Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.726
|
čitano: 13.872.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Neuk kaže...

Pozdrav ljudi, ne znam jesam li potrefio temu, ako nisam slobodno premjestite...

 

Naime, zbog širenja obitelji klasično auto nam je postalo pretijesno pa bi trebao uzeti nešto prostranije. Gledam dakle tu klasu monovolumena/SUV-ova ili MPV-a kako se već zovu... S obzirom da trenutno imam drugih izdataka, ne mogu za tu stavku potrošiti preko 7-9 tisuca eura... To znaci da gledam polovne automobile sa 7 sjedala stare oko 10-15 godina.

 

Dakle u startu sam svjestan da kupujem polovno auto koje je podosta kilometara prešlo tako da nemam iluzija da ću dobiti novo ili super očuvano auto. Iz tog razloga mi je možda najbitnija karakteristika buduceg polovnog automobila da je pouzdano, to jest da može prijeći dosta kilometara. 

E tu tražim vašu pomoć da mi kažete koja su polovna obiteljska auta vrijedna za gledati i nakon 10-15 godina. 

Bitno mi je dakle da je dizel, da ima 7 sjedala i da je što pouzdanije tako da kooiko toliko mogu očekivati da me neće sa autom punim djece ostaviti na sred puta u sred ničega..

 

Ako ima kakvih prijedloga ili savjeta koje motore/modele izbjegavati svaki je odgovor dobrodošao.

 

Hvala svakome na pomoći! 

 

P.S. evo staviti cu par modela koje gledam pa da mozete dati glas za koje mislite da je najbolja kupnja nakon dosta prijeđenih kilometara..

 Ja bi na tvom mjestu gledao Toyotu Verso.

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na koje godište si mislio?

I ja sam tražio godišta oko 2010-2012 ali nema ih baš u ponudi..  

A iako su Toyote na glasu kao jako izdržljiva i pouzdana auta ipak mi je malo previše da uzimam npr auto 2004 godište koje je prešlo pola milijuna km...

Ili nije?

Od svih ovih koje sam nabrojao za Opel i Forda sam dobio neke negativne komentare kao da ih izbjegavam. Također da bježim od 1.6dci u Renolima i Nissanima. Od VW da izbjegavam 1.6tdi nego da kod dizela idem na 2.0tdi...

Tako da sam sebi posložio u glavi kao da mi je najbolja opcija Peugeot 5008 2.oHDI (iako mi je peugeot inace kao marka bezveze), pa onda VW Touran ili veći rođak Seat Alhambra (jer je Sharan identičan ali skuplji)... Eventualno grand scenic sa 1.5dci motorom.

 

Vidim da ste fordu dali dosta glasova ali nisam čuo da se ljudi hvale njima iako su meni osobno lijepi..?

 

Bi li mogli dati savjete koji su se agregati pokazali kao izdržljivi?

Pretpostavljam da je 2.2 i 2.0 D4D od Toyote vrh robusnosti... 

Ostali?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pixel kaže...
duracell kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

 Imao e39 individual oprema, e60 , imam g30 s bogatom opremom , nema sanse da bi se vratio na stare, nije savrsen ali g30 je meni odličan. Ne kužim što ti je na njemu smetalo toliko da ni išao na tako staru seriju u tko zna kakvom stanju i kilometraži ?

 

U perfektnom stanju sa 88 posto opreme po katalogu, i momak koji ga je kupio od mene ga prodaje opet. Toliko o tome. Smeta mi jeftina plastika iznutra, smeta mi sta je sve zentilno i sta volan nakon 110.000km izgleda ko da je prosao 250.000 km, a koristim samo najbolje proizvode za tretiranje (gyeon, fenice, fx protect..) Mehanicki nije bilo nikakvih kvarova osim tog opoziva za EGR hladnjak, evo ti meni slikaj vozacev sic, napisi kilometrazu pa cu ti ja slikat svoj sic na e92 sa 250.000km i sa e39 m5 sa 190.000km pa ces me onda shvatit, vratio sam se na staru liniju iz razloga sto nije obicni e39 nego m5, premda sam trazio e92 m3 ili e60 al ih nije bilo tada. Zavrsna kvaliteta izrade je po meni katastrofa, i svaki g30 koji nije individual (prosivena koza) i mozda koji nema B&W sound sistem (sa jos pojacanijom izolacijom u vratima) skripi i klapa. Jos jedna stvar, ostavi ga na suncu 2-3 sata pa probaj prstom zadnji branik/difuzor taknit pa ces vidit kakav je, starija auta se ne mogu mjerit sa tim novima, sa eko plastikama itd.... Nikad nisam f90 tako analizirao, bojim se, jer da kupim auto (rabljeno) za 100.000 eura pa da mi tako nesto skripi zapalio bih ga, zezam se ne bi nego bi ga prodao ko ovi g30. Ovo mi je 5 ili 6 BMW po redu, isto tako kao ti sam prosa e46, e92, e39, g30 i po meni je e92 najbolje napravljen auto, samo sto nazalost nema m3 po postenoj cijeni kod nas. 

 

BMW serija 5 530d automatik, 2017 god. (njuskalo.hr)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 9:24 (duracell).
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

Ovako nešto, da je motor 2.0

 

Toyota Verso 2.0 D-4D, 2012 god. (njuskalo.hr)

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 9:43 (Zdralovski).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da i ja sam mislio da sve toyote verso imaju treći red sjedala ali očito nemaju. A meni treba 7 sjedala..

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Neuk kaže...

Da i ja sam mislio da sve toyote verso imaju treći red sjedala ali očito nemaju. A meni treba 7 sjedala..

 Ja sam mislio da u svaki može ići još pomoćna 2 sjedala. Barem mi tako ima kum na svojoj toyoti.

 

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čekaj zar se može naknadno ugraditi 2 sjedala ako tvornički nisu predviđena? 

Treba li se onda mijenjati išta prilikom registracije?

I koliko bi to sve došlo?

 

Ja sam namjerno iz pretraga isključivao sva auta koja nemaju 7 sjedala ,ali ako se mogu naknadno ugraditi uz nevelik trošak onda nije to razlog da ih izbjegavam 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega razmišlja o kupnji auta: https://www.index.hr/oglasi/auto-moto/osobni-automobili/oglas/opel-insignia-sports-tourer-2-8-v6-turbo-4x4/6084300

 

pa ako ima netko ovdje ikakvih iskustava s tim modelom molim da ih podijeli. Koliko je pouzdan motor, ima li kakvih "poznatih" problema sa tom serijom, je li ova cijena ok i bilo što drugo da mu pomogne oko odluke.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
Pixel kaže...
duracell kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

 Imao e39 individual oprema, e60 , imam g30 s bogatom opremom , nema sanse da bi se vratio na stare, nije savrsen ali g30 je meni odličan. Ne kužim što ti je na njemu smetalo toliko da ni išao na tako staru seriju u tko zna kakvom stanju i kilometraži ?

 

U perfektnom stanju sa 88 posto opreme po katalogu, i momak koji ga je kupio od mene ga prodaje opet. Toliko o tome. Smeta mi jeftina plastika iznutra, smeta mi sta je sve zentilno i sta volan nakon 110.000km izgleda ko da je prosao 250.000 km, a koristim samo najbolje proizvode za tretiranje (gyeon, fenice, fx protect..) Mehanicki nije bilo nikakvih kvarova osim tog opoziva za EGR hladnjak, evo ti meni slikaj vozacev sic, napisi kilometrazu pa cu ti ja slikat svoj sic na e92 sa 250.000km i sa e39 m5 sa 190.000km pa ces me onda shvatit, vratio sam se na staru liniju iz razloga sto nije obicni e39 nego m5, premda sam trazio e92 m3 ili e60 al ih nije bilo tada. Zavrsna kvaliteta izrade je po meni katastrofa, i svaki g30 koji nije individual (prosivena koza) i mozda koji nema B&W sound sistem (sa jos pojacanijom izolacijom u vratima) skripi i klapa. Jos jedna stvar, ostavi ga na suncu 2-3 sata pa probaj prstom zadnji branik/difuzor taknit pa ces vidit kakav je, starija auta se ne mogu mjerit sa tim novima, sa eko plastikama itd.... Nikad nisam f90 tako analizirao, bojim se, jer da kupim auto (rabljeno) za 100.000 eura pa da mi tako nesto skripi zapalio bih ga, zezam se ne bi nego bi ga prodao ko ovi g30. Ovo mi je 5 ili 6 BMW po redu, isto tako kao ti sam prosa e46, e92, e39, g30 i po meni je e92 najbolje napravljen auto, samo sto nazalost nema m3 po postenoj cijeni kod nas. 

 

BMW serija 5 530d automatik, 2017 god. (njuskalo.hr)

 

 Ja već godinu dana čekam poziv iz servisa za taj EGR hladnjak, prijavio sam se ali me još nisu zvali.  Ja sam napravio tek 72000Km , a sic i volan su za sada kao novi, iako ja ima drugačija sjedala, ja imam ona full sa ventilacijom i masažom.  Jedina škripa koju sam primjetio, ne znam kako je to bmwu prošlo , tj da je to dopustio je kad recimo otvaraš i zatvaraš vrata, onda nešto škripi u presjelu retrovizora s vanjske strane kako se vrata pomicu, kao da se nešto malo uvija pa unutra nešto škripi.  U samom autu je sve ok, ako baš naletim na neravniju cestu ili rupetinu,  zakrcka negdje neka plastika i to je to.  Moj ima još nešto više opreme nego tvoj, 2019 godište je, za sad nikakvih kvarova. Nemam ad skroz zadnju sliku, ali evo jedna nedavna

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, treba mi preporuka za polovni auto do 5000€. Volio bih da je benzinac i C segment. Za oko mi je zapela Honda Civic 8. generacije (2007.-2011.) sa 1.8 benzinskim motorom. Godisnje prelazim od 12-15tkm. Hvala unaprijed na preporukama!

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema


To ne znam...
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 15:27 (Zdralovski).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pixel kaže...

 Ja već godinu dana čekam poziv iz servisa za taj EGR hladnjak, prijavio sam se ali me još nisu zvali.  Ja sam napravio tek 72000Km , a sic i volan su za sada kao novi, iako ja ima drugačija sjedala, ja imam ona full sa ventilacijom i masažom.  Jedina škripa koju sam primjetio, ne znam kako je to bmwu prošlo , tj da je to dopustio je kad recimo otvaraš i zatvaraš vrata, onda nešto škripi u presjelu retrovizora s vanjske strane kako se vrata pomicu, kao da se nešto malo uvija pa unutra nešto škripi.  U samom autu je sve ok, ako baš naletim na neravniju cestu ili rupetinu,  zakrcka negdje neka plastika i to je to.  Moj ima još nešto više opreme nego tvoj, 2019 godište je, za sad nikakvih kvarova. Nemam ad skroz zadnju sliku, ali evo jedna nedavna

 

 

 Odi u sloveniju na opoziv... kod nas neces za par mjeseci doc a tad ti se vec auto moze zapalit (to se i desilo jednom na forum.hr, bio je i video kak gori bijeli bmw na zaobilaznici)

chrispy450 kaže...

Pozdrav, treba mi preporuka za polovni auto do 5000€. Volio bih da je benzinac i C segment. Za oko mi je zapela Honda Civic 8. generacije (2007.-2011.) sa 1.8 benzinskim motorom. Godisnje prelazim od 12-15tkm. Hvala unaprijed na preporukama!

 Dobar izbor, Sedan verzija ima probleme sa trulim rubnjacima (gotovo svaki) tako da ak ne volis hrdjave rubnjake nemoj ju kupovat, HB verzija nema te probleme jer je plastika okolo, no oni imaju problem sa zadnjim mostom koji uzasno truli (tak da kad gledas HBa, obavezno se sagni i pogledaj kak izgleda zadnji most, ak je trul spusti mu dobrano cijenu i uzmi drugi most i zastiti ga). Inace u 8gen 1.8 ima problema sa preniskim lerom gasa kad imas tipa upaljenu klimu pa ti u jednom trenu auto vibrira dok stojis (rijesi se reflashom koji digne ler gas i jos desetak ostalih sitnica koji poboljsaju odaziv gasa itd..), vole trosit ulje kao i svaka honda (ili benzinac) tak da treba sipat 5w40 i mjenjas svakih 7-10k, mali servis ti je bagatela (ulje 25-30€ (4 litre, inace u motor stane 3.9), filter ulja 5€, filter zraka 10€, filter kabine 10€). Kompresor klime na obje verzije voli riknut i na vecoj kilometrazi poluosovine... Automatik je za izbjegavanje jer je kvarljiv i skup da boli glava, manualac bez problema (set kvacila cca 150€, nema dvomasenog normalno)...

8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sudeći prema vox populi naviše povjerenja od svih ponuđenih ima  2.0 tdi verzija Tourana.

Drugi je na moje čuđenje Ford S-Max 2.0 TDCI...

 

Iako mi je lijep, čuo sam da je kvarljiv pa ako bi netko mogao napisati iskustva vezana za S-Max? Meni je lijep, još ako je pouzdan ne bih se ništa mislio...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

sretno s touranom

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pixel kaže...
duracell kaže...
Pixel kaže...
duracell kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

 Imao e39 individual oprema, e60 , imam g30 s bogatom opremom , nema sanse da bi se vratio na stare, nije savrsen ali g30 je meni odličan. Ne kužim što ti je na njemu smetalo toliko da ni išao na tako staru seriju u tko zna kakvom stanju i kilometraži ?

 

U perfektnom stanju sa 88 posto opreme po katalogu, i momak koji ga je kupio od mene ga prodaje opet. Toliko o tome. Smeta mi jeftina plastika iznutra, smeta mi sta je sve zentilno i sta volan nakon 110.000km izgleda ko da je prosao 250.000 km, a koristim samo najbolje proizvode za tretiranje (gyeon, fenice, fx protect..) Mehanicki nije bilo nikakvih kvarova osim tog opoziva za EGR hladnjak, evo ti meni slikaj vozacev sic, napisi kilometrazu pa cu ti ja slikat svoj sic na e92 sa 250.000km i sa e39 m5 sa 190.000km pa ces me onda shvatit, vratio sam se na staru liniju iz razloga sto nije obicni e39 nego m5, premda sam trazio e92 m3 ili e60 al ih nije bilo tada. Zavrsna kvaliteta izrade je po meni katastrofa, i svaki g30 koji nije individual (prosivena koza) i mozda koji nema B&W sound sistem (sa jos pojacanijom izolacijom u vratima) skripi i klapa. Jos jedna stvar, ostavi ga na suncu 2-3 sata pa probaj prstom zadnji branik/difuzor taknit pa ces vidit kakav je, starija auta se ne mogu mjerit sa tim novima, sa eko plastikama itd.... Nikad nisam f90 tako analizirao, bojim se, jer da kupim auto (rabljeno) za 100.000 eura pa da mi tako nesto skripi zapalio bih ga, zezam se ne bi nego bi ga prodao ko ovi g30. Ovo mi je 5 ili 6 BMW po redu, isto tako kao ti sam prosa e46, e92, e39, g30 i po meni je e92 najbolje napravljen auto, samo sto nazalost nema m3 po postenoj cijeni kod nas. 

 

BMW serija 5 530d automatik, 2017 god. (njuskalo.hr)

 

 Ja već godinu dana čekam poziv iz servisa za taj EGR hladnjak, prijavio sam se ali me još nisu zvali.  Ja sam napravio tek 72000Km , a sic i volan su za sada kao novi, iako ja ima drugačija sjedala, ja imam ona full sa ventilacijom i masažom.  Jedina škripa koju sam primjetio, ne znam kako je to bmwu prošlo , tj da je to dopustio je kad recimo otvaraš i zatvaraš vrata, onda nešto škripi u presjelu retrovizora s vanjske strane kako se vrata pomicu, kao da se nešto malo uvija pa unutra nešto škripi.  U samom autu je sve ok, ako baš naletim na neravniju cestu ili rupetinu,  zakrcka negdje neka plastika i to je to.  Moj ima još nešto više opreme nego tvoj, 2019 godište je, za sad nikakvih kvarova. Nemam ad skroz zadnju sliku, ali evo jedna nedavna

 

 

 Sorry al za 72.000km ti je vec sic napuhan sa druge strane i pocelo se na bocnicama vec derat, ne znam jel primjetis, a i volan izgleda masan (vjv istrosen), nemoj me krivo shvatit al ovo je daleko od novoga... skripu sam i ja imao sa vratima al izrada im je nikakva tako da... Bar po mom misljenju al su takva sva nova auta. Sreca imamo detailere pa se opet da izbrusit, izravnat koza i lakirat na novo 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

sretno s touranom

 

kolega iz bivše firme reče, nakon tourana više nikad neće vw-a uzeti 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
RuskeGTT kaže...

sretno s touranom

 

kolega iz bivše firme reče, nakon tourana više nikad neće vw-a uzeti 

 Imas glupog kolegu.

Motor iz tourana ide u golfa, passata, seata, skodu, arteona, audija.. Onda nek sve redom zaobidje

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

nemoj se ti sad ljutit sto je neko rekao istinu o vwu. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, imam pomalo smiješan problem i bio bih zahvalan za bilo kakav savjet.

 

Imam dvojicu klinaca i dosad nijedan nije imao problema s vožnjom; obožavaju se vozikati okolo. Kad kažem da nije bilo problema, mislim na vožnje od preko 15 sati s 2 ili 3 zaustavljanja od po pola sata, i tako 2-4 puta godišnje. E sad, problem je u tome što imamo dva auta. Prvi je Mondeo karavan iz 2016., i u njemu se išlo na duge putove bez ikakvih problema s djecom. Ovog ljeta smo, zbog nekih obiteljskih razloga, kupili drugi auto – BMW F20 iz 2018., i žena i mlađi klinac su morali s njim na put od 400 km. Uglavnom se put sveo na to da je žena morala voziti na autocesti s otvorenim prozorima jer se mali stalno žalio na mučninu i da mu fali zraka. Prije tog smo se vozili u BMW-u samo na kraćim relacijama do pola sata i nije bilo pritužbi. BMW je friško servisiran u BMW-u, promijenjen mu je filter klime, iz klime ne smrdi, niti mi ima onaj zagušljivi osjećaj kad klima nije dugo paljena, auto je generalno čist i prije puta je temeljito usisan i očišćen. Ne koristimo mirise.

 

Ako netko ima ideju što napraviti, javite.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Neuk kaže...

Sudeći prema vox populi naviše povjerenja od svih ponuđenih ima  2.0 tdi verzija Tourana.

Drugi je na moje čuđenje Ford S-Max 2.0 TDCI...

 

Iako mi je lijep, čuo sam da je kvarljiv pa ako bi netko mogao napisati iskustva vezana za S-Max? Meni je lijep, još ako je pouzdan ne bih se ništa mislio...

 S-max je ljepotica za ove druge i fantastican auto sa najboljim drzanjem ceste u ovoj klasi definitvno moj izbor

SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
Pixel kaže...
duracell kaže...
Pixel kaže...
duracell kaže...
hahhaajaads kaže...

Meni bas top izgleda.. svaki danasnji auto je tak plasticam osim pravih dzipova i sl.. eto ti bmw g20, plastik fantastik...

 

Inace takve corolle imaju i u de ali 2022g sa cak gr opremom i ispod 20tkm za cca 30k ili manje, uvoz je normalno jeftiniji jer je hybrid.. Cak i ja tak nekaj pikiram ali neku srednju opremu i 2023

 U top opremi, u nekom individualu nije, nego ima prosivenu armaturu etc.. ako ima bolji B&W ozvucenje ima i bolju izolaciju nego obicni itd.. Al parcijalno se slazem s tobom, uzasno su napravljeni, zavrsna kvaliteta 0 bodova, zato sam se sa g30 unazadio na e39. 

 Imao e39 individual oprema, e60 , imam g30 s bogatom opremom , nema sanse da bi se vratio na stare, nije savrsen ali g30 je meni odličan. Ne kužim što ti je na njemu smetalo toliko da ni išao na tako staru seriju u tko zna kakvom stanju i kilometraži ?

 

U perfektnom stanju sa 88 posto opreme po katalogu, i momak koji ga je kupio od mene ga prodaje opet. Toliko o tome. Smeta mi jeftina plastika iznutra, smeta mi sta je sve zentilno i sta volan nakon 110.000km izgleda ko da je prosao 250.000 km, a koristim samo najbolje proizvode za tretiranje (gyeon, fenice, fx protect..) Mehanicki nije bilo nikakvih kvarova osim tog opoziva za EGR hladnjak, evo ti meni slikaj vozacev sic, napisi kilometrazu pa cu ti ja slikat svoj sic na e92 sa 250.000km i sa e39 m5 sa 190.000km pa ces me onda shvatit, vratio sam se na staru liniju iz razloga sto nije obicni e39 nego m5, premda sam trazio e92 m3 ili e60 al ih nije bilo tada. Zavrsna kvaliteta izrade je po meni katastrofa, i svaki g30 koji nije individual (prosivena koza) i mozda koji nema B&W sound sistem (sa jos pojacanijom izolacijom u vratima) skripi i klapa. Jos jedna stvar, ostavi ga na suncu 2-3 sata pa probaj prstom zadnji branik/difuzor taknit pa ces vidit kakav je, starija auta se ne mogu mjerit sa tim novima, sa eko plastikama itd.... Nikad nisam f90 tako analizirao, bojim se, jer da kupim auto (rabljeno) za 100.000 eura pa da mi tako nesto skripi zapalio bih ga, zezam se ne bi nego bi ga prodao ko ovi g30. Ovo mi je 5 ili 6 BMW po redu, isto tako kao ti sam prosa e46, e92, e39, g30 i po meni je e92 najbolje napravljen auto, samo sto nazalost nema m3 po postenoj cijeni kod nas. 

 

BMW serija 5 530d automatik, 2017 god. (njuskalo.hr)

 

 Ja već godinu dana čekam poziv iz servisa za taj EGR hladnjak, prijavio sam se ali me još nisu zvali.  Ja sam napravio tek 72000Km , a sic i volan su za sada kao novi, iako ja ima drugačija sjedala, ja imam ona full sa ventilacijom i masažom.  Jedina škripa koju sam primjetio, ne znam kako je to bmwu prošlo , tj da je to dopustio je kad recimo otvaraš i zatvaraš vrata, onda nešto škripi u presjelu retrovizora s vanjske strane kako se vrata pomicu, kao da se nešto malo uvija pa unutra nešto škripi.  U samom autu je sve ok, ako baš naletim na neravniju cestu ili rupetinu,  zakrcka negdje neka plastika i to je to.  Moj ima još nešto više opreme nego tvoj, 2019 godište je, za sad nikakvih kvarova. Nemam ad skroz zadnju sliku, ali evo jedna nedavna

 

 

 Sorry al za 72.000km ti je vec sic napuhan sa druge strane i pocelo se na bocnicama vec derat, ne znam jel primjetis, a i volan izgleda masan (vjv istrosen), nemoj me krivo shvatit al ovo je daleko od novoga... skripu sam i ja imao sa vratima al izrada im je nikakva tako da... Bar po mom misljenju al su takva sva nova auta. Sreca imamo detailere pa se opet da izbrusit, izravnat koza i lakirat na novo 

 Slika je kod uploada previše komprimirana, apsolutno ništa nije napuhano niti istrošeno, kažem ti, sic je kao nov, volan isto nema nikakve znakove trošenja, gle sigurno nije skroz isti kao nov, ali nije  izlizan. 

Uzmi u obzir da ova sjedala imaju ventilaciju i masažu i da koža mora biti drugačija, malo manje napeta imekša inaće masaža nebi radila.

Tek kad prijeđe 150K budem zapravo mogao procjeniti kako se drži, ako se do tad sve krene očito trošiti onda su definitivno zbrljali

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pixel kaže...

 Slika je kod uploada previše komprimirana, apsolutno ništa nije napuhano niti istrošeno, kažem ti, sic je kao nov, volan isto nema nikakve znakove trošenja, gle sigurno nije skroz isti kao nov, ali nije  izlizan. 

Uzmi u obzir da ova sjedala imaju ventilaciju i masažu i da koža mora biti drugačija, malo manje napeta imekša inaće masaža nebi radila.

Tek kad prijeđe 150K budem zapravo mogao procjeniti kako se drži, ako se do tad sve krene očito trošiti onda su definitivno zbrljali

 Znam, perforirana koza ili ti ga koza sa rupicama, pocet ce se trosit budi bez brige... Upucao sam novaca u keramiku, impregnacije i svakakve gluposti, auto u garazi non stop, svako malo odrzavanje i jednostavno nemos... nemos i gotovo.. Mislio sam na ovo oznaceno na sjedalo, gdje mi izgleda kao da ce ti se pocet otvarat... Uglavnom da ne duljimo sa temama, imao sam ga, meni nije kvalitetan iznutra kao sto sam ocekivao da to bude jedno auto koje kosta toliko novaca, nadam se samo da f90 ne bude takav jednog lijepog dana kad si ga priustim, a do tada, uzivat cu u carima 5.0 v8 i to je to.  

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
Pixel kaže...

 Slika je kod uploada previše komprimirana, apsolutno ništa nije napuhano niti istrošeno, kažem ti, sic je kao nov, volan isto nema nikakve znakove trošenja, gle sigurno nije skroz isti kao nov, ali nije  izlizan. 

Uzmi u obzir da ova sjedala imaju ventilaciju i masažu i da koža mora biti drugačija, malo manje napeta imekša inaće masaža nebi radila.

Tek kad prijeđe 150K budem zapravo mogao procjeniti kako se drži, ako se do tad sve krene očito trošiti onda su definitivno zbrljali

 Znam, perforirana koza ili ti ga koza sa rupicama, pocet ce se trosit budi bez brige... Upucao sam novaca u keramiku, impregnacije i svakakve gluposti, auto u garazi non stop, svako malo odrzavanje i jednostavno nemos... nemos i gotovo.. Mislio sam na ovo oznaceno na sjedalo, gdje mi izgleda kao da ce ti se pocet otvarat... Uglavnom da ne duljimo sa temama, imao sam ga, meni nije kvalitetan iznutra kao sto sam ocekivao da to bude jedno auto koje kosta toliko novaca, nadam se samo da f90 ne bude takav jednog lijepog dana kad si ga priustim, a do tada, uzivat cu u carima 5.0 v8 i to je to.  

 A jednom ce se sigurno poceti trositi, ovo što si zaokružio , da izgleda kao neravnina i malko napuhamo, ali u stvarnosti ništa strašno,  mislim da je to kako sjediš pa se koža malko rastegne na tim mjestima.

Ja nisam nikad bio na nikakvom dotjeravanju , samo redovni servisi za sad i dodatno zadnje kočione pločice.

A generalno u auto industriji pada kvaliteta , to se slažem. 

Meni je na primjer zamjerka na bmw-a seriju 5, sve koje sam imao do sad , izolacija od buke. Neću reči da su bučni, pogotovo g30, 3.0d  se skoro ne čuje  u vožnji, tiši je dosta od auti srednje klase , ali ove ogromne gumetine su glasne na većim brzinama, a biram one koje bi trebale biti tiše, a i okolna buka je mogla biti bolje izolirana.  Nije mi jasno da na autu te cijene bisu to mogli bolje odraditi, pogotovo što su to auti namjenjeni za dulje relacije i autoput gdje se vozi brzo i gdje buka dolazi d oizražaja.  Ili sam ja samo osjetljiv na buku jer mnogi kažu kako je tih (ljudi naučeni na bučnije aute naravno da im je tih)

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...
Neuk kaže...

Sudeći prema vox populi naviše povjerenja od svih ponuđenih ima  2.0 tdi verzija Tourana.

Drugi je na moje čuđenje Ford S-Max 2.0 TDCI...

 

Iako mi je lijep, čuo sam da je kvarljiv pa ako bi netko mogao napisati iskustva vezana za S-Max? Meni je lijep, još ako je pouzdan ne bih se ništa mislio...

 S-max je ljepotica za ove druge i fantastican auto sa najboljim drzanjem ceste u ovoj klasi definitvno moj izbor

 mislim da se zanemaruje jedan vazan cimbenik.

Kupuje se obiteljski auto, za prijevoz djece a nitko ne prica o sigurnosti tih automobila.
Pogledaj kakav je safety rating vozila itd. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa! Uskoro ce nam trebati drugi auto pa bi molio savjet.
Budjet je dosta mali, cca 3500eura, tako da ne ocekujem cuda ali treba nam nesto malo, jednostavno i jeftino za odrzavanje. Znaci auto koji ce u 99% slucajeva voziti jedna osoba do posla i nazad, 30tak km dnevno i to je to. Zbog svega navedenoga nekako vise naginjem benzincima, recimo nekakav Twingo 1.2 16v, Peugeot 207 1.4i ili tako nesto ali svaki savjet je dobrodosao. Koji motori su pouzdani, koje izbjegavati itd., vec sam nasao recimo za 207icu da je osnovni 1.4i dobar a ove Vti da treba izbjegavati.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...

 Znam, perforirana koza ili ti ga koza sa rupicama, pocet ce se trosit budi bez brige... Upucao sam novaca u keramiku, impregnacije i svakakve gluposti, auto u garazi non stop, svako malo odrzavanje i jednostavno nemos... nemos i gotovo..

Meni picajzli koji pazim na stvari i koji ih nastojim estetski maksimalno održati je problem što se praktički u svim jačim paketima opreme kod praktički svih auti redovito isporučuje isključivo koža (ili barem nešto nalik koži). Pa treba grijanje, ventiliranje, održavanje... Ako nećeš kožu, onda nemaš ni mase druge korisne opreme. Je to super, gušt i fora, ali ono, nije za svakoga. Makar, da si mogu svakih par godina priuštiti potpuno novi auto s kožom, prije nego ode estetika, mislim da me ne bi puno žderalo .

Deckard
12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
mmoskon kaže...

Pozdrav ekipa! Uskoro ce nam trebati drugi auto pa bi molio savjet.
Budjet je dosta mali, cca 3500eura, tako da ne ocekujem cuda ali treba nam nesto malo, jednostavno i jeftino za odrzavanje. Znaci auto koji ce u 99% slucajeva voziti jedna osoba do posla i nazad, 30tak km dnevno i to je to. Zbog svega navedenoga nekako vise naginjem benzincima, recimo nekakav Twingo 1.2 16v, Peugeot 207 1.4i ili tako nesto ali svaki savjet je dobrodosao. Koji motori su pouzdani, koje izbjegavati itd., vec sam nasao recimo za 207icu da je osnovni 1.4i dobar a ove Vti da treba izbjegavati.

 Honda jazz, teško ćeš naći praktičniji i pouzdaniji auto u tom segmentu

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
maks0806 kaže...
mmoskon kaže...

Pozdrav ekipa! Uskoro ce nam trebati drugi auto pa bi molio savjet.
Budjet je dosta mali, cca 3500eura, tako da ne ocekujem cuda ali treba nam nesto malo, jednostavno i jeftino za odrzavanje. Znaci auto koji ce u 99% slucajeva voziti jedna osoba do posla i nazad, 30tak km dnevno i to je to. Zbog svega navedenoga nekako vise naginjem benzincima, recimo nekakav Twingo 1.2 16v, Peugeot 207 1.4i ili tako nesto ali svaki savjet je dobrodosao. Koji motori su pouzdani, koje izbjegavati itd., vec sam nasao recimo za 207icu da je osnovni 1.4i dobar a ove Vti da treba izbjegavati.

 Honda jazz, teško ćeš naći praktičniji i pouzdaniji auto u tom segmentu

 Toyota yaris

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...
Neuk kaže...

Sudeći prema vox populi naviše povjerenja od svih ponuđenih ima  2.0 tdi verzija Tourana.

Drugi je na moje čuđenje Ford S-Max 2.0 TDCI...

 

Iako mi je lijep, čuo sam da je kvarljiv pa ako bi netko mogao napisati iskustva vezana za S-Max? Meni je lijep, još ako je pouzdan ne bih se ništa mislio...

 S-max je ljepotica za ove druge i fantastican auto sa najboljim drzanjem ceste u ovoj klasi definitvno moj izbor

 

I meni je Ford ljepši od ostalih ali što mi to znači ako je možda lošiji. Meni treba koristan auto od kojeg me neće nepotrebno boliti glava. 

Prvenstveno gledam svrhu.

 

Znaš li možda kako su se pokazali ti fordovi dizeli nakon većih kilimetraža jer ipak ne mogu trenutno priuštiti ništa mlađe od 10-ak godina starosti.

 

Znaci sve ovo sto gledam od VW, PSA, Ford, Nissan, Renault, sve se to kreće oko 2010 godišta...

 

Znam da su svi oni dobri kad su novi  ali koji su dobri nakon vec puno kilometara?

U kojega se mogu pouzdati da me uz normalno korištenje i održavanje neće iznevjeriti i ostaviti usred ničega sa punim autom djece i stvari... To mi je ipak glavni kriterij

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Što se tiče Forda dizela oko 2010 oni nemaju svoj motor. I 2.0 TDCi i 1.6 TDCi su u stvari zajednički razvoj Ford i PSA na bazi PSA motora. Ja imam Mondeo 2.0 TDCi 150 KS, koji je u stvari dorađeni stariji od 140 KS. Motori su dugovječni, ali imaju par mana. Skoro sivma će se na Max 150tkm zapušiti oduška na kućištu ventila, a to će rezultirati curenjem ulja ispod poklopca ventila, a u najgorem slučaju i vraćanja ulja u turbinu koje onda završi u motoru i izgara. Poklopac/deklo se mijenja, jer nije predviđeno servisiranje i košta oko 200 Eura plus sat posla. Drugi problem je visokotlačna pumpa goriva, koja ode ako se auto redovno voza s malo goriva u tanku, jer onda nema dovoljno hlađenja. Ono što je loše, zna se dogoditi da špena iz pumpe ode u injektore i uništi ih, onda je to velik trošak.

Sve ostalo je manje više ovisno od sreće.

Ja sam sa svojim prešao u 7 godina 120tkm i sad mu je skoro 8 godina i ukupno 140tkm i odušak mu je začepljen. To mijenjam čim se vratim s godišnjeg.

U ovih 7 godina mi je puklo crijevo kočnice i sad taj odušak. Ostalo je bilo redovan servis i vozi nadam se da će tako ostati još koju godinu. :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice