Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.329
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mozes, placa se nesto sitno. Ako je iz uvoza nemas nista od toga. Ili mozda samo preko pregistracije? Ne sjecam se vise tocno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 9:50 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

A sta ce mu dizel za gradsku voznju? Ima da zastopa DPF (ako je ugradjen) nakon manje od dvije godine.

 

 

 

 Imam to auto i taj motor i baš služi za takvu vožnju od 2-10km po gradu već duže od 4 godine i jedino što je na autu do sad crklo je jedna sijalica.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa masina ti se ni ne zagrije u tih 2-10km voznje...

Definitivno nebi vozio dizela na tak malim relacijama.

Cjena goriva je gotova ista, a cjene kad nesto podje po zlu kod dizela

su daleko vece.

 

E sad, ako nemas DPF, onda super, tjeraj dok ide. Al ako pocne trosit ulje, brzo

ce ti stradat katalizator i senzor protoka ispusnih plinova, ulje zacepi i papa.

 

Cesto vidim taj problem na VW dizelu, bar ovi koji se vozaju po gradu kukaju svake godine,

da im senzor crkne, a i par puta su imali problem sa katalizatorom (njega se moze odrzavati otvorenom voznjom).

 

No zasto dizel za taku malu relaciju?

 

Polovni hibrid i to je to, ljeti tih 10km odvezes sa prosjecnom potrosnjom od 2l.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

 

No zasto dizel za taku malu relaciju?

 

 Ispalo tako, ženi se svidjelo auto i uzeli. I ja sam ganjao benzinca (sa plinom ako bilo za naći) ali slučajno ispao ovaj Yaris sa tim odličnim 14 D4D motorom i ostao sam oduševljen kvalitetom izrade, ubrzanjem, upravljivošću, potrošnjom...

 

Sebi sam uzeo benzinca, ali za duge relacije 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma taj mali 1.4D je nepoderiv, jedino ako prestane "vuci" i postanu okretaji nemirni u leru,

onda ga treba naprijed otvoriti i ocistiti, skupi se smeca na usisu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ma taj mali 1.4D je nepoderiv, jedino ako prestane "vuci" i postanu okretaji nemirni u leru,

onda ga treba naprijed otvoriti i ocistiti, skupi se smeca na usisu.

 Tako je, bio mi je baš takav slučaj i sam sam to odradio iako nemam mehaničarskog iskustva. Našao na netu rješenje za taj problem.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, Insignia stara dvije i pol godine, halogeni far se rosi iznutra. Zna li netko kakav servis u ZG koji to riješava jer ja ovako ne vidim nikakva oštećenja.

Garancija je istekla

 

Thx

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

A

Radije nek si uzme 1.33 VTTi. Evo meni bi se ovaj svidio za grad:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3-3-vvt-sport-automatik-oglas-29524973

 

 Definitivno za ne tražiti dalje.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zdgrunf kaže...

Ekipa, Insignia stara dvije i pol godine, halogeni far se rosi iznutra. Zna li netko kakav servis u ZG koji to riješava jer ja ovako ne vidim nikakva oštećenja.

Garancija je istekla

 

Thx

 

Pitanje je dali u GM servis, ili u PSA servis... Po godini - u GM servis.

https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk03absaSiGc6U7KOazPgz8k54ArvJQ:1601629633583&q=opel+sluzbeni+servis+zagreb

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1014165

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 11:08 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uslikaj, koliko brzo nestane kondenzacija iz fara?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 11:34 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa nije mu bitno - u jamstvu je - 3 godine je tvornicko jamstvo, i imaju mu dati novi far, a ne traziti jel negdje popucao,

gdje pusta itd. I trazi da se zamjene u paru, radi maglenja plastike na farovima, jer nece izgledati jednako.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ne ide to bas tako, postoji maglenje u granicama koje se smatra normalnim. Farovi su ventilirani i LED DRL se slabo grije sto rezultira kondenzacijom po hladnijem vremenu.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To samo kod GM-a ima "tolerancija", jer kod Forda i Toyote nikad nisam cuo za to.

Ako se far zamagli, dobija se novi far, eventualno se promjene brtve prije zamjene fara,

i ako to ne pomogne - idu novi farovi.

 

Ili je to prodavanje muda pod bubrege u HR? Iskesiras 250.000kn za nov automobil, i onda u garanciji

ne mogu promjeniti dva fara od 3000kn. Necuveno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Sta ti ja mogu sto ti nisi cuo, ja jesam. Sve dok unutra nema velikih kapljica, lokvica i tragova curenja nema nikakve zamjene, dok je maglica OK je.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jos jedan dokaz koliko je GM smece, sve gore i gore.

 

Na B-Maxu sam imao maglenje lijevog fara, poromjenili mi brtvu, nakon 4 dana ista stvar,

dobio 2 nova fara. Tako se to radi. Nakon zamjene nikakvog problema.

 

Mozda poprave kvalitetu ili jamstvene uvjete sa PSA grupom kod Opela. Ovo s GM-om je bijeda,

cak ni kod Fiata te nebi toliko zajebavali radi fara.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ti vrijedi za sve proizvodace, malo procitaj prirucnik kod Focusa

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Momci, nema garancije, tvornička je 2 godine. Autić je kupljen rabljen i nije s njim išlo produženo jamstvo od distributera. Nije PSA nego GM.
I ne nema led nego halogenke kao što sam naveo.
Dakle, nema ventilacije.

Orošen može stajati danima, sve dok ne skinem poklopac za zamjenu žarulje i pustim jedan dan da se prolufta :(
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 13:52 (zdgrunf).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svi farovi imaju ventilaciju, pogledaj da nije zacepljena. Ako nije do toga onda vlaga ulazi jer negdje ne brtvi kako treba. Kada se to krenulo dogadati?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:43 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

To samo kod GM-a ima "tolerancija", jer kod Forda i Toyote nikad nisam cuo za to.

Ako se far zamagli, dobija se novi far, eventualno se promjene brtve prije zamjene fara,

i ako to ne pomogne - idu novi farovi.

 

Ili je to prodavanje muda pod bubrege u HR? Iskesiras 250.000kn za nov automobil, i onda u garanciji

ne mogu promjeniti dva fara od 3000kn. Necuveno.

 Ima i kod BMW-a, oroseni farovi su normalna pojava koja ne ulazi u garanciju. (naravno ta rosa nestane u neko normalno vrijeme)

Di2 & EPS FTW!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da premalo cijenite svoj novac.

 

zdgrunf kaže...

Ekipa, Insignia stara dvije i pol godine, halogeni far se rosi iznutra. Zna li netko kakav servis u ZG koji to riješava jer ja ovako ne vidim nikakva oštećenja.

Garancija je istekla

 

Thx

 

 

zdgrunf kaže...
Momci, nema garancije, tvornička je 2 godine. Autić je kupljen rabljen i nije s njim išlo produženo jamstvo od distributera. Nije PSA nego GM.
I ne nema led nego halogenke kao što sam naveo.
Dakle, nema ventilacije.

Orošen može stajati danima, sve dok ne skinem poklopac za zamjenu žarulje i pustim jedan dan da se prolufta :(

 

Uzas, gledam sad i vidim da su smanjili jamstvo na 12 mjeseci pod standardno...

 

 

Probaj sa kompresorom koji ne baca vodu.

 

 

Ako to ne pomogne, onda ih izbusiti i posusiti i nek ih vrag nosi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 18:40 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Busenjem se stvar samo napravi jos gora kod fara koji je ventiliran. Nema to samo kod BMW-a, skoro svi noviji auti imaju taj fenomen jer farovi nisu zatvoreni, samo sto to inace bude maglica i nestane za par minuta. Kao sto sam rekao provjeriti ventilacijske otvore na faru da nije zacepljen jer unutra cesto bude spuzva. Ti cepici ne smiju biti previse nabijeni unutra jer ce doci do kondenzacije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 19:20 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja neznam u cemu je problem u zagrijavanju dizel motora nakon par km...

meni svako jutro se laguna ugrije nakon 3-4km lijepo na radnu i to je to...neznam kakve to aute imate, meni nijedan nije hladan nakon tih par km...

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa dobro ljetnim danima, probaj ga ugrijat u par km kad je temperatura 5-15 stupnjeva, meni da do radne temp treba bar 5km na ~15 stupnjeva.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6 TDI mi treba nekih 6-7km, 1.4T oko 2km. Temperatura oko 0.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 20:06 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može li mi netko reći kako funkcionira i prolazi na tehničkom nešto poput Erfolog Led konverzije iz halogene u Led i kako se cijene kreću za takve pothvate? Čini se sve super, ali nigdje nema naznaka za tehnički itd, možda netko ima iz prve ruke informacije? Lp

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne prolazi, moze proci na autima koji imaju halogene farove sa lecom pa se ne vidi LED u faru, samo sto onda cepovi nekada ne mogu nazad pa se mora kupovati duze poklopce I bacati ce ti gresku za zarulje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 21:50 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Može li mi netko reći kako funkcionira i prolazi na tehničkom nešto poput Erfolog Led konverzije iz halogene u Led i kako se cijene kreću za takve pothvate? Čini se sve super, ali nigdje nema naznaka za tehnički itd, možda netko ima iz prve ruke informacije? Lp

 Aftermarket LED žarulje su zlo!





Off topic:
Cvjetaju folcike, što nebi i audi

 
 
 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Može li mi netko reći kako funkcionira i prolazi na tehničkom nešto poput Erfolog Led konverzije iz halogene u Led i kako se cijene kreću za takve pothvate? Čini se sve super, ali nigdje nema naznaka za tehnički itd, možda netko ima iz prve ruke informacije? Lp

 cijene ti ih 700-1000kn, msm da imaju neke i jeftinije po 400-500. I hvale se po stranici da prolaze tehnicki iako mi smrdi to. Mene samo zanima koja je razlika izmedu tih njihovih i kineskih po 150-200kn.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemaju ECE certifikat tako da nisu legalne. Navodno ce OSRAM uskoro izbaciti cestovno legalne ledice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 21:59 (ivanzu).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa zato mi i je sumnjivo, mislim sve kuzim bolje svijetli i sta god, ali ako ugrozava promet i nema nigdje naznačeno da je siguran prolaz na tehničkom nije mi to neka šema baš.. E a zanima me mogu li šta napravit sa maglenkama i pozicijama na autu da nisu žute, sad me malo bocka to što sam stavio Cool blue intense na kratke pa svaki put kad skrećem ili ostavim svjetla na automatski pali pozicije žute i žute maglenke ili tu nema nikakve pomoći? 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice