Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

poruka: 37
|
čitano: 5.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo rajo da i to otvorimo!

Pošto vec znate da svi ozbiljniji oc/hw/benchmark guru portali vise ne koriste brojanje fps-a kao neku referencu vec frametime pa eto da i mi to probamo!( šala naravno, ovo je samo jos preciznije mjerenje)!

U trenutno jako popularnim video isječcima iz digitalfoundry-a on se nalazi u donjem desnom kutu:

U ovom testu mozete vidjeti kako vas gpu zaista radi tj dali se na vasoj konfi desava onaj poznati "micro stutter" problem! A on je lajcki receno da vam igra ispucava cca 100fpsa no vi nekako imate osjecaj da igra u nekim trenucima ili cak stalno zapravo ide daleko losije od tih 100fps-a, ili zaista ide!

Evo u ovoj stranoj recenziji vam pise sve jako ljepo i citljivo sto je to:

http://www.vortez.net/articles_pages/frame_time_analysis,1.html

 

ZA pocetak vam treba Fraps i Frafs!

sve je besplatno sto nama treba!

- Prvo pokrenete Fraps

- pa onda FPS dio

- naravno tu si namjestite s kojom tipkom cete pokretati benchmark tj snimanje(istom tipkom je i zaustavljate)

- takoder i gdje ce vam biti spremljeni .csv fajlovi!

- u igri ce vam se vrtiti fps brojac i nakon sto stisnete tipku za benchanje(koju ste si namjestili) fps brojac ce vam nestati skroz dok ponovno ne stisnete tipku za benchanje(kraj)

- nakon toga ce vam fraps spremiti informacije(o frametimeu) u .csv fajl!

 

Onda pokrenete Frafs

- i jednostavno povucete misem svoj snimljeni .csv fajl u njega

 

i to je to, tu vam pisu sve informacije!

u RANK "tabu" imate odlican graf koji mozete staviti za ostale!

Pa krenite s provjerom svojih najgorih scenarija, nocnih mora koje su vas uvjek mucile u c3 na 2 levelu s travom, stekanju u gta5 tokom voznje, famoznom bf3/4 mp itd itd...

LP

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 0:18 (Stjepanj).
Moj PC  
9 0 hvala 8
12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Znam da je kasno i da svi "krmite" pa cu ja prvi

 

Vrtio sam bf4,mp s 50+igraca, 1080p sve ultra!

avg od 8ms!i7 4790k@4,6ghz i gtx970@1550mhz rasturaju u savrsenom skladu bez ikakvih problema!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo i Crysis3,

  drugi nivo s travom, 1080p sve ultra(tj "very high preset" u igri pod graphics)

Dakle snimao sam kad mi se otvore vrata, izasao van malo bauljao rokno ona dva jelena skroz do drugog djela gdje te pocne napadati onaj toranj, tamo takoder malo bauljao dok je par puta na mene roknuo rakete cisto da zaposli cpu i tada sam prestao snimati!

Ovdje je situacija mrvu gora(12ms zamislite) no nema vecih odstupanja kao sto se vidi u grafu, osim na pocetku i kod tornja tu je nesto podivljalo no gpu je na konstantnih 99%!

E ja bi sad volio vidjeti ovaj dio s nekim klokanim FX-om i Gtx 970! pa navalite!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 0:39 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Da vidim jesam li shvatio... Dakle, u prvoj poruci imamo primjer iz BF4 i tu se vidi da je kroz vrijeme proteklo u testiranju "nakupljeno" 53.4 K slika. Znači, prosječnih 125 fps-a x 434.7 s daje taj broj. Što pak znači da je prosječno vrijeme proteklo između svake slike 8 ms (1000 ms / 125 fps-a). A u 1% vremena je bilo 82 fps-a što znači 12.2 ms između svake slike i 14.2 ms (od 72 fps-a) u 0.1% vremena. U grafu se jasno, vidi da prevladava tzv. frametime od 8 ms uz skokove tj. oscilacije. Jesam li dobro shvatio?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 1:26 (Izzy).
12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Ma i vise od toga, ni sam nebi bolje objasnio!:) lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Koju igru želiš da testiram?

9 godina
neaktivan
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Napokon da netko na bug.hr gleda i frametime. Svaki put kad bi ga spomenuo, samo muk. Dosta mi igara zna microstutterat, pogotovo ove novije dok ne dođe neki novi driver. Mrzim 60lock fps situaciju, a frametime divlja sa 10 na 140 svakih pet sekundi. Jedino ne znam šta utječe na sam frametime da divlja.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Stjepanj kaže...

Znam da je kasno i da svi "krmite" pa cu ja prvi

 

Vrtio sam bf4,mp s 50+igraca, 1080p sve ultra!

avg od 8ms!i7 4790k@4,6ghz i gtx970@1550mhz rasturaju u savrsenom skladu bez ikakvih problema!

 el imas starcraft LOTV sefe?ako imas aj odvrti gejm jedan ,molim te..ja kad streamam 2v2 180/200 suplaja 20fps jedva,neigrivo.

Sve je na low,i7-4790k @4.7ghz r9 280 grafa,prije onih patcheva kaj su texture drkali sam na ultra igral...

12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Magibagi kaže...

Napokon da netko na bug.hr gleda i frametime. Svaki put kad bi ga spomenuo, samo muk. Dosta mi igara zna microstutterat, pogotovo ove novije dok ne dođe neki novi driver. Mrzim 60lock fps situaciju, a frametime divlja sa 10 na 140 svakih pet sekundi. Jedino ne znam šta utječe na sam frametime da divlja.

 pa taj i5 i nije bas ono pre mocan za jednu mocnu gtx970...

Trabant601 kaže...
Stjepanj kaže...

Znam da je kasno i da svi "krmite" pa cu ja prvi

 

Vrtio sam bf4,mp s 50+igraca, 1080p sve ultra!

avg od 8ms!i7 4790k@4,6ghz i gtx970@1550mhz rasturaju u savrsenom skladu bez ikakvih problema!

 el imas starcraft LOTV sefe?ako imas aj odvrti gejm jedan ,molim te..ja kad streamam 2v2 180/200 suplaja 20fps jedva,neigrivo.

Sve je na low,i7-4790k @4.7ghz r9 280 grafa,prije onih patcheva kaj su texture drkali sam na ultra igral...

 naravno, igram mp od kad je izasao,(skoro svakodnevno), u sc2 gtx ubija abnormalno amd u kolicini fps-a( totalno intel+nvidia naslov)! i da svaki nastavak je sve zahtjevniji! đaba ti mocan gpu kad igra koristi jedva i dvije jezgre i mislim dx9!

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.2.2016 17:20 (Stjepanj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Ne vjerujem da je bottleneck problem.  Iako planiram upgrade na 4790k čim uštedim para, trenutno imam neke druge investicije u planu. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Stjepanj kaže...
Magibagi kaže...

Napokon da netko na bug.hr gleda i frametime. Svaki put kad bi ga spomenuo, samo muk. Dosta mi igara zna microstutterat, pogotovo ove novije dok ne dođe neki novi driver. Mrzim 60lock fps situaciju, a frametime divlja sa 10 na 140 svakih pet sekundi. Jedino ne znam šta utječe na sam frametime da divlja.

 pa taj i5 i nije bas ono pre mocan za jednu mocnu gtx970...

Trabant601 kaže...
Stjepanj kaže...

Znam da je kasno i da svi "krmite" pa cu ja prvi

 

Vrtio sam bf4,mp s 50+igraca, 1080p sve ultra!

avg od 8ms!i7 4790k@4,6ghz i gtx970@1550mhz rasturaju u savrsenom skladu bez ikakvih problema!

 el imas starcraft LOTV sefe?ako imas aj odvrti gejm jedan ,molim te..ja kad streamam 2v2 180/200 suplaja 20fps jedva,neigrivo.

Sve je na low,i7-4790k @4.7ghz r9 280 grafa,prije onih patcheva kaj su texture drkali sam na ultra igral...

 naravno, igram mp od kad je izasao,(skoro svakodnevno), u sc2 gtx ubija abnormalno amd u kolicini fps-a( totalno intel+nvidia naslov)! i da svaki nastavak je sve zahtjevniji! đaba ti mocan gpu kad igra koristi jedva i dvije jezgre i mislim dx9!

 

 probat cu onda uparit jer imam 2 kompa,fx8350 @5ghz sa gtx strix 970,i i7 sa tom r9 280,upario sam ih znam

9 godina
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo da i ja pokazem rezultate da vidite kakav je gaming na Amd Apu. GTA 5, voznja po gradu... 900p (1600x900) Medium postavke sve OFF. Nije puno, ali je igrivo :)

Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo WoWS i WoT. Sve postavke na max. uz V-sync.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2016 0:23 (Izzy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

bome poprilicno nazubljeno, takoder i kod gore forumasa s amd-om..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Kakvih sam problema imo sa CS:GO i frametimeom to nisu istine. Igram par dana igru polako se navlačim odjednom krene trzat iako je fps od 220-300. Kad se desi trzanje ne dropa pa pogledam frametime ono na 25+ i spajka do 70. Inače kad igra ide smooth je 9. Sto rješenja probam ništa, drugi dan se ulogiram ono super igram 3 sata. Odem na kavu vratim se ono opet trzanje. Znači nikakve logike. Našo sam temu samo da je to dosta problem kod GTX970, točnije nvidia problem. Sinoć sam reinstaliro igru, jedino taj fix nisam probo pa ćemo vidit kak se ponaša. Došlo mi da prodam grafu i odem na r9 390. haha

 

EDIT: Rješim problem nekako, sam od sebe se riješi pa se sam od sebe i vrati, probo sam sve osim reinstall windowsa al mislim da to neće pomoć, i neda mi se to radit. Izgleda da nvidiu boli kita za frame time probleme kod korisnika. Sve mi se čini da grafa ide na prodaju i prelazim na r9 390 il 390x.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.3.2016 15:32 (Magibagi).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Znam da se dopisujem sam sa sobom, ali evo imam problem i u GTA V. Napravim clean install drivera, sve super radi u GTA V frametime je 18ms. CS:GO bude oko 5-9ms. Zatim jednostavno nakon nekog vremena, nekad prije nekad ranije, digne se frametime u cs:go na 29ms i nemožeš ga spustit nikako, ko da je to najniža vrijednost ispod koje ne ide. Zatim odem u GTA V da vidim jel tamo sve normalno kad ono tamo 35ms i skače na 50ms. Jel moja grafa defektna ili šta? Ako netko može pomoć sa bilo kakvim savjetom bio bih zahvalan. Posjedio sam od živciranja.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Magibagi kaže...

Znam da se dopisujem sam sa sobom, ali evo imam problem i u GTA V. Napravim clean install drivera, sve super radi u GTA V frametime je 18ms. CS:GO bude oko 5-9ms. Zatim jednostavno nakon nekog vremena, nekad prije nekad ranije, digne se frametime u cs:go na 29ms i nemožeš ga spustit nikako, ko da je to najniža vrijednost ispod koje ne ide. Zatim odem u GTA V da vidim jel tamo sve normalno kad ono tamo 35ms i skače na 50ms. Jel moja grafa defektna ili šta? Ako netko može pomoć sa bilo kakvim savjetom bio bih zahvalan. Posjedio sam od živciranja.

 

 daj nam ss od Frafs-a i gpu usage(gpu-z) i cpu usage(task manager ili nesto slicno gdje se vidi rad jezgri)lp!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Jel može sve iz msi afterburnera? Tamo mi prati sve što si napiso. Ako može iz toga uslikam kad dođem kući.

12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Magibagi kaže...

Jel može sve iz msi afterburnera? Tamo mi prati sve što si napiso. Ako može iz toga uslikam kad dođem kući.

 svejedno, bitno da se vidi kako sve radi u tim trenucima, iako meni osobno taj i5 smrdi od nedostatka snage...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Stjepanj kaže...
Magibagi kaže...

Jel može sve iz msi afterburnera? Tamo mi prati sve što si napiso. Ako može iz toga uslikam kad dođem kući.

 svejedno, bitno da se vidi kako sve radi u tim trenucima, iako meni osobno taj i5 smrdi od nedostatka snage...

Ma da, logicno, prvo neko vrijeme ima snage, a onda se umori pa ne moze vise 

12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

ako neznas nesto konkretno komentirati daj covjece rade suti, naporan si u 3pm ti znas za sta je taj i5 i koliko sposoban...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Stjepanj kaže...

ako neznas nesto konkretno komentirati daj covjece rade suti, naporan si u 3pm ti znas za sta je taj i5 i koliko sposoban...

Komentirao sam konkretno i korisno tako da sam mu rekao da je tvoj komentar budalastina (kao i obicno) i da ne moze cpu biti dovoljno jak prvih pola sata a onda naglo postat bottleneck.

Kako ti nije neugodno pisat takve budalastine?!

12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

.

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 1:28 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Mislim da ansha govori o bottlenecku kojeg ovdje nema. Jer da ga ima bilo bi konstantno ovako. Evo sad radi sve super, usliko sam stanja kakva su sad, sve ide smooth. Čim se desi sranje uslikam i to pa ću okačit sve. 

9 godina
neaktivan
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo desilo se opet ničim izazvano nakon sat igranja cs:go prešo na GTA V i tamo se pojavio problem, zatim sam izašo i vratio se u CS:GO i tamo je odjednom frametime uvećan za 20ms ko da ga je neko zaključo. Izvolite grafove pa da vidimo jel itko ima ideju o čemu se radi:

 

CS:GO - NORMAL FRAMETIME: http://imgur.com/EdmYje4

CS:GO - SRANJE FRAMETIME: http://imgur.com/LRtJaRD

 

GTA V - NORMAL FRAMETIME: http://imgur.com/dlhLKom

GTA V - SRANJE FRAMETIME: http://imgur.com/TK7EESg

 

 

UPDATE: Vidim sad i ja sam po grafovima da je cpu usage manji za 10-15% kad se desi povećanje frametimea. Hmm.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 15:42 (Magibagi).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Magibagi kaže...

Evo desilo se opet ničim izazvano nakon sat igranja cs:go prešo na GTA V i tamo se pojavio problem, zatim sam izašo i vratio se u CS:GO i tamo je odjednom frametime uvećan za 20ms ko da ga je neko zaključo. Izvolite grafove pa da vidimo jel itko ima ideju o čemu se radi:

 

CS:GO - NORMAL FRAMETIME: http://imgur.com/EdmYje4

CS:GO - SRANJE FRAMETIME: http://imgur.com/LRtJaRD

 

GTA V - NORMAL FRAMETIME: http://imgur.com/dlhLKom

GTA V - SRANJE FRAMETIME: http://imgur.com/TK7EESg

 

 

UPDATE: Vidim sad i ja sam po grafovima da je cpu usage manji za 10-15% kad se desi povećanje frametimea. Hmm.

 cpu usage ti je koma, i5 se doslovno gusi, shodno tome koliko vidim sve skace gore dolje! dali ti je cpu cache ratio na istom kloku kao i klok od procesora(imas u cpu-z)! meni recimo cpu usage poraste za cca 30-50% ako upalim u pozadini fraps!

pokreni task manager i pogledaj dali ti neki program zdere cpu!

hard disk radi normalno? jer ako on steka tj zastajkuje zbog nekog razloga desavat ce ti se upravo to! i taj page fajl od 10gb mi se cini nekako povelik!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Gle, nisam imo problema do sad s nijednom igrom. Cpu usage je uvijek uredan, frametime savršen sve ide glatko. Sad odjednom imam problem eto vidiš i sam da cpu usage padne za 15% i to izaziva frametime za 20ms veći svugdje. Ne znam do čega je, sve je radilo savršeno do prije tjedan dana. Ovi spajkovi koje vidiš u oba slučaja je kad se mjenja scena to se ni ne primjeti, ili kad me neko ubije u cs:go pa me respawna, to je sasvim normalno. Mislim da ništa ne guši cpu, malo je jedino čudno što odjednom se samo desi taj pad cpu usage-a i problem s frametimeom. Disk je u redu, sve sam provjerio, jedino mi rušenje sustava preostaje. Provjerit ću ovo na CPU-Z još ako sam te dobro shvatio.

 

Evo cpu-z idle: http://prntscr.com/al47gj

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 16:37 (Magibagi).
12 godina
protjeran
offline
Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

treba mi "ss"od mainboard-a! i jesi ti pobrkao mozda ss? jer na normal ti je cpu zakucan na 100%

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps

Evo sad sam testiro radi sve super i odjednom samo se digne frametime i tako stoji.

 

evo ss: http://prntscr.com/al4e2z

 

I nisam ništa pobrko samo sam ti usliko. Možda jer mi u powerstate od procesora stoji minimal 100% i max 100%. Za power menagament govorim u control panelu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Frame-Time Benchmark@BUG.hr Frafs+Fraps
Sry ja onda slabo vidim, i dalje gledam i graf je zakucan na 100%!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice