za manje nudi vise. 

Kad netko ulozi u objektive nece sutra ih prodat jer je nikon izbacio bolji fotoaparat, ljudi to u vecini slucajeva ne rade, no zato su razocarani kada Canon nakon 5 godina im ponudi minimalan upgrade i sad opet 5 godina nece bit nista. Pa onda imas dio ekipe koji se ipak prebaci. 
Samo pogledaj na dpreview imas hrpu tema tipa "sold my canon gear, can you recommend fuji lenses" ili isto tak za sony.
Najveci problem mu je 5Dmk4 kojem se ne smije priblizit.

 

 Zar nije blesavo da Nikon D7200 ima 2 utora za SD kartice, a kosta duplo manje. Fuji X-T2 i X-Pro2 isto imaju 2 utora za SD kartice i isto su jeftiniji (o drugim funkcijama da nit ne pricam) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 18:16 (Santana).
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Pa kupi što želiš ili što misliš da je najbolje za posao kojim se baviš. To ti nitko ne brani. Ali nije objektivno davati katastrofalne ocjene jednom uređaju zato što nema dva slota za sd karticu. 6D je bio i ostao FF dslr za amatere/entuzijaste koji žele raditi prvenstveno fotografiju.

Mene od svega najviše zanima kako će fokusirati u live view kada na touch screen dotakneš rub fotografije.

U ostalom još nitko nije napravio detaljan review ovog uređaja i testirao limit njegovog senzora i procesora. Tek kada ga dobro protresu onda ćemo znati koliko je nadmašio prethodni model.

 Zašto nije objektivno? Aparat od 2000$ danas mora imat 4K i 2 slota za SD.

 

I ne razumijem tvoje pitanje oko toucha, širina točaka je oko 10% od ruba, dakle neće se ništa desit nego će fokusirat na najkrajnju točku u tom smjeru. Ništa nenormalno.

 

Canon je precijenjen još od 5D3 i to je istina. Gazi ga kompletna konkurencija pa čak i Olympus koji je uskrsnuo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 19:21 (Mitch).
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Kako konkurencija za manje daje više? 6D i nije imao konkurenciju obzirom na low light performanse. Ako smatraš da je D7200 konkurecija 6D zato što ima dvije kartice onda si dobro polupao lončiće ili sam te pogrešno shvatio?!

6D je igračka za hobiste, nije nikakav uređaj sa poslovnom namjenom (iako su ga koristili i zato) ili dslr namjenjen korištenju u obitelji. 

Što ćeš reći kada sutra Ferrari izbaci električni model? Svaki proizvod ima svoj segment tržišta. Tako i 6D, bez obzira što je sakat. Ima fenomenalan senzor i low light performanse koji nema konkurenciju a to se plaća.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 19:59 (phoenix2003).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Kako konkurencija za manje daje više? 6D i nije imao konkurenciju obzirom na low light performanse. Ako smatraš da je D7200 konkurecija 6D zato što ima dvije kartice onda si dobro polupao lončiće ili sam te pogrešno shvatio?!

6D je igračka za hobiste, nije nikakav uređaj sa poslovnom namjenom (iako su ga koristili i zato) ili dslr namjenjen korištenju u obitelji. 

Što ćeš reći kada sutra Ferrari izbaci električni model? Svaki proizvod ima svoj segment tržišta. Tako i 6D, bez obzira što je sakat. Ima fenomenalan senzor i low light performanse koji nema konkurenciju a to se plaća.

 

Uređaj od 2k$ ne bi trebao imat poslovnu namjenu

 

Pa kupi onda SX430 za amaterstvo i plati ga 1500$.

 

 

6D nema fenomenalan senzor i ima užasno loš AF.

Nije ni blizu D750 niti D810 niti A7 I (da ne spominjem II)

 

Ne znam kakav si ti review čitao ili koje aparate koristio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 20:01 (Mitch).
15 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Ako još netko napiše da Canon ima fenomenalne senzore, onda neka kupi D750 ili bilo koji A7 II.

 


Evo fotka (crna) slikana na -5EV ISO 100. I onda +5EV u PS.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

To nisam rekao ja, to kažu na stotine i stotine kupaca u svojim review koje su ostavili na Amazonu i bhphotovideo gdje su mu dali skoro pa čistu peticu. Btw D750 ima dvostruko manje prodanih jedinica od 6D.

To što je tebi netko uvalio pokvaren uređaj, to je tvoj problem.

Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...

Ako još netko napiše da Canon ima fenomenalne senzore, onda neka kupi D750 ili bilo koji A7 II.

 


Evo fotka (crna) slikana na -5EV ISO 100. I onda +5EV u PS.

 Ovo je slika slikana na -5ev iso 100 i dignuta u LR, samo klik na auto, +5ev i to na krop senzoru bez NR.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 22:22 (ITelektronika).
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Kako konkurencija za manje daje više? 6D i nije imao konkurenciju obzirom na low light performanse. Ako smatraš da je D7200 konkurecija 6D zato što ima dvije kartice onda si dobro polupao lončiće ili sam te pogrešno shvatio?!

6D je igračka za hobiste, nije nikakav uređaj sa poslovnom namjenom (iako su ga koristili i zato) ili dslr namjenjen korištenju u obitelji. 

Što ćeš reći kada sutra Ferrari izbaci električni model? Svaki proizvod ima svoj segment tržišta. Tako i 6D, bez obzira što je sakat. Ima fenomenalan senzor i low light performanse koji nema konkurenciju a to se plaća.

 Mislim da si ti nesto polupao, al zbilja. 

Govorim kak fotoaparat iz nizeg segmenta trzista ima 2 utora za SD kartice, a ti mi velis da ja mislim da su konkurencija. 

Daj molim te procitaj malo svoj post prije nego kaj kliknes "Pošalji" :)

 

 

Ovo za low light je cista komedija :D. Daj za promjenu neke argumente,a ne bajke. To kaj je tebi netko prodao tu pricu ne znaci da ces ti nama. 

Sony senzori su bili osjetno bolji od bilo kojih Canon senzora do sad nedavno kad je doso 80D i 5Dmk4, oni su se onda priblizili Sony-u (njihove senzore i nikon koristi) no jos uvijek nisu bolji. 
Trenutno najbolji senzor ima A7R2 jer je prvi FullFrame Back-Illuminated senzor. Canon nema niti jedan senzor sa tom tehnologijom i sama fizika ti govori da ne moze bit  bolji. Moze bit dovoljno dobar, ali ne bolji. 
Digni taj kamen ispod kojeg zivis i prije nego kaj bacas takve "cinjenice" provjeri malo kaj se u svijetu dogodilo u zadnjih par godina.


8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Zar nema A9 bolji senzor? Laicko pitanje ali cini mi se da je predstavljen kao najnapredniji senzor trenutno....

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Torent kaže...

Zar nema A9 bolji senzor? Laicko pitanje ali cini mi se da je predstavljen kao najnapredniji senzor trenutno....

 Najnapredniji je jer je stacked senzor pa ima puno bolje electronic shutter mogucnosti. Optimiziran je za brzinu, a ne za low light. Tak da nije bolji od A7R2, no nije nit puno losiji i uz to mozes slikat do 20fps-a :D

9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Kolega stavi sliku koja je podignuta +5ev starijeg Canonovog senzora. Stavim sliku isto tako s novijeg senzora, kao informaciju čisto da se zna što se može očekivati od aktualnih Canon senzora, riječ je o APCS senzoru, 80d.

@santana s čim se ti točno ne slažeš? Dali sam nešto krivo napravio, pa reci, ću ispraviti i ponoviti? Nije li smisao rasprave i foruma nekakva informacija?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 23:31 (ITelektronika).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

Kolega stavi sliku koja je podignuta +5ev starijeg Canonovog senzora. Stavim sliku isto tako s novijeg senzora, kao informaciju čisto da se zna što se može očekivati od aktualnih Canon senzora, riječ je o APCS senzoru, 80d.

@santana s čim se ti točno ne slažeš? Dali sam nešto krivo napravio, pa reci, ću ispraviti i ponoviti? Nije li smisao rasprave i foruma nekakva informacija?

 

Pa znao sam odma da si stavio sliku sa 80D,a pricalo se o starom 6D jer je kolega rekao da je najbolji za low light. 

Znam da 80d i 5dmk4 nema taj problem

9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

@santana Nema problema, ali molim te samo drugi put napiši zašto jer ovako bi se moglo krivo protumačiti što nikom nije u interesu.

Slika je takva kakva je, svatko neka procijeni za sebe. Tu jednostavno nema mjesta za ne složiti se, osim ako nisam pogriješio s metodologijom:) ili ako nema povjerenja mogu staviti screen shoot ako je potrebno. Neće biti problem. Moja greška što nisam odmah naveo da je riječ o 80d, bez ikakve namjere, jbg promaklo mi.

 

Slažem se, Canonov napredak je značajan po tom aspektu, i vrlo je blizu konkurencije ali nije ju dostigao.

Važno je napomenuti da to ne mora biti direktno vezano s low light performansama već kao jedna karakteristika koja se zove "iso invariance"

Isto tako, ako itko čita canonove "white paper" dokumente i tehničku i stručnu dokumentaciju, Canon nema politiku biti najbolji tehnologiji u senzorima i to navode.

Također DXOmark navodi "A difference in low-light ISO of 25% represents 1/3 EV and is only slightly noticeable."

 

Dxo mark je znanto bolje rangirao A9(3517) od Nikona d5(2434), posebno na ISO 102xxx gdje je za 1 stop bolji A9, gledajući slike dostupne na DP review, meni se čini ne da nije bolji za 1 Stop nego čak i da je nešto lošiji senzor na A9 u odnosu na D5. Vrlo lako može biti subjektivno pa ako netko ima volje volio bi čuti mišljenje.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 0:24 (ITelektronika).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

@santana Nema problema, ali molim te samo drugi put napiši zašto jer ovako bi se moglo krivo protumačiti što nikom nije u interesu.

Slika je takva kakva je, svatko neka procijeni za sebe. Tu jednostavno nema mjesta za ne složiti se, osim ako nisam pogriješio s metodologijom:) ili ako nema povjerenja mogu staviti screen shoot ako je potrebno. Neće biti problem.

 

Slažem se, Canonov napredak je značajan po tom aspektu, i vrlo je blizu konkurencije ali nije ju dostigao.

Važno je napomenuti da to ne mora biti direktno vezano s low light performansama već kao jedna karakteristika koja se zove "iso invariance"

Isto tako, ako itko čita canonove "white paper" dokumente i tehničku i stručnu dokumentaciju, Canon nema politiku biti najbolji tehnologiji u senzorima i to navode.

Također DXOmark navodi "A difference in low-light ISO of 25% represents 1/3 EV and is only slightly noticeable."

 

Dxo mark je znanto bolje rangirao A9(3517) od Nikona d5(2434), posebno na ISO 102xxx gdje je za 1 stop bolji A9, gledajući slike dostupne na DP review, meni se čini ne da nije bolji za 1 Stop nego čak i da je nešto lošiji senzor na A9 u odnosu na D5. Vrlo lako može biti subjektivno pa ako netko ima volje volio bi čuti mišljenje.

 

 Pa da D5 kao nije bog zna kaj na manjem ISO-u, ali je odlican na visem (u usporedbi sa konkurencijom)

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 0:27 (Santana).
9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pa da, ali dxmark graf govori upravo suprotno da je A9 za jedan stop bolji na visokom ISU od D5......

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Uglavnom vjerujem da ce 6D II imat odlican senzor, ali je previse hendikepiran za tu cijenu. 
Bez obzira za koga je fotoaparat od 2000$ jednostavno mora imat te neke stvari. 

Nisam Canon hejter, mislim da je 80D vrhunski fotoaparat za tu cijenu, za nekoga kome fullframe senzor nije tolko bitan (a realno i nije tolko bitan) puno je bolja kupnja nego 6D II

 

 

No ja se ne mislim vise vracat na na DSLR, imam X-T1 koji ima vrhunski EVF sa ogromnom magnifikacijom(80D ima 0.63x , a X-T1 ima 0.77) i to mi je vrhunska stvar i imaju najbolje APS-C objektive i Canon se bas ne trudi previse da me privuce...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Vjerujem da će cijena uskoro pasti na onu pravu tržišnu vrijednost (kako se to svaki put i dogodi).  Moraju se i sačekati review kupaca pošto je to mjerodavniji rezultat da li jedna kamera valja od rezultata DxO Mark-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Vjerujem da će cijena uskoro pasti na onu pravu tržišnu vrijednost (kako se to svaki put i dogodi).  Moraju se i sačekati review kupaca pošto je to mjerodavniji rezultat da li jedna kamera valja od rezultata DxO Mark-a.

 

 Za canon da ali za krajnjeg kupca koji zna sta kupuje bas i ne....Inace bi bilo da je neki low end tipa d3200 koju ja imam puno bolja kamera od d4 koju moj prijatelj ima a to bas i nije tako slozecs se i ti......

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Da, slažem se ali to nisu kamere iste klase. Broj zadovoljnih kupaca u klasi, to sam mislio reći. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

I te klase visu nisu jasno definisane. Sad dobijes apsc aparat sa boljim objektivom i rezultate kao i ovaj canon za manje para.... A nema karakteristike aparata iz vise ili profi klase tako da je ovaj canon na nicijoj zemlji....

Da canon ne kenja sa video onda bi to bio vrlo primamljiv FF ovako.....

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Time što je osakatio 6D, Canon je jasno stavio do znanja da to nije profesionalni dslr. 6D jasno drži poziciju entry level FF. Rezultati prodaje prvog modela pokazuju da to tržište ipak postoji. Na Canon web stranici za isti novac možete kupiti 5D III pa tko voli neka izvoli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Evo onako brzinski gledam poredjenje i ne vidim zasto kupiti 6d mark II pored 5d mark III

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

To nisam rekao ja, to kažu na stotine i stotine kupaca u svojim review koje su ostavili na Amazonu i bhphotovideo gdje su mu dali skoro pa čistu peticu. Btw D750 ima dvostruko manje prodanih jedinica od 6D.

To što je tebi netko uvalio pokvaren uređaj, to je tvoj problem.

O čemu ti pričaš? Ti rangiraš aparate po korisničkim reviewima neprofesionalnih kupaca i prodaji??? Jel ti uopće znaš koliko Canon ulaže u marketing a koliko u R&D?? I koliko Nikon/Sony ulažu?

 

Pa onda je Canon 600D najbolji aparat svih vremena...šta će ti više.

 

EOD s tobom, pričaš nebuloze. Ne bih pljuvao 6D da ga nisam imao. Super je aparat za 999$ i ništa više. Odličan ako radiš astro i najbolji za tu cijenu onda.

 

Nikakav pokvaren uređaj, 6D ima najlošiji AF od Full Frameova dostupnih za kupnju i to je činjenica. Ne može se ni u jednoj kategoriji uopće usporediti s D750.

Senzor je prosječan bio za 2012. Pored 5D3 za istu cijenu nema uopće razmišljanja da uzmem 6D2, makar je noviji.

 

Izrada je bitno bolja na 5D3, kao i sealment, višak opreme odma u startu (gripovi jeftiniji itd.)

 

 

6D2 je aparat kojeg su izdali eto tako....bezveze skroz. D500 ga šije uzduž i popreko. Da ne pričam o mirrorlessima.

ITelektronika kaže...
Mitch kaže...

Ako još netko napiše da Canon ima fenomenalne senzore, onda neka kupi D750 ili bilo koji A7 II.

 


Evo fotka (crna) slikana na -5EV ISO 100. I onda +5EV u PS.

 Ovo je slika slikana na -5ev iso 100 i dignuta u LR, samo klik na auto, +5ev i to na krop senzoru bez NR. 

  Fotkaj RAW na -5EV i stavi link. Nema šanse da si dobro napravio jer imam 80D kod sebe i kljuca već na +3,25 na ISO 100...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 16:22 (Mitch).
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pričam o tome da  5D IV ili Nikon u njegovoj klasi, neće kupiti prosječan potrošać već osoba koja zna što radi i takva osoba ostavlja svoj dojam o uređaju.

Taj dojam može nanjeti veliku štetu. Sjetimo se slučaja sa Nikon D600 i ulja koje dospjeva na senzor. Iako je najvjerovatnije reakcija bila pretjerana Nikon je reagovao na način da je napravio reviziju modela i izbacio D610.

Dojmove nimalo ne treba zanemariti. Ja sam preskočio eos 70d baš iz razloga što su česte źalbe na otkazivanje matične ploče i fokus na 2,8.

Ponavljam, senzor 6D je bio i ostao jedan od najboljih a pravom fotografu/entuzijasti/hobisti(kome je 6D i namjenjen) je dovoljna centralna AF točka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Gle ti kategoriziras fotoaparat po njegovim funkcijama, a zaboravljas cijenu. 

I ne nije 6D senzor jedan od najboljih. Molim te da prestanes srat o tome bez ikakvih dokaza.

Ako 6D Mark II nema pro funkcije zasto onda ima tak visoku cijenu naspram bolje konkurencije ? Da D750 za sada kolko znamo je bolji fotoaparat. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 17:55 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...


 

  Fotkaj RAW na -5EV i stavi link. Nema šanse da si dobro napravio jer imam 80D kod sebe i kljuca već na +3,25 na ISO 100...

Staviti ću link na raw malo kasnije ili sutra, evo screens Sada idem na biciklu uzeti ću aparat i sve ću slikati na -5ev, sada znam da mogu:)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 18:17 (ITelektronika).
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Naravno! Funkcije su te koje postavljaju dslr tijelo u njegovu klasu npr. 80D ili D7500 a ne D5500 (koji ima isti ili sličan senzor kao D7500).

Nisam rekao da D750 ili generalno Nikon ne valja. To bi bilo neozbiljno. Ali postoje ljudi koji razmišljaju drugačije i dolaze do različitih zaključaka kada misle o svojim potrebama. Tako će netko platiti masno samo da bi se igrao sa 6D a ne razmišlja da snima svadbe niti sa 6D niti sa D750. Prodajni uspjeh 6D potvrđuje ovu tvrdnju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Naravno! Funkcije su te koje postavljaju dslr tijelo u njegovu klasu npr. 80D ili D7500 a ne D5500 (koji ima isti ili sličan senzor kao D7500).

Nisam rekao da D750 ili generalno Nikon ne valja. To bi bilo neozbiljno. Ali postoje ljudi koji razmišljaju drugačije i dolaze do različitih zaključaka kada misle o svojim potrebama. Tako će netko platiti masno samo da bi se igrao sa 6D a ne razmišlja da snima svadbe niti sa 6D niti sa D750. Prodajni uspjeh 6D potvrđuje ovu tvrdnju.

Ali zato D5500 i D7500 imaju realnu cijenu iza sebe. Ako nema pro funkcije nema niti pro cijenu. Danas dat 2000$ je  puno za tak nesto pogotovo kad ima bolje za manje novaca. 

Znaci po tebi D7200 je pro fotoaparat , a duplo skuplji 6D II nije ?



Ako gledas kaj ces kupit po broju prodanih primjeraka onda zbilja ne znam kaj bi ti reko. Jel ikad samostalno razmisljas ili samo pratis druge ? 
6D je duze na trzistu od D750

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Ako pažljivo pročitaš moj post vidjećeš da sam usporedbu napravio kao PRIMJER kako bih dokazao ono što tvrdim. Nikada nisam rekao da mi je bitan broj prodanih primjeraka ali jesam rekao da dojmovi tih kupca govore više od pukog DxO Mark testa. Također nikada nisam rekao da je D7200 pro niti sam ga uopće pominjao. Što god ti osobno mislio o 6D seriji, stotine i stotine kupaca su njime zadovoljni bez obzira na njegovu cijenu sviđalo se to tebi, meni, mbaksi, bilo kome dugome ili ne. Canon ima pravo staviti cijenu koju želi a dijelom koju je prinuđen postaviti da ne bi nanio štetu 5D IV, 7D II i 80D.

Cijena će uskoro pasti, vjerujem, čim se rasproda stari model.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 19:33 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
6D je stao s prodajom na minimum praktički već godinu dana, ne znam o čemu pričaš.

Canon je izgubio cca 5% u korist Sonya u 2016. To je golem postotak.

5D3/4 se puno bolje prodaje nego 6D, kao i 1DX2.

Jednostavno 6D serija nema više mjesta za Canonov lineup. Ne znaju složit best buy aparat niti ne žele. Muzu canonaše kao ovce.

Poznati su kao Apple fotografije već dugo.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice