Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.242.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...
Auto place za distancama i nije li guma premalog profila ili mi se cini samo

 Prvo cu spustiti gewinde cca 1.5-2cm pa cu vidjeti koliko mjesta ima,ali da uzeo bi si adaptere 10-15mm

Sve 4 su 245/35/19

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

Znate li sta o dizelu bmw-ovom sa 3 cilindra (B37) ima li kakvih mana, nedostataka? Prema mobile de gledam već ih ima koji su prešli cca 250k km pa ako imate kakva iskustva bio bih zahvalan.

 Nedavno sam radio s tim motorom jedinicu. Dok nisam otvorio haubu nisam znao o čem je riječ. Isto je imala tak malo više km.

 

Možda nebi bilo loše upiknut nekog s manje km, tipa 140k, voziti ga do 240k, i prodat ća dok ne krenu troškovi veći(kvačilo itd)

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon točno tri tjedna kada mi je ukraden auto u Rijeci, (Clio IV) danas zovu inspektori da je nađen na naplatnim kućicama kod karlovca; ulazak u Karlovac

Kaže ćovjek iz haka da ga je viđo i da sigurno stoji tamo desetak dana. Natočen dizel umjesto benzina i zato je stao. Kažu, da je sigurno išao za bosnu.

 

U autu sam imao 500 kuna koje sam skupljo jer je kolega dobio dijete, to je bilo u autu; u držačima za boce sam imao cca 80 kuna u kovanicama i to je u autu.

U vratima, cigarete, USB stickovi, unutra. Radna i privatna roba na zadnjem sicu i bunkeru na mjestu. Tri limenke pive, u bunker. Poklon koji sam kupio dragoj u autu...

 

Ostavljena su svjetla da rade te je akumulator mrtav te nema kartice u autu, (Renault ima one kartice). Ogreban i malo počupan branik napred i blatobran.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 23:38 (doktor1).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Retardiranih li thiefa. Nit gorivo ne znaju natociti. Ali ajde, drago mi je da ti je auto nađen. Još ako možeš kako riješiti s osiguranjem da se sve popravi.

 

Meni to na cigane smrdi. 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 

 

Meni to na cigane smrdi. 

 

 Da nebi pokupili sve pare iz auta? Roba?

Nema šanse.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma neki narkici, vidis da nisu sposobni disat i raznisljat u isto vrijeme.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A ću vidjet. Kamere na naplatnim kućicama su dobre rezolucije. A auto je parkiraj kraj poslovne zgrade koja imakamere na svakom kutu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ti kao pojedinac te snimke ne nozes dobiti, a radi GPDR-a ni sud ih ne moze traziti radi tvoje koristi.

E ako ti moras platiti nesto drzavi, onda su te snimke vazece i bit ce dostupne sudu na uvid.

Rvatistan
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 7:20 (Čitatelj).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ima tko iskustva s ovim ili ovim setom za poliranje farova? Sonax mi je bio prvi izbor, ali on se primjenjuje rucno dok navedeni setovi imaju nastavak za busilicu sto mi je svakako privlacnije. Ili ako netko ima preporuku za neki drugi set, dobrodosao ju je iznijeti.

 Ne treba ti niti jedan..... Smirgl papir 500, 1000,2000,3000 i polir pasta i to je to.....

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam ni mislio da ću ih ja dobiti. Inspekroti su mi rekli da će pregledati sve kamere.

Već sam se pomirio da ništa od auta pa možda vide i tko ga je ukrao

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 7:23 (doktor1).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A i da saznaju tko ga je ukrao, takvi nemaju nista da im naplate troskove.

Dobit ce 3 mjeseca za kradju, i opet van, a tebi ostaje trosak automobila,
plus ako je tvojim automobilom osteceno drzavno ili privatno dobro, morat ces iz vlastitog dzepa to namiriti, jer je tvoje vozilo, te ako nemas dodatne module za slucaj kradje, fino ce ti bit - morat ces se sudit da dokazes da je stetu napravio netko treci.

Sve u svemu, sranje situacija.
Mozda su nesto promjenili u zakonu, da tebe stiti - najbolje do sad sto si prijavio kradju. Da to nisi, vec bi te gulili.

Meni je '97 u Zg ukradeno sluzbeno vozilo, tako da ja nisam previse ispastao za tim, al morao sam platit odvjetnika da me zastupa, jer kad je vozilo nadjeno, i lopov uhvacen, tvrdio je da su vrata bila otvorena a masina ukljucena.

Sve je to divno i krasno, a kljuc kod mene. Eto ti hr logike - vise vjeruju lopovu nego meni.

No nema veze, ja se nadam da ces proci posteno, rijesiti se vozila nakon sto se popravi o tudjem trosku.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 7:33 (Čitatelj).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva vražje ima taman da je i auto uplajen? Mislim, ti sudovi su isto smešni.. Jbt kaj ak vidim upaljeni auto, a vozača nema, mogu si sesti i otpelat se, ko na GTA? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...

 Ne treba ti niti jedan..... Smirgl papir 500, 1000,2000,3000 i polir pasta i to je to.....

 

Ma dok to sve pokupujem, povoljnije me ispadne set. Pogotovo jer generalno dolaze i s nekim oblikom zastitnog premaza nakon poliranja.

 

Čitatelj kaže...
Sve je to divno i krasno, a kljuc kod mene. Eto ti hr logike - vise vjeruju lopovu nego meni.

 

Nije to samo hr logika, innocent until proven guilty... 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Posmatrač kaže...

 Ne treba ti niti jedan..... Smirgl papir 500, 1000,2000,3000 i polir pasta i to je to.....

 

Ma dok to sve pokupujem, povoljnije me ispadne set. Pogotovo jer generalno dolaze i s nekim oblikom zastitnog premaza nakon poliranja.

 

...

 Naravno, samo rekoh da ti nije neophodan a neko vec ima smirgl....

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imaju ti lopovi novaca, pa nije moderno auto baš jednostavno ukrasti, treba imati opreme za to. To je većinom uhodana banda šiptara samo što su sada napravili grešku.

 

PS

 

Sada sam vidio da je ostavljena kartica u autu. Ja nikada ne ostavljam ključeve u autu pa makar išao na 10 sekundi negdje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 8:25 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je najfascinantniji dio to da su natočili krivo gorivo... Pa ak imaš više od 2 tjedna vozačkog iskustva skužiš po vožnji o kojem se motoru radi, da ne velim da vjerojatno piše na poklopcu / čepu kod rezervoara... Baš fascinantno

 

Nego, kad smo već kod krađa, ima netko iskustva sa postavljanjem GPS trackera u auto upravo iz tog razloga? Kolko taj sport košta? 

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 9:56 (The Unforgiven).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Meni je najfascinantniji dio to da su natočili krivo gorivo... Pa ak imaš više od 2 tjedna vozačkog iskustva skužiš po vožnji o kojem se motoru radi, da ne velim da vjerojatno piše na poklopcu / čepu kod rezervoara... Baš fascinantno

 Osim ako ne mislis da mozes dizel tjerat na 7k+ okretaja 

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Ti kao pojedinac te snimke ne nozes dobiti, a radi GPDR-a ni sud ih ne moze traziti radi tvoje koristi.

E ako ti moras platiti nesto drzavi, onda su te snimke vazece i bit ce dostupne sudu na uvid.

Rvatistan

 Da, GDPR je samo u rvatistanu. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Tocno, ali u rvatistanu kad drzava nesto treba naplatiti - sve moze, a kad gradjanin treba nesto

naplatiti, e onda je GDPR i FTJP.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Meni je najfascinantniji dio to da su natočili krivo gorivo... Pa ak imaš više od 2 tjedna vozačkog iskustva skužiš po vožnji o kojem se motoru radi, da ne velim da vjerojatno piše na poklopcu / čepu kod rezervoara... Baš fascinantno

 

Nego, kad smo već kod krađa, ima netko iskustva sa postavljanjem GPS trackera u auto upravo iz tog razloga? Kolko taj sport košta? 

 Meni je najfacinatnije da covjek na pumpi nije primijetio....

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...

 Meni je najfacinatnije da covjek na pumpi nije primijetio....

Zašto bi on primijetio?

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Posmatrač kaže...

 Meni je najfacinatnije da covjek na pumpi nije primijetio....

Zašto bi on primijetio?

 Zato sto to godinama radi i sto otvor za rezervoar nije isti za razlicite vrste goriva....

 

"Teže je sipati dizel u benzinca, nego benzin u dizelaša. Zašto? Zato što pištolj za dizel ne odgovara otvoru rezervoara kod benzinaca, što predstavlja i određeni vid zaštite, ali, nažalost, ne i nezaobilaznu prepreku (ovo se odnosi prevashodno na savremene dizel automobile, budući da to nije slučaj i kod starijih modela)."

 

https://www.total-serbia.rs/sr/sta-se-desava-ako-sipate-pogresno-gorivo-u-automobil

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 11:11 (Posmatrač).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...

Zašto bi on primijetio?

 Zato sto to godinama radi i sto otvor za rezervoar nije isti za razlicite vrste goriva....

 

"Teže je sipati dizel u benzinca, nego benzin u dizelaša. Zašto? Zato što pištolj za dizel ne odgovara otvoru rezervoara kod benzinaca, što predstavlja i određeni vid zaštite, ali, nažalost, ne i nezaobilaznu prepreku (ovo se odnosi prevashodno na savremene dizel automobile, budući da to nije slučaj i kod starijih modela)."

 

https://www.total-serbia.rs/sr/sta-se-desava-ako-sipate-pogresno-gorivo-u-automobil

 

 

Kako bi on uopće vidio to?

Nisam vidio da netko s pumpe toči gorivo već godinama.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...

Zašto bi on primijetio?

 Zato sto to godinama radi i sto otvor za rezervoar nije isti za razlicite vrste goriva....

 

"Teže je sipati dizel u benzinca, nego benzin u dizelaša. Zašto? Zato što pištolj za dizel ne odgovara otvoru rezervoara kod benzinaca, što predstavlja i određeni vid zaštite, ali, nažalost, ne i nezaobilaznu prepreku (ovo se odnosi prevashodno na savremene dizel automobile, budući da to nije slučaj i kod starijih modela)."

 

https://www.total-serbia.rs/sr/sta-se-desava-ako-sipate-pogresno-gorivo-u-automobil

 

 

Kako bi on uopće vidio to?

Nisam vidio da netko s pumpe toči gorivo već godinama.

 A na to si mislio ;) Jbg mi u BiH jos to radimo po starinski ;) Onda ok... Moja greska ;)

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...

Kako bi on uopće vidio to?

Nisam vidio da netko s pumpe toči gorivo već godinama.

 A na to si mislio ;) Jbg mi u BiH jos to radimo po starinski ;) Onda ok... Moja greska ;)

Nemoj zezat, ono, toče ti radnici gorivo na pumpama?

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...

Kako bi on uopće vidio to?

Nisam vidio da netko s pumpe toči gorivo već godinama.

 A na to si mislio ;) Jbg mi u BiH jos to radimo po starinski ;) Onda ok... Moja greska ;)

Nemoj zezat, ono, toče ti radnici gorivo na pumpama?

 Da. Ja ne znam jesam li ikad u zivotu natocio sam gorivo ;) Mozda nekad u njemackoj ;) A imam 49 godina i vozacku od 18-te ;)

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne znam kad sam zadnji put isao platiti gorivo gotovinom, a kamoli da mi je netko tocio gorivo.

 

Automatske pumpe, provucem karticu, natocim i vozim dalje - nema cekanja u redu, nema sitnih

kovanica, nema "joj ne radi mi POS uredjaj".

 

E sad da mi jos netko toci, to zvuci kao nekakav luksuz - sta se jos dobije u cijenu? Blowjob i limenka coca cole?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
Old Iggy kaže...

Nemoj zezat, ono, toče ti radnici gorivo na pumpama?

 Da. Ja ne znam jesam li ikad u zivotu natocio sam gorivo ;) Mozda nekad u njemackoj ;) A imam 49 godina i vozacku od 18-te ;)

Bogami, meni nitko nije natočio barem 15 godina.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
The Unforgiven kaže...

Meni je najfascinantniji dio to da su natočili krivo gorivo... Pa ak imaš više od 2 tjedna vozačkog iskustva skužiš po vožnji o kojem se motoru radi, da ne velim da vjerojatno piše na poklopcu / čepu kod rezervoara... Baš fascinantno

 

Nego, kad smo već kod krađa, ima netko iskustva sa postavljanjem GPS trackera u auto upravo iz tog razloga? Kolko taj sport košta? 

 Meni je najfacinatnije da covjek na pumpi nije primijetio....

 Izgleda da je auto ostao odmah bez goriva nakon naplatnih kućica na ulasku u Karlovac i da se išlo pješke po kanistar na pumpu jer je velika osuešna mrlja kod otvora za rezervar. A petrolova pumpa je minutu pješke od auta.

Još ustvari to treba se utvrditi, ali mehaničar koji je došao sa šlepom je prstima proša po otvoru i rekao da je tu sipan dizel, a pošto je verglo i dimio rekao je garant da je to. Još čekam da mi jave sa servisa jer smo se jutros čuli pa će oni vidjeti šta i kako.

 

Na mom nema naljepnice na poklopcu rezervara koje gorivo ide.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 12:28 (doktor1).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa da je imalo pametan, vidio bi da je uza rupa nego na dizelu - ako i tad nije siguran,

nos u rupu i posnifaj sta vozis - ne mozes fulat razliku.

 

A ako ima koronu i ne moze njusit, pa jebemu digni poklopac i vidjet ces sta vozis.

Il ako zna citati, nek otvori ladicu i uzme knjizicu vozila, najcesce je personizirana i vidis koju masinu imas.

 

No - evo i danasnje moje muke. Prije 3 dana mi crkne svjetlo unutar C-HRa (nemam originalne zarulje,

sve sam zamijenio prije 3 godine sa LED-icama, aftermarket kineske), i radilo je do sad bez frke.

 

Provjerio sam ih sve, ispravne su - crkao osigurac - rekoh "aj da to zamjenim, to je 5min posla",

sinoc zavirim pod volan - kifla - userafili ukrasnu plastiku (zastitnu), da ne mozes do osiguraca,

bez da to ne skines - a nisam bas zelio u mraku serafiti.

 

Evo danas u 15-20min, skinuo, promjenio osiguraci vozi dalje. Svaka cast na tome, prvi automobil

koji sam imao, a da nisam mogao osigurace promjenit u 3min.

 

Nasao sam i video na Youtubeu, tako da nisam ocito jedini s tim problemom (makar nemam originalne zaruljice):

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice