Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.231.567
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Za samu grešku neznam ali ako su DRL svijetla u pitanju, vjerojatno jedna ledica ne radi pa s vremenom ruši i sve ostale i tada baci grešku
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Što predstavlja kod greške 060B na VW, greška u desnom LED faru. Nema LED far nego samo dnevna LED traka.

 Ne znam da li ovo pomaze,ali po opsiu nije far....

https://www.autoxuga.com/averiasrecibidas/faultcars/faultcarsvolkswagen.html

CARPE DIEM
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Što predstavlja kod greške 060B na VW, greška u desnom LED faru. Nema LED far nego samo dnevna LED traka.

 Kojom dijagnostikom si skenirao?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Car scanner, greška je izbrisana te je sada sve Ok. Pretpostavljam da se BCM zblesirao.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kiwi_91 kaže...

sveupitni

 

Osobno bih od ta 3 išao na Firestone jer je u Bridgestone grupaciji, a i kao da uzorak ima određenih sličnosti s njihovom Weather Control A005.

 

Imaš i u Autohrvatska Toyo Celsius za cca. 330 kn na koju daju nekakvo jamstvo od 2 god., no na testovima ne prolazi baš najbolje pa mislim da je Firestone bolji. Ako gledaš staviti bilo što najjeftinije jer se auto ne vozi puno, Matador nađem za 280 kn (40 kn dostava za dvije gume).

 

 Sve kaj bi ti to uzeo je zadnje smeće od guma. Čista platika koju ne bi ni na tačke stavio. To što je dio grupacije ne znači da je dobra guma već samo popunjava segmetn jeftinih guma na tržištu.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima neki forumas slucajno dijagnostiku za Peugeot da se nalazi u i okolo zg-a? Mislim da se lexia zove ili tako nešta

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MasterG kaže...

a mislio sam si da je tako.

ok, onda ide vlasnik sa mnom...uz njega prisutnog ne vidim kako nebi dali "sve" podatke...pritom mislim na stvarno stanje vozila

 I onda mislim da ti gledaju samo  hrvatsku, tako da ako je uveden iz vana opet  nista bez veze

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...
MasterG kaže...

a mislio sam si da je tako.

ok, onda ide vlasnik sa mnom...uz njega prisutnog ne vidim kako nebi dali "sve" podatke...pritom mislim na stvarno stanje vozila

 I onda mislim da ti gledaju samo  hrvatsku, tako da ako je uveden iz vana opet  nista bez veze

 Bilo bi glupo, kod VWa vidis kompletnu povijest auta, znas jel bio u par drzava, kaj je skidano/stavljano itd..

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa di se u ZG mogu dat felge na plastificiranje? Pošto su nove, tj nisam ih još u godinu dana nigdje uspio ogulit, ne bih na farbanje već da ih se plastificira. 

 

Drugo pitanjce, di i kak bi mogao ofarbati krom na vratima oko prozora? To su neke lajsne al nisam ih pokušavao skidati. 

 

Puknuo bih felge u bakrenu ko na drugoj slici a onda i sav krom na autu u istu boju te eventualno prednju rešetku al moram to još malo vizualizirat da ne bi bilo too much.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

oko boje felge se da prodiskutirati, ali to je subjektivno - tj vise bi rekao da ne pase ta boja na takav auto - nije neki rejser, nego limuzina, al ok nece biti toliko lose

ali evo savjet/prijedlog za krom - nikako u tu bakrenu boju, nego uzmi foliatec chrome out set, izgledat ce elegantnije i sportskije

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 18:58 (RuskeGTT).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A stavio sam prvu sliku sa googla sa titanium flash bojom. Ja imam karavana. Ova stranica sa felgama di imaju jebene vizualizacije nažalost nema tu moju boju, ova bi bila najbliže al je opet pretamna. Htio sam kupit ove Alutec Monstr bronze felge al onda moram i gume, a imam dva seta, ljetni i zimski a i znam iz iskustva da je teško prodat felge i gume bez da se popuši brdo para. 

 

Jbg meni izgleda brutalno ta bronze 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Memphis

 

Ne bih baš rekao da je Firestone smeće od guma jer je na testovima uglavnom negdje na sredini, a Firestone nije tamo neka kineska marka i na netu sam naišao na nekoliko fotografija na kojima je navedeno Made in Italy. Uz to, guma je malih dimenzija pa pretp. da ni auto nije takav da bi se guma dovodila do krajnjih granica pa da treba baš biti Michelin, Continental, Goodyear, Bridgestone(...), a i ne može zbog iskazanog budžeta (50 €). Toyo je nešto lošiji na testovima, ali cijena je povoljna i ima to jamstvo od 2 godine. Matador sam i sam rekao da je to najjeftinija opcija (a nije tamo neki žnj Kinez; Continental grupa) koju pronađem pa s obzirom na to ni ne treba očekivati nekakve performanse, ali meni se čini kao dobra opcija ako je auto samo za povremenu vožnju.

 

Slobodan si predložiti nešto bolje unutar tog budžet, vjerujem da bi kolegi to samo pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2022 21:27 (kiwi_91).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav

 

Nekidan sam natočio Liqui Molly CERA TEC u svoj dragi traktor, Pežo 407 1.6hdi

 

Iako su mišljenja na netu podjeljena, u mom slučaju, postoji velika razlika u radu motora. Puno manje buči i proizvodi manje vibracija, čini mi se da ljepše radi. To bi moglo i indicirati na smanjena unutarnja trenja, što pridonosi dugotrajnosti motora. 

Jako popularni youtube kanal, 

, sve gore navedeno može potvrditi detaljnim testiranjem istoga.

 

Tako da bi preporučio, ako buđet dozvoljava, da sipate.

 

Uz put, po preporuci "majstora" je sipano ulje gradacije 5w40 specifikacije a3/b5, iako proizvođać preporučuje 5w30 acea c2.

Nakon šta sam to primjetio, i odradio ispiranje motora, te nasuo ulje po specifikaciji također je postojala očita razlika u radu motora. 

Jedino se sada nečkam da ipak naspem 5w40, ali acea c3, ono bi po svemu trebalo biti najkvalitetnije? što vi mislite?

 

Malo da oživimo temu, znam da su ulja i aditivi uvijek bili poprilično osjetljiva tema 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

meni je cera tec smanjio potrosnju ulja sa 6-7 deca na 3-4 u intervalu od 10tkm izmedu 2 servisa

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

Pozdrav

 

Nekidan sam natočio Liqui Molly CERA TEC u svoj dragi traktor, Pežo 407 1.6hdi

 

Iako su mišljenja na netu podjeljena, u mom slučaju, postoji velika razlika u radu motora. Puno manje buči i proizvodi manje vibracija, čini mi se da ljepše radi. To bi moglo i indicirati na smanjena unutarnja trenja, što pridonosi dugotrajnosti motora. 

Jako popularni youtube kanal, 

, sve gore navedeno može potvrditi detaljnim testiranjem istoga.

 

Tako da bi preporučio, ako buđet dozvoljava, da sipate.

 

Uz put, po preporuci "majstora" je sipano ulje gradacije 5w40 specifikacije a3/b5, iako proizvođać preporučuje 5w30 acea c2.

Nakon šta sam to primjetio, i odradio ispiranje motora, te nasuo ulje po specifikaciji također je postojala očita razlika u radu motora. 

Jedino se sada nečkam da ipak naspem 5w40, ali acea c3, ono bi po svemu trebalo biti najkvalitetnije? što vi mislite?

 

Malo da oživimo temu, znam da su ulja i aditivi uvijek bili poprilično osjetljiva tema 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Uh

Nisam se vec dugo javio
Sve ok

Pocela me LED rasvjeta zezat na swiftu, ali koliko čitam, to je common fault...

Uglavnom ujutro mi je od 5000 do 8000rpm-a u mraku i od 0 do 80Km/h u mraku, a po danu iz nekog razloga svijetli...
Tj malo radi, malo ne...

Pa sam odlučio otvoriti cluster i sredit ga

Eto došla vremena da za švabima moraš krpati (Siemens/Vdo)...
               

 

1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

 znam da ti se zuri na posao, al ipak pripazi malo, najvise ljudi tad ima, vozi ga malo njeznije :P

 hahaha

A morat ću malo, da...

Zbog kolegice na poslu, čudne mi se stvari događaju

 

Naručena alternativa:
LINK1
LINK2

 Iste stvari se događaju ženi na swiftu

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kiwi_91 kaže...

Memphis

 

Ne bih baš rekao da je Firestone smeće od guma jer je na testovima uglavnom negdje na sredini, a Firestone nije tamo neka kineska marka i na netu sam naišao na nekoliko fotografija na kojima je navedeno Made in Italy. Uz to, guma je malih dimenzija pa pretp. da ni auto nije takav da bi se guma dovodila do krajnjih granica pa da treba baš biti Michelin, Continental, Goodyear, Bridgestone(...), a i ne može zbog iskazanog budžeta (50 €). Toyo je nešto lošiji na testovima, ali cijena je povoljna i ima to jamstvo od 2 godine. Matador sam i sam rekao da je to najjeftinija opcija (a nije tamo neki žnj Kinez; Continental grupa) koju pronađem pa s obzirom na to ni ne treba očekivati nekakve performanse, ali meni se čini kao dobra opcija ako je auto samo za povremenu vožnju.

 

Slobodan si predložiti nešto bolje unutar tog budžet, vjerujem da bi kolegi to samo pomoglo.

 Ne moraš ti reć kad ja znam da je smeće. Testovi su za malu decu to svaki pravi driver zna. Di je to od srednjeg ranga? To je među zadnjim low budget gumama. Nije bitno di je rađena jer zemlja proizvodnje ne garantira kvalitetu. Sve te gume kaj navodi dijele istu boljku a to je da su kriminalno loše na mokrom ali zato "trajne" šara bu bilstala i nakon 50k.

 

Ako tražiš srednji rang onda Uniroyal ili Hankook. Prvake znaš a sve ispod navedenih je ćesme i tak ti je svejedno jel buš uzeo Firestone, Matador ili Semperit sve je to isto.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo, na kraju sam se odlucio za Mazdu 3 2020, x180 GT plus (bez dodatnih paketa koze, bose zvuka i safety)

19k kilometara, napravljen drugi servis neki dan i uskoro ide registracija.

 

Slike nisu naj, poslikam neki drugi dan kako spada.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo moje nove male jurilice :D

 

Clio RS 197. Za sada najzabavniji auto za vozit, nakon 3 dizela (E92 320D, Golf 7 2.0 tdi remap i Alfa 159)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Memphis kaže...

 Iste stvari se događaju ženi na swiftu

 Koji model, motor?

Da led rasvjeta intrument ploče hoće zajebavati, baš kad sam gledao kod sebe, dvije LED-ice su treperile, a njih jedno 4-5 je kao malo nagorilo na samoj leći (2 od tih 4-5 su treperile, tj malo radile, malo ne), imao sam sreće da sam baš doma imao par alternativnih LED-ica koje pašu (nazivna snaga, toplina svjetlosti, dimenzije kućišta...) ali evo bio sam neki dan na auto otpadu i naletio na jednog swifta u dijelovima, vidim ima instrument ploču, pitam čisto iz znatiželje kaj bi koštala, vele mi 450kn, što mi je puno ako je mislim za dijelove raskopusat...(tj skinut LED-ice sa nje)

A za ručicu mjenjača, to im je isto mana...
Razlika zimi i ljeti, plastika se skuplja i širi...
Ja sam se zajebavao da mi je pukla ručica zbog kolegice, tj je, od mog šaltanja dok sam je malo živahnije vozio, ali je bila već prije napukla od temperaturne razlike, tako da se slabo držala...

 
 
 

Kineske nemoj ni gledat, sa aliexpressa ili ebay-a, jer ne pašu. (ovaj tip LINK)
Ne znam koliko bi koštala nova iz ovlaštenog servisa, ali sigurno nije jeftina...
Ja ću si probati onu kožnu složit, jer mi je malo bedasto da sport ima identičnu kao i običan swift, a ima najvišu opremu...

Ali evo ti LINK, iz Indije si možeš naručit OEM novu za cca 150Kn, za indijsko tržište Maruti suzuki radi po licenci, pa dosta dijelova paše, a cijene su prihvatljive.
Ja sam si iz indije naručio prednji OEM suzuki znak, došao mi je bez problema, sve paše, sad će biti već skoro godinu dana i dalje je kao novi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 10:42 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

Evo, na kraju sam se odlucio za Mazdu 3 2020, x180 GT plus (bez dodatnih paketa koze, bose zvuka i safety)

19k kilometara, napravljen drugi servis neki dan i uskoro ide registracija.

 

Slike nisu naj, poslikam neki drugi dan kako spada.

 Vrlo lijep auto, ak nisi lijen tipkat, napisi svoj osvrt nakon nekih tjedan dana :)

Truth in engineering.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak je moguce da je cijena goriva drukcija nego sto pise posvuda? Nije benga kraj autoputa, 13,95 me ispala litra 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 8:24 (domac5).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kak je moguce da je cijena goriva drukcija nego sto pise posvuda? Nije benga kraj autoputa, 13,95 me ispala litra 

 Moguće je, tj. trenutno je to nezakonito, pa možeš prijavit inspekciji......

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kak je moguce da je cijena goriva drukcija nego sto pise posvuda? Nije benga kraj autoputa, 13,95 me ispala litra 

 jel to kod rotora prema Dugom Selu? To sam tamo već doživio prije otprilike mjesec dana, tak da nije slučajno.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Je li to premium možda? Ili je najjeftiniji? Ako je premium, on ima cijenu koju god, na njega nema ograničenja koliko mi je poznato.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
domac5 kaže...

Kak je moguce da je cijena goriva drukcija nego sto pise posvuda? Nije benga kraj autoputa, 13,95 me ispala litra 

 jel to kod rotora prema Dugom Selu? To sam tamo već doživio prije otprilike mjesec dana, tak da nije slučajno.

 Da, kod vertiv pogona

Pero Dinamit kaže...

Je li to premium možda? Ili je najjeftiniji? Ako je premium, on ima cijenu koju god, na njega nema ograničenja koliko mi je poznato.

 Obicni dizel

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
domac5 kaže...

Kak je moguce da je cijena goriva drukcija nego sto pise posvuda? Nije benga kraj autoputa, 13,95 me ispala litra 

 jel to kod rotora prema Dugom Selu? To sam tamo već doživio prije otprilike mjesec dana, tak da nije slučajno.

 Isto je kod "Shella" u Varazdinu... Obicni dizel je u pitanju.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.9.2022 10:30 (Batista).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Otkud narucujete djelove? Trebaju mi amortizeri za stariji auto, pa ako netko ima preporuku

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U HR mi je Impex-autodijelovi najpovoljniji i brzo dode jako.

7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Evo moje nove male jurilice :D

 

Clio RS 197. Za sada najzabavniji auto za vozit, nakon 3 dizela (E92 320D, Golf 7 2.0 tdi remap i Alfa 159)

 Prekrasan auto, želio sam ga sebi uzeti ali uletio mi je igrom slučaja jedan drugi auto... Frend je imao crnog ali crveni i plavi su mi najljepši.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice