Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ručno sa toplom vodom i neki blagi deterdzent.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 18:36 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

1.4T je prvo bio eksluziva samo za Abarth verziju grande punta, pa su nastavili sa punto evo abarth i 500 abarth, a kasnije su ih počeli ugrađivati i u alfe, konkretno mali mito, meni je on bio drugi izbor nakon sporta, ali sam se ipak odlučio za old school atmosferca (mislim si norme promijenile industriju, fromulu 1, sve je danas turbo, pa ću uživati u zvuku atmosferca dok ih još ima... 7200rpm-a red line)

 

A 1.8T u giulietti?
Valja išta?

 1.4 T-Jet je odlican, nikad nista s njim.

 

Multiair treba pazit koji se kupi jer Multiair modul "v1" voli otic vrlo rano, 500injak € stete, zamjeni se modul sa v2 ili v3 i ide dalje. Da su stedljivij i ne bas, ali nisu u modelima auta koji to traze.

 

atm. Multiair na satu ima 85k km.

 

 

i btw. 1.4 turbo je bio ugradivan u Grande Punto Sport, ako se ne varam neka verzija od 120ks, ali koriste isti IHI turbo.

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 19:28 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
Fake_Alert kaže...

Kupih ovu krpu za sušenje - Feck’s Philosophy Professor Plush

I ovu rukavicu za pranje - FX Protect Premium Wash Mitt

Krpa je fantasticna, cijeli auto osusio i jako brzo ide naspram onih malih.

Kupio na preporuku detailer foruma.

Pa eto preporucam i ja sad

 Dobra duja, šta je unutra? 

 1.8 monopoint

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze mi netko objasnit ovaj video?

 

kako je uopce auto proklizo ovako?

 

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Moze mi netko objasnit ovaj video?

 

kako je uopce auto proklizo ovako?

 

Turbulencija od kamiona u krajnjoj desnoj traci + akvaplaning. Ako dobro vidim, oboje u istom trenutku i eto ti sranje.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

videni klin ili aquaplaning. moguce da su gume losije tj istrosenije ispod pola...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 

Hoces Golfica tunirati u Golfa Sport?

 

Ziga kaže...

baš kao što si napisao, samo opušteno i treba imati razumijevanja za druge.... dan ima 24 sata, a vožnja iza nekog traje kratko vrijeme

 

 

 Zato izbjegavam Zagreb - nema nit kulture nit ikakvog vozackog bontona,

prvo ti uzme prednost 3x u 2 minute, prestroji se sa krajnje desne na krajnju lijevu traku

bez zmigavaca, trubi ti jer se drzis ogranicenja, a ako sa semofora nisi napravio brzi start kao na F1

utrci, vjerovatno ce otvoriti prozor i na -20°C, samo da ti spomene mater i sestre.

 

ZG -> obilazim autoputom

 

Nije ni Bec pretjerano bolji, al tako su stalno gradske guzve i zastoji,

pa se manje primjeti ta nekultura, jer ne mogu izvoditi blesave manevre.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Evo jedan zanimljiv serijal na koji sam naletio za sve VW ljupce, konverzija Golfa 5 GTI na RWD. Bas me zanima koliko ce to sve skupa dugo drzat kad zavrse prema tome da je motor cca 500 konja.

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Moze mi netko objasnit ovaj video?

 

kako je uopce auto proklizo ovako?

 

Ne znam zašto drži ruku na mjenjaču cijelo vrijeme. I ne pušta ga ni tijekom proklizavanja, nego pametno jednom rukom pokušava izravnati. Kužim da je šok ali nemaš razloga ruku uopće držati na mjenjaču ko neki seljo i to automatiku. Osim ako ručno mijenjaš brzine. A to pametnjaković ne bi trebao raditi na cesti punoj vode. Ni voziti 145 km/h u tim uvjetima. Uglavnom, seljo.

PSN - darklydexter
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Ne znam zašto drži ruku na mjenjaču cijelo vrijeme. I ne pušta ga ni tijekom proklizavanja, nego pametno jednom rukom pokušava izravnati. Kužim da je šok ali nemaš razloga ruku uopće držati na mjenjaču ko neki seljo i to automatiku. Osim ako ručno mijenjaš brzine. A to pametnjaković ne bi trebao raditi na cesti punoj vode. Ni voziti 145 km/h u tim uvjetima. Uglavnom, seljo.

 Seljo je spasio auto, ti ne bi ni s 3 ruke 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 6:04 (Predator003).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Pripazi kako peres krpu, lako se sjebu pa izgube svojstva.

 Ne znam ni sam kako da ju operem, nemogu samo te dvije staviti u mašinu jer je to pre malo za mašinu..... a opet staviti sa drugim krpama koje su extra prljave mi ne ulijeva povjerenje da se nece masnoca sa tih krpa za po podu, prenjeti na ovu.....

 

 Ako ikako možeš samo pripazi na takve krpe jer će ti se isplatit, kupi si neki najjeftiniji tekući deterdžent, ali obavezno neka bude samo deterdžent bez omekšivača, mirisa dodatnih i slično, operi na najhladnijoj postavci na mašini i sa najmanjom centrifugom. Izvadi protresi i pusti nek se suši doma negdje na toplom, bolje nego vani da ne pokupi prljavštinu i više prašine. Ovo je ukratko kako ja radim. A ako ti je žao upalit mašinu onda dobro rastopi taj deterdžent u jako mlakoj vodi jer nećeš moć u hladnoj ručno oprat i deri. 

 

Zašto ne obični prašak, jer ako se ne rastopi začepit će ručnik sa tim malim granulama i onda ćeš si trljat to u novi lak. Zašto ne topla voda, zato što je to plastika i možeš otopit fine "dlake" na ručniku i onda više nema smisla. 

 

To su moja neka iskustva, možda ti pomogne ili nekom drugom.

 

Lijep pozdrav,

Filip

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Pripazi kako peres krpu, lako se sjebu pa izgube svojstva.

 Ne znam ni sam kako da ju operem, nemogu samo te dvije staviti u mašinu jer je to pre malo za mašinu..... a opet staviti sa drugim krpama koje su extra prljave mi ne ulijeva povjerenje da se nece masnoca sa tih krpa za po podu, prenjeti na ovu.....

 

 Isključivo se pere u vešmašini i obavezno tekući (  nikako prašak )deterđent za pranje veša.  Ili imaš ta kupit tekuće sredstvo ( za vešmašinu ) baš za pranje microfiber krpa.

 Dovoljo je u mašini sa tekućim deterđentom iz mojeg iskustva.

 

Nikad je ručno nećeš oprat kako spada.

 

Edit: Eto nisam čitao do  kraja postove, kolega iznad ti je sve objasnio.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 11:23 (kostolomac).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala decki.

A nista onda uzeti i nekoliko manjih microfiber krpa pa da se isplati masinu upaliti 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
Ezio kaže...

Ne znam zašto drži ruku na mjenjaču cijelo vrijeme. I ne pušta ga ni tijekom proklizavanja, nego pametno jednom rukom pokušava izravnati. Kužim da je šok ali nemaš razloga ruku uopće držati na mjenjaču ko neki seljo i to automatiku. Osim ako ručno mijenjaš brzine. A to pametnjaković ne bi trebao raditi na cesti punoj vode. Ni voziti 145 km/h u tim uvjetima. Uglavnom, seljo.

 Seljo je spasio auto, ti ne bi ni s 3 ruke 

 Nije on, nego esp

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
Ezio kaže...

Ne znam zašto drži ruku na mjenjaču cijelo vrijeme. I ne pušta ga ni tijekom proklizavanja, nego pametno jednom rukom pokušava izravnati. Kužim da je šok ali nemaš razloga ruku uopće držati na mjenjaču ko neki seljo i to automatiku. Osim ako ručno mijenjaš brzine. A to pametnjaković ne bi trebao raditi na cesti punoj vode. Ni voziti 145 km/h u tim uvjetima. Uglavnom, seljo.

 Seljo je spasio auto, ti ne bi ni s 3 ruke 

 prepoznao se još jedan seljo

PSN - darklydexter
10 godina
online
Auti - ultimativna tema

Oglas sta kazete na cijenu realna ili? Naravno ako je sa autom sve ok.

Rekao sam da ne bih nikada uzimao auto od svercera...ali sta cu kad je ovo sranje od korone ne mozes se zaletit do Njemacke..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uspio sam se izvuci s jednom rukom i bez ESP-a kada sam naletio na crni led, samo sto je to bilo na 80kmh i pola auta je bilo zavrsilo na drugoj strani trake dva puta tako da je netko naletio ne bi se dobro proveo kao ni ja. Srecom to je bilo u 3 ujutro pa su ceste bile prazne. Zasto nisam koristio drugu ruku, nemam pojma samo znam da sam se smijao kao budala. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne možeš se zaletiti ali imaju firme koje se bave prijevozom, nađeš auto i dovezu ti ga, simple.

Ovog ja osobno nebi, izgleda super ali previše kilometara za 4 godine star auto, daleko previše. No to je samo moje mišljenje, ako je tebi ok i smatraš da je to korektna cijena kupiš.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toma20 kaže...

Oglas sta kazete na cijenu realna ili? Naravno ako je sa autom sve ok.

Rekao sam da ne bih nikada uzimao auto od svercera...ali sta cu kad je ovo sranje od korone ne mozes se zaletit do Njemacke..

"UVOZ NJEMACKA, KUPLJEN OD VLASNIKA ( NJEMAC)"

 

"OZBILJNOM KUPCU POKLON ZIMSKI SET KOTACA 18” ROTOR ORIGINAL AUDI
INTERIJER 10/10
EKSTERIJER 10/10
MEHANICKI 10/10"

 

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Poklanja originale felge koje su dosle sa autom ? Ja to nebi propustio 

10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ne možeš se zaletiti ali imaju firme koje se bave prijevozom, nađeš auto i dovezu ti ga, simple.

Ovog ja osobno nebi, izgleda super ali previše kilometara za 4 godine star auto, daleko previše. No to je samo moje mišljenje, ako je tebi ok i smatraš da je to korektna cijena kupiš.

 Je,ali prijevoz i njihov pregled je sigurno 1000+€

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
toma20 kaže...

Oglas sta kazete na cijenu realna ili? Naravno ako je sa autom sve ok.

Rekao sam da ne bih nikada uzimao auto od svercera...ali sta cu kad je ovo sranje od korone ne mozes se zaletit do Njemacke..

"UVOZ NJEMACKA, KUPLJEN OD VLASNIKA ( NJEMAC)"

 

"OZBILJNOM KUPCU POKLON ZIMSKI SET KOTACA 18” ROTOR ORIGINAL AUDI
INTERIJER 10/10
EKSTERIJER 10/10
MEHANICKI 10/10"

 

 ako ga kupis i neozbiljan si, probusit ce ti gume

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da ti nitko vise ne uvozi po narudzbi zbog korone dok ne prode karantena u DE, a ne znam sta ce biti 1.1.2021. jer opet mijenjaju PPMV. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 14:29 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja mislim da ti nitko vise ne uvozi po narudzbi zbog korone dok ne prode karantena u DE, a ne znam sta ce biti 1.1.2021. jer opet mijenjaju PPMV. 

 Ne uvoze jer su rabljeni auti vani poskupili

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

do sada sam pratio ovu temu iz prikrajka dok sam trazio automobil. Sad kada je auto zakaparen (Tiguan 2017, 20.TDI) trebam mali savjet oko alu felgi.

 

Auto nema zimske gume, a odlucio sam se za Continental Wintercontact 215/55/R17. Sad, sto se tice felgi, kao svaki pravi Hrvat ja bi da mi ne udje puno, a htio bi nesto dobro. Obzirom da mi auti nisu jaca strana, uzeo bih neke do max 800kn/kom.

 

Svaka preporuka (pa i kritika) je dobrodosla.

 

Hvala svima unaprijed

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
Ezio kaže...

Ne znam zašto drži ruku na mjenjaču cijelo vrijeme. I ne pušta ga ni tijekom proklizavanja, nego pametno jednom rukom pokušava izravnati. Kužim da je šok ali nemaš razloga ruku uopće držati na mjenjaču ko neki seljo i to automatiku. Osim ako ručno mijenjaš brzine. A to pametnjaković ne bi trebao raditi na cesti punoj vode. Ni voziti 145 km/h u tim uvjetima. Uglavnom, seljo.

 Seljo je spasio auto, ti ne bi ni s 3 ruke 

 Seljo se doveo u situaciju da spasava a ESP je spasio auto. Da nema ESP-a ne bi ga spasio ni da je hobotnica....

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Uspio sam se izvuci s jednom rukom i bez ESP-a kada sam naletio na crni led, samo sto je to bilo na 80kmh i pola auta je bilo zavrsilo na drugoj strani trake dva puta tako da je netko naletio ne bi se dobro proveo kao ni ja. Srecom to je bilo u 3 ujutro pa su ceste bile prazne. Zasto nisam koristio drugu ruku, nemam pojma samo znam da sam se smijao kao budala. 

 

Koji to auto nema ESP?

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...

 Seljo se doveo u situaciju da spasava a ESP je spasio auto. Da nema ESP-a ne bi ga spasio ni da je hobotnica....

 Pises gluposti. Sam se doveo u tu situaciju, to stoji, ali ESP nije svemoguc. Ne vjerujes? Probaj napraviti isto pa kad izgubis kontrolu pusti volan i javi kako je proslo. Covjek je ocito profesionalac, za razliku od "skolskih" vozaca koji voze s 2 ruke na volanu i nikad nisu proklizali

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto iz 99e.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
Posmatrač kaže...

 Seljo se doveo u situaciju da spasava a ESP je spasio auto. Da nema ESP-a ne bi ga spasio ni da je hobotnica....

 Pises gluposti. Sam se doveo u tu situaciju, to stoji, ali ESP nije svemoguc. Ne vjerujes? Probaj napraviti isto pa kad izgubis kontrolu pusti volan i javi kako je proslo. Covjek je ocito profesionalac, za razliku od "skolskih" vozaca koji voze s 2 ruke na volanu i nikad nisu proklizali

Profesionalac?

Profesionalac se ne bi doveo u tu situaciju i profesionaci uvijek drze obje ruke na volanu. Posmatraj video i ako znas kako radi ESP sve ce ti biti jasno.....

 

Zasto bi pokusao napraviti isto? Da dokazem sta i kome? 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice