Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
RuskeGTT kaže...
Stane256 kaže...

akumulator za seat leon fr 2014. varta (1200 kn) ili ciak starter(900 kn)? Vele da je ciakov isti vartin pod drugim imenom, jel je bolje kupit onda jeftiniji? garancija na oba je 2 godine

 tko ti ovo rekao? :D 

 u CIAK-u prodavač, rekao je da se njihovi akumulatori rade na vartinim linijama i da ih oni proizvode samo pod drugim imenom. također je 70Ah, 760A. 2.0.dizel 185 ks

 da mi znat koji to kolega prica budalastine...

ugl, nema veze s vartom, a ni varta nema veze sama sa sobom, neki kinezi ili od kud su vec su ju otkupili. a nasi akumulatori su ako se ne varam proizvedeni u ceskoj

ugl 70ah i 760a ti nema ni exide, tako da te ne lovate...nas 72 i 75 imaju 680a, razlika je u visini, 1.5cm

sta je je, izdrzat ce i nemamo puno reklamacija, a ono sta imamo 99% su priznate i dobije se novi. pa cak mogu rec da imamo u skoro istom omjeru reklamacija kao i fiamm i varta...i vecinom su pozitivno rijesene za kupca

evo kome treba kod nas, do kraja godine na akciji je 60tka extreme sa 3g garancije 430kn vpc, sta je super cijena, a jaca je od obicne 60tke

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ne znam stvarno, rekao je da kod varte se kupuje ime a u suštini su isti i da se sve to proizvodi po vartinoj liniji kod njiih. Ugl stavio sam ciakov u auto i okej je za sad.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Evo ne znam stvarno, rekao je da kod varte se kupuje ime a u suštini su isti i da se sve to proizvodi po vartinoj liniji kod njiih. Ugl stavio sam ciakov u auto i okej je za sad.

 zar se akumulator ne kupuje odgovarajuci za vozilo, znaci ni slabiji niti jaci, vec mora odgovarati za vozilo kao i bilo koji drugi dio...

 

sto se tice kvalitete vjerujem da je to danas sve manje vise isto. 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupuje se isti ili jači.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Samo Bemwej bajo moj.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Samo Bemwej bajo moj.

+ prikolica i F-15 (ipak su to Ameri) da ga voziš do lokacije slikanja

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kupuje se isti ili jači.

 da, odnosno vozilo ga mora bit u mogucnosti punit, inace za godinu dvije je gotov

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
monsieur kaže...

Samo Bemwej bajo moj.

+ prikolica i F-15 (ipak su to Ameri) da ga voziš do lokacije slikanja

 rade ameri svasta sa tim F30, ja sam mijenjao multimediju al ono sto oni imaju na trzistu je bolesno, 

 

F30 od europskih auta ima veliko aftermarket trziste i ponudu koje se moze usporedit sa Japanskim vozilima. No tamo je nova M3ka jeftinija nego kod nas polovan M340i... a o razlici u gorivu da ne pricam.

 

decko kojeg poznajem isto ima STI, kaze puno mu svaki rezervar 35-40 $.... reko dobro je u Europi je rezervar za STI od 80-90 Eura... al isto je to... 

 

A ti fordovi... kojeg si spomenuo to sam vozio na poslu... taj americki ford je zastava sa puno dodatne opreme i jeftine plastike... problem u plastici je u tome sto je na razini kinder jajeta.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 21:08 (Robert_84).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

kad sam zadnji put bio tamo, galon (3.75 l) je bio cca 3.05 $ - s time da je to regular benzin - kad sam išao točit rentanu Kiu imao sam proustovski trenutak - mojeg starog kako toči fićeka potkraj 70-ih....

 

ali, za sjebana područja AKA područja posebne državne skrbi (dosta okruga u Arkansasu i Oklahomi kao najsiromašnijim državama) postoji sustav subvencioniranja goriva, samo da ljudi budu mobilni, bez auta si u Americi invalid - vidio sam galon po 2.05 $...

 

inače, sad su prvi put počeli i Ameri rogoboriti hoće li plaće stagnirati, inflacija im ždere potrošačku košaricu i spremnik benzina...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Evo ne znam stvarno, rekao je da kod varte se kupuje ime a u suštini su isti i da se sve to proizvodi po vartinoj liniji kod njiih. Ugl stavio sam ciakov u auto i okej je za sad.

 istina, kod varte se kupuje samo ime, posto danasnja varta nema veze sa oldschool vartom, danasnju je kupio neznam neki kinez ili od kud vec marka, pa je osrednja postala, sto vidim i po reklamacijama, evo primjer 70tka AGM na cliu4 trajala 23mj, taman na guz da ude u garantni rok...s time da je redovno bio nadopunjavan i spajan na testere, frend ga bas odrzavao, sta vecina ljudi ne radi s akumulatorima, pa opet je riko nakon 23mj

a kosta 1600kn

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam imao dosad iskustva s 4 ciaka.

1. u cmaksu drzao duze od godinu dana. imao sudar oso dalje.

2. na ups-u na grijanju. Nakon 5-6 godina i dalje drži pumpu na centralnom minimalno 8h.

3. Focus došao s njim. Kupljen potkraj 2016 (imam papire) još uvijek pali ko metak auto, a x puta bio pražnjen dokraja kad se slušala muzika i preživio neispravan alternator.

4. quad. jebo me pas, imam iskustva s unibatom, yuasom, vartom (apsolutno smece, same reklamacije imam) i na svom quadu ciakov agm. taj pali i nakon 3 godine ko novi, ostatak ako izdrzi 2 godine je super.

 

Tak da ja uopce vise ne gledam nis drugo osim ciaka.

 

BTW. 5. je u traktoru vec isto par godina. pali ko mina.

BTW2 - sad sam realiziral da je na mercedesu original akumulator iz 2007. jos uvijek pali ko mina... 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav je 2.2 dizel (92 kW) )u Vectrama 2002-2006? Gledam neki Saab 9-3 a unutra je to čudo. Nalazim ih na njuškalu sa podosta km, 350k+. Neki kritični problemi i kvarovi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 14:57 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neuništiv motor, elektronika Bosch pumpe može raditi problem.

Ako ne dimi i dobro pali ne bi trebalo biti problema na pumpi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2021 15:23 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jako dobar prijaltelj ima vectru C sa tim 2.2 dti motorom. Vozi ju preko 10 godina. Auto ima 505tkm i radi sasvim normlanom 

 

Sto se tice ovog BMW-a par postova ranije po meni je totalni seljo tuning. 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Jako dobar prijaltelj ima vectru C sa tim 2.2 dti motorom. Vozi ju preko 10 godina. Auto ima 505tkm i radi sasvim normlanom 

 

Sto se tice ovog BMW-a par postova ranije po meni je totalni seljo tuning. 

 meni to lici na render

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko mogu li prebaciti reg. pločice sa starog auta na novi ili moram uzet nove ???

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Zna li netko mogu li prebaciti reg. pločice sa starog auta na novi ili moram uzet nove ???

 Doma u garaži, nebi baš vani, hladno je. I pazi da te rija ne skuži.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nicky.sl kaže...

Zna li netko mogu li prebaciti reg. pločice sa starog auta na novi ili moram uzet nove ???

 

možeš, to se definira u kupoprodajnom ugovoru..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav svima,

Kvačilo mi malo cvili pri samom vrhu papučice. Kod motora se ništa ne čuje, samo u kabini kod pedala.

Kvačilo je promijenjeno negdje početkom 2020. godine.

Zanima me jel moguće da je otišlo nešto ozbiljnije ili je potrebno samo podmazati neki dio?

Hvala!
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel pratite ove momke sta rade? Stvarno je bolesna ta Audi platforma sa ''malo'' para ide na zanimljive brojke. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2021 18:58 (monsieur).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

"registrirano auto" kaj su Pirotjanci ?????

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Jel pratite ove momke sta rade? Stvarno je bolesna ta Audi platforma sa ''malo'' para ide na zanimljive brojke. 

 Sve okej, ali hvalit se da je ovo "legalni" auto je glupost. U Hrvatskoj gdje je legalno sve i svasta na cesti i nitko ne kontrolira nista. Pa ne mogu ni izvadeni DPF kaznit, a kamo li ce njega. Kao da se u Americi hvalis jer imas pistolj.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tako je oduvijek bilo i bit ce.. Istocna europa 💪 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
monsieur kaže...

Jel pratite ove momke sta rade? Stvarno je bolesna ta Audi platforma sa ''malo'' para ide na zanimljive brojke. 

 Sve okej, ali hvalit se da je ovo "legalni" auto je glupost. U Hrvatskoj gdje je legalno sve i svasta na cesti i nitko ne kontrolira nista. Pa ne mogu ni izvadeni DPF kaznit, a kamo li ce njega. Kao da se u Americi hvalis jer imas pistolj.

 ja sam malo gledao te njihove utrke.... meni je to bezveze, nabrijes auto koji je automatik, i samo das gas... ne mijenjas brzine... samo drzis volan ravno..

 

normalno da vec sam osa time sto je DSG imaju ogromnu prednost nad nekim vozilom koje ima manualni mijenjac...

 

a o tome koliko ce takav motor kao takav trajat to je vec druga prica

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
ivanoile kaže...
monsieur kaže...

Jel pratite ove momke sta rade? Stvarno je bolesna ta Audi platforma sa ''malo'' para ide na zanimljive brojke. 

 Sve okej, ali hvalit se da je ovo "legalni" auto je glupost. U Hrvatskoj gdje je legalno sve i svasta na cesti i nitko ne kontrolira nista. Pa ne mogu ni izvadeni DPF kaznit, a kamo li ce njega. Kao da se u Americi hvalis jer imas pistolj.

 ja sam malo gledao te njihove utrke.... meni je to bezveze, nabrijes auto koji je automatik, i samo das gas... ne mijenjas brzine... samo drzis volan ravno..

 

normalno da vec sam osa time sto je DSG imaju ogromnu prednost nad nekim vozilom koje ima manualni mijenjac...

 

a o tome koliko ce takav motor kao takav trajat to je vec druga prica

 

 Ovakvi motori ne traju dugo i svi to znaju, taj motor je ispod 50tkm gotov...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...

 ja sam malo gledao te njihove utrke.... meni je to bezveze, nabrijes auto koji je automatik, i samo das gas... ne mijenjas brzine... samo drzis volan ravno..

 

normalno da vec sam osa time sto je DSG imaju ogromnu prednost nad nekim vozilom koje ima manualni mijenjac...

 

a o tome koliko ce takav motor kao takav trajat to je vec druga prica

 

 Auto je sastavljen odlicno, od komponenti, mape itd. No sto je tu najbrze, ne znam, valjda to, gas do poda i ravnica i tup tup po mjenjacu. Quattro ga spasava, no opet ako je serijski nece biti dobar za stazu. Ako je dobar za stazu, nece za cestu (jer nase ceste...). Nadalje vlasnik hoda po fejsu i sepuri se da ljudi "bace brojke", da mu napune ego - jer valjda to je do toga, ne vidim zasto bi itko bio prisutan u komentarima gdje god je auto objavljen.

 

Cijela hrvatska "tuning scena" je poprilicno kriticna, sto god netko rekao to je postalo u zadnje vrijeme mjesto krkanluka, cast izuzecima. Ali Od Starcicevog WRXa koji je objavljen u Auto Klubu uz citat "da, tata mi je dao novce, ali nije bilo lako", do ovakvih ego tripera koji jedva cekaju u komentarima dosegnut sto nizi nivo rasprave.

Auti se grade samo da pune ego, nema vise one "strasti" osim na brdskim utrkama ili kojekakvim rally eventima. Ovo ostalo je, tko nema para vozi Honde spustene u pod, tko ima malo vozi Golf GTI mapiran na stage 37 i bolt onovima(i 250tisuca km), a tko ima para uzme RS3-RS5 i onda ga ubija na 402 i dici se kako je najjaci. Pol te ekipe u nekakvom Fabia cupu ne bi bilo u top 10 ni jednu utrku.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 14:58 (ivanoile).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Robert_84 kaže...

 ja sam malo gledao te njihove utrke.... meni je to bezveze, nabrijes auto koji je automatik, i samo das gas... ne mijenjas brzine... samo drzis volan ravno..

 

normalno da vec sam osa time sto je DSG imaju ogromnu prednost nad nekim vozilom koje ima manualni mijenjac...

 

a o tome koliko ce takav motor kao takav trajat to je vec druga prica

 

 Auto je sastavljen odlicno, od komponenti, mape itd. No sto je tu najbrze, ne znam, valjda to, gas do poda i ravnica i tup tup po mjenjacu. Quattro ga spasava, no opet ako je serijski nece biti dobar za stazu. Ako je dobar za stazu, nece za cestu (jer nase ceste...). Nadalje vlasnik hoda po fejsu i sepuri se da ljudi "bace brojke", da mu napune ego - jer valjda to je do toga, ne vidim zasto bi itko bio prisutan u komentarima gdje god je auto objavljen.

 

Cijela hrvatska "tuning scena" je poprilicno kriticna, sto god netko rekao to je postalo u zadnje vrijeme mjesto krkanluka, cast izuzecima. Ali Od Starcicevog WRXa koji je objavljen u Auto Klubu uz citat "da, tata mi je dao novce, ali nije bilo lako", do ovakvih ego tripera koji jedva cekaju u komentarima dosegnut sto nizi nivo rasprave.

Auti se grade samo da pune ego, nema vise one "strasti" osim na brdskim utrkama ili kojekakvim rally eventima. Ovo ostalo je, tko nema para vozi Honde spustene u pod, tko ima malo vozi Golf GTI mapiran na stage 37 i bolt onovima(i 250tisuca km), a tko ima para uzme RS3-RS5 i onda ga ubija na 402 i dici se kako je najjaci. Pol te ekipe u nekakvom Fabia cupu ne bi bilo u top 10 ni jednu utrku.

 sami po sebi audi RS su vec brutalni, tako da ne vidim smisao tuniranja jos 200 dodatnih konja da bi spustio 1 sekundu... no u utrkama sekunde i manje odlucuju o pobijedniku. ja sam vise u pravcu relly voznje, gdje pored auta dolazi do izrazaja i umijece vozaca. znaci najbolji auto uvijek ne pobijeduje. A ovo gdje se utrkuju RS 3 iz 2018 i nekakav golf iz 91, samo zato sto su natunirani.... to su gluposti barem za mene.

 

jer naprosto bez obzira sto taj Golf mozda ima 2000 ks, ima manualni mijenjac i tu se dosta gubi na vremenu... a i pitanje je moze li uspjet odvozit tih 402m da se ne razleti... vise od jedne utrke.

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Robert_84 kaže...
ivanoile kaže...
monsieur kaže...

Jel pratite ove momke sta rade? Stvarno je bolesna ta Audi platforma sa ''malo'' para ide na zanimljive brojke. 

 Sve okej, ali hvalit se da je ovo "legalni" auto je glupost. U Hrvatskoj gdje je legalno sve i svasta na cesti i nitko ne kontrolira nista. Pa ne mogu ni izvadeni DPF kaznit, a kamo li ce njega. Kao da se u Americi hvalis jer imas pistolj.

 ja sam malo gledao te njihove utrke.... meni je to bezveze, nabrijes auto koji je automatik, i samo das gas... ne mijenjas brzine... samo drzis volan ravno..

 

normalno da vec sam osa time sto je DSG imaju ogromnu prednost nad nekim vozilom koje ima manualni mijenjac...

 

a o tome koliko ce takav motor kao takav trajat to je vec druga prica

 

 Ovakvi motori ne traju dugo i svi to znaju, taj motor je ispod 50tkm gotov...

 taj tunirani motor nece izdrzat ni 10 000km a kamoli 50.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Snaga i ubrzanje brzo dosadi. Puno mi je bitnije kako se auto vozi i kakav je osjećaj za volanom.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
hahhaajaads kaže...
Robert_84 kaže...
ivanoile kaže...
monsieur kaže...

Jel pratite ove momke sta rade? Stvarno je bolesna ta Audi platforma sa ''malo'' para ide na zanimljive brojke. 

 Sve okej, ali hvalit se da je ovo "legalni" auto je glupost. U Hrvatskoj gdje je legalno sve i svasta na cesti i nitko ne kontrolira nista. Pa ne mogu ni izvadeni DPF kaznit, a kamo li ce njega. Kao da se u Americi hvalis jer imas pistolj.

 ja sam malo gledao te njihove utrke.... meni je to bezveze, nabrijes auto koji je automatik, i samo das gas... ne mijenjas brzine... samo drzis volan ravno..

 

normalno da vec sam osa time sto je DSG imaju ogromnu prednost nad nekim vozilom koje ima manualni mijenjac...

 

a o tome koliko ce takav motor kao takav trajat to je vec druga prica

 

 Ovakvi motori ne traju dugo i svi to znaju, taj motor je ispod 50tkm gotov...

 taj tunirani motor nece izdrzat ni 10 000km a kamoli 50.

 Sve ovisi kak ga se vozi, ak bude stalno po trkama i nikad na cesti da... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice