Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 380.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...
eywa33 kaže...

Taj u videu bi imao par stupnjeva vise gpu temperature da ne vrti prime, zbog prime-a mu jako varira gpu power jer procesor postaje bn za furmark. Pri kraju ugasi prime a temperatura gpu-a ostaje ista, da tako ostavi jos par minuta narasla bi na 48-49.

 

A i verzija prime-a je prastara i bez avx podrske tako da jako malo pridonosi grijanju vode...

 Ne znam za njega, evo moj vučić drži klokanu na 43C max u heavenu nakon cca 30min loop na 1440p. Max fanovi dakako. Ovo je na 120mm radiću, što će bit sa još jednim duplim, ili 360, ide to ispod 40C :)

 

Malo zeznuto sa postavit. Izrada je 4/5. Ima nekih sitnica oko kojih treba pazit pri postavljanju, a koje nigdje ne pišu u manualu. Što se tiče performansi, fakat je brutalan. Na 24C ambient grafa ide 41-42C, onda povremeno peaka na 43. Power limit do daske, +100mv na core, i oc na 2088mhz. Budem stavio par slikica poslije.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

i slikice od vučka obavezno ako već nisi 

11 godina
odjavljen
offline
Unigine Superposition 1.0

Par loših slikica... Estetika ovog tubinga je meh, al pregrmit ću radi performansi . Budem sad malo čačkao, da vidim kako ugurat ovog 280 rada sa h110 sprijeda, pa uzmem još jedan, ali 360 rad za gpu. OĆU da je ledim ...

 

Jedino šta mi fali od stock kulera je backplate i ledice na samom shroudu... Ovaj vuk je jedna superteška aluminijska kutija. Teža je od zračnjaka siguran sam. Šteta što nvidija ili pak aib partneri ne stavljaju neki temp senzor na vram, vrm i sl. Mislim da to ima samo classified i ona verzija ispod od evga. Ne znam ima li neka druga.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Unigine Superposition 1.0

Samo još da kažem kako je pumpa fakat nečujna... Mislio sam isprva da je defektna, da ne radi, al kad sam okrenio karticu, pa je malo mjehurića od zraka ušlo pa se čulo da vrti. Fanovi su u push pullu, kontroliram ih switchem na kućištu, u principu ili 7v (nečujni 100%) ili 12v dok gejmam. Čuju se jako tiho za sp fanove. 

 

edit: evo jedan brzinski sa 2088mhz stabilno, temp ne prelazi 40C jedva se popela do toga (ambient 24c!). Da je još jedan rad u loopu ovo ne bi išlo iznad 38C sigurno. Rad sam smjestio taman da puše u karticu i hladi ovo aluminijsko čudovište...

 

eto ansha i Lucidius ... Da malo mitova razbijemo... GN i ostale recenzije su točne. Vuk hladi brutalno. Meni je deltaT oko 16-18C, kao i GN-u ali i ostalima... Za ispod 200€ imaš performanse full customa.. Sa još jednim radijatorom imaš garantirano ispod 40C. Zapravo ja sa ambientom od 22C imam ispod 40C sa ovim maleckim 120mm radićem ;)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 22:23 (eywa33).
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

vučko je ružan ko lopov, ali performanse su mu prava brutala...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

vučko je ružan ko lopov, ali performanse su mu prava brutala...

 E da su stavili onaj sleevani tubing kao što imam na ovom Corsairu, bilo bar uniformnije, ovako je zbrda zdola :P ... Budem ga malo upicanio sa nekim normalnim tubingom... al mislim to sve tamo nakon nove godine... Vidim da ga radijator ovaj sputava, jer temp polako raste skroz, dok se voda ne ugrije do kapaciteta hlađenja radijatora. 

 

sve u svemu, ispunio je i nadmašio očekivanja. Ja sam računao da će držat do 50C, kad ono jedva lupne i 40C. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ja tu nebi više ništa dirao, ali ti si zabrijao na neke sub-zero temps i još dodatne skalamerije po kućištu...

koliko te došlo na kraju, vidim to je 170 eura i nekih 5 eura dostave, ili ima nekih fee-jeva koji se ne vide?

14 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Super temperature eywa, zbog tebe cu morat rastavit i ocistit blok i uzet tubu kryonauta :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Super temperature eywa, zbog tebe cu morat rastavit i ocistit blok i uzet tubu kryonauta :)

 ... Nego, zašto ne hydronaut umjesto kryo? Ja sam bio uzeo kryo, ono najmanje pakiranje... potrošio jako brzo. Sad sam stavio na gpu onaj CM master gel kako li se već zove... On mi je i na procesoru. Malo je gušći, al evo ne stvara probleme.

 

Zanimljivo je da se ovaj pasivni alu hladnjak i backplate prilično dobro ugriju ako izgasim fanove... Što znači da heat kojeg stvaraju vram, vrm i ostatak komponenti na pcb-u mogu značajno podić temp vode... govorim, bio je vruć ako nema airflowa. Kad upalim fanove onda nema problema, onda je tek blago topal na dodir - znači da posao odrađuje jako dobro. Mislim da je ovaj block/pasivnjak vrhunsko rješenje.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Hydro nije bolji od mx4 koju sad imam, sa master gel-om i kryonautom se da izvuc jos stupanj ili u najboljem slucaju 2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Hydro nije bolji od mx4 koju sad imam, sa master gel-om i kryonautom se da izvuc jos stupanj ili u najboljem slucaju 2.

 Nisam gledao razlike.. No sama nomenklatura mi se činila logičnom jel... No da, i meni je mx4 bio mrvu lošiji na cpu od ovog master gela.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

eywa pusti tog dedeka Anshu, što se čeka s benčanjem, ajmo sruši 25k, top 3 rezultat je sad must-have

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

eywa pusti tog dedeka Anshu, što se čeka s benčanjem, ajmo sruši 25k, top 3 rezultat je sad must-have

Neka još malo zahladi pa opet otvaramo prozore XDDD ... do točke ledišta idemo hahahaha. Gejmam sad malo, i gledam kako ću složit sljedeći radijator, i koji. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Samo još da kažem kako je pumpa fakat nečujna... Mislio sam isprva da je defektna, da ne radi, al kad sam okrenio karticu, pa je malo mjehurića od zraka ušlo pa se čulo da vrti. Fanovi su u push pullu, kontroliram ih switchem na kućištu, u principu ili 7v (nečujni 100%) ili 12v dok gejmam. Čuju se jako tiho za sp fanove. 

 

edit: evo jedan brzinski sa 2088mhz stabilno, temp ne prelazi 40C jedva se popela do toga (ambient 24c!). Da je još jedan rad u loopu ovo ne bi išlo iznad 38C sigurno. Rad sam smjestio taman da puše u karticu i hladi ovo aluminijsko čudovište...

 

eto ansha i Lucidius ... Da malo mitova razbijemo... GN i ostale recenzije su točne. Vuk hladi brutalno. Meni je deltaT oko 16-18C, kao i GN-u ali i ostalima... Za ispod 200€ imaš performanse full customa.. Sa još jednim radijatorom imaš garantirano ispod 40C. Zapravo ja sa ambientom od 22C imam ispod 40C sa ovim maleckim 120mm radićem ;)

 Nema sta, prava si faca frende 

7 godina
odjavljen
offline
Unigine Superposition 1.0

malo smo u offtopic no ako već hoćeš ganjati visoke clock-ove složi si manje kućište, utrpaj radijatore unutra, probij rupe kroz zid i provuci crijeva, radijatore postavi vani kao vanjsku jedinicu od klime i guštaj u niskim temperaturama samo pazi na kondezaciju vlage :D

 

evo ti moj test od prošle zime dok je vani bilo oko -5c :D

 

fx8350 i r9 390 pod vodom

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

 Nema sta, prava si faca frende 

 Nikakva faca, samo hladna kartica ;)

phanteks kaže...

malo smo u offtopic no ako već hoćeš ganjati visoke clock-ove složi si manje kućište, utrpaj radijatore unutra, probij rupe kroz zid i provuci crijeva, radijatore postavi vani kao vanjsku jedinicu od klime i guštaj u niskim temperaturama samo pazi na kondezaciju vlage :D

 

evo ti moj test od prošle zime dok je vani bilo oko -5c :D

 

fx8350 i r9 390 pod vodom

 Lol ideja je preluda. Al vrijedi samo za zimu :) Više ne koristiš "vanjsku jedinicu" pretpostavljam? Nije baš praktično. Također, vjerojatno si stavljao antifriz u loop, inače bi vrtio led :)

 

ps jesi imao ijedan fan na radijatoru?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 11:57 (eywa33).
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

po ljeti je malo povišena temperatura jer je toplije vani nego u kući no opet i to je super jer sva toplina ide van pa ti ne grije sobu, tada sam rudario pa me spasilo od dodatnog grijanja sobe priko ljeta

 

da, koristio sam antifriz do -25c sa 6 arcticovih ventilatora no nisu se uopće palili jer je bilo namješteno preko speedfan-a da se pale na 40c temp grafe no grafa nije mogla nikako postići tu temperaturu, praktički je stalno radila pod čokom 

 

nemam više custom vodeno, prodao sam ga za 1000kn jednom kolegi sa foruma koje radi dan danas

 

da opet ponovim, projekt je bio prerizičan zbog stvaranja velike kondezacije vode na crijevima, prevelika razlika temp vode i sobe(zadnje dvije slike) pa sam zbog sigurnosih razloga to sve skinio

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
phanteks kaže...

po ljeti je malo povišena temperatura jer je toplije vani nego u kući no opet i to je super jer sva toplina ide van pa ti ne grije sobu, tada sam rudario pa me spasilo od dodatnog grijanja sobe priko ljeta

 

da, koristio sam antifriz do -25c sa 6 arcticovih ventilatora no nisu se uopće palili jer je bilo namješteno preko speedfan-a da se pale na 40c temp grafe no grafa nije mogla nikako postići tu temperaturu, praktički je stalno radila pod čokom 

 

nemam više custom vodeno, prodao sam ga za 1000kn jednom kolegi sa foruma koje radi dan danas

 

da opet ponovim, projekt je bio prerizičan zbog stvaranja velike kondezacije vode na crijevima, prevelika razlika temp vode i sobe(zadnje dvije slike) pa sam zbog sigurnosih razloga to sve skinio

Cijeli loop za soma? Pa ja bi dao tolko samo za dva rada :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

prodavao sam ga ovdje početkom godine za 700kn sa neispravnom pumpom pa nije bilo sreće, kasnije kupio pumpu te koristio još neko vrijeme te mi dosadilo i sve prodao

 

jest da žalim i dan danas za njim no iskreno za povremeni gaming mi i nije baš potreban, sad na zraku imam 50c u igrama i to je super, na benchevima ode na 60-65c kako kad, to je za jednu 390-ku na zraku super temp

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

eywa33

 

Dobro i nakon price i slatkih rijeci jel moze taj ledeni čuko sta na djelu, jesi srusio stari rekord na zraku? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

eywa33

 

Dobro i nakon price i slatkih rijeci jel moze taj ledeni čuko sta na djelu, jesi srusio stari rekord na zraku? 

Sad sam ko Nvidia, nemam konkurencije pa nemam ni motiva... A za djela, eno ti video kako drži stabilno oc od 2063mhz na BF1 da jedva dotakne 39C. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Sad sam ko Nvidia, nemam konkurencije pa nemam ni motiva... A za djela, eno ti video kako drži stabilno oc od 2063mhz na BF1 da jedva dotakne 39C. 

 Kako nemas, eto 4mal ima Hawk X model pa ga pozovi na megdan.

 

U BF1 ti je grafa na 90 posto, iskljuci g-sync da oslobodis FPS do kraja i digni detalje na max pa odvrti za test. Najbolje bi bilo da u nekoj GPU heavy igri testiras a BF to nije, recimo Witcher 3, ROTR, Far Cry Primal itd...

 

EDIT:

 

Ocekivao sam srušen rekord prvo sta ces objavit, ovako mi se nekako cini da taj čuko baš i nije ledeni kako mu se tepa... razocaran sam 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 23:00 (Lucidius).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

 Kako nemas, eto 4mal ima Hawk X model pa ga pozovi na megdan.

 

U BF1 ti je grafa na 90 posto, iskljuci g-sync da oslobodis FPS do kraja i digni detalje na max pa odvrti za test. Najbolje bi bilo da u nekoj GPU heavy igri testiras a BF to nije, recimo Witcher 3, ROTR, Far Cry Primal itd...

 

EDIT:

 

Ocekivao sam srušen rekord prvo sta ces objavit, ovako mi se nekako cini da taj čuko baš i nije ledeni kako mu se tepa... razocaran sam 

Šampion ne izaziva, on caruje. Njega treba izazvat. 4mal ima malih problema sa 3770k na niskim rezama, a i ono vodeno nije ni blizu performansama vučini. A vuk, sve i da nije ledeni, hladniji je od anshinog customa , i to sa troduplo manjim, i koji cenat tanjim radijatorom... a šta će bit kad mu ubacim još jednog 240x45mm...

 

Ovo čudo drži gpu na idlu sa 0c deltaT. A za igre, rekao sam kako se kreću temp i snimio. Budem stavio i video igre koja roka na 99% grafu... polako, tek sam ga prekjučer namontirao. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

neznam jesi li postao sliku, ako jesi vjerovatno mi promakla

 

ako ti nije problem daj sliku, može i na pp

 

baš me zanima kako si složio 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
phanteks kaže...

neznam jesi li postao sliku, ako jesi vjerovatno mi promakla

 

ako ti nije problem daj sliku, može i na pp

 

baš me zanima kako si složio 

Kako sam složio? A kako sam mogao s ovim tubingom od metra :) ... Uzimam još jedan rad domalo i novi tubing pa to bude ličilo na nešto onda. Za sada o estetici ne možemo govorit, ali o performansama itekako :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Šampion ne izaziva, on caruje. Njega treba izazvat. 4mal ima malih problema sa 3770k na niskim rezama, a i ono vodeno nije ni blizu performansama vučini. A vuk, sve i da nije ledeni, hladniji je od anshinog customa , i to sa troduplo manjim, i koji cenat tanjim radijatorom... a šta će bit kad mu ubacim još jednog 240x45mm...

 

Ovo čudo drži gpu na idlu sa 0c deltaT. A za igre, rekao sam kako se kreću temp i snimio. Budem stavio i video igre koja roka na 99% grafu... polako, tek sam ga prekjučer namontirao. 

 4mal odazovi se na dvoboj. Ukljucite DSR i testirajte na 4k, tu vam procesori nece odradit neku prevagu u GPU testu, a grafa ce biti max potrosena kolko moze.

 

ansha pocele su provokacije neke... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 23:24 (Lucidius).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Ansha čisti blok i stavlja novu pastu 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Radijatori su nebitni u prici jer ja u startu imam malo vecu deltu izmedju gpu-a i vode, veliki radiator bi bio u prednosti pod dugotrajnijim max opterecenjem. 

A i sa full coverom je teze postic idealan mount posto se blok naslanja na puno komponenti a ne samo na jezgru. Sa remountanjem i vecim pritiskom (uz mali rizik za katastrofu :)) bi se vjerojatno dalo izvuc koji stupanj, al stvarno mi se ne da.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 23:44 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Radijatori su nebitni u prici jer ja u startu imam malo vecu deltu izmedju gpu-a i vode, veliki radiator bi bio u prednosti pod dugotrajnijim max opterecenjem. 

Ako imaju prednost pod dužim opterećenjem, onda ne mogu biti nebitni :)

 

Ja gledam kako mi se relativno brzo popnu do 39-40c, a onda jako sporo ide stupanj dva gore. Tu vidim kako bi mi još jedan radijator držao sigurno ispod 40C temperaturu. OC3D je usporedio tanki 240mm rad sa ovim 120mm stock, i ima prilično finu razliku... Prvo je sa fanovima na 1500rpm (1700 je max) spustio temp sa 49c na 41c, a onda sa 240mm radom i fanovima na pišljivih 750rpm imao 44c. Da je testirao sa max fanovima to bi išlo prilično dolje. Ispod 40 garantirano. Sad kontaj da je spojio 120 i 240, i fanove na max... To je ono što ja planiram ;)

 

Evo uploadam video witchera 3, cca5 min gameplay, max temp 40c. Grafa na 2088mhz, tdp i sve ostalo do daske.

 

izvol'te... 

 

https://gaming.youtube.com/watch?v=sQJtL4-X4iA&feature=share

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 0:29 (eywa33).
8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Ide to na 45 ziher nakon pol sata i na sobnoj temperaturi ;)

 

pogotovo tamo u šumi, Novigrad nije tolko zahtjevan za GPU jer dosta udara CPU, naravno cisti gejming bez cut scena i izleta u inventorij gdje se grafa pocne hladit jer joj padne opterecenost.

 

EDIT:

 

Al sviđa mi se kako hladi, prva liga je hlađenje, jedino kaj su tube gadne ko noć, to bi prvo promjenio sa crystal clear tubama 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 1:13 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice