Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.547.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...

Kad god ne znaš šta pogledati, pogledaj nešto što je provjereno. Bez obzira koliko puta si već gledao.

 

Miris žene (Scent of a Woman) 1992 sa Al Paćinom

 

Jedan od najbolje napisanih likova koje je Al glumio, kao i jedna od njegovih najboljih uloga (a imao ih je vrhunskih). Film dva lika na suprotnim krajevima svega - života, moralnih načela, stavova.... koji se zbližavaju u neplanskom druženju tokom par dana provedenih skupa. Svaki sa svojom unutrašnjim dilemama. Slijepi veteran američke vojske i mladi naivan student, idealist.

 

Odličan film iz svakog aspekta.

 

Ako ima neko ko nije pogledao - ogromna preporuka. Onim koji već jesu - preporuka da obnove gradivo.

 

Živjeli uz Johna Danielsa! :)

 

 Ovo je inače remake talijanskog filma Profumo di donna koji nikako da odgledam. Naprosto ne vjerujem da mi nakon Ala neki drugi glumac može bolje prenijeti ovu priču.

 

 

S obzirom da se ovdje često traži ratna tematika, evo par naslova.

 

Land of Mine - danski film o grupi maloljetnih njemačkih ratnih zarobljenika kojima je zadatak razminirati jednu od brojnih plaža koje su nakon rata ostale pod minama.

Kaže imdb da neki povjesničari događaje opisane u ovome filmu (razminiranje od strane ratnih zarobljenika uz to i djece) smatraju najtežim danskim ratnim zločinom.

Film je inače sniman na autentičnim lokacijama.

 

The Captain - mislim da je ovaj već više puta preporučen u ovoj temi pa se i ja pridružujem preporukama.

Njemački ratni film, ako sam dobro shvatio, po istinitoj priči. Pri kraju drugog svjetskog rata, Willi Herold (dezerter njemačke vojske), pronalazi časničku uniformu, navlači je na sebe i polako postaje sve ono od čega je nastojao pobjeći.

 

Grave of the Fireflies - japanski anime čija je radnja smještena u razdoblje drugog svjetskog rata.

Ako niste pretjerani ljubitelj animea i općenito crtanih filmova, nemojte da vas to spriječi da pogledate ovaj film.

Ovo je priča o bratu i sestri koji bivaju uvučeni u sve strahote koje rat nosi. Stalne uzbune, bombardiranja, nestašice hrane, glad... Seita i Setsuko, djeca su japanskog pomorskog časnika te se samim time, oni i njihova majka nalaze u ponešto boljoj poziciji od drugih žitelja njihova grada. Međutim, tijekom jednog zračnog napada pogiba im majka, a ostaju i bez kuće te se odjednom moraju suočiti sa svime od čega ih je majka do tada nastojala zaštititi.

Ne želim ništa više nadodati, da ne bih nešto spoilao, a imao bih za nadodati toliko toga. Ljubav između brata i sestre jedna je od stvari po kojima ću posebice pamtiti ovaj film.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
"Ovo je inače remake talijanskog filma Profumo di donna koji nikako da odgledam. Naprosto ne vjerujem da mi nakon Ala neki drugi glumac može bolje prenijeti ovu priču."

Neuporedivo bolje (po mom misljenju), realisticnije, Vittorio Gassman je odradio tu ulogu a i cijeli film daleko nadilazi remake koji je meni, nakon originala, poput mirisa plasticnog cvijeca.
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prince of the City (1981)

 

Kompleksna prica o policijskoj korupciji,bazirano na stvarnom dogadjaju.

 

Neko vrijeme  sam bio uvjeren da sam pogledao sve od Lumeta,da bi nedavno skuzio da ovaj pomalo zaboravljeni( i podcijenjeni) film  u biti nisam nikad gledao. Temu policijske korupcije Lumet je vec vrhunski  obradio prije ovog sa Serpicom a i kasnije sa jos par dobrih  filmova (Q&A, Night Falls on Manhattan) ali ovo je vjerojatno vrhunac te njegove opsesije,njegov magnum opus kad je ta tema u pitanju.I dok u Serpicu nije isao tako duboko u problematiku ovdje je to odlucio malo detaljnije obraditi, na vise razina, pokazujuci nam da nisu stvari tako crno-bijele.Film traje 2 sata i 45 minuta, ali meni ni u jednom trenutku nije bilo dosadno, takve teme mi ne mogu dosaditi.Vrhunski  film,ulazi mi u njegovih top 5,iza The Network i 12 Angry Man a ispred Fail-Safe i Serpico.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 23:10 (geronimo4661).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The China Syndrome https://www.imdb.com/title/tt0078966/?ref_=nv_sr_2

 

Izvjesno je da je 70' tih godina nuklearna energija bila vise ''taboo'' tema nego sada i da je tada film vjerojatno bio aktualniji.Film se do 2/3 trudi imati balans izmedju opasnosti i dobiti nuklearne energije, medjutim onda nastupa zla mega-korporacija kojoj je jedino stalo do profita pod svaku cijenu.Lako probavljiv film, sa solidnim glumcima , svak prema nahodjenju

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mid90s (2018)

 

Jonah Hill u redateljskom debiju, prica o klincu u LA-u 90-tih koji se pokusava uklopiti u drustvo skejtera.Solidan coming of age, da se pogledati.

 

 

Roma (2018)

 

Neko vrijeme sam odugovlacio sa gledanjem, prvenstveno jer sam imao velika ocekivanja.Na srecu, strah je bio neopravdan, sad vidim zasto ga toliko hvale.Osoban film, godina dana u zivotu obitelji viseg srednjeg staleza, s fokusom na kucnu pomocnicu Cleo.Vidi se da je Cuaronu ovaj film jako bitan, svaka scena je pazljivo snimljena i promisljena,sa hrpom malih detalja.Tehnicki film izgleda  fenomenalno, Cuaron je  naucio dosta od dugogodisnje suradnje sa Lubezkim,scena na plazi pred kraj filma majstorska.Sta reci nego preporuka,pogledati na sto vecem ekranu ako je moguce.

14 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt8820590/ T-34 upravo pogledao taj ruski film scene borbi i efekti su vrhunski to rusi jako dobro rade prica mi je malo tanka pogotovo scena na benzinskoj solidna zabava ali samo solidna 6-10  -     https://www.imdb.com/title/tt5207204/?ref_=nv_sr_7   nesto me u poslijednje vrijeme drzi da pogledam ruske filmove, meni osobno bolji film od t-34 nekako realniji o vremenu kad su nijemci imali bolju tehniku ali ne i srce i volju da naprave taj zadnji korak dobar film 7-10                                                                                                                                                                                                 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 12:30 (gusta21).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dearest https://www.imdb.com/title/tt3752930/?ref_=fn_al_tt_1

 

Kineski film, ciji je glavni fokus na ''pojavi'' otimanja djece, sto radi dobiti, sto radi kineske natalitetne politike, ali i prizemnih osobnih razloga.No postoji i ''veca/sira'' prica opceg pojma roditeljstva, pa film u zadnjoj trecini prati nebiolosku majku koja pokusava zadrzati/vratiti djecu koja nisu njezina bioloski.Film ima solidnih momenata, no ima i ponesto preglumljavanja i patetike (ostavljam mogucnost mog krivog tumacenja ekspresija, i kulturoloskih razlika).Relativno moderan kineski film, koji nije povjesni spektakl ili propagandni materijal, prikazuje modernu Kinu,podjeljenu izmedju ruralnog i novog urbanog boljestojeceg (zapadnijeg) stanovnostva.Meni malo s ''previse glume'' i neceg sto mi vuce na secer, no ipak solidno filmsko ostvarenje, stoga slobodno bacite oko u visku vremena

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

što sam stariji sve teže pronalazim film koji zaljepi za stolicu , odavno to nisam doživio dok danas nisam pogledao Green Book ,, fenomenalan film

Who bolan cares
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Mule - Meni odlican film, uzivao u njemu... Film ima taj chill element. Clint je odlican, drzi se taj covjek. Must watch za fanove Clint Eeastwooda. Ocjena: 8/10

 

Green Book - Film koji sam najvise zelio da pogledam od svih filmova u zadnje vrijeme. Atmosfera je odlicna, produkcija i montaza vrhunski uradjenje. Soundtrack - da ne govorim, te humor je super takodjer. Te naravno sama prica i poruka filma... Ocjena: 9.5/10

 

Od onoga sto dolazi iz Hoolywooda u zadnje vrijeme, ova dva filma su pravo osvjezenje.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dzelo kaže...

The Mule - Meni odlican film, uzivao u njemu... Film ima taj chill element. Clint je odlican, drzi se taj covjek. Must watch za fanove Clint Eeastwooda. Ocjena: 8/10

 

Green Book - Film koji sam najvise zelio da pogledam od svih filmova u zadnje vrijeme. Atmosfera je odlicna, produkcija i montaza vrhunski uradjenje. Soundtrack - da ne govorim, te humor je super takodjer. Te naravno sama prica i poruka filma... Ocjena: 9.5/10

 

Od onoga sto dolazi iz Hoolywooda u zadnje vrijeme, ova dva filma su pravo osvjezenje.

 

Je ,The Mule je bas film za fanove Clinta, dugo nisam gustao u nekom filmu toliko.Nadam se da bude glumio u jos kojem filmu prija kraja karijere.Sto me podsjetilo da bih mogao opet pogledati Trouble with the Curve. Dok nedodje dobar The Mule rip :D.

 

 

Colossus: The Forbin Project (1970)

 

Meni jako drag SF, pogledam ga svakih par godina.Preporuka svim ljubiteljima sf filmova koje vise zanima ideja od efekata.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Where is Kyra?

Srednjovječna žena se brine za staru i bolesnu majku, kad majka umre, s njom ''umire'' i jedini izvor prihoda naše glavne junakinje Kyre, koju vrlo dobro tumači meni već pomalo zaboravljena M. Pfeiffer.

8/10

 

Beast

Priča o djevojci koja se zaljubljuje u misterioznog mladića koji se pojavi u gradu baš za vrijeme serijskih ubojstava.

7,5/10

 

...and justice for all.

Solidna courtroom drama...Al Pacino je prisiljen braniti suca optuženog za silovanje.

7/10

 

The Isle

Odisejevska priča o mornarima koji dožive brodolom nakon što na moru čuju pjev, glasove...nakon toga završe na izoliranom otoku s čudnim žiteljima istog.

7/10

 

Reversal of Fortune

Odličan film. Rijetki su takvi koji uspiju gledatelju zaokupiti pažnju već u prvoj sceni, a još rijeđi oni koji tu razinu drže sve do završnih creditsa.

Ukratko, bogati muž je optužen da je izazvao ženinu komu i za to dobije 30 godina zatvora...tvrdi da je nevin i angažira odvjetnika kako bi to i dokazao.

Fenomenalne izvedbe Jeremyja Ironsa i Glenn Close samo su jedan od razloga zašto ovaj film treba biti pogledan.

8,5/10

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Guilty https://www.imdb.com/title/tt6742252/?ref_=fn_al_tt_1

 

Cijeli film je smejsten u ured centra za spasavanje, primanje poziva.Glavni lik, policajac s bremenom kojeg nosi sa posla, nevoljko obavlja posao do jednog poziva koji mu mjenja vecer.Da ne spoilam, kao što pretpostavljate, komunikacija od naucene iztrenirane, ''robotske'', postane dvosmjerna.Film je minimalisticki, ima dozu napetosti, a i prevrati barem meni su dobro ukomponirani, slobodno bacite oko u visku vremena

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

To Live and Die in L.A.

Frajerski film, Friedkin iza kamere, Dafoe kao negativac ispred kamere, soundtrack baš ono, vrišti na ritmove 80-ih...

8/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

The Guilty https://www.imdb.com/title/tt6742252/?ref_=fn_al_tt_1

 

Cijeli film je smejsten u ured centra za spasavanje, primanje poziva.Glavni lik, policajac s bremenom kojeg nosi sa posla, nevoljko obavlja posao do jednog poziva koji mu mjenja vecer.Da ne spoilam, kao što pretpostavljate, komunikacija od naucene iztrenirane, ''robotske'', postane dvosmjerna.Film je minimalisticki, ima dozu napetosti, a i prevrati barem meni su dobro ukomponirani, slobodno bacite oko u visku vremena

 Odličan!

Hvala na preporuci.

morrisoN
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tampopo (1985)

 

Simpaticni  film o hrani, na standardno pomaknuti japanski nacin,a tu je jos i svojevrsna posveta westernima.Meni jako dobro.

 

 

Frailty (2001

 

Bill Paxton u redateljskom prvijencu ,prica o ocu koji tvrdi da dozivio provjetljenje i da mu je Bog naredio da uz pomoc svojih sinova krene ubijati "demone".Solidan psiholoski  triler.

 

 

Prospect (2018)

 

Pristojan mali SF film, za one koji su umorni od efekata i eksplozija.Moze proci.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

River's Edge

Priča o tinejdžerskoj apatiji...i Dennis Hopper živi s lutkom na napuhavanje.

8,5/10

 

***

A kad već spominjem legendarnog Hoppera, hrt3 u subotu prikazuje Blue Velvet...ususret Oscarima, prikazuju filmove čiji redatelji kipić nisu dobili...

20:35 - Vertigo

23:00 - Blue Velvet...film nakrcan legendarnim scenama od kojih je jedna našla mjesto i u mom potpisu.

01:10 - A Clockwork Orange

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Većinu vremena gledam psiho trilere, drame, kriminalisticke, no treba mi preporuka filmova za opustiti se i ubit sa curom 2h.

Nekakva komedija, može i strana, ali samo da nisu superhero, avengeri i te sheme to ne volim

12 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledaj Green Book, nećeš požaliti.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mile 74 kaže...

Pogledaj Green Book, nećeš požaliti.

 Hvala, planirao sam ga pogledati u kinu.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nisam gledao Captain Marvel. Ocjena 0/10.
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

At Eternity's Gate https://www.imdb.com/title/tt6938828/?ref_=nm_flmg_act_10

 

 

Jos jednom ispricana prica o van Goghu. Nesto vise ''psihodelije'' da se prikaze njegov pogled, dobar zvucni dio koji prati film, solidno osmisljene izmjene perspektive van Gogha i ''gledatelja''  i to je to.Iako sam fan Dafoe-a nekad je previse  Dafoe, njegova osobitost kao glumca i vizura cesto ''preuzmu'' sami lik koji glumi.Prosjecan film, svak prema nahodjenju

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Shoplifters (2018)

 

Jos jedna u nizu Koreedinih drama u kojoj se bavi obiteljskim odnosima, prica o nazigled obicnoj ali siromasnoj obitelji koja "udomi" zapustenu djevojcicu.Dobro je ovo, Koreeda se potvrdjuje kao jedan od najboljih Japanskih redatelja u zadnjih 20-tak godina.

 

 

Free Solo (2018)

 

Dokumentarac o Alexu Honnoldu i njegovom podvigu-prvom uspjesnom free solo( uspon bez ikakvog osiguranja u vidu uzadi  ili ostalih pomagala) penjanju  na El Capitan, stijenu visoku skoro 1000 metara. Zadnjih pola sata je nesto najnapetije sto sam gledao u dugo vremena, nevjerojatno hrabro, a rekao bih i suludo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 11:35 (geronimo4661).
5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Preporucite jos kineskih/korejskih/singapurskih filmova :)  Trazim, ali nista ne nailazim, a sto nadem vec sam pogledao.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jbac252 kaže...

Preporucite jos kineskih/korejskih/singapurskih filmova :)  Trazim, ali nista ne nailazim, a sto nadem vec sam pogledao.

 

 

Bilo bi lakse dati neke prijedloge da navedes koje si redatelje odgledao, pa onda na temelju toga vidjet sta si moguce propustio a da valja.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Raid 1 i 2, I saw the Devil, Chaser, Memories of Murder, Man from nowhere, Oldboy. Meni omiljeni.
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Green Book

 

Jako dobar, odlične uloge.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tko je večeras kod kuće može uživat u filmskim klasicima; na HRT-u 1 od 22:56 The Pianist, a na HRT-u 3 od 23:01 Blue Velvet, te kasnije u 1:11 A Clockwork Orange!

Flower Boy
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

Green Book

 

Jako dobar, odlične uloge.

 Potvrđujem. Odličan film. Upravo sam ga odgledao - baš pravo zadovoljstvo.

morrisoN
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... Green Book..... ako Viggo nije za Oskara ne znam ko je.... bolji buddy-buddy film od Leathal Weapona nije izasao..... LW5 na drugaciji nacin... cisti cener....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Green book vrh fantasticno
Huawei Mate 20 Pro
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice