Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

 Nazalost nista, izgleda da ce biti negdje van HR. 

 

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Tony1999 kaže...

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

 Nazalost nista, izgleda da ce biti negdje van HR. 

 

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Zadnje sam narucivao sa motointegratora i povoljniji su nego autodoc, na 10 stavki se lijepo ustedi + nemas zajebancije sa mailbox de, platis lijepo 15 eura dostavu i jebe ti se, mogu u 3 paketa odvojeno slat i dode kroz tjedan dana..

A na autodoc zadnji put su mi uvalili dijelove u 2 kutije makar bi sve stalo i u jednu pa sam 2 puta po 15 eura morao placati mailboxu.. Otad izbjegavam autodoc, tam idem samo kataloske brojeve kopirati u motointegrator stranicu. Probaj si tam vidjet kaj ti treba ako ti se da zajebavat s mailboxom

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 21:58 (domac5).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
ivanoile kaže...
Tony1999 kaže...

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

 Nazalost nista, izgleda da ce biti negdje van HR. 

 

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Zadnje sam narucivao sa motointegratora i povoljniji su nego autodoc, na 10 stavki se lijepo ustedi + nemas zajebancije sa mailbox de, platis lijepo 15 eura dostavu i jebe ti se, mogu u 3 paketa odvojeno slat i dode kroz tjedan dana..

A na autodoc zadnji put su mi uvalili dijelove u 2 kutije makar bi sve stalo i u jednu pa sam 2 puta po 15 eura morao placati mailboxu.. Otad izbjegavam autodoc, tam idem samo kataloske brojeve kopirati u motointegrator stranicu. Probaj si tam vidjet kaj ti treba ako ti se da zajebavat s mailboxom

mogao si platiti 6 da ti spoje pakete u 1 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...
domac5 kaže...
ivanoile kaže...
Tony1999 kaže...

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

 Nazalost nista, izgleda da ce biti negdje van HR. 

 

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Zadnje sam narucivao sa motointegratora i povoljniji su nego autodoc, na 10 stavki se lijepo ustedi + nemas zajebancije sa mailbox de, platis lijepo 15 eura dostavu i jebe ti se, mogu u 3 paketa odvojeno slat i dode kroz tjedan dana..

A na autodoc zadnji put su mi uvalili dijelove u 2 kutije makar bi sve stalo i u jednu pa sam 2 puta po 15 eura morao placati mailboxu.. Otad izbjegavam autodoc, tam idem samo kataloske brojeve kopirati u motointegrator stranicu. Probaj si tam vidjet kaj ti treba ako ti se da zajebavat s mailboxom

mogao si platiti 6 da ti spoje pakete u 1 

 Nisam znao da se to uopce moze

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Memphis kaže...

 Iste stvari se događaju ženi na swiftu

 Koji model, motor?

Da led rasvjeta intrument ploče hoće zajebavati, baš kad sam gledao kod sebe, dvije LED-ice su treperile, a njih jedno 4-5 je kao malo nagorilo na samoj leći (2 od tih 4-5 su treperile, tj malo radile, malo ne), imao sam sreće da sam baš doma imao par alternativnih LED-ica koje pašu (nazivna snaga, toplina svjetlosti, dimenzije kućišta...) ali evo bio sam neki dan na auto otpadu i naletio na jednog swifta u dijelovima, vidim ima instrument ploču, pitam čisto iz znatiželje kaj bi koštala, vele mi 450kn, što mi je puno ako je mislim za dijelove raskopusat...(tj skinut LED-ice sa nje)

A za ručicu mjenjača, to im je isto mana...
Razlika zimi i ljeti, plastika se skuplja i širi...
Ja sam se zajebavao da mi je pukla ručica zbog kolegice, tj je, od mog šaltanja dok sam je malo živahnije vozio, ali je bila već prije napukla od temperaturne razlike, tako da se slabo držala...
   

Kineske nemoj ni gledat, sa aliexpressa ili ebay-a, jer ne pašu. (ovaj tip LINK)
Ne znam koliko bi koštala nova iz ovlaštenog servisa, ali sigurno nije jeftina...
Ja ću si probati onu kožnu složit, jer mi je malo bedasto da sport ima identičnu kao i običan swift, a ima najvišu opremu...

Ali evo ti LINK, iz Indije si možeš naručit OEM novu za cca 150Kn, za indijsko tržište Maruti suzuki radi po licenci, pa dosta dijelova paše, a cijene su prihvatljive.
Ja sam si iz indije naručio prednji OEM suzuki znak, došao mi je bez problema, sve paše, sad će biti već skoro godinu dana i dalje je kao novi.

 1.3 

njoj je otišla ledica koja označava rezervu pa nije mi se dal to rakapat radi jedne ledice iako dosta bitne. Ručica mjenjača joj se nedavno raspala i otišla je ručica za paljenje i gašenje svijetla, to isto valjda svakom odlazi. Ja takve originalne stvari uzimam u mađariji jer je puno povoljnije.

Tony1999 kaže...

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

 Imaš autodijelovi.net isto kao autoimpex možda koju kn povoljnije ali su u ZG pa možeš preuzet osobno.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, u zadnje vrijeme mi se nešto čudno događa sa autom. Radi se o Mazdi 323, 2.0 ditd, 2000 godina, trenutno na skoro 350 km, mali servis rađen prije 1500 km, promijenjeno ulje i svi filteri. Kada stojim na semaforu i auto radi na mjestu, nekad si zna na sekundu sam dati gas, i onda odmah prestane, tj. kao da radi nemirno (makar hladan ili na radnoj temperaturi). I u zadnje vrijeme sam primjetio da malo više troši ulje, ali opet po meni u granici normale (barem se nadam). Da li su možda otišle gumice, ili će se možda morati raditi generalka (brusiti glava motora, karike i sve ostalo)? Motor nikad do sada nije bio otvaran. Budem otišao kod mehaničara sad jedan dan, ali čisto da se raspitam malo prije. Hvala na savjetima

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da troši litru ulja na 5k km je normalno već za tu kilometražu. Ako troši toliko na 1000 onda imaš problem.

 

Ovo drugo možeš krenuti možda od motorića ler gasa.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

motorić ler gasa na dieselu ...

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Tony1999 kaže...

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

 Nazalost nista, izgleda da ce biti negdje van HR. 

 

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Koji auto

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Koji auto

 Fiat 127

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Koji auto

 Fiat 127

 Nema ti nitko(ciak, tokić, intercars). Ako osovina nije pojedena, daj ih reparirati. Ako ništa drugo, imaš na ebayu u njemačkoj za 60€.

 

https://www.ebay.com/itm/265579039857?hash=item3dd5be8c71:g:XBoAAOSwGoRiIln2&amdata=enc%3AAQAHAAAAoKqnJ6KdhMjLl15UG3mGY9yuK%2BT%2Ff94fnrARoC%2F90CY21%2FAkHhcYR3cowdo%2B9ojX5w%2B5XGuLqJaI%2B8uF6UnbYOfmRJFaKMYcoQSwwTT7XqiD7IAIo5rhTqs7ZTK%2F8z5Xkx4FIFC1OT4Qsq2jThEQYnkdQSh2WR0%2Bwd%2FMVtSUEW88hriHN0Q%2F%2F3ovOIhFDIfVzO90ae0%2BRzddbogbxo6ltxs%3D%7Ctkp%3ABk9SR5CDsNvnYA

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Koji auto

 Fiat 127

Ovi šalju u HR, naručivao sam od njih više puta sve je bilo OK.
prednji: https://www.atp-autoteile.de/de/product/984519-monroe-stossdaempfer-vorderachse

zadnji: https://www.atp-autoteile.de/de/product/1120746-monroe-stossdaempfer

 

dostava za HR je 22€

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Autokrešo ima prethodno navedeni Monroe R11025 za prednju osovinu, ali nema za stražnju.

3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, puknula mi je cijela manžeta na homokinetickom, nedavno mi se zabila grana pod auto nisam skuzio da je to potrgalo! vozim se vec jedno 2 tjedna bez maziva predpostavljam od kad se to desilo, majstor me narucio u četvrtak danas sam tek to primjetio na špuru! Kad skrecem naglo i brze cujem neko lagano tuckanje! Koliko moze kostati popravak ako je riknuo i kineticki zglob i koliko je zapravo to sve ozbiljno?, Radi se o Passatu Variant 2008g 2.0 TDI 140ks. tx

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

Pozdrav, puknula mi je cijela manžeta na homokinetickom, nedavno mi se zabila grana pod auto nisam skuzio da je to potrgalo! vozim se vec jedno 2 tjedna bez maziva predpostavljam od kad se to desilo, majstor me narucio u četvrtak danas sam tek to primjetio na špuru! Kad skrecem naglo i brze cujem neko lagano tuckanje! Koliko moze kostati popravak ako je riknuo i kineticki zglob i koliko je zapravo to sve ozbiljno?, Radi se o Passatu Variant 2008g 2.0 TDI 140ks. tx

 da bi zamijenio manžetu ionako moraš skidati zglob, ja bih ga zamijenio. Možda je još uvijek dobar, ali neka manja oštećenja sigurno postoje a onda se to može pogoršati s vremenom. Zamijeniš pa si miran. HK se obično više čuje pri manjim brzinama, recimo kad se uključuješ u promet i skrećeš na glavnu cestu a već ubrzavaš, ali to koliko se čuje ovisi dosta o stilu vožnje. Sam zglob je 300-700kn (lijevi i desni nisu isti), posla ima 1,5-2 sata, može biti više ako ga ne uspiju izbiti, pa moraju skidati poluosovinu. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
ivanoile kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Ako tko ima van HR da salje kod nas, jer ni jedna imalo bolja stranica ne salje vise. Motointegrator nema

 Koji auto

 Fiat 127

Ovi šalju u HR, naručivao sam od njih više puta sve je bilo OK.
prednji: https://www.atp-autoteile.de/de/product/984519-monroe-stossdaempfer-vorderachse

zadnji: https://www.atp-autoteile.de/de/product/1120746-monroe-stossdaempfer

 

dostava za HR je 22€

 Pogledat cu ovo, cijene su iste kao na slicnim stranicama u Njemackoj, hvala!

Di2 & EPS FTW!
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Do sada nisam nikad trebao kupovati zimske gume pa me zanima, da li je bolje kupiti ih sada ili će biti neke akcije u 11. mjesecu?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
It'sMe932 kaže...

Do sada nisam nikad trebao kupovati zimske gume pa me zanima, da li je bolje kupiti ih sada ili će biti neke akcije u 11. mjesecu?

 pogledaj da li ti je još akcija u pevexu...imaju 10god pa je sve na 10% popusta, a ako imaš diner upišeš kod "diners10" pa dobiješ još 10%.

Htio sam gume uzet (kum je uspio), al nemam nikoga sa dinersom (on nekog svog frenda našao)...došle ga gume na kraju nekih 400kn manje

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pogledao sam malo, diners kuponi su već svi iskorišteni i sama ponuda traje do kraja današnjeg dana.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
It'sMe932 kaže...
Pogledao sam malo, diners kuponi su već svi iskorišteni i sama ponuda traje do kraja današnjeg dana.

 e onda smo oboje zvisili :)

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

gledam za uzet mazdu 3 2015-2016-2017 godiste

ima tko iskustva sa istom?
kakva je za voznju, da li je skupo odrzavanje? koji motor bolje odabrati diesel ili benzin?
ukoliko je benzin vidim da je atmosferac, koliko trosi u gradu, a koliko na AC na otprilike 150km/h

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovisi koliki je budžet prije svega, sa koliko kilometara bi uzeo?

 

O samom autu ništa ne znam, ali ni ne trebam znati da bi ti mogao reći sljedeće,

 

Benzin je jeftiniji za održavanje, gorivo je jeftinije, nešto više troši van grada, tiše i ljepše radi, još kod kupnje polovnog gotovo uvijek će imati manje kilometara od dizela iste cijene, osobno benzin bi izbjegao jedino ako vozim preko 20tis km godišnje jer na toliku kilometražu dizel kroz uštedu goriva i sa nešto skupljim održavanjem ispada u prosjeku isplativiji

 

Dizel je složeniji konstrukcijski, to znači da je statistički veća šansa kvara jer ima više stvari za pokvariti se , imat će i više kilometara u startu od benzinca, i gorivo je skuplje, po gradu dok je hladan troši i više od benzinca, no ako se voziš na tjednoj bazi na autocesti, ili praviš dosta kilometara otvorene ceste, može se dugoročno isplatiti uz malo sreće

 

Realno možeš dizela po gradu voziti stalno, ako su ti relacije dovoljno duge da se auto ugrije, što je za dizela minimalno 30min vožnje u jednom smjeru, ali to podrazumjeva tešku nogu na gasu da motor diše...

 

Suzuki Vitara 2018god,benzin 1.4 turbo, 140ks, na 130kmh je na 3tis  okretaja i u tom režimu troši 7.5L goriva, a tu joj je negdje i prosjek potrošnje na otvorenoj cesti do 110kmh

za razliku, Peugeot 407 2006 godina, dizel 1.6 110ks, na 130kmh je na  3tis okretaja, i  troši 6.3L, a otvorena cesta 5L do 110kmh

 

Nisu benzinci još toliko napredovali da bi mogli trošiti koliko i dizeli, ni blizu

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A i ovo s jeftinijim odrzavanjem vrijedi za stare mpi benzince.. Sumnjam da ce ljudi toliko dobro proc s odrzavanjem kod modernih DI i turbo benzinaca, cekamo jos da prvi gpf filteri daju svoje..

Da idem na benzinca htio bih nesto s turbom jer kad nakon dizela probas nesto sa 150 nm momenta i to od 4500 okretaja gledas koji k ne valja s autom a zapravo normalno da je mrtav dok god ga ne nateras u okretaje.. O uzbrdicama i voznji kad vise ljudi sjedi da ne govorim 

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko na području Rijeke da se netko bavi interijerom autiju, konkretno zamjena/namještanje plastike, instrumentne ploče, i sl.?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

A i ovo s jeftinijim odrzavanjem vrijedi za stare mpi benzince.. Sumnjam da ce ljudi toliko dobro proc s odrzavanjem kod modernih DI i turbo benzinaca, cekamo jos da prvi gpf filteri daju svoje..

Da idem na benzinca htio bih nesto s turbom jer kad nakon dizela probas nesto sa 150 nm momenta i to od 4500 okretaja gledas koji k ne valja s autom a zapravo normalno da je mrtav dok god ga ne nateras u okretaje.. O uzbrdicama i voznji kad vise ljudi sjedi da ne govorim 

 Ma jeftiniji su benzinci, i dalje imaju manje komponenti nego dizeli, mislim da svi benzinci do circa 2018 su oke, i to naravno bez ikakve elektrifikacije, tipa suzuki benzinci 1.4 turbo su se odlično pokazali, prevale 250tis km bez ikakvih ulaganja, sa više taksista sam pričao o njima, a i osobno znam ljude šta ih voze

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
It'sMe932 kaže...
Pogledao sam malo, diners kuponi su već svi iskorišteni i sama ponuda traje do kraja današnjeg dana.

 btw kaže mi kolega da on za  black friday uzima i da ima akcija onda, pa eto malo još pričekati možda ako nije sila

Steam ID: Engineer ; Origin ID: DadEngineer
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...
domac5 kaže...

A i ovo s jeftinijim odrzavanjem vrijedi za stare mpi benzince.. Sumnjam da ce ljudi toliko dobro proc s odrzavanjem kod modernih DI i turbo benzinaca, cekamo jos da prvi gpf filteri daju svoje..

Da idem na benzinca htio bih nesto s turbom jer kad nakon dizela probas nesto sa 150 nm momenta i to od 4500 okretaja gledas koji k ne valja s autom a zapravo normalno da je mrtav dok god ga ne nateras u okretaje.. O uzbrdicama i voznji kad vise ljudi sjedi da ne govorim 

 Ma jeftiniji su benzinci, i dalje imaju manje komponenti nego dizeli, mislim da svi benzinci do circa 2018 su oke, i to naravno bez ikakve elektrifikacije, tipa suzuki benzinci 1.4 turbo su se odlično pokazali, prevale 250tis km bez ikakvih ulaganja, sa više taksista sam pričao o njima, a i osobno znam ljude šta ih voze

 No pa i dizelasi ce prec 250tkm bez problema problema ak ih vozi taksist...

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MasterG kaže...
It'sMe932 kaže...
Pogledao sam malo, diners kuponi su već svi iskorišteni i sama ponuda traje do kraja današnjeg dana.

 btw kaže mi kolega da on za  black friday uzima i da ima akcija onda, pa eto malo još pričekati možda ako nije sila

 Hvala na informaciji

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tvpronlem kaže...

gledam za uzet mazdu 3 2015-2016-2017 godiste

ima tko iskustva sa istom?
kakva je za voznju, da li je skupo odrzavanje? koji motor bolje odabrati diesel ili benzin?
ukoliko je benzin vidim da je atmosferac, koliko trosi u gradu, a koliko na AC na otprilike 150km/h

 Los lim,lak i izolacija. Ispod prosjeka te klase. Interijer pun cvrcaka. Motori za drek.  Dizeli nepouzdani a benzinci obicni atmosferci. Sofer sajba kao da je od putra, ekran multimedije se odlijepi.  Bjezi od tog sranja koliko te noge nose. 

PSN:Tomislav025
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice